Forum Forum finansoweKredyty

Ge Money skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

Ge Money skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!

magrap / 2009-02-27 21:32
NIGDY Ge Money !!!!!!
Mam kredyt w tym banku na budowę domu od 6 msc, zastawiłam również hipotekę mojego obecnego mieszkania aby mieć lepsze zabezpieczenie kredyty a tym samym niższe oprocentowanie. Przy umowie zapewniano mnie że nie będzie problemu ze zwolnieniem hipoteki przy sprzedaży mieszkania aby dokończyć budowę, że będzie można przenieść hipotekę na dom rodziców aby zachować obecne warunki. Znalazłam kupców na mieszkanie, przyjęłam zadatek, wystąpiłam z wnioskiem do banku o przeniesienie hipoteki na dom rodziców którego wartość jest dwukrotnie większa od mieszkania a bank co??? ODMOWA!!!!! Powód nie znany, bank odmawia przeniesienia hipoteki i kropka, nie ma z kim dyskutować bo to jest ich tylko dobra wola. Nadpłacić kredytu nie można bo zrobili hipotekę łączną na obu nieruchomościach. Wyjście podali jedno spłacić całość kredytu dodam w CHF po kursie 3,50zł !!! ZŁODZIEJE i jeszcze raz ZŁODZIEJE!!!! Zadatek zgodnie z prawem muszę zwrócić kupcom w podwójnej wysokości !!! ODRADZAM i omijać Ge Money SZEROKIM ŁUKIEM!!!!
Wyświetlaj:
magrap / 2009-03-18 15:06
Rozmawiałam z prawnikiem i nie ma podstaw do wytoczenia sprawy, ponieważ bank ma prawo do takich decyzji uznając np. że jest zbyt ryzykowana. Wystawił opinię z rozwiązaniem:
"Hipoteka nie ogranicza prawa właściciela do rozporządzania nieruchomością. Co więcej, ustawa, idąc dalej niż przewiduje to art. 57 k.c., nie pozwala nawet na wprowadzenie w stosunku między właścicielem i wierzycielem hipotecznym takich ograniczeń, które byłyby możliwe na podstawie art. 57 paragraf 2 k.c. W myśl bowiem art. 71 ust. o ks. wiecz. i hip. Niedopuszczalne jest zastrzeżenie, przez które właściciel nieruchomości zobowiązuje się względem wierzyciela hipotecznego, że nie dokona zbycia lub obciążenia nieruchomości przed wygaśnięciem hipoteki.
W myśl art. 100 ust. o ks. wiecz. i hip. w razie wygaśnięcia hipoteki wierzyciel obowiązany jest dokonać wszelkich czynności umożliwiających wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej; np. w razie spłaty wierzytelności powinien dać pokwitowanie z podpisem notarialnie poświadczonym."
Wysłałam wniosek o wyliczenie kwoty ciążącej na nieruchomości i niestety liczą już 2 tyg !!! matematyka na zasadzie obliczeń proporcji jest w 2 klasie podstawowej ale analitycy w banku zatrzymali się chyba na tym poziomie. Mam czas do końca marca na sfinalizowanie sprzedaży i jeśli bank się nie pospieszy to oddam podwójny zadatek czyli 60 tyś !!! Kupujący wpłacił 10 % wartości mieszkania czyli 30 tyś, bo taką gotówkę posiadał, niespodziewając się takich kłopotów przyjęliśmy zadatek :/
Inne banki nie wchodzą w rachubę bo zadłużenie wzrosło nam o 30% w PLN ze względu na obecny kurs CHF :// Skutek taki że zdolności kredytowej nie posiadam na tą kwotę aby ich spłacić :/ Kwas jakich mało, naprawdę.
piotr123321 / 193.138.110.* / 2009-03-19 16:00
Jestem doradcą ds kredytów hipotecznych. Jesli naprawde masz taki problem to zadzwoń do mnie, a postaram sie go rozwiązać. Mój numer telefonu to 691353551. Z tego co napisałeś wynika, że albo kłamiesz albo nieruchomość rodziców nie jest dwa razy więcej warta od nieruchomości będącej zabezpieczeniem.

