Sprzedawanie PKO BP

kamyk / .* / 2004-09-28 09:33
Komentarze do wiadomości: Sprzedawanie PKO BP.
Wyświetlaj:
rad / .* / 2004-10-07 20:12
witam! Kiedy w kolejkę po lokatę prywatyzacyjną? W niedzielę wieczorem? :) Pzdr
wykrywacz_głupoty / .* / 2004-10-04 08:56
szkoda ,że RF nie zastanowił sie mocnao zanim wysłał kolejny słaby tekstcoś sie uczepił tych pracowników?od przynajmniej 13lat rozdawane sa transze pracownicze, zawsze po 2 latach mozna je było sprzedać, zawsze przed tym terminem byl poza rynkowy obrót tymi papierami, jak zwykle doktorku "dzwony dzwonia tylko nie bardzo wiesz w którym kosciele", nigdy transza pracownicza nie zalewała rynku, a wielu pracowników nadal trzyma swoje akcje, jest skuteczna bariera w postaci podatku, który w ich przypadku nie jest ryczałtowy, a wg skali co oznacza, że zanim kajerka z PKO kupi nowe auto za akcje to poleci do skarbówki z 40% zaliczką na PIT.
wrafal / .* / 2004-10-06 17:48
aha i nie przypominam sobie razem pasionych jakichkolwiek zwierzątek...
wrafal / .* / 2004-10-04 16:41
ten anonim nie jest wart aby mu czynić kulturalną odpowiedźskoro "gościu" nazywa mnie "doktorkiem" ja będę nazywał go "pieniaczem":1) a więc pieniaczu jak zwykle jeno rzucasz bluzgi, dzięki czemu wdaje ci się ze jesteś ważny, a może najwazniejszy, ale nic z tego...2) akcje pracownicze od trzynastu lat rozdawane są wybrańcom jako swego rodzaju łapówka w zamian za milczenie i niemą zgodę na sprzedaż przedsiębiorstw dowolnym właścicielom... w większości przypadków tenże właściciel odkupował od razu te akcje płacąc gotówką (często były to przysłowiowe grosze, ale czasami spore dziesiątki tysięcy)- albo też handlowano nimi pod bramami zakładów na wzór handdlu walutą za Gierka...dochodziło do szalonych rozbieżności dochodowych - porównajcie ile np. za swoje akcje dostali pracownicy np. Elany... a ile np. Augostowskich Zakładów Tytoniowych (to chyba najbardziej skrajne przykłady)nic nie dostali pracownicy budzetówce, spółek komunalnych, wielu przedsiębiorstw które zbankrutowały, bądź zostały celowo do tego doprowadzone i "prywatyzowane" poprzez masę upadłościową...3) ten poza rynkowy obrót może znacząco się różnić - niekiedy odbywał się on pod bramami zakładów a niekiedy w ozrganizowanej formie przeprowadzały go fundusze jak np. w Agorze...4) nie raz i nie dwa transza pracownicza powodowała wahania na rynku - czesto obniżając cenę ale czasami pomagała rynkowi zwabiając kapitał zagraniczny - teza o znikomym jej wpływie jest wielką bzdurą... 5) większość preacowników dawno swoje akce sprzedała - a jesli ktoś je trzyma to tylko dlatego że albo jego wiedza o rynku kapitałowym jest tak mizerna ze nie potrafi tego samodzelnie zrobić, albo wartość jest tak mizerna ze nie chce mu się czynić wysiłku... wyjątkiem są zakłade przez pracowników spółki na które cedują oni akcje i stają się zbiorowym istotnym akcjonariuszem ... ale to wyjątki...6) jesli się otzymuje darmowe pieniądze to nie są przeszkodą podatki...radzę najpierw myśleć a dopiero potem się pienić...
