Forum Forum emerytalneZUS

ZUS: Jest dobrze, będzie gorzej

ZUS: Jest dobrze, będzie gorzej

Money.pl / 2007-11-26 13:56
Komentarze do wiadomości: ZUS: Jest dobrze, będzie gorzej.
Wyświetlaj:
kiss81 / 83.16.222.* / 2007-11-27 19:55
Nie zwalajcie winy na emerytów mundurowych.Po odejsciu z wojska naliczono mi 85 %
emerytury.Pózniej w majestacie prawa zabrano 8 % i mam teraz 75. Podjąłem pracę na dwóch etatach oraz prowadziłem działalność gospodarczą .Z tych wszystkich żródeł tj.emerytury,etatów i działalności płaciłem składki na ubezpieczenia społeczne ZUS oraz podatki. Mając 1200 zł emerytury wojskowej zwracałem państwu 980 zł w postaci składek i podatków.Czyli miałem emerytury 220 zł.Przeliczcie to przez ok. 120 tysięcy pracujących byłych pracowników służb mundurowych.Daje to czysty zysk dla ZUS gdyż emerytury służb
mundurowych opłacają organa wojskowe lub MSW. Przez całe osiem lat - gdyby nie głupota rządu robiłbym to nadal.Ale naznaczono nas jako pasożytów. Przez okres 28 lat służby miałem zakaz wyjazdów za granicę,służbę w ilości 18 godzin dziennie.Bez wolnych świąt,niedziel.Bez praw tzw. związkowców.
obiektywny do bólu / 83.21.74.* / 2007-11-27 22:49
kiss ty nie wiesz o czym mowisz. mundurowi maja inny system ubezpieczen. ich składki sa inaczej naliczane i w innym miejscu. twoje myslenie jest ponizej pozimu 10 letniego dziecka. dostawałeś 1200 emerytury i nikt ci nie kazał podejmowac innej pracy, wpływało ci na konto 1200 to jest to 1200 a nie 220. w ogole kłamiesz bo jak jestes na emeryturze to płacisz tylko zdrowotne a nie "płaciłem składki na ubezpieczenia społeczne ZUS". jestes jakis delikatnie mowiac zakrecony i szkoda na ciebie słów
ksiegowa / 79.184.139.* / 2007-12-09 16:54
obiektywny do bolu ,ty jestes w błędzie bo jezeli pracował w budżecie zresztą gdzie kolwiek u porządnego pracodawcy to miał umowę o pracę i były potrącane wszystkie składki . Więc to ty sie mylisz, lepiej byc dalej oskładkowanym gdyz cały czas na siebie gromadzisz środki na emeryture i później sie to przelicza. Tylko prywaciarze skapiradła chca bez składek zatrudniać , mimo ze ty musisz wyrazic wole na taką umowę ze bez ubezpieczenia
Wiechs / 87.205.207.* / 2007-11-27 22:49
I pewnie jeszcze na siłę Cię wcielili do wojska ;-)
To,że ZUS jest bankrutem to sprawa oczywista.
A stało się tak dlatego, że dzisiejsi emeryci zarabiali za Gomułki, Gierka, i Jaruzelskiego ok. 20 $ a dziś trzeba im płacić 500$ emerytury. Na dodatek składki zusowskie za tamte lata Tow. Gierek przeznaczył na Hutę Katowice Port Północny itp.
Kroniu / 193.138.241.* / 2007-11-27 11:49
Jezdem mundurowym i mam już 17 lat służby, w przyszłym roku ide na EMERYTURE i mam wszystko w D.... Jade do Irlandi
be / 83.10.110.* / 2007-11-27 13:39
Jedź. To moje dzieci będą ci płaciły emeryturę, więc tylko nie pluj na Polskę
rachmistrz / 79.184.139.* / 2007-12-09 16:56
be...on tak sobie wypracuje emeryturę ...i wcale nie twoje dzieci beda płacić ... a po drugie , przeciez mu potracali ...to z jego oszczędności bedzie wypłacane
Krzysiek Z / 62.233.143.* / 2007-11-26 22:20
ZUS to najwiekszy pracodawca w polsce i to jest problem. Powinno sie zwolnic 3/4 pracownikow niech ida do normalnej pracy i zaczna w koncu zarabiac na innych.
