Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Rozliczenie dochodów z giełdy

Rozliczenie dochodów z giełdy

walter / 2007-08-10 18:15
Mam pytanie. Nie mam obowiązku składania zeznania podatkowego(jestem rolnikiem). Czy jeśli osiągnąłem dochód na akcjach muszę złożyć PIT38? czy też mnie to nie obowiązuje?
Wyświetlaj:
kapitol / 84.234.46.* / 2007-08-10 19:09
z podatku dochodowego nie płacisz, ale z dochodów kapitałowych jako rolnik nie jesteś zwolniony - swoją drogą nie rozumiem dlaczego rolnicy nie płacą podatku dochodowego i nie rozliczają VAT-u. Powinni jak inni przedsiębiorcy prowadzić księgi i normalnie się rozliczać. Dziwny tej kraj ...
cortez / 2007-08-11 16:17 / Bywalec forum
zgadzam się, ponad to czemu nie płacą zdrowtnego? Kiedyś był taki pomysł, żeby go dla rolników wprowadzić, ale podniósł się raban. Jeden z polityków stwierdził, że to nie etyczne, bo rolnicy muszą płacić np. cło. Z tego co się orientuję, a znawcą tematu nie jestem, nasi rolnicy eksportują w większości na zachód do UE, a jak wiem to wewnątrz UE ceł nie ma.
Rolnik to taki sam przedsiebiorca jak kazdy inny, więc zgadzam się, że za dużo przywilejów mają, dotacji, zwolnień. Cytując: "dziwny ten kraj..."
Prawnik Magdy M. / 83.14.144.* / 2007-08-10 18:34
Ciebie to nie obowiązuje bo jesteś gość...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy