Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Mam wątpliwości - ubezpieczenie z kapitałem

Mam wątpliwości - ubezpieczenie z kapitałem

Halina45 / 2007-07-26 13:43
Mój znajomy agen ubezpieczeniowy namówił mnie na ubezpieczenie: SUPERKAPITAł S - indywidualne ubezpieczenie na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym Typu "S" co prawda wpłaciłam już pierwszą ratę a jest to składka kwartalna ponad sześćset zł.
Obecnie zbliża się płatność drugiej raty i tu mam wątpliwości czy nie zrezygnować gdyż dużo się oczytałam w różnych dyskusyjnych portalach. Dodam że jest to T.U. AMPLICO AIG Life o środki są lokowane w Fundusz dynamiczny. Czy ktoś ma doświadczenie w tego typu lokatach i jak to się przedstawia w przypadku rezygnacji lup opużnienia w płatnościach.Czekam na pomoc.
Wyświetlaj:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 94.42.32.* / 2009-11-06 19:47
Oto oplaty wystepujace w polisach typu unit link:

1. Prowizja wstępna, czyli bezpowrotny przepadek części/całej
składki - zwykle przez pierwsze 1 rok - 2 lata

2. Prowizja od wpłacanej kwoty (stawki jakie wdziałem - od 3% do 8%
wpłacanej kwoty)

3. Opłata administracyjna - może być ujęta kwotowo, co jest
korzystne przy większych wpłatach lub procentowo od wartości
rachunku (gorzej)

4. Opłata za zarządzanie - często mylnie uważana za opłatę z tytułu
zarządzania funduszem inwestycyjnym - nic bardziej błędnego!!! To
jest najczęściej opłata za nic, za samo pośrednictwo danego
ubezpieczyciela w zakupie jednostek TFI (inna sytuacja może być
tylko wtedy, gdy chodzi o fundusz własny danego ubezpieczyciela np.
Amplico Stabilny, Zrównoważony, Dynamiczny itp.)

4a. Prawdziwa opłata za zarządzanie funduszem inwestycyjnym - zwykle
niewidoczna, bo ujęta w cenie jednostki tegoż funduszu

5. Opłata za ryzyko - za to, że w razie śmierci ubezpieczyciel
wypłaci uposażonym kwotę polisy/kwotę wpłaconych składek niezaleznie
od bieżącej wartości rachunku.

6. Opłata likwidacyjna - z tytułu przedwczesnej likwidacji rachunku,
czyli przed okresem na jaki została zawarta umowa. Najczęściej jest
to 10 lat, ale w tradycyjnych polisach dożyciowych może być nawet i
40 lat.

7. Prowizja końcowa od wypłaty zgromadzonych środków - jeśli jest,
to zwykle standardowo 3% zgromadzonych środków

8. Podatek Belki - wiadomo... Może go nie być, ale zdarza się to
wielokrotnie rzadziej niż mamią nas ubezpieczyciele. Jeśli chodzi o
umowę unit-link to podatek Belki zwykle jest

9. Opłata za ochronę ubezpieczeniową - zwykle jakieś kombo z umową
ubezp na życie.

---------------------------------------------------------------------

UWAGI DODATKOWE

1. Własne fundusze inwestycyjne ubezpieczycieli mają wg mnie
znacznie gorsze wyniki niż TFI, a ich prawdziwa wycena jest jeszcze
gorsza niż się to wydaje, ponieważ wartość jednostki nie uwzględnia
kosztów za zarządzanie i innych kosztów ubezpieczyciela oraz
masakrycznych prowizji za zbycie/nabycie jednostek.

2. W wielu produktach np. słynnym eventusie (golden future) nie
sposób się niczego dowiedzieć o prawdziwych kosztach, bo są one
skrzętnie ukrywane. Wiele firm rozpisuje się na temat tego co komuś
da za 30-40 lat, pomijając fakt, że rezygnacja z produktu przed tym
zadeklarowanym w umowie okresem może oznaczać przepadek większości
wpłaconych pieniędzy. I to jest ta prawdziwa prowizja! GIGANTYCZNA!
Dodajmy, że nikt z nas tak naprawdę nie wie, czy będzie w stanie
płacić składki przez kilkadziesiąt lat. Wiele się może wydarzyć...
zwłaszcza wielką głupotą jest zawieranie takich umów na duże kwoty
regularnych składek.
Wollyboss / 77.113.47.* / 2008-11-27 11:07
moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem będzie klasyczne ubezpieczenie na życie i dożycie czyli z wypłata kapitału na koniec okresu ubezpieczenia, a oprócz tego coś na emerytutę tak jak czytałem komentarze to ike bedzię najrosadniejszym wyborem, ewentualnie na krótszy okres jakiś produkt o chrakterze struktury ze 100 lub więcej proc. gwarancji kapitału. Osobiście polecam produkty pzu życie s.a są proste i jasne sam mam polisy i teraz zbliże się dożycie i już wiem, że dostane iwecej niż wpłaciłem poprzez ideksację która moim zdaniem jest obowiązkowa
lezdrub / 79.185.76.* / 2008-12-03 19:57
Polisy na żcie i dożycie są dobrem sposobem na marnotrawienie pieniędzy.
W tych produktach po wielu latach otrzymuje się niewiele więcej niż się wpłaciło.
Jakby odjąć inflację , to okaże się strata.
A.U. / 195.85.227.* / 2008-11-26 15:48
Pani Halino proszę zajrzeć do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Jeżeli ich Pani nie posiada - choć agent powinien je zostawić to proszę, to jest linka do OWU http://www.amplico.pl/filemanager/File/owu_SK_S_podstawowe_PA90_B7.pdf
Trochę racji ma Pan/Pani B.O. ale pisze o SUPERKAPITALE a Pani ma polisę SUPERKAPTTAŁ "S". Polisy te różnią się przede wszystkim wysokością alokacji składki, potrąceniami z wartości wykupu i kosztami. W SUPERKAPITALE jest superpremia w wysokości 20% wypracowanych zysków, naliczana po 10 latach opłacania składek. W SUPRRKAPITALE "S" takiej premi nie ma. W Pani przypadku składka jest alokowana w 100%. Oczywiście mają rację Ci, którzy piszą, że nie ma nic za darmo. Cena zakupu jednostki to cena netto +3%, cena sprzedaży to cena netto -2%. Pozostałe koszty są zawarte w tabeli elementów zmiennych będącej załącznikiem do OWU (str.11). A co do meritum pytania; począwszy od drugiej składki, a taką ma Pani do opłacenia, może się pani spóźnić z wpłatą 30 dni (art.6 pkt. 4. OWU). Po tym czasie składki na umowy ochronne zostanie pobrana z wartości rachunku, a polisa będzie dalej funkcjonować (art. 17 OWU). W przypadku rezygnacji w pierwszym roku nastąpi potrącenie całości środków zgodnie z tabelę zawartą w art.16. Co do kosztów ochrony można je dokładnie wyliczyć na podstawie tabeli zawartej na końcu OWU. Zakładając, że ma Pani 45 lat i Suma ubezpieczenia wynosi 62 000 to miesięczny koszt ochrony to 12,30zł (jest on pobieramy poprzez umożenia odpowiedniej liczby jednostek na rachunku). Mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości. I proszę pamiętąć to produkt wieloletni. Na spadkach zarabia się najwięcej, obecnie cena jednostki jest bardzo niska, więc warto kupować - za tę samą składkę zakupi Pani o wiele więcej jednostek niż za poprzednią, a giełda zawsze po spadkach odbijała się w górę.
pop / 62.121.68.* / 2008-11-26 13:48
Superkapitał jest drogi i w zasadzie mało pieniędzy się tam odkłada dużo więcej pożeranych jest przez ubezpieczenie. Moim zdaniem najpierw oszczędności potem ubezpieczenia taka powinna być kolejność budowania strategii budżetu domowego.
lezdrub / 79.185.97.* / 2008-11-23 23:14
A czy wie pani jakie są koszty natej polisie??
Czy trzeba oddać lwią cześc swojwj wpłaty,aby budować kapitał.

