Forum Forum dla firmZakładanie firmy

umowa o prace 1/2 etat a zakładanie firmy

umowa o prace 1/2 etat a zakładanie firmy

djxabi / 2007-10-05 14:03
Witam mam taki problem mam umowę o pracę na 1/2 etatu ale chciałbym założyć z bratem stolarnie wraz z usługami -remontowo -budowlanymi jak to wszystko będzie się miało do siebie jeśli właścicielem firmy będe ja a on będzie jako0 pracownik czy musze zawiadamiać pip i jak to będzie z zus-em jakie będe miał składki?i na jakie koszty będę mu8siał sie przygotować? pozdrawiam
Wyświetlaj:
prezesbit., / 185.246.208.* / 2019-11-27 15:14
Dzień dobry! Mam na imię Tomasz Olszewski, od ponad 3 lat zarabiam pieniądze tylko i wyłącznie przez Internet, opracowując strategie pozwalające zarabiać bez wychodzenia z domu Od dłuższego czasu zarabiam w programie inwestycyjnym z niskim wkładem własnym. Nie są to żadne piramidy finansowe, MLM'y, hyipy, nie będziesz zbierał poleconych, ani namawiać nikogo do udziału. Poszukuję konkretnych i zdecydowanych osób, które chciałyby pomnażać swój kapitał dzięki skutecznej inwestycji, jaką proponuję. Zysk już w pierwszym miesiącu to nawet 10 tys. złotych. Do pracy nie potrzebujesz niczego opróćz swojego smartfona/laptopa. Platforma inwestycyjna, którą chcę Ci przedstawić nie wymaga od Ciebie żadnej specjalistycznej wiedzy, wszystko Ci pokażemy. Oferta ograniczona czasowo i ilościowo - nie wiem, czy się powtórzy.,,,,
dołącz do nas tu: http://systemzarabiania.pl
Ida317 / 149.156.72.* / 2019-11-25 11:57
No niestety, koszty są wysokie ale zawsze można wziąć pożyczkę, ja tak zrobiłam, wzięłam przez Sprint Casha i nie musiałam się marwtić o składki czy o to czy na wszytsko mi starczy
bxxs / 77.112.92.* / 2008-07-04 16:37
Mam zamiar założyć działalność gospodarczą lecz aktualnie zatrudniony jestem na pełnym etacie, zwolnienie z pracy zajmie mi około 3 miesięcy. Czy zanim się zwolnię mogę założyć firmę, czy np będąc na zwolnieniu lekarskim mogę założyć tę działalność?
PJ123 / 79.188.132.* / 2008-06-19 10:47
Gdyby zarabiał Pan z tytułu umowy o pracę więcej niż wynosi minimalne wynagrodzenie (1126zł) to z tytułu prowadzenia działalności musiałby Pan odprowadzać jedynie ubezpieczenie zdrowotne (np. za czerwiec 205,87zł). Jednak jeśli zarabia pan z tyt. umowy o pracę mniej niż minimalne wynagrodzenie to musi Pan odprowadzić wszystkie składki. Podstawę do wyliczenia tych skladek stanowi 30% średniego wynagrodzenia. (za czerwiec w sumie: 94,49zł). Podstawa do składek, którą podałem obowiązuje tylko w okresie pierwszych dwóch lat od założenia działalności.
przewodnick / 2007-10-06 00:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zanim założy Pan te firme proszę poczytac mądre książki, bo nikt nie odpowie na takie pytania - np. ZUS naliczany jest od wysokości wynagrodzenia, podobnie "inne składki" itd, itp......
ZWK / 84.10.21.* / 2008-07-02 21:03
Korzystam z ulgi dla firm działających poniżej 24 miesięcy. W firmie państwowej mam 1/4 minimalnej pensji. Płacę ZUS. Czy wszystko jest w porządku?
djxabi / 2007-10-06 14:34
to że ZUS jest naliczany od wysokości wynagrodzenia to wiem w moim przypadku wynagrodzenie wynosi 469zł. A może źle ułożyłem pytanie bo dokładnie chodzi mi o to czy można założyć firmę bez żadnych komplikacji z tym że pracuje.I jak to jest jeśli mój brat ma problemy z urzędem skarbowym a dokładnie po rozliczeniu się z fiskusem maił zapłacić fiskusowi 2tyś euro ponieważ pracował w Holandii i jego dochód roczny przekraczał 14tyś euro. czy będe miał jakieś problemy jeśli go zatrudnie?
przewodnick / 2007-10-07 02:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeśli ma Pan podpisaną umowę o pracę i nie podpisał Pan w obecnym zakładzie pracy umowy o zakazie konkurencji w czasie trwania stosunku pracy, bądź po ustaniu tego stosunku (lub podobnej), to nic nie stoi na przeszkodzie w zakładaniu firmy.
Przecież to brat ma problemy w US..... Pan nie będzie miał żadnych problemów, ale prawdopodobnie US zwróci się do Pana Firmy z wnioskiem o potrącanie z wynagrodzenia brata kwoty dodatkowej z tytułu zaległości. Brat przed US nie ucieknie....

Najnowsze wpisy