wprost / 79.184.139.* / 2007-12-09 16:59
a ja bym cie tam zatrudniła w przychodach za te 1000 zł i jakbys musiał siedziec za te pieniadze po 10-14 godz dziuennie bez dodatkowej płacy , to bysmy wtedy podyskutowali
apw1958 / 83.10.214.* / 2007-11-26 19:40
Wygląda na tym zdjęciu jak Jaś Fasola.
zaaz / 77.115.40.* / 2007-11-26 22:00
Jak już nie masz co zarzucić.... to może i dla ciebie wygląda jak jaś f., och cóż to za portal gdzie same błyskotliwe wypowiedzi można przeczytać... :P
foofoo / 83.7.19.* / 2007-11-26 19:13
W takich państwach ja Wielka Brytania nie ma przymusowej składki na " ZUS " i państwo się nie zawaliło i obywatele sobie radzą. Przykładów jest dużo tylko trzeba odwagi na zmiany. W Polsce walczy się o stołki nie po to by coś zmieniać.
@ska / 83.238.85.* / 2007-11-27 11:25
Przecież w polsce też niema przymusowej składki na ZUS tylko mało kto o tym wie...można płacić składki gdzie indziej...i jest to bardziej opłacalne!
Reeefa / 83.23.6.* / 2007-11-27 18:28
Czyli wkupne pod mostem i robota na czarno
zaintrygowany / 83.9.1.* / 2007-11-27 12:48
...można płacić składki gdzie indziej...i
jest to bardziej opłacalne!

NIE MA PRZYMUSOWEJ SKŁADKI ? HM, TO CIEKAWE.ZECHCIEJ UPRZEJMIE WIĘCEJ O TYM OPOWIEDZIEĆ. TYM TEMATEM SĄ ZAINTERESOWANE SETKI TYSIĘCY LUDZI...
zaaz / 77.115.40.* / 2007-11-26 22:05
No cóż bo jak by to u nas ruszyć to tego kto ruszy, już drugi raz nie wybiorą ;) Można by się z tym uporać, są sposoby tylko że przejściowe skutki można by powiedziec będą "hardcore", dużo strajków, ludzi trochę się buntujących. Tak w tym kraju dużo "patriotów" mamy... Tyle że jakby tak zacząć ograniczać wydatki publiczne by np. zmniejszyć dług publiczny, to ludzie zaraz zaczną krzyczeć że im się zabiera... :P
MSP 7 / 2007-11-26 18:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Zarzuca się duże koszty ZUS- łacznie z ich marmurami.
Jeżeli np. na zachodzie udział administracji w ZUS to ok. 5% calych składek to u nas jest ok 2.7% (mamy oszcędną obslugę). marmury ? szcegolnie modny zarzut w latach 90tych. W jakichś warunkach ci ludzie muszą pracować....
Pamietam obskórne pomieszczenia z lat 80tych - wstyd było ludzi umieścić w czymś takim.... Prezes musi mieć przyzwoity dochód (reprezentuje firmę, musi przyzwoicie wyglądać. Żałośni są ci poniżej wypisujący różne "bzdety"
Kwestia niedoboru w ZUS wynika z decyzji politycznych - nie prezesa. Pozim edukacji ludzi w Polsce jest jaki jest - piszac trzeba mieć umiar - widac to po części poniższych wypowiedzi. Nie jestem z ZUS, nie byłem wśród rządzacych jednych czy drugich .........
Xzc / 79.184.139.* / 2007-12-09 17:01
masz rację
pawelpz / 62.141.241.* / 2007-11-26 18:15
Popieram.
Wiesz co interesantów zus powinien załatwiać najlepiej na ławce w parku a Pracownicy zus powinni pracować za darmo, tak dla idei.