Proszę przeczytać warunki i zrezygnować.
Będzie strata 600zl, ale trudno było przeczytać wcześniej, a nie słuczać bajek agenta.

Stratę odżałowąć

Załozyć IKE w ARce. Stratę pani odrobi. Nie pobierają zadnych kosztów.
Jeżeli zbiera pani na emeryturę, to jeszcze w IKE nie ma Podatku belki.

Proszę to zrobić, co wskazałem, bo będzie pani kiedyś żałowalą,ze mnie Pani nie posłuchała.
eme / 83.22.25.* / 2008-11-25 09:28
Lezdrub jak mozesz jako agent w ten sposob sie ustosunkowywac do tego co posiada klient.Nie wiesz z jakiej potrzeby byla wykupiona ta polisa i czemu ma słuzyc. Z góry zakladasz ze klient źle kupil.Totalny bzdet.Dasz ze swojej kieszeni ???
lezdrub / 79.185.94.* / 2008-11-26 17:55
eme.Jakbyś znał warunki umowy polisy SUPERKAPITAŁ, Tobyś takich głupich uwag pod moim adresem nie pisał. Tam w 1 + 2 rok trzeba oddać na koszty połowę kapitału wpłaconego przez te dwa lata.(czysty szajs)

W Aegonie jest lepszy program i alokacja jest 100% wpłat.
A możliwości zarobienia o wiele większe. Można zarabiać na chossie i bessie.

Najpierw pomyśl co piszesz.
eme / 83.22.36.* / 2008-11-26 21:15
lezdrub poczytaj OWU a potem proponuj:) jezeli jest alokacja 100% to gdzie wynagrodzenie agenta itp, itd itd . Nie ściemniaj albo zasiagnij wiedzy. Odpowiedz: jezeli zawre umowe i z niej zrezygnuje po pół roku jak bedzie wygladał rachunek przy wpłacie 10000 zeta?? :) tylko bez sciemy:):):) Dla mnie agentem ktorego bym sobie zyczyl jest wlasnie A.U. Nie ty.Nie lubie gry słów i jestem na to uczulony.Pozdro.Tak na marginesie to ty pomysl zanim cos napiszesz. Im czesciej sie wypowiadasz jako fachowiec tym bardziej watpie w twoja wiedzę.
eme / 83.22.51.* / 2008-12-04 09:11
Lezdrub nie odpowiedziales, a tak na to liczyłem. Byc moze nie potrafisz lub nie chcesz odpowiedzieć.
lezdrub poczytaj OWU a potem proponuj:) jezeli jest alokacja 100% to gdzie
wynagrodzenie agenta itp, itd itd . Nie ściemniaj albo zasiagnij wiedzy.
Odpowiedz: jezeli zawre umowe i z niej zrezygnuje po pół roku jak bedzie
wygladał rachunek przy wpłacie 10000 zeta?? :) tylko bez sciemy:):):
lezdrub / 79.185.117.* / 2008-12-05 22:52
Odpowiadam .Nikt u mie nie rwzygnuje.
ale gdyby go naszła taka ochota to kasują 8%. Za 6 miesiecy może na to zarobić wyjdzie na zero
lezdrub / 79.185.76.* / 2008-12-03 17:54
Jeszcze Zaden klient u mnie nie zrezygnował po pół roku.
Nikt nie miał takiej potrzeby.
Wszyscy co wpłacaja to długoterminowo
Na pół roku to polecam lokatę bankową.
tyle pięknych ofert w telewizji.
B.O. / 83.6.122.* / 2007-08-23 23:57
Jeżeli ma Pani wątpliwosci tzn., że agent dokladnie nie wytłumaczył Pani istoty sprawy.Na kazdą wpłate ma Pani 30 dni karencji, to po pierwsze.Przez pierwsze dwa lata skladka uroczniona musi być wpłacona w przeciwnym razie nastąpi wykup kapitalu i wtedy Pani poniesie strate.Super Kapitał to produkt długofalowy; minimum 10 lat. W ciadu 10 lat dwóch składek urocznionych może Pani nie wpłacić i nic sie nie będzie działo.Jak sama nazwa funduszu mówi -dynamiczny-czyli skład portfela tego funduszy jest 70% w akcjach; 25% w krótkoterminowych papierach oraz depozytach bankowych i 5% w obligacjach. Sama posiadam ten produkt i uważam, że jest rewelacyjny.W długim okresie kazdy produkt kapitałowy zarobi., ale na Boga nie wymagajmy kokosow za jeden kwartał.Wpierwszym roku w Pani konkretnym przypadku zainwestowane jest 40%; w drugim roku 60% a dopiero od 3 roku składka kapitałowa inwestowana jest w 100%. Ten produkt ma wiele innych zalet.Na Boga to nie instytucja charytatywna tylko Towarzystwo Ubezoieczeniowe; dzis nie ma nic za darmo chyba, że miłość matczyna i to nie kazdej matkiNauczy się oszczędzać i trochę cierpliwosci.Pozdrawiam