wykrywacz_głupoty / .* / 2004-10-05 09:09
Łohoho! Nasz mistrz od opowiadania „bajek o złym wilku” znowu cos opacznie zrozumiał???? a gdzież te „bluzgi”????? Tak dla przypomnienia:bluzgać (Wilga) pot. ‘ordynarnie przeklinać’ no jeżeli „doktorku” to bluzg to szczerze panu współczujepieniacz (Wilga) rz. mos V ‘osoba mająca skłonność, upodobanie do zawziętego, nieustępliwego procesowania się, często z błahego powodu’ sadząc z pańskiej wylewności i jadowitej krytyce otaczającej nas rzeczywistości , a zwłaszcza w odpowiedziach na forum, to raczej przypisuje mnie pan własne cechy, ciekawe jak taka osoba się nazywa ;)a merytorycznie: cieszy mnie że wie pan ze już od 13lat inwestorzy są zaznajomieni z czymś co się nazywa „akcje pracownicze” i jakoś do tej pory potrafili to ryzyko uwzględnić w wycenie, nie było przyczyną niepowodzeń emisji, nie znam przypadku „rzutu na rynek 10,5% darmowych akcji” pracowniczych, a może pan przytoczy jakąś dramatyczną chwilę z życia giełdy, a wpływ na wahania (co to znaczy wahania 1,2 5, 15%? dzienne czy jakie?) kursów mogą mieć wpływ grupy lub nawet pojedynczy inwestorzy dysponujący zaledwie promilem kapitału. moja wypowiedź była wypełniona (jak zwykle) troską o to, że znowu pan coś przeczytał nieuważnie, a myślał że to „nowa droga do Ameryki”ps.Ja nie podpisuje się „gościu” to może ta odpowiedź nie była do mnie ?????? co do anonimów  : to nam komentującym nie płacą, jak będziemy podpisywać listę płac to i pod postami też się podpiszemy
wrafal / .* / 2004-10-06 17:44
1) poza cytatami ze słownika nic ciekawego i merytorycznego nie było...- ja nikogo nie atakuję na forum ja się bronię przed takimi "pieniaczami"...- bez honoru, bo obrazającymi anonimowo...2) to nie ja mam bronić się przed nieudowodnionymi zarzutami tylko WaćPan masz przedstwić zarzuty3) styl w jakim zwraca się Pan do mnie znacznie bliższy jest bluzganiu niźli noermalnej rzeczowej konwersacji4) żałosne tłumaczenie się z anonimowowści podobne jest do innych Pańskich ataków ... wypomina Pan listę płac nie mając o tym pojęcia... - zabiera głos publicznie w sposób niekulturalny kryjąc się przed odpowiedzialnością - czyzby jakiś psychoanalityk zalecił Panu terapię anonimowego rekomepnsdowania sobie intelekturalnych niedoróbek...mnie jest przykro tak pisać - ale nie mogę pozwolić aby ktos mnie ograżał - zwłaszcza w tak miernym i bezhonorowym stylu...mógłbym zlikwidować panskie wpisy - ale staram się mieć nadzieję - ze moze Pan się wyleczy...
wykrywacz_głupoty / .* / 2004-10-07 08:14
się nie boji
wrafal / .* / 2004-10-19 14:48
problem w tym ze nie ma tu krytyk tylko kretynstwa...
b****** / .* / 2004-10-29 17:24
Coś mi się widzi, że pan Autor publikacji sam honorem nie świeci a wywody i krytykę innych nazywając bluzgami daje dowód swego niedorozwoju umysłowego albo raczej braku umysłu
ciulacz / .* / 2004-10-03 12:41
Witam. Ponownie podpytuje z ciekawosci zwyklego Kowalskiego. Czy wg uczestnikow tych wypowiedzi warto zainwestowac w te akcje? Czy beda one osiagalne dla zwyklych ludzi? Jakie panuja opinie?
Neonek / .* / 2004-10-02 22:33
Vigor ma rację . Parafrazując - koryto jest jedno , tylko świnie się zmieniają .
Vigor / .* / 2004-10-01 21:57
A P. Kulczyk już zaciera ręce. Pewnie załapie się na parę procent akcji PKO BP i w niedalekiej przyszłości ktoś z "jego ludzi" będzie zasiadał w zarządzie lub radzie nadzorczej Banku. A może już tak jest?
sprawiedliwy / .* / 2004-10-01 20:38
Stracą napewno Ci którzy nie są pracownikami tego banku ponieważ nikt za darmo im akcji nie da. Skoro bank państwowy!!! ( jeszcze jest ) to dlaczego akcje dostają wybrańcy? To nie pierwsza firma państwowa, którą sie sprzedaje oddając część akcji w ręce pracowników. Dlaczego akcji nie dostanie szkolnictwo czy służba zdrowia? Takich pieniędzy np. pielęgniarki pracujące kilkadziesiąt lat w szpitalu nie widziały nigdy na oczy. W banku małżeństwo za otrzymane za darmo akcje może wybudować sobie dom, a budżetówka ma się wynosić do pracy za granicę. To jest "nasz" kraj, który budowali rodzice nie tylko tych wśród których podzielono jego majątek.
liczacy / .* / 2004-10-03 12:19
2mld na akcje pracownicze / 40tys pracownikow to wychodzi po 50 tys zl na lebka, z tego dyrektorzy i prezesi dostana duzo wiecej wiec srednio pracownik z ponad 10 letnim stazem moze liczyc na 20 do 30 tys zl. I niech "SPRAWIEDLIWY" se za to dom stawia
revo / .* / 2004-10-08 17:48
Na akcje pracownicz zostanie przeznaczone 720mln zł a nie 2 mld - dzieląc to na 36 tys pracowników wyjdzie po około 20 tys. na głowę przy czym będą uzależnienia od długości stażu ;)
baba / .* / 2004-10-01 21:05
jak zwykle rozdawnictwo i komusze przekonanie, że coś jest ICH. to samo było z telekomunikacją i pocztą polską. nasz majątek (bo to my wszyscy płaciliśmy cięzkie pieniądze za założenie telefonu, a nawet za własne pieniądze kupowaliśmy centrale telefoniczne, które potem musielismy cedować), to samo jest z energetyką. wezmą sobie jak swoje, dadzą swoim, a po nich potop...
kamyk / .* / 2004-10-04 10:08
Autor słusznie określił takie rozdawnictwo jako łapówkę dla pracowników, bo nie ma żadnych racji prawnych czy moralnych, aby pracowników obdarowywać. Według mnie, środki z tzw. pul pracowniczych powinny zasilać ZUS (na emerytury dla ludzi, którzy faktycznie tworzyli majątek narodowy), co przyczyniłoby się do zmniejszenia składek i - w jakimś stopniu - poprawy dochodów emerytów (nie mylić z rencistami).
DZIAD 71 lat / .* / 2004-10-04 10:28
Panie KAMYK jak czytam Pana opinie to raduje sie że są jeszcze w tym kraju ludzie trzeżwo myślący ...
Cezar / .* / 2004-10-04 21:47
Kamyk na prezydenta albo przynajmniej na przewodniczącego Samoobrony.A poważnie to jest oczywiste, że to jest łapówka wymyślona przez śp J.Kuronia dla "wielkoprzemysłowej klasy politycznej" aby raczyła sie zgodzic na prywatyzację. Oczywiście zapomniano o służbie zdrowia , nauczycielach itp. itd.. Teraz jest za późno aby to odkręcić ale znam przypadki kiedy młodzi ludzie dostawali po kilku latach pracy po kilkadziesiąt lub więcej tys. zł a np moi rodzice nauczyciele dostawali głodowe emerytury i tandetne ordery.
kamyk / .* / 2004-10-04 21:55
Wystarczy mi nawet wiceprzewodniczący Samoobrony, miałbym pewnie zniżkę na solarium. I na sznapsa u Wojtaszka.
baba / .* / 2004-10-04 22:12
ta miejscówka jest już zaklepana, właśnie ze względu na solarium. pozostaje tylko prezydent.a u Wojtaszka to chyba okowita a nie sznaps
Cezar / .* / 2004-10-04 21:32
Kamyk na prezydenta albo przynajmniej na przewodniczącego Samoobrony.A poważnie to jest oczywiste, że to jest łapówka wymyślona przez śp J.Kuronia dla "wielkoprzemysłowej klasy politycznej" aby raczyła sie zgodzic na prywatyzację. Oczywiście zapomniano o służbie zdrowia , nauczycielach itp. itd.. Teraz jest za późno aby to odkręcić ale znam przypadki kiedy młodzi ludzie dostawali po kilku latach pracy po kilkadziesiąt lub więcej tys. zł a np moi rodzice nauczyciele dostawali głodowe emerytury i tandetne ordery.
Mlody / .* / 2004-10-01 11:25
tak a propo wyceny, pisze pan"Czyli cena jednej akcji to ok. 17 - 20 zł. Daje to C/Z w granicach 13-16,"i twierdzi pan że to drogo powołując sie na BACE, jednak prosze pamiętać że bank ten zawsze był wyceniany z dyskontem na rynku zachodnim i tylko debiut u nas mu pomógł. Pozatym nie widze u nas banku z C/Z poniżej 16 i z takimi mozliwościami cięcia kosztów jak PKO BP czyli mozliwością dalszego zwiększania zysku.
