Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Społem do likwidacji? Wszystko przez pomysł podatku rządu PiS

Społem do likwidacji? Wszystko przez pomysł podatku rządu PiS

Wyświetlaj:
mateusz 83 / 87.239.220.* / 2016-02-04 12:21
no to wystarczy zlikwidowac kwote wolna od podatku, albo ustawic ja smiesznie niska (np 20.000zł obrotu), ale za to obniżyc stawke, np do 0.3% zamiast 0.7% (dobrac stawke tak, zeby sie zbilansowalo dla buzdetu). Wtedy tak samo zaplaci i franczyzowa "Zabka" i jego sasiad "sklepik Walduś". Proste ?
ZSRRPIS / 91.213.58.* / 2016-02-04 12:18
Ja uważam, że należy wszystkim podnieść pit do 30%, korporacje mogą płacić 80% podatku a prywatni przedsiębiorcy 75%. bo wtedy uda się w końcu pozbyć tego kapitalistycznego dziadostwa i wszystko zbudujemy od nowa Państwowe, za komuny było najlepiej, wszyscy pracowali i byli zadowoleni, pieniądze też były, prośmy Putina aby znów do tego wrócić!
mes / 87.99.1.* / 2016-02-04 09:25

brytyjskie tesco powinno zaplacic extra 0,5 podatku od juz wprowadzanych podatkow od marketow, za to ze maja kasy sanoobslugowe ktore nie daja miejsc pracy. Oczywiscie tesco bedzie moglo uniknac tego dodatkowego podatku, jak zlikwiduja kasy samoobslugowe i zatrudnia w ich miejsce ludzi.


Tak jest. I jeszcze dowalić dodatkowy podatek wszystkim podmiotom w których wykorzystywane są komputery i maszyny. Na przykład na miejsce elektrycznego wózka do przewożenia palet możnaby zatrudnić 10 ludzi. Zamiast dźwigu na budowie - 100 ludzi. Zamiast komputera - dwóch maszynistów i 5 osób do segregacji papierów.
negocjator216 / 178.167.254.* / 2016-02-04 01:18
brytyjskie tesco powinno zaplacic extra 0,5 podatku od juz wprowadzanych podatkow od marketow, za to ze maja kasy sanoobslugowe ktore nie daja miejsc pracy. Oczywiscie tesco bedzie moglo uniknac tego dodatkowego podatku, jak zlikwiduja kasy samoobslugowe i zatrudnia w ich miejsce ludzi.
qqqqqqqqqqqq / 188.146.73.* / 2016-02-04 15:21

brytyjskie tesco powinno zaplacic extra 0,5 podatku od juz wprowadzanych podatkow od marketow, za to ze maja kasy sanoobslugowe ktore nie daja miejsc pracy. Oczywiscie tesco bedzie moglo uniknac tego dodatkowego podatku, jak zlikwiduja kasy samoobslugowe i zatrudnia w ich miejsce ludzi.

To może w ogóle zrezygnujmy z mechanizacji oraz informatyzacji wszystkich branż, aby wzrosło zatrudnienie dla niewykwalifikowanych pracowników?