ppoo / 62.121.68.* / 2008-11-26 13:57
????!!!! przecież to nie jest produkt oszczędnościowy!! Śmieszne jest to co wypisujesz, zazwyczaj tego typu ubezpieczenia działają tak że więcej się wpłaca niż wypłaca i to jest całkiem normalne, gdyż to jest produkt typowo ubezpieczeniowy dla ludzi, którym jak się nic nie stanie to chcą wyciągnąć pieniądze z ubezpieczenia. Znacznie tańsze są opcje terminowe ale tu nie ma zwrotu kasy. Na tego typu produktach trochę więcej się zarabia, ponieważ klient ponosi ryzyko inwestycji, więcej zarabia też instytucja, bo ma z czego zabrać. :) I nie przyzywajmy Boga, bo to nie wypada, kapitał inwestowany w 1 okresie jest najbardziej kluczowy dla inwestycji i strata go na bez sensu ubezpieczenie opłacone do przodu jest bez sensu. Proszę sobie wrzucić w excela i Pani wyjdzie.

Do autorki tematu, radzę poszukać dobrego niezależnego doradcę finansowego w Pani okolicy, będzie to osoba bardziej wiarygodna od agenta jednej instytucji i przedstawi Pani jakie są możliwości na rynku
kazek6061 / 83.19.28.* / 2007-08-16 14:34
Myślę że najlepszym rozwiązanie jest wykupienie indywidualnego ubezpieczenia grupowego(takie jak w zakładzie pracy).Takie ubezpieczenie obejmuje różnego rodzaju złamania, zachorowania, pobyt w szpitalu, zgon rodziców,teściów i wiele innych zdarzeń. Składka wynosi około 30 zł. Jest kilka firm ubezpieczeniowych które oferują taki produkt.
Natomiast resztę pieniążków zainwestować w dobre fundusze inwestycyjne, oczywiście dokonać dywersyfikacji ryzyka w zależności od sytuacji panującej na GPW. Polecam raczej fundusze stabilnego wzrostu.Jest to bardzo jasne i przejrzyste, gdyż zawsze wiesz ile tak naprawdę pieniążków masz inwestowane. Nie jesteś zobligowana żadnymi terminami. Dokonujesz dowolnych wpłat w dowolnym terminie, możesz się zawsze szybko wycofać bez żadnych dodadkowych kosztów.
anna_blackb / 83.25.145.* / 2008-11-12 19:47
lekka poprawka...
wykupienie indywidualnego ubezpieczenia
grupowego(takie jak w zakładzie pracy)

