Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Rozkręcenie swojego biznesu we dwójkę.

Rozkręcenie swojego biznesu we dwójkę.

Pan M. / 77.65.41.* / 2016-10-26 00:46
Witam, otóż mam kilka pytań, które ostatnio mnie nurtują. Swego czasu poważnie zastanawiałem, a raczej rozważałem opcje otworzenia własnego biznesu. Moja druga połówka to poparła i chętnie by mi pomogła, ale tu rodzą się pytania.
Pierwsze pytanie to: jeżeli chcemy prowadzić biznes na równych zasadach dla nas obu to rozumiem, iż tylko spółka wchodzi w grę?
Druga sprawa to słynne dofinansowania na własny biznes. Jak dobrze słyszałem może być to nawet koło 20 tyś. I teraz nurtuje mnie pytanie czy kwoty tego dofinansowania podlegają jakimś tzw. "widełkom"?
Trzecia sprawa, która polega na tym, aby samodzielnie opłacać przez jakiś czas Zus i teraz pytanie czy jest to nadal okres dwóch lat?
To na razie tyle. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi i rady.
szklarek / 2016-10-26 09:17
1. to kwestia zaufania, nie musi być spółka, jedno z Was może być osobą 'współpracującą' albo po prostu zatrudnioną u drugiego. Zresztą czy z DG czy bez- jest szereg zapisów KC i KRO regulujących wspólność majątkową małżeńską, a więc i przychodów uzyskanych w trakcie małżeństwa.

2. jakim widełkom ? Kwoty te zależą też przecież od przedstawionego biznesplanu i zestawienia kosztów. Jeśli opiewa na 13 200 zł, to PUP (bo zakładam, że o to jest pytanie) nie wypłaci ani grosza więcej.

3. prowadzący DG zawsze jest płatnikiem swoich składek. 24 miesiące to okres 'ulgi' w minimalnej podstawie ub. społecznych. też nie każdy z niej może skorzystać.

Najnowsze wpisy