Sorry, ale ja wolę samodzielnie "skasować" swoje zakupy, niż potem wyjaśniać, kiedy kasjer(ka) nabije mi coś dwa razy albo zamiast włożyć kartę do terminala za mnie zdecyduje o transakcji zbliżeniowej (tak zrobił jeden bezczelny kasjer właśnie w Tesco). Dobrze, że miałem blokadę. Ale skarga i tak poszła.
PolakZbranzy / 79.191.37.* / 2016-02-03 22:24
No i sie zaczęło... Zachodnie korporacje próbują zastraszyć polskie sklepy działające w sieciach handlowych. Nie mogło byc inaczej. Czy uda im sie to? Oczywiście ze tak bo HURT w Polsce jest w rękach Portugalczyków. Eurocash zaopatruje wszystkie sklepy polskie i jest z Portugalii. Dziwnym trafem Biedronka jest tez z Portugalii.
Czyżby Polacy byli niewolnikami Europy w handlu? TAK. To wszystko zasługa PO. PiS prawdopodobnie nie da rady tego odkręcić. Jedyny sensowny podatek to podatek nakładany na poszczególne sklepy i tylko te ktore nie maja polskiego właściciela. Tylko tak ochroni sie Polaków. Tylko ze UE na to nie pozwoli. Te mulitibiliony na Polsce zarabiane nie odpuszcza. Wcześniej do Polski wjadą czołgi.
om1113 / 178.167.254.* / 2016-02-04 01:53
cameron zastrasza ue i wywalcza swoje, wiec teraz pora na nas Polske, Wegry, Czechy, Slowacje zeby wprowadzili podatki tylko od zagranicznych marketow. Wszystko sie da tylko potrzeba twardych negocjatorow.
RSD / 109.196.144.* / 2016-02-03 09:52
każdy, kto wie jak działa społem, wie także, że społem nie zbankrutuje.
mają tyle nieruchomości w centrum miast, że żadna burza ich nie zmiecie.