Wtedy przestano by się czepiać...
aaasa / 83.20.32.* / 2007-11-26 20:25
pewnie, że muszą pracować w przyzwoitych warunkach ale dlaczego sami mają klimatyzację a interesanci nie?
skorpionka / 212.76.37.* / 2007-12-06 19:46
Pracuje w tej instytucji od ponad roku, jak nie wiesz jak sprawa wygląda od "wewnątrz" to nie wypowiadaj się. Tak się dziwnie składa, że to interesanci są przyjmowani w "marmurach" i mają klimatyzacje, a pracownicy duszą sie w ciasnych i nieklimatyzowanych pomieszczeniach, gdzie od nas sie tylko wymaga i krytykuje, ale o tym już nikt nie mówi.. bo przecież po co
Elendir / 2007-11-26 22:13 / Łowca czarownic
Co masz na myśli że mają a interesanci nie? Przecież to praca polegająca na rozmowie z klientem. Interesant siedzi ze dwa metry od obsługującej go urzędniczki.
zaaz / 77.115.40.* / 2007-11-26 22:07
nie wiem ile się w zus-ie czeka na załatwienie sprawy, ale ci pracownicy siedzą tam trochę dłużej, ja sam pracuję w biurze i czasem jest ciężko... :P
taki tam / 213.238.100.* / 2007-11-26 18:27
A niech sobie jeszcze pozłocą ściany w biurowcach. Bo jeśli nie, to jeszcze ludzie pomyślą patrząc na marmurki, że ten ZUS to bieda z nędzą i zaczną o zgrozo patrzeć z wysoka na dyrektora. Strach pomyśleć jakie to konsekwencje dla ZUS mogłyby z tego powodu spaść.
MSP 7 / 2007-11-26 18:23 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Już muslałem, że bedę sam, że tylko malkontenci i młodzi emeryci tu piszą, i w godzinach pracy pracownicy (dzieci rodziców z budżetówki) na koszt pracodawcy (intenet w godzinach pracy)...
tatazzz / 2007-11-26 18:01 / Bywalec forum
Ludzie przecierz ta wypowiedz woła o pomste do nieba.
Trzeba skończyć gadanie i zabrać się za robote.Zus z prezesami ma patent na mądrość,zus uzdrawia chorych,
ileż problemów powstaje na hasło zus.Ciągle mało ,mało.Na przykładzie abonamentów RTV ta sama sytuacja
brak pieniedzy na twórczość,pytanie jaką twórczość idącą w kierunku kilkuset tysięcznych odpraw dla prezesików.
Tego tematu nikt nie porusza.Wracając do zus to należy zlikwidować niepotrzebne koszty obciążające nas którzy będą brali i biorą świadczenia.Dlaczego te monumentalne siedziby zusowskie muszą znajdować się w centrach miast między innymi warszawy gdzie koszty sa najwyższe z możliwych.Po co cały system informatyczny skoro zatrudniona jest armia ludzi co oni robia w takim układzie.
Następna paranoja lekarze orzecznicy zus,podważający
opinie innych lekarzy,po co ta szopka -wiadomo że jeśli zus płaci orzecznikom to nigdy nie będą oni obiektywni w opini na temat zdrowia pacjenta,petenta.W tym kraju wszystko jest nie tak zawsze jest jakiś problem za każdym razem przychodzą uzdrowiciele prezesi i zaczynają od gadania Po miesiącu działalności taki darmozjad już wszystko wie.Panie prezesie kiedy w zus było dobrze-nigdy.Dobrze było zawsze przed odejściem każdego prezesa kiedy każdy z nich się licytował na uzdrowiciela zus.Denerwujecie tylko ludzi swoimi wypowiedziami.
Podejrzewam,że gdybym przyszedł do pracy na Pana stanowisko ,gwarantuje ,że sytuacja w ubezpieczeniach społecznych w ciągu roku zostałaby załatwiona raz na zawsze i napewno bym tak nie biadolił jak Pan.
W końcy za coś tą furmanke pieniędzy Pan bierze,bierz Pan się do roboty.
kandydat / 87.96.80.* / 2007-11-26 20:12
Re:ZUS: jest dobrze, będzie gorzej [Tatazzz ]
"trzeba skończyć gadanie i zabrać się za robotę. Jest żle i nie zanosi się na poprawę.Po raz trzeci składam dokumentyo przyznanie należnej mi emerytury i w dalszym ciągu nici z tego bo nie dostarczyłem opisu okresów skladkowych i nie stałem wZUSOWSKIEJ kolejce do złożenia podpisu w obecności pracownika ZUS. Ja przeci esz 60 lat podpisywałem się bez niego i byyło ważne, a teraz nieważne. Dlaczego? Okresy skladkowe doręczyłem w pażdzierniku 2006 r. Gdzie są ? W ZUS nie wiedzą..Czy to jest "dobrze"
MSP 7 / 2007-11-26 18:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kompletny laik... Co zrobiłbyś...... Prawo ustala Parlament i wcześniejsze emerytury..... Jaki manewr ma prezes?
System informatyczny ZUS to największy system obecnie w Polsce. Bez systemu obecnie ZUS leży....
Proppnuje zająć sie tym, w czyms jest sie dobrym..
taki tam / 213.238.100.* / 2007-11-26 18:33
Jaki manewr ma prezes?
Pomyśl. Jest taki jeden manewr, ale jak kto
przez stołki patrzy na świat, to mu te graty rzeczywistość
zasłaniają.
Richie / 88.156.42.* / 2007-11-26 17:48
Jest na to bardzo proste rozwiązanie: uzależnić płace rządzących nie od średniej krajowej, ale od średniej emerytury. A przede wszystkim płace w ZUS-ie. I to przyjąć graniczny współczynnik, którego maximum określać będzie konstytucja, a nie ustawa, którą można zmieniać 5 razy w roku. Inaczej emeryci zawsze będą stanowić mięsko armatnie kolejnych nibytorządzicieli.
pawelpz / 62.141.241.* / 2007-11-26 18:09
A co ma wspólnego emerytura z pensjami w zus.
Rozumiem że wg ciebie i chyba nie tylko, najlepiej by było jakby w zusie ludzie za darmo do roboty chodzili, a najlepiej żeby jeszcze do tego "zaszczytu" dołożyli.
Dla dobra wspólnego.
foofoo / 83.7.19.* / 2007-11-26 17:47
Trzeba wprowadzić dowolność płacenia składek ZUS. By Kowalski mający 50 + lat sam decydował czy chce płacić na ZUS.
MSP 7 / 2007-11-26 17:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A kto zapłaci na bieżących emerytów i rencistów (w tym młodych). Taka jest zasada w większosci płaconego ZUS przez oracodawcę i pracownika (ok. 50% ze składką zdrowotną). tylko 7,3% idzie na nasze konto do drugiego filaru - pozostałe na bieżące rozdawnictwo (czytaj na emerytów i rencistów, tych na chorobowym)
waldek57 / 2007-11-26 17:39
nie mieszkaj w palacu ile kradniesz zlodzieju znaszych pieniedzy nie budujcie nowych zus z przepychem marmury itp na cmentarzu bedziesz mial lastryko w******** polak
Jan3 / 217.153.161.* / 2007-11-26 16:58
Ktoś tu się wypycha na emerytów i rencistów. Ciągle słyszy się o potencjalnie złej kondycji ZUS w tej kwestji. Ludzie odpowiedzialni za te problemy okazują się koncepcyjnie bezsilni ale do dymisji się podają. Ten stan to u nas normalna normalność ?.U nas się prezesuje a nie pracuje. Takie sobie kra!, kra!,kra! na wszelki wypadek. Zawsze można powiedzieć: a nie mówiłem.