Grzechos / .* / 2004-10-01 10:57
A co z pomysłem banku do sprzedaży klientom akcji na specjanych kontach ?? Nie wiem na czym dokładnie to miało by polegac, ale o tym słyszałem
forex / .* / 2004-09-29 20:33
trzeba bedzie wstac o 3 am ;) do kolejki
Yoyo / .* / 2004-09-29 07:35
I znów będziemy mieli powtórkę z rozrywki - onego czasu sprzedawano akcje Banku Śląskiego . I co ? tylko nieliczni , po znajomości , mogli kupić . Kupił za 700zł , a po miesiącu miał 10 x więcej . Non comment .
wrafal / .* / 2004-09-29 08:50
tyle że zyski będą niewspółmiernie małe ... chyba że dla pracowników...
forex / .* / 2004-09-28 20:29
nie mozna tez zapomniec ze niektore wypowiedzi moga zniechecac do zakupu akcji, podczas gdy w efekcie inwestycja zakupu na rynku pierwotnym moze okazac sie calkiem oplacalna w perspektywie - kup/sprzedaj w pierwszym tygodniu
GAS / .* / 2004-09-28 16:03
C/Z i C/WK są w tym przypadku korzystniejsze niż w przypadku innych banków notowanych na giełdzie.
wrafal / .* / 2004-09-28 18:16
chya nie do końca... taki BACA np. poza tym branża bankowa jest wyśrubowana w porównaniu do przemysłu...nie mówiąc już o bankach na rynkach europejskich - taki BACA np wystrzelił jak z procy ale dopiero wówczas gdy było wiadomo ze gedzie notowany u nastakie banki jak BPH i BZWBK mają zbliżone wyniki - a obecnie mają większą dynamikę ich poprawypodobne wyniki ma pekao...w sumie ciężko bedzie wyskoczyć z zyskiem bardziej niż 20% - kokosów chyba nie bedzie...inne banki są po restrukturyzacji - mają poniesione koszty i wyniki są teraz słabsze - natomiast pkobp ma wyniki podrasowane pod prywatyzacje a wszelkie koszty przwed nim
Cezar / .* / 2004-09-28 18:33
Panie Rafale dlaczego nie bierze Pan pod uwagę wpływu WBK i BPH na wig-20 ( ich udziały w indeksie) i ich niskiej płynności ?Co się za tym kryję ?
wrafal / .* / 2004-09-28 22:05
1) wpływ na indeks jest ograniczony bo sektor bankowy jest na naszej giełdzie nadreprezentatywny - po jakims czasie od debiutu pkobp wejdzie on do indeksu a wyjdzie z niego bre i na bre moze to miec zły wpływ2) płynność to kwestia wielkosci i free floatu oraz wykupienia danej spolki przez OFE - i fakt ze OFE będą w długiej perspektywie pkobp kupować (jesli nie wezmą w ofercie pierwotnej tyle ile im potrzeba)jednak ja postawię kontrpytanie - pkobp pozostaje nadal bankiem państwowym bez strategicznego inwestora,a BZWBK i BPH takiego inwestora mają - wobec tego powinny być wycenione wyzej - bo przy wycenie pkobp powinno uwzględniać się to ryzyko ...
Cezar / .* / 2004-09-28 13:07
Po raz kolejny mamy odsłonę teatru farsy politycznej w wykonaniu SLD. Nikomu nieznana posłanka zgłasza nagle (?) poprawkę ograniczającą sprzedaż akcji PKO do Jasiów Kowalskich z polskim paszportem. Oczywiście większość SLD w patriotycznym uniesieniu (?) głosuje za, pomagają im w tym pożyteczni idioci spod prawicowych znaków. PO jest jak zwykle zaskoczona i nie wie jakie stanowisko zająć (?) i do tej pory się jąka. Tymczasem moim zdaniem można postawic następujące tezy: 1/ trudno jest w tej chwili stwierdzić , że posłowie-osłowie reprezentują kogokolwiek poza sitwami gangstersko-ekonomicznymi na rzecz , których lobbują.2/ SLD jest organizacją przestępczą ( udowadnia to po raz kolejny )3/ Jakakolwiek wycena PKO jest w tej chwili trudna bo jest oderwana od wyceny rynkowej.Rynek ten jest już ograniczony, nawet gdyby idiotyczna uchwała sejmu była nieskuteczną4/ Przestępcy albo jak ktoś woli grupy interesu za pomocą przekupnych posłów osiągnęły w znacznym stopniu pożądany dla siebie efekt-odstraszenie znacznej części zagranicznych i krajowych inwestorów.5/ Za takie cyrki zawsze ktoś płaci a ktoś zarabia. Kto to będzie dowiemy się po przydziale akcji. Ja już wiem a kto chce to niech zgaduje.