a jak są zarządzane sklepy? wystarczy się przejść do jednego z nich.
rtt / 193.242.100.* / 2016-02-03 09:13
akurat Polski handel, dzięki temu nie upadnie, bo jak pisze Wielkopolanka PiSowcy go zniszczą, a PiSowcy go w ten sposób uratują. Wiadomo, że duże sieci niezależnie od tego czy polskie czy zagraniczne podatek płacić będą musiały, ale MAŁE SKLEPIKI OSIEDLOWE dzięki temu odżyją Teraz takie sklepiki nadrabiają trochę świętami, a i tak są na granicy opłacalności. Teraz jak duże sklepy zamkną się na niedziele to małe sklepiki odżyją i będzie opłacało się je utrzymywać. Poza tym wbrew ogólnemu Lobby które istnieje, że duże sklepy tworzą miejsca pracy, badania pokazują, że jest to bzdura. Bo pokazuje się tylko to ile duże sklepy zatrudniają, a nie pokazuje się ile w tym czasie zamyka się małych sklepów i okolicznych dostawców (piekarzy, hurtowników). W dużych sklepach zawsze występuje EFEKT SKALI - czyli mniej osób zrobi więcej, i to jest akurat fakt. Bzdurą też jest to, że małe sieci jak ABC też będą musiały płacić ten podatek, bo w tym przypadku sklepikarz który jest w sieci ma założoną własną działalność, i ten cały biznes jest jego a sieci płaci tylko 200 zl miesięcznie opłaty za możliwość korzystania ze zniżek,które centrala wynegocjuje dla całego "zrzeszenia"
Adam404 / 83.19.40.* / 2016-02-03 16:38
Właśnie, że Polskie sieci i wszyscy franczyzobiorcy zbankrutują i nawet takie sklepiki jak ABC będą płaciły nie zależnie czy jest to polski przedsiębiorca prowadzący lokalnego lewiatana mający obrót 150 000( nie mylić z dochodem bo w branży FMCG to jest akurat przepaść) Pani z ABC przy 50 000 czy Pani prowadząca kiosk Ruchu robiąca 20 000 obrotu wszyscy zapłacą tak Jak Lidle, Biedronki, Auchan. Czy to jest wspieranie polskiego handlu i przedsiębiorcy?? Według PiS tak. Ludzie otwórzcie w końcu oczy. Ten rząd każdego wykończy. Przez markety i dyskonty zamykają się polskie sklepy, giełdy spożywcze małe hurtownie. To oni psują rynek, a nie zrzeszony w sieci POLSKI KUPIEC!!! Traktowany tak samo jak zagraniczny gigant. Po przeliczeniu wychodzi, że Polak ma do zapłacenia 19 % dochodu + procent od obrotu i handlu w sobotę oraz niedziele. Wychodzi podatek dochodowy na poziomie 39%!!!
AF1005 / 212.244.176.* / 2016-02-03 11:24
Małe sklepy zawsze będą droższe z gorszym, mniejszym asortymentem. Nawet pieczywo jest tam droższe. Czasami jak cos zabraknie można kupić. Ale na co dzień odpada. Za mało zarabiamy, żeby jeszcze utrzymywać sklepikarzy.
wielkopolanka / 83.238.247.* / 2016-02-02 10:55
"społem" to nie żadne stowarzyszenia i kółka różańcowe , to spółdzielnie działające od ponad 100lat niejednokrotnie. Spółdzielnie Społem przeszły różne lata handlu od komunistycznych kartek , handel prywatny na łózkach polowych i przetrwały te zawirowania i te spółdzielnie ,które są silne zostały są dobrze zarządzane i rozwijają się remontują sklepy i ich wizerunek się zmienia chociażby w Wielkopolsce. Wiem,że zawsze kupię tam swieże mięso i wędliny.Społem się zmienia i ceńmy to i uszanujmy pracę tych ludzi tam każdy ma umowę o pracę od pierwszego dnia, a jakie są koszty pracy to każdy kto prowadzi działalność wie. A podatek od handlu , bo tak go trzeba nazwać a nie od hipermarketów zniszczy coś co jeszcze jest polskie. Polski handel został SPRZEDANY z pełną odpowiedzialnością to piszę. Nawet to wyśmiewane przez nie których Społem - polski kapitał własność członków spółdzielni zostanie zniszczona. Hipermarkety sobie poradzą a polski handel upadnie i tego chcą pisowcy. "nie wiem kto na nich głosował?????
asdcaWD / 77.246.35.* / 2016-02-02 08:20
W moim mieście SPOŁEM ma ceny jak "na Batorym" ... wszędzie wkoło niższe a tam jedne z najwyższych a poza tym przeterminowane produkty itp. Polska sieć i człowiek chciałbym tam kupować ale jakoś nie moga ci ludzie sie przestawić na inny tor myślenia. Towary przeciętne i kiepskie, ze wskazaniem na to drugie, jakieś siermięzne i brudne te sklepy, poza tym, jak wpsomniałem bardzo drogo.
mer / 81.190.251.* / 2016-02-02 07:45
i dobrze, niech dzieci nie głodują!!!! a czy kolejne będą się rodziły? zobaczymy
dowci / 81.162.213.* / 2016-02-02 06:10
Społem już dawno nie powinien istnieć podobnie jak GS"SCH". To najbardziej niereformowalne i chytre firmy w których jeszcze panują komunistyczne zacofane zwyczaje.
Lou1002 / 162.157.11.* / 2016-02-02 04:15
Swojch niepodatkowac tylko obcych (Spolem to to dobra firma zawsze tu byli)
Band6cki / 188.146.65.* / 2016-02-02 02:46
A co za problem w nazwie sklepu napisac sobie jakas wymyslona nazwe i dodac siec czyli np. Macius (spolem)i juz sie jest prywarnym wlas icielem sklepu a spolem moze byc hurtownia jako dostarczyciel towaru niema takiego prawa w tym horym kraju mtorego nieda sie obejsc bo debile to prawo uchwalaja
nielot / 37.248.255.* / 2016-02-02 02:28
I bardzo dobrze, niech wszystko padnie, wtedy może ludeczkowie zobaczą na co głosowali...Był to Wasz wybór, jeszcze w historii świata nie było nawet precedensu, żeby jakakolwiek partia prawicowa zrobiła cokolwiek twórczego... Jedynie antagonizmy i wojenki oraz prawdziwe wojny, na których ginęli zwykli ludzie a władcy pili sobie champagne z wrogami i urządzali sobie podśmiechujki z całych narodów...
NATANVVD / 5.172.235.* / 2016-02-02 02:24
TERAZ POLSKA ------------NA ILE BĘDĘ W STANIE BĘDĘ PROMOWAŁ POLSKIE PRODUKTY

BOJKOTUJE INNE HIPERMARKETY.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy