Forum Forum prawnePracy

skrócenie 3m-cznego wypowiedzenia

skrócenie 3m-cznego wypowiedzenia

edi1981 / 89.25.200.* / 2008-01-14 19:12
Obowiązuje mnie 3 m-czny okres wypowiedzennia. Wiem, że pracodawca nie skróci mi go a chciałbym znaleźć nową pracę ale kto będzie na mnie czekał 3 m-ce? Zastanawiałem się nawet o "porzuceniu pracy" ale to źle wygląda w papierach więc co mam zrobić? Mam jeszcze 10 dni starego urlopu, poza tym pracuję w weekendy i mam dużu nadgodzin w każdym miesiącu, których nigdy nie odbierałem ani nie miałem za nie płacone. Czy mogę to jakoś teraz wykorzystać? Czy może złożyć to 3 m-czne wypowiedzenie i iść na L4? Nie wiem co mam robić. Bardzo proszę o pomoc.
Alex_Andersson / 2008-01-15 08:42
w tym przypadku tylko wybrać zaległy urlop a przede wszystkim dni wolne w zamian za przepracowane nadgodziny! Na zwolnieniu lekarskim nie radzę podejmować pracy - jakiejkolwiek i gdziekolwiek...
Jeszcze istnieje jedna mozliwość: rozwiązanie przez pracownika umowy w trybie natychmiastowym w powodu rażącego naruszenia praw pracowniczych przez pracodawcę z jednoczesnym zachowaniem prawa do wynagrodzenia za okres wypowiedzenia ale bez wiązania stron stosunkiem pracy w okresie wypowiedzenia. Skutek jest identyczny jak tzw. "dyscyplinarka". Tylko proszę mieć na uwadze że to jest pójście na udry z pracodawcą oraz naruszenie praw pracowniczych musi być ewidentne i niepodważalne. Pozdrawiam

Najnowsze wpisy