Pozdrawiam
magrap / 2009-03-19 17:28

piotr123321
Jestem doradcą ds kredytów hipotecznych. Jesli naprawde masz taki problem to zadzwoń
do mnie, a postaram sie go rozwiązać. Mój numer telefonu to 691353551. Z tego co
napisałeś wynika, że albo kłamiesz albo nieruchomość rodziców nie jest dwa razy więcej
warta od nieruchomości będącej zabezpieczeniem.


Panie Piotrze myślę,że nie jeden klient spotkał się z tak paradoksalną sytuacją i chciałby poznać jakiekolwiek rozwiązanie bądź wyjście z niej i myślę,że byłoby dobrze gdyby oprócz obrzucania innych słowami kłamczuch spróbował Pan dać coś więcej od siebie niż tylko pomówienia.
Proszę skontaktować się ze mną poprzez maila a prześlę Panu dokumenty świadczące o jakże kuriozalnej postawie banku, wtedy może udzieli mi Pan innej porady niż prawnik.
Ponieważ dziś dostałam odpowiedź z banku, że sprzedaż mieszkania jest niemożliwa na dzień dzisiejszy ponieważ budowany dom nie osiągnął stanu deweloperskiego. Skąd taki pomysł banku oczywiście nie mam pojęcia, bo takich zapisów nie ma, a ograniczenia w prawach do zbycia nieruchomości poprzez wierzyciela są niezgodne z ust.o ks.wiecz.i hip.
Napisałam dziś pismo skierowane do kierownictwa w centrali w tej sprawie i oczywiście spodziewam się totalnego jak zwykle "olania" klienta.
piotr123321 / 193.138.110.* / 2009-03-23 13:11
Rozwiązania twojego problemu:
- doprowadzić nieruchomość do stanu deweloperskiego (musi być odbiór techniczny) - ale na to nie masz czasu.
- wystąpić do Banku z zapytaniem o kwotę jaką musiałbyś spłacić by zwolnić hipotekę (wystąp z zapytaniem do Banku o pismo mówiące jaką kwotę kredytu bedziesz musiał spłacić by zwolnić hipotekę) - pismo to będzie potrzebne kupującemu i notariuszowi (nie wiem jak to się w praktyce będzie odbywać ponieważ nie wiem czy kupujący bedzie brał kredyt czy nie)
- udostępnić Bankowi inną nieruchomość która mogłaby być zabezpieczeniem kredytu.
forex.pl / 83.30.92.* / 2009-02-28 12:23
biedna jesteś naprawde...a nie pomyslalas jakie jest twoje zadluzenie w stosunku do
zabezpieczenia przy obecnym kursie CHF,jak rozumiem bylas swiadoma zaciagania kredytu w
walucie?,wydaje mi sie ze rowniez spekulowałaś....teraz masz problem,miej pretensje tylko
do siebie,trzeba brac odpowiedzialnosc za swoje decyzje !!!
anka76 / 77.112.17.* / 2009-03-05 19:19
GE jest nieuczciwym bankiem.Uzgodnienia przy podpisywaniu umowy kredytowej magrap były inne i tu jest problem.Jednym słowem wcisnęli w GE kit żeby tylko podpisać umowę!!!
W 2008 roku o mały włos nie podpisałam tam umowy kredytowej (w umowie było mnóstwo podejrzanych zapisów).Dzisiaj mam kredyt w innym banku-umowa jest bardzo dobrze skonstruowana.
magrap. / 95.49.41.* / 2009-02-28 15:57
Chyba nie zrozumialej. Zamieniana hipoteka miała być większa dwukrotnie WIĘKSZA więc nie widzę w czym ma być problem !!!
agaal / 89.74.51.* / 2009-03-08 11:14
Wszystko musi być w umowie ,pewnie o zamianie hipoteki decyduje kto inny niż ten kto udziela kredytu.A powiedzą Ci wszystko co tylko chcesz usłyszeć aby zdobyć klienta....może można się odwołać od tej decyzji do jakieś centrali.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: