Forum Forum podatkoweVAT

Sprzedaż usług poza granice kraju

Sprzedaż usług poza granice kraju

Michał777 / 178.36.56.* / 2010-07-20 14:28
Witam,

Mam dość prosty zapewne problem. Sprzedaję usługi reklamowe poza granicami kraju i UE (Curacao Netherlands Antilles).

Zapewne powinienem rozliczać te usługi jako sprzedaż poza granicami kraju, nie jestem jednak pewien, czy Art. 100 ust. 1 pkt 4 dotyczy mojej sytuacji, czy nie.

Czytam treść ustawy http://www.vat.pl/att/przepisy/VAT_2010.pdf i nie bardzo mogę odnaleźć interesujący mnie fragment. Czy mógłby mi ktoś coś podpowiedzieć?

Drugim pytaniem jest: obiło mi się o uszy, że usługi wykonywane dla zagranicznego kontrahenta trzeba co kwartał podsumować i do 25 miesiąca zgłosić do US niezależnie od składanych comiesięcznych deklaracji VAT. Czy to prawda?

Byłbym wdzięczny za odpowiedź,
Pozdrawiam,
Michał
Michał Starzyński / 85.222.64.* / 2010-07-24 07:13
Jeśli chcą Państwo sprawdzić kontrahenta w Polsce i na świecie pod względem jego zdolności płatniczej lub jest potrzeba odzyskania pieniędzy zapraszam do współpracy z Wywiadownią Gospodarczą CreditReform Polska. Specjalizujemy się w pozyskiwaniu informacji gospodarczej i windykacji. Zajmujemy się tworzeniem raportów gospodarczych o firmach polskich i zagranicznych. Raporty zawierają indeks wiarygodności płatniczej oraz rating wczesnego
ostrzegania przed możliwością upadku firmy. Indeks składa się z 15 wskaźników i jest unikatowy na rynku polskim. Wartością dodaną naszych raportów jest analityka, która określa także zdolność kredytową
kontrahenta jak i potencjalny limit kredytu kupieckiego. Przygotowujemy raporty o branży, konkurencji, kontrahentach. Współpracujemy z bankami,
ubezpieczycielami, firmami leasingowymi i licznymi firmami handlowymi. Dla firm handlowych raport umożliwia szybkie działanie i bezpieczne transakcje handlowe. Informacje gospodarcze o firmie zawarte w raporcie ułatwiają podejmowanie strategicznych decyzji biznesowych. Gwarantowana dyskrecja, szybkie działanie i dobre ceny. mstarzynski@creditreform.pl; kom. 883-745-484; Zapraszam do współpracy.

Najnowsze wpisy