kamyk / .* / 2004-09-28 14:55
Tezy o organizacji przestępczej trzyma się Pan jak pijany płotu. Wsystkie partie partaczą ustawodawstwo, tle, że w różnym stopniu. Również w zakresie interesu Skarbu Państwa. Bo łatkę szkodnika dla dochodów budżetowych można przypiąć i tym, którzy chcą podnieść podatki (najprawdopodobniej uszczupli to efektywny pobór podatku) jak i tym, którzy chcieliby np. obniżyć ZUS (bo, zdaniem rzesz społecznych licznych aczkolwiek na forum słabo reprezentowanych, zmniejszą pobór tej jakże pożytecznej składki).Za głupkowatą uchwałę zapłaci, oczywiście, Skarb Państwa w postaci mniejszych przychodów - proszę zgadnąć, kto te zmniejszone przychody wyrówna? Zaczynam nerwowo sprawdzać zawartość portfela...Zarobią za to ci, którzy dzięki temu taniej nabędą akcje: jakieś 37 tys. szczęśliwców, którzy załapią się na lokaty prywatyzacyjne i jakieś mniejsze drugie tyle mniej hołubionych przez fortunę innych inwestorów, w tym trochę grubych, ze zleceniami na ponad 100 mln.Nie podzielam Pana poglądu o zmowie lobbystów i totalnej przekupności posłów.Doświadczenie nauczyło mnie, że jeśli podejrzewamy spisek albo głupotę - zawsze wychodzi głupota.
Cezar / .* / 2004-09-28 15:32
Panie Kamyku ( kurcze pieczone ) ależ Pan przyznał mi rację we wszystkim.1/ Traci budżet. Mamy drenaż portfeli poprzez podatki.2/ Nie pamietam, który madry to powiedział i jak to brzmiało ale " głupota jest zbrodnią".3/ Czy Pan jest za obniżeniem zusu czy nie ? i w związku z tym jest pan szkodnikiem czy nie ? ( kłania się niejaki O.Bagniewski )4/ Nie podzielam Pana naiwnej wiary w posłów. Nie chcę się wdawać w dyskurs na ich temat bo nie chcę używać obelg ( w stosunku do osłów ).5/ To nie jest spisek tylko SLD jest organizacją kryminalną i to są 2 różne rzeczy.
kamyk / .* / 2004-09-28 15:40
Na pytanie 3/ odpowiadam wprost: jestem za obniżeniem składki ZUS. I w związku z tym przez osoby uważające inaczej mogę być postrzegany jako szkodnik.Pozostaję z naiwną wiarą w dobrą wolę większości posłów i ich ograniczone rozeznanie w otaczającej rzeczywistości.Pozdrowionka
Cezar / .* / 2004-09-28 16:14
Co do 3/ to HURRAAAAAAAAAA jeszcze jeden po naszej stronie.Naiwni idą do nieba, czy na tym Panu zależy ?Co do wyceny to pisałem niżej. 180-200 zł jest ok ale miał byc split czyli 20 też jest ok.Teraz czekamy na rewelacje wygłoszone przez innego sejmowego osła, może będzie 15 zł ?
kamyk / .* / 2004-09-28 16:33
Z niepokojem czekam na ogłoszenie ceny emisyjnej, mo trzeba by ustalić dźwignię. Sądzę, że przy 200 zł redukcja nie będzie duża. Jeszcze parę zajazdów, np. ograniczeń w zbywaniu, to i 160 może być drogo.
Cezar / .* / 2004-09-28 17:04
Sądzę , że redukcja przy kolejnych zabiegach kryminalistów z sejmu ( sld ) będzie coraz większa. Narasta nerwowość. Im bliżej emisji będziemy pod coraz większym ciśnieniem wzajemnie sprzecznych informacji. Jeżeli regulamin sprzedaży będzie taki jak teraz to bedzie łamanie gnatów w BM. Niestety efekt tego bedzie tragiczny i nie dlatego , że ktoś oberwie w drzwiach biura maklerskiego.W długim okresie może to byc zabójcze dla Giełdy ( juz widać wachanie i dezorientację inwestorów ). Boję się efektu ( dla GPW ) podobnego jak było w wypadku BŚ.Cena emisyjna będzie ( twierdzę ) nieadekwatna do rynkowej ( bo rynek jest manipulowany juz nie tylko przez prasę czy tzw. fachowców ale przez przekupnych polityków ) i dlatego zabiegi sld w sejmie są kryminogenne. Mamy jeszcze ok. 3 tyg. do emisji. Igrzyska trawają.
MAXX / .* / 2004-09-28 14:42
Racje to ty CEZARZE pewnie masz,tylko sie przyznaj czy bedziesz kupowal akcje PKO czy nie?Bo ja mimo wszystko uważam iż bedzie to dosc dobry biznes - kupno na rynku pierwotnym....
Cezar / .* / 2004-09-28 14:52
Nie nie będę kupował. Dlatego, że jako spekulant giełdowy muszę kierować się zasadą ograniczonego ryzyka.1/ Nie moge stracic kontroli nad pięniędzmi na ok. dwa tyg. bo obracam nimi codzien.2/ Nie będę napędzał kasy sldowskim macherom
ciulacz / .* / 2004-10-03 12:35
Pytam z punktu widzenia zwyklego Kowalskiego. Czy warto kupowac czy nie? Odpowiedz powyzsza nie jest wyczerpujaca. Z drugiej strony sposob podejscia jest dziwny. W piatek, 01.10.2004. bylem w banku. Wszystkie szczegoly jak zrobic lokate, zakupic, itp sa owiane tajemnica. Panie nie moze udzielic informacji.
iris / .* / 2004-09-28 10:13
Nic dodać, nic ująć. Zgadzam się z poglądami autora.
Kamyk / .* / 2004-09-28 09:49
Zgadzam się z autorem z większością tez. Mam tylko uwagę. Byłbym bardziej ostrożny w tak beztroskim podejściem to wyceny banku i oceną czy warto kupić akcje czy nie. Jak rozumiem autor artykułu ocenia opłacalność inwestycji na podstawie tylko dwóch wskaźników: P/E i C/WK. To jest tak uproszczone podejście, że może wprowadzić wiele osób w błąd. Przecież czynników wpływających na wartość tych akcji jest o wiele więcej: pozycja na rynku (bardzo duży udział w rynku klientów indywidualnych), perspektywy, rentowność kapitałów własnych, wskaźnik wypłacalności, zainteresowanie ze strony instytucji posiadaniem akcji w dużych spółkach i wiele innych.
wrafal / .* / 2004-09-28 10:44
Szanowny Czytelniku KamykAutor nie ocenia inwestycji pod względem dwóch parametrów - ale poswięcił im tylko 2 linijki więc nie mógł w nich zmieścić więcej - natomiast zwrócił uwage (też w kilku słowach) na inne detale wpływające także na cenę akcji ...nikogo w bład nie wprowadził - przeciwnie prosił o zastanowienie ...
Zainteresowany / .* / 2004-09-28 11:27
W jaki sposób wyliczył Pan wartość jednostkową akcji? Jeżeli jest 1 mld akcji, a cały Bank jest wart ok.20 mld. to akcja warta będzie ok. 20 zł? Chyba, że o czymś nie wiem lub nie rozumiem. Prosze o odpowiedź.
wrafal / .* / 2004-09-28 13:51
ma Pan chyba rację - coś mi się zdaje że gdzieś zgubiłem albo dodałem jedno zero ... - ale to czeski błąd... dzieki
a / .* / 2004-09-28 11:46
trafna uwaga - tez mi wartość akcji wychodziła troche poniżej 20 zł
Cezar / .* / 2004-09-28 13:55
Wycena, moim zdaniem jest prawidłowa ( 180-200 złociszy ) ale miał zostać przeprowadzony split akcji i dlatego wychodzi około 20 zł.Teraz w wyniku działań organizacji lobbingowych ( czytaj SLD ) pewnie będzie niższa. Nie zarobi budźet czyli my ale kto? No kto ?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy