Forum Spółki giełdowe Orlen SA

Spółka dnia: Orlen rośnie na giełdzie, bo zarabia na nas coraz więcej

Spółka dnia: Orlen rośnie na giełdzie, bo zarabia na nas coraz więcej

Wyświetlaj:
Koniec petrodolara trwa / 77.253.95.* / 2015-07-21 05:48
Dołek ropy był w pierwszym kwartale, co chwilowo pomogło poprawić zysk PKN, po czym ropa mocno podrożała. PKN manipuluje ceną na rynku stąd okrada konsumentów i pogłębia zapaść gospodarki, ale notuje coraz mniejsze przychody i na dłuższą metę nie jest to do utrzymania, bo ludzie coraz mniej zarabiają i popyt słabnie.
Do tego ceną ropy i złota manipuluje rząd Stanów i Fed, wystraszony bankructwem gospodarki na rekordowych długach, i rosnącą inflacją, która jest znacznie większa niż oficjalnie podają, wszystko dla sztucznego wzmocnienia dolara,
Wg realnej inflacji PKB Stanów w ostatnich czterech latach spadł -21,4%.
Ten cały cyrk ze straszeniem podwyżką stóp %, straszeniem podażą ropy z Iranu, której nie ma i nawet jak będzie, to zastąpi tylko ubytek spowodowany bankructwem łupków w Stanach, gwałtowną redukcją liczby wiertni i spadkiem zapasów paliw który trwa już od wielu miesięcy, a jak przyznał sam rząd Stanów, szczyt wydobycia mieli w kwietniu i od tej pory trwa spadek. Jednocześnie popyt na paliwa stale rośnie, a ich tanie źródła wyczerpują się i nigdy już nie będzie taniej ropy. Dlatego było to desperackie sięgnięcie do łupków, które znane są od lat 1960-tych co najmniej, ale są mało wydajne i drogie w eksploatacji i szybko się wyczerpują, niszcząc i zatruwając zasoby wody pitnej, co jest o wiele groźniejsze dla życia ludzi i gospodarki.. A trwa już rekordowa susza w Kalifornii, która przybiera rozmiary katastrofy i władze stanowe zabraniają rolnikom pobierania wody!!!

Do tego dochodzi załamanie eksportu ropy z Arabii Saudyjskiej, który mocno spada, bo wyczerpują się jej zasoby, poza tym uruchomiła nowe rafinerie, które przerabiają ropę u siebie, do tego popyt wewnętrzny na paliwa rośnie, bo ropę używają do produkcji energii elektrycznej.

Arabia Saudyjska oferuje teraz coraz więcej produktów ropopochodnych na rynku światowym, co wpłynie na zaostrzenie konkurencji między rafineriami, a tym samym spadek ich marż.
Widać to było po wczorajszym krachu akcji koncernów naftowych w Stanach, który poleciały ostro w dół, jako najgorszy wśród sektorów, wiele z nich traciło po 3% i więcej.

Do tego spadały też mocno inne spółki surowcowe,
Freeport McMoRan stracił kolejne -5,2%, więc strata KGHM i tak jeszcze mu nie dorównuje.
Newmont Mining -12,11%.

Sztuczne dołowanie złota po publikacji danych o ostrym wzroście rezerw Chin, które i tak są znacznie większe niż podają, też było obok dołowania giełdy chińskiej przez zachodnich spekulantów jednym z elementów wojny finansowej, jaka rozwija się na świecie, dla ratowania upadającego dolara. Chiny chcą pokazać, że za ich walutą, której na wiosnę kontrolowany przez Stany MFW odmówił przyznania statusu waluty rezerwowej, ma silne oparcie w złocie i gospodarce, kiedy Stany pozbyły się produkcji, przekazując ją Chinom i została im drukarka papierków bez pokrycia, których już nikt nie chce.
Dlatego rośnie oprocentowanie długu Stanów na rynku.
cvq / 94.78.178.* / 2015-07-20 23:05
Dlaczego wszystkie instytucje kontrolne i antymonopolowe utrzymywane z naszych podatków siedzą cały czas cicho?
twt / 89.70.203.* / 2015-07-20 18:07
Myślę że skoro im tak dobrze idzie to powinniśmy niezwłocznie, w trybie przyśpieszonym, sprzedać Orlena niemcom albo francuzom.
paradygmator / 178.159.136.* / 2015-07-23 06:14
Jak sprzedać ? To Kulczykowi trzeba dać żeby sobie chłopina dorobił kolejne parę miliardów euro na odsprzedaży. Specjalista od dymania Polaków.
NIK 2015 / 62.23.87.* / 2015-07-20 16:33
Czy nie powinno być doniesienie do prokuratury o działanie monopolistyczne Orlenu.
Co na to NIK
em231 / 185.28.191.* / 2015-07-20 16:21
mie kupuje na stacji Orlen przestaniecie kupowac obnizy ceny inne stacje maja lepsze paliwa ,gdy jestem przed granica jade najwpierw do miasta tankowac potem ruszam dalej w ten sposob omijam Orlen a wy kupujcie jak chcecie
satq / 89.77.209.* / 2015-07-20 16:15
nie zarabia tylko ZDZIAERA !!! baryłka ropy tanieje a ceny ani drgną...
m.g. / 83.26.241.* / 2015-07-23 17:56
Nie zdziera tylko pakuje kasę w Możejki i stacje benzynowe w Niemczech i Czechach.
PJB / 95.160.56.* / 2015-07-20 16:09
Rośnie marża paliwowa Orlenu bo dzięki postawie PO ma on pozycję monopolistyczną. Pani Premier Kopacz nie interesuje się ceną paliwa (jeździ koleją) a ta nie spada mimo niższej ceny ropy i umocnienia się złotówki. Wprost sprawę ujmując Orlen obławia się kosztem społeczeństwa które ja chce pojechać na wakacje musi kupić paliwo. Idą wybory i PO już dziękujemy za taką postawę i za dbanie o nasze dobro. Jeszcze nie wiem na kogo zagłosuje bo nigdy nie głosowałem na PiS i jeszcze na to nie jestem gotowy, ale na PO za cenę paliw i gazu też nie zagłosuję!!!
lump / 193.84.182.* / 2015-07-20 15:40
W Polsce na "kanciarzy" jak widać, nie ma siły.
IGI477 / 85.115.56.* / 2015-07-20 15:37
Tankując na orlenie kasę zostawiasz w Polsce a nie dajesz BP, shellowi (UK) albo lukoilowi (rosja) itp
jgukgugug / 89.75.48.* / 2015-07-20 17:31
Taaaaaaaaaak, czyli dać się okradać Orlenowi....he,he,he przynajmniej to swój złodziej. Właśnie m. in. dzięki takiej logice mamy w Polsce tak jak mamy....lecz się!
j247 / 77.252.106.* / 2015-07-20 15:00
Na mnie nie zarobią, bo nie mam samochodu. Zatem nie płacę podatków w paliwie oraz nie daję zarobić Kulczykowi i innym cwaniakom
Jadwiga 1000 / 195.216.219.* / 2015-07-20 14:43
To jest zgniły polski kapitalizm. Na zachodzie kapitalista ma założoną rentowność i tego się trzyma a zyskami ponadto dzieli się ze swoimi pracownikami. Tylko w Polsce kapitaliści mają przyzwolenie na takie rżnięcie pracowników i obywateli własnego państwa. Zachodni wykorzystują to prawo polskie z wielką chęcią bo u siebie tak nie mogą.
mika / 46.186.80.* / 2015-07-20 14:36
WIADOMO ŻE NA SKROJĄ. WIELKIE MI ODKRYCIE. CO, NA STACJACH NIE WIDAC JAKIE CENY SĄ???
szammbo / 31.61.131.* / 2015-07-20 14:29
stacje orlenu to obozy pracy!! zapytajcie o warunki pracy ludzi na tych stacjach..
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy