Forum Forum prawneCywilne

auta wzamian za nie placenie alimentów

auta wzamian za nie placenie alimentów

KARASIE1987 / 2008-03-07 16:49
Dzień dobry mam wielki problem, Jestem matką 19miesiecznej córki ojciec mojego dziecka nie żyje ze mną (nie jesteśmy małżeństwem) nie ma przysądzonych alimentów przez sąd płacił dobrowolnie na dziecko, teraz jego sytuacja finansowa uległa pogorszeniu i zaproponował mi auto na poczet alimentów,tz. że spiszemy umowę kupna sprzedaży auto będzie moja wyłącznie własnością i jeżeli będę chcieć mogę je sprzedać (auto jest jego własnością), jak możemy spisać taką umowę jak ona ma wyglądać??? i oczywiście czy tak można zrobić? prosiłabym bardzo o jakiś formularz i szybką odpowiedz z góry bardzo dziękuje Katarzyna
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2008-03-10 18:23 / Bywalec forum

spiszemy umowę kupna sprzedaży

NIE MA TAKIEJ UMOWY W POLSKIM PRAWIE!!!

jeżeli wyrażasz taką wolę to możesz się zgodzić na taki sposób dobrowolnej alimentacji, możesz jednak równiez wystąpic o zasądzenie alimentów.

jeżeli kupisz od niego samochód to trudno tu mówić o jakimkolwiek zysku z Twojej strony, chyba że będzie to cena zaniżona w stosunku do wartości rynkowej.

jak możemy
spisać taką umowę jak ona ma wyglądać??? i oczywiście czy tak można zrobić?

oczywiście ze mozecie tak zrobic jest to zwykła umowa sprzedaży, którą zawierasz kilka razy dziennie.
Nie musi byc zawarta na pismie.
Bedziesz właścicielem samochodu jak będziesz wpisana w dowodzie rejestracyjnym więc musisz się udać i wyrobic nowy dowód rejestracyjny na Ciebie.
KARASIE1987 / 2008-03-11 10:14
Ale żeby wyrobić dowód rejestracyjny muszę mieć jakieś dokumenty. Jakie, A na umowie sprzedaży można napisać że to jest na poczet alimentów rozchodzi mi sie o to by to widniało na papierze, żeby komornik mi tego nie zajął bo mam jednego na głowie
Młody Rentier / 2008-03-12 00:15 / Bywalec forum
mozesz sobie napisac w umowe ze to na poczet alimentow ale nie bedzie to mialo skutku prawnego wobec komornika taki zakaz zajmowania alimetow istnieje tylko w przypadku gdy sa to alimenty przyznane wyrokiem sadowym.

musisz złozyc wniosek o wydanie dowodu rejestracyjnego i zaswiadczyc ze jestes wlascicielem samochodu itp jak pojdziesz do odpowiedniego urzedu to sie dowiesz

Najnowsze wpisy