gargamela / 83.30.60.* / 2007-11-26 16:15
Skąd to przekonanie, że Polacy to ciągle jeszcze durnie. Mamy pracować 45 lat po to, aby panowie prezesi żyli na poziomie książat, rezydencje ZUS to prowokacje wobec rencistów i emerytów, a instytucja zachowuje sie jak totalitarny władca dusz żyjących za grosze, o ile nie maja specemerytur. A bradziej konkretnie ile z tych 120 mld prognozowanych na wypłaty i emerytury jest fonansowanych z bieżących składek, bo Zus nie tylko wypłaca ale przede wszystkim pobiwera. Drugie pytanko o konkrety to miliardy, które wracają do budżetu jako podatek od emerytury, liczac na oko od 120 mliardów będzie to około 24 miliardy... Emeryci [płaca podatek od pieniędzy,które juz raz zostały opodatkowane jako ich dochód, a teraz potraca sie podatek od pieniedzy, które nazywane są świadczeniem. Duży Giretych rzutem na taśmę podjął problem zdjęcia opodatkowania z emerytur, ale liberałom, ale w obecnym sejmie szans na przeprowadzenie takiej reformy raczej nie ma, Chyba, że PiS zechce pokazać się jako obrońca 7 (czy 9 ?) mlionów emerytów i rencistów . Ale jest także kwestia płacenia składki na ZUS przez pracujących emerytów, które to pieniądze płaci około 1 mln osoób, ale w zamian nic z tego nie ma, bo takie sa przepisy. Więc nich pan prezes nie skamle, tylko zabieże się za sensowne gospodarowanie wielką kasą Zusu i zaproponuje - jako harcerz-nowelizacje likwidujące wymienione powyżej absurdy i niesprawiedliwości...
MSP 7 / 2007-11-26 17:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Część ludzi mija sie z prawdą ( emerytury wcześniej nie były opodatkowane - dołozono w pewnym momencie podatek - i z powrotem odjeto). Odeszły stąd wcześniejsze zarzuty, że w tamtym czasie (lat90-te), że część pracujących emerytów - zarabiając pow. skali 30% i 40% nie płaciła wyrównania podatku - jak wszyscy pozostali, przelkraczający te progi. 65 lat - to wiek emertalny równy w wielu krajach eurpejskich. Niedobór w ZUS - czeęściowo wynika z tzw wczesnych emerutur, ktore rozsadny rzad powinien "skasować". Śmiesznym i żalosnym jest fakt , że mlodziniec mundurowy, nie mający 40 lat jest na emeryturze; ilu jest w miarę młodych facetów w wieku ok. 55lat, będących na emeryturze i twierdzących,że mają przepracowane 30......lat. zblizam się do tej 55tki i nie wyobrażam pójścia na emeryturę mając 55lat. (tragedia....)
Ojciec mój przepracował 46lat i ani razu nie użył argumentu, że zdecydowanie mu ta emerytura należy się...
Tu są problemy - skończyć z młodziencami na emeryturach. 65 lat dla wszystkich - izus finansuje się ze składek wpłacanych przez nas.
emeryt II / 217.153.88.* / 2007-11-26 16:09
widzę że pan wypych chce się przypodobać nowej władzy.
najlepiej podnieść wiek emerytalny do 100 lat.
acomitam / 83.25.212.* / 2007-11-26 15:33
Nie tylko wiek przechodzenia na emeryturę jest jednym z najniższych w Europie i ale i wysokość emerytur. W czym więc problem? Ludzie mają tyrać do 67 roku życia, aby dostać 700 zł? Ciekawi mnie, czy przy dłuższym stażu emerytura będzie wyższa? Pytanie jest oczywiście retoryczne, bo wiadomo, że nie. Ostatecznie system emrytalny to najważniejsza zdobycz socjalizmu, a w socjaliźmie wiadomo: ma być biednie i siermiężnie. Nigdy tego nie pojmę, dlaczego ludzie w ogóle głosują na partie lewicowe? Chcą na emeryturze zdychać z głodu?
K&K / 83.18.243.* / 2007-11-26 19:06

Nigdy tego nie pojmę, dlaczego ludzie w ogóle
głosują na partie lewicowe?

Tępawy zatem jesteś cwaniaczku i tyle, Szkoda czasu na tłumaczenie takiemu.
acomitam / 83.25.212.* / 2007-11-27 06:06
Świetny komentarz! Tak trzymać...
MSP 7 / 2007-11-26 18:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czy SLD to partia lewicowa - przecież po obserwowanych decyzjach to są liberałowie, Pis miał podejście bardziej lewicowe, choć Gilowska przeforsowała obniżkę kosztów pracy co obecna PO czhciała "zabrać". Po niby lberalne - a tu wynika, że próbując wycofywać z obniżonejskładki na rencistów staje sie nijakie. Ciekawe - co powiedział Chlebowski wczoraj z młodzieżą: poprzednicy nie onizyli kosztow pracy -obniżyli o 7% (lipiec 2007 - styczeń2008). Żadnemu rządowi od 17 lat to nie udało się. Słysząc takiego laika Chlebowskiego - że PO zamierzaobnizać koszty pracy zastanawiając sie nad zabraniem wprowadzonych obniżek przez poprzedników - czegos tu nie rozumiem......... Wiek 65lat jest jak najbardziej odpowiednim wiekiem dla wszystkich (emerytalny) - nie wyobrażam sobie, żebym niedługo miał iść na jakąś wcześniejsza emeryturę. Klient z Holandii (bogatej) - wypowiadając się na ten problem (emerytalny) powiedział -unas kobiety i mężczyźni ida równo w wieku 65 lak i schluss............ U nas ida młodziency (na emeryturę ) i chełpia sie jeszcze tym (jestesmy bogatym krajem "puszczając" 30 i 40 i 50 latków na emerytury.... Ohyda.......
acomitam / 83.25.212.* / 2007-11-27 06:13
Jedno sprostowanie. Partia lewicowa to taka, która ma program lewicowy, przynajmniej w sensie werbalnym, a nie ta, która głosi, że jest lewicowa. SLD w sferze werbalnej jest jak najbardziej lewicowa, natomiast w praktyce już mniej. Podobnie jest z PiS. Uprawia retorykę niby prawicową, a praktyce, przynajmniej gospodarczej - socjalizm aż miło. W mojej wypowiedzi chodziło mi nie o to, że ludzie głosują np. na SLD, tylko o to, że partie obnoszące się ze swoją lewicowością uzyskują tak dobry wynik wyborczy. Dziwne to, ale cóż, ludzie nie grzeszą przenikliwością i wmówić im można wszystko, co zauważyli już dawno specjaliści od inżynierii społecznej.
pawelpz / 62.141.241.* / 2007-11-26 17:43
Z wiekiem emerytalnym kłopot polega natym, że armia ludzi w Polsce przechodzi na emeryturę o wiele za wcześnie(nie chce nikogo urazić więc nie wymienie grup). Średni wiek kobiety obecnie przechodzącej na emeryturę to 55 lat a męższczyzny 59 lat życia. Więc może problem na dzis najpierw tkwi w przywilejach, a potem można zastanawiać się nad wydłużeniem wieku.
Trzeba też wiedzieć że męższczyzna który nie może skorzystać z wczesniejszego świadczenia może zaliczć 50 lat stażu pracy i to składkowego. I z tym też mamy dziś do czynienia. Jak ktoś rozpocznie naukę zawodu w wieku lat 15 a na emeryturę przejdzie w wieku 65 lat bo wczesniej nie może odejść bo nie pracuje w grupie uprzywilejowanych
MSP 7 / 2007-11-26 18:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Własnie, ludzie nie rozumieją, ze emeryci np. 75 letni 80 letni i młodsi nie mieli wczesniej "odkładane" na odzielne konta (własne). Wszystko (poza 7,3% IIfilar) "wleci do współnego worka i jest nabieżąco wypłacane....
Gdyby w latach 90-tych z głową robiono prywatyzację (np. wplacano na poszczegolne konta pracowników do 1990 pracujacych wg lat pracy czy też inaczej a nie "wpuszcano" wszystko do budzetu do bieżącego "przejedzenia". Partie rządzące z tamtego okresu (nie ważne jakiej "maści) cieszyły się, że "równoważą" budżet wyprzedażą majątku.... to jest sredni ciekawe. Wtedy, ci ktorzy pracowali - mogli by mówić, że mają na własnych kontach emerytalnych środki przez siebie wypracowane; Koszty pracy byłyby teraz nizsze............
acomitam / 83.25.196.* / 2007-11-27 06:26
No właśnie. Problem leży w przyjętym modelu i zaniedbaniach, których dopuściła się władza po 1989 roku. A jak powiedział bodaj Lec: zaniechanie może być przyczyną katastrofalnego braku następstw. I z tym brakiem następstw mamy do czynienia. Był przecież program, wedle którego pieniądze z prywatyzowanego majątku miały zasilić konta emerytalne, a nowi emeryci składać na swoją emeryturę na własnym koncie wg nowej zasady. Koncepcja upadła, gdyż była tak mało socjalistyczna, że J. Kuroń i kompania spod znaku KOR-u na ochotnika, sami, zamknęliby się w więzieniu, na znak protestu. Ostatecznie socjalizm wymaga ofiar.
maa / 2007-11-26 15:51 / Tysiącznik na forum

Nigdy tego nie pojmę, dlaczego ludzie w ogóle
głosują na partie lewicowe? Chcą na emeryturze zdychać z głodu?

Chyba jesteś bardzo młody. Dalszego ciągu sam sie domyśl.
I nie jest to wymysł socjalizmu, lecz ekonomistów i generałów Otto Bismarcka. Ten (wtedy) parapodatek pozwolił na zbudowanie potęgi militarnej kajzerowskich Niemiec.
acomitam / 83.25.212.* / 2007-11-26 16:19
Ale czy ja gdziekolwiek napisałem, że współczesny system emerytalny to wymysł socjalizmu? Napisałem, że to zdobycz, a to przecież zupełnie co innego, co przyzna nawet dziecko.
MAREK1954 / 83.16.4.* / 2007-11-26 15:42
Zdobycz socjalizmu? Rozum Ci odebrało?
Słyszałeś kiedy o Kanclerzu Bismarcku?
Jeżeli będą głosować na partie prawicowe to będą opływać w luksusy? Rozum Ci odebrało?
Pomyśl trochę, jeśli masz czym !!
acomitam / 83.25.212.* / 2007-11-26 16:15
Niektórzy w obronie socjalizmu, gotowi są na wszystko. No tu może przesadziłem, na wszystko - ale pod warunkiem, że ktoś inny za to zapłaci. Ot taka lewicowa cecha.
MSP 7 / 2007-11-26 18:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Podstawowa cecha lewicowców to zabrać innym (nie jak wypracowac coś nowego tylko po prostu zabrać) . Stąd chyba nazwa lewica....od dwóch lewych rąk.....
K&K / 83.18.243.* / 2007-11-26 19:20
Lewe ręce to chyba masz ty i dlatego tak tu bazgrolisz z nudów.
MSP 7 / 2007-11-27 16:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
uderz w stół.......
acomitam / 83.25.212.* / 2007-11-27 06:16
Ten K&K to chyba jest od Ikonowicza lub Sierakowskiego. Głębia wypowiedzi poraża, a jarmarczny, żeby nie powiedzieć knajpiany styl zdradza, z kim mamy do czynienia .
gościu / 79.187.37.* / 2007-11-26 13:56
Platformersi wprowadzajcie jak najszybciej "eutanazję" Nadzieja jeszcze w Iranie, że rozpęta atomową apokalipsę.
maa / 2007-11-26 15:52 / Tysiącznik na forum
Regulamin forum
raf73 / 83.3.229.* / 2007-11-26 15:07
Eutanazję? Czarowniku jeden, jak chcesz ludzi zabijać, to sam się pierwszy podstaw! ;-)
franiolex / 83.21.190.* / 2007-11-26 17:21
popieram EUTANAZJE , bo bedzie powolne konanie za
jałmużne a nie emeryture po 40 latach pracy. Kto jest
przeciw to pewnie nie emeryt albo ma nielegalne dochody.
DSA / 195.205.100.* / 2007-11-26 15:04
Jak dla mnie to ZUS ma problem bo nie potrafi zagospodarować pieniędzmi które im dajemy. Wystarczy spojrzeć na prywatne OFE w Polsce lub zagranicą oni nie mają takiego problemu. Według mnie I oraz II filar powinien wybierać sobie klient gdzie chce żeby jego pieniądze zarabiały na emeryturę. A ZUS powinie tylko kontrolować czy wszyscy wpłacają te składki. Przecież tyle kasy co ja muszę tam płacić to za 40 lat powianiem żyć jak król, a oni nawet nie potrafią obliczyć ile będę miał kasy za 5 lat....
Zygmunt. / 81.190.190.* / 2011-03-19 12:08
Oni ci tego nie powiedzą, choć doskonale wiedzą. To jest ich tajemnicą!!
Lepiej zacznij od razu liczyć sam, bo od ZUSu nigdy się nie dowiesz, bo wtedy poznałbyś prawdę ja mógłbyś tylko za same odsetki żyć na emeryturze... Zygmunt.
maa / 2007-11-26 16:01 / Tysiącznik na forum
Przestań dzieciaku bredzić i poucz się, jak bismarckowski system emerytalny działa.
Płącąc na ZUS NIE płacisz za i dla siebie. Płacisz na utrzymanie aktualnie żyjących emerytów.

PS
Czego was w tym Sączu uczą?
Pisania bez interpunkcji?
taki tam / 213.238.100.* / 2007-11-26 18:40
Jeśli jest tak jak piszesz, to policz jaki procent pracujących
oddaje jaki procent swoich zarobków, przez ile lat oddaje
i średnio ilu emerytów przypada na jednego pracującego i
przez ile lat żyją oni z jego składek poprzez ZUS.
Możesz zacząć od swoich składek i ilu emerytów utrzymujesz przez ile lat. Policzyłeś?
striker44 / 2007-11-26 14:31 / portfel
Nawet mi sie śniły grzybki ostatnio. Wg przepowiedni największe spustoszenie będzie na południu Polski. Przez kilkadziesiąt lat nie będzie można tam przebywać w związku z napromieniowaniem.
zaziolo / 83.17.249.* / 2007-11-26 14:54
kiedys w autobusie facet krzyczal: emeryci do komory. prorok jaki, czy co?
WAL / 83.20.134.* / 2007-11-30 11:20
W ZUS-ie zawsze był bałagan i tak będzie póki prezesem nie zostanie osoba kompetentna znająca problemy pracowników a także petentów lecz takiej osoby nie ma bo ciągle zmienia się prezes a do tej pory byli to ludzie z zewnątrz nie znający zakresu całego działania ZUS. Udręką jest też system informatyczny który ciągle nie działa i idąc po zaświadczenie ciągle słuszy się " bo system nie działa " o la BOga jest 9 lat od reformy przez te dziewięć lat firma zajmująca się wdrożeniem przepisów ustawy ciągle nie może się z tym uporać , ciągle zmiany i ciągle to wszystko nie chodzi tak jak trzeba a przypuszczam , że za tym idą ogromne pieniądze.Żygać już się chce na to wszystko
ZUS nie ma dla emerytów , nie ma dla pracowników na podwyżki nie ma na zasiłki bo wszystko już prawie przejęła opieka społeczna jednakże ma na szkolenia bez sensu,z wyjazdami na drugi koniec Polski z noclegiem w hotelu , ma na luksusowe apartamenty w marmurze nie sposób tego wszystkiego wymienić . Powiem jeszcze w Polsce już nikomu nie zależy na człowieku znieczulica ogarnęła wszystkich są tylko jednostki dobrych ludzi którym zależy na innych np, ANNA DYMNA ITP.

Najnowsze wpisy