jesli indywidualne to nie grupowe... jedno drugie wyklucza, indywidualne jest to, ktore pani podpisala (kapitalowe), a grupowe jest typowe na zycie i skladka nie jest inwestowana, lecz jest tylko i wylacznie ubezpieczeniem, poza tym indywidualne ubezpieczenia oferuja lepsze warunki niz grupowki, wyzsze sumy ubezpieczenia i inne zalety
ppoo / 62.121.68.* / 2008-11-26 14:01

jesli indywidualne to nie grupowe... jedno drugie wyklucza, indywidualne jest to,
ktore pani podpisala (kapitalowe), a grupowe jest typowe na zycie i skladka nie jest
inwestowana, lecz jest tylko i wylacznie ubezpieczeniem, poza tym indywidualne
ubezpieczenia oferuja lepsze warunki niz grupowki, wyzsze sumy ubezpieczenia i inne
zalety

A skąd ta informacja? Grupówki zazwyczaj są znacznie tańsze od indywidualnych i mają lepsze warunki. Suma ubezpieczenie 500 000 chyba nie jest mała prawda?
jarek 123 / 89.171.104.* / 2007-08-16 15:39
Superkapitał może (ale nie musi) nie mieć nic wspólnego z ubezpieczeniem oprócz tego że formalnie jest ubezpieczeniem. Jego konfiguracja fundusz/ubezpieczenie zależy tylko od życzeń klienta,.
B.O. / 83.6.122.* / 2007-08-24 00:00
Jest to ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy.Żeby sie wypowiadac to trzeba trochę poczytac na dany temat a nie poslugiwac sie opiniami mobiegowymi a nie faktami.
melox / 83.18.31.* / 2007-08-16 11:16
a ja mam future invest i alokacja skladki wynosi 100 % za prowadzenie rejestru pobieraja 7 zl miesiecznie
remisława / 2007-08-11 22:42
acha, jeszcze jedno, dobrze, ze masz składkę ok.2 tys, bo z tego co pamiętam z owu, przy tej kwocie w 1. roku inwestowane jest 40%.
jaek / 89.171.104.* / 2007-08-16 15:36
on ma Superkapitał S - czyli inwestycj jest bez alokacji tzn inwestowane jest całe 100%
remisława / 2007-08-11 22:39
ja dostałam odszkodowanie z NW za nadciągnięte ścięgno Achillesa. To ubezpieczenie działa. Opóźnić płatność składki można 30 dni, ale po pierwszym roku trwania polisy
skuterius / 2007-08-07 21:46
zwróć uwagę na to jaka kwota w pierwszym roku jest alokowana czyli przeznaczona na inwestycję z tego co wiem jest to raptem 25% a dopiero od 3-ciego roku inwestują 100%.Warto zainteresować się też 5% bonusem i 20% dodatkiem na koniec i jakie warunki należy spełnić aby on zadziałał.
B.O. / 83.6.122.* / 2007-08-24 00:02
ALOKACJ A UZALEŻNIONA JEST OD SKLADKI UROCZNIONEJ.
andriej / 83.10.8.* / 2007-07-26 22:54
długookresowo sie opłaca,ale wazne jest to czy w 100%środki są inwestowane na fundusze(a nie częśc na ochronę typu nw chyba że tak chciałaś),czy masz dostęp do rachunku i widzisz w jakich funduszach masz środki,czy możesz sie swobodnie przemieszczać,czy masz informacje od agenta o bieżącej sytuacji.Ja mam w Aegonie typowy produkt inwestycyjny i jestem zadowolony
AS1 / 83.26.23.* / 2007-10-06 22:13
Cha cha cha - w Aegonie 100% inwestowane w fundusze - przeczytaj swoją umowę!
lezdrub / 79.185.97.* / 2008-11-23 23:20
AS1. 100% To jest prawda. Na 100%prawda.
Halina45 / 2007-07-27 07:49
Jeśli chodzi o wielkość środków inwestowanych to zgodnie z informacją pisemną z banku po pierwszej wpłacie wiem iż 611zł jest inwestowane w fundusz dynamiczny i wprzeliczeniu na jednostkijest to 17,0199 jednostek po cenie 34,6801 dodatkowo 32 zł stanowi ubezpieczenie NW Jestem już na emeryturze i trzy lata temu złamałam nogę ale niebyłam nigdzie ubezpieczona i nie otrzymałam żadnego odszkodowania a przy takim ubezpieczeniu miałabym szansę na jakąś rekompensatę. Co ty o tym sądzisz czy dobrze postępuję. Czekam na ocenę.
b.o. / 83.6.122.* / 2007-08-24 00:05
Uwazam, ze inwestycja z parasolem ochronnym to strzał w dziesiatke!
jarek 123 / 89.171.104.* / 2007-08-16 15:43
Z mojego doświadczenia wynika, że nawet przy prostych złamaniach i prawidłowo zrośniętych firm AIG przyznaje odszkodowanie. Naprawdę zależy t tylko od lekarza orzekającego. Lekarze orzekający dla AIG to spółdzielnia lekarska LIM
b.o. / 83.6.122.* / 2007-08-24 00:08
Nie zasze klient jest wzywany na komisje.Jeżeli ma sie dobrego agenta , ktory wykonuje ten zawod z miłosci doludzi to kazdy papierek klientowi zbierze przy roszczeniu.Sa takie sytuacje ,że wypłacaja na podstawie zebranej dokumentacji medycznej.Powiem wiecej płaca nawet za pekniete żebra
lezdrub / 79.185.94.* / 2008-11-26 18:05
Ale polisa musi zawierać zakres NNW,a nie NW. To jest podstawowa sprawa.

Polisy NW chronią tylko trwałe kalectwo, anie uszczerbek na zdrowiu.
eme / 83.22.36.* / 2008-11-26 21:23
Lezdrub synku opamietaj sie.Od kiedy polisa " musi"???? klient wybiera opcjonalnie to co chce kupic.On "klient" nic nie musi, i w zadnym wypadku nie musi kupic NNW jezeli chce NW!!! Maaaarny z ciebie agent. Lepiej bedzie dla klienta i wszystkich czytajacych to forum zebys juz wiecej nie doradzał.Skup sie na merytoryce i interpretacji OWU:):):)
lezdrub / 79.185.76.* / 2008-12-03 18:02
Jak senku nie wiesz. To nie pisz.
Jeżli kliet oczekuje wypłaty świadczenia z tytułu uszczerbku na zdrowiu, to polisa musi być taka, aby ten zakres obejmowała.
Jeżeli będzie obejmowała tylko trwałe kalectwo to za obrażenia typu złamanie nogi klient świadczenia nie otrzyma.
Przekonało sie otym już wielu klientów, którzy mieli polisy i myśleli,że sa dobrze ubezpieczeni.
Jak chcesz to podam ci telefony do nich.
Mieli właśnie takich agentów jak ty.
mariac / 2007-07-31 18:06
jesteś pewna? Świadczenie z ubezpieczenia NW jest wypłacane, jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku nastąpi trwałe częściowe lub całkowite inwalidztwo. Proste złamanie nogi czy ręki nie powoduje że człowiek staje się inwalidą. Weź sobie ogólne warunki ubezpieczenia i przeczytaj - dowiesz się ile i za co możesz mieć zapłacone.
Nie znam ubezpieczenia Superkapitał Amplico, ale myślę, że w Twoim wypadku - jesteś już emerytką - najważniejszy jest okres opłat likwidacyjnych, chyba że środki zbierasz dla spadkobierców.
mariac / 2007-07-31 18:10
nw jest też oczywiście wypłacane, jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku ubezpieczony poniesie śmierć
Krista / 83.27.36.* / 2007-09-17 21:29
niekoniecznie
...w omawianej polisie jeżeli wersja NW wynika z opcji "superochrona' to za śmierć na skutek NW nie będzie żadnej wypłaty, musi być tam nieco inne ubezpieczenie wypadkowe lub tzw "Asekuracja"
609 696 209 / 2007-07-31 11:05
witam i pozwolę sobie skomentować to wydarzenie z nogą. Moim zdaniem dwa w jednym (ubezpieczenie i inwestycja) to nie jest najlepsze rozwiąznie (a tak swoją drogą to czy wliczyłaś ile zapłacisz " za tę złamaną nogę" a ile zapłaci Ci zakład ubezpieczń). Czy nie lepiej ubezpieczyć się na wypadek sytuacji, które naprawdę wyelimnują Cię z życia zawodowego, które będą wymagały nakładów na rehabilitacje a nie przepłacać na wypadek złamania nogi czy palca. Z kolei INWSTOWAĆ w prawdziwym tego sława znaczeniu, kiedy cała składka idzie na inwestycje o wyznaczonym przeze mnie poziomie ryzyka. Podpisuję sie pod Aegon i pożądnym ubezspieczeniem na życie lub trwały uszczerbrk na zdrowiu Signa a nie dwa w jednym, bo to ani ubezpieczenie ani inwestycja.
b.o. / 83.6.122.* / 2007-08-24 00:12
Bzdura i to na resorach. Trzeba porównywac jabłka do jabłek a gruszki do gruszek a nie mieszc grochu z kapusta
EC / 87.206.13.* / 2007-08-16 21:17
jak już się ktoś wypowiada to najpierw niech dobrze pozna potrzeby klienta i czy ten produkt je zaspakaja . A tak najlepiej porozmawiać jeszcze raz z agentem .Ubezpieczenie grupowe za 30 zł jest nie wiele warte stwarza tylko pozory ubezpieczenia . Dobrze znać warunki i wiedzieć co znaczy alokacja, Nie ma znaczenia czy kupuje się" dwa produkty w jednym" czy oddzielnie jeżeli dokładnie wiemy jaka część składki na co jest przeznaczona bo cała składka na inwestycje jest inwestowana!!!!. Prawdą jest, że ubezpieczenie od NNW powinno być wysokie .
b.o. / 83.6.122.* / 2007-08-24 00:22
I tu sie z Pania zgodzę.Slusznie -popatrzmy na statystyki ile dziennie mamy wypadkow: ile możemy skorzystac z ubezpieczenia w razie takiej sytuacji: nie jesteśmy chyba egoistami i myslimy o naszych najbliższych, że w obliczu jakiegos nieszczęscia zaklady ubezpieczeń są jedynymi dobrymi zwiastunami ,ktore przynosza nam dobrą wiadomość: życie toczy sie dalej .Czy bank umorzy nam kredyt bo mielismy wypadek? -nie!!!!!!!!!!!!!!!czy zaklad energetyczny nie wystawi nam rachunku za prąd ,bo mielismy wypadek? nie!!!Czy nasze dzieci nie będą chciały jeść, bo mielismy wypadek? nie!!!!!!!!!!!!1 i.t.d.Sa produkty z gwarancja oplacania skladek nawypadek trwałego inwalidztwa, popytajcie, poszukajcie i szukajcie agentow, ktorzy wykonuja swoj zawod z pasją, a nie takich, ktorzy tylko dybia na prowizje bo musz a dorobic do budżetu rodzinnego.Każde towarzystwo ma nam coś dobrego do zaoferowania.Nie ma złych towarzystw tylko mierni agenci.
jertom / 2007-08-21 18:35 / portfel / Bywalec forum
najlepszym rozwiązaniem to odzielenie inwestycji od ubezpieczenia terminowego najlepiej jeżeli to ma być ubezpieczenie to produkty np scandi czy aegon gdzie jest ubezpieczona inwestycja i całość jest inwestowana
b.o. / 83.6.122.* / 2007-08-24 00:23
Prosze mi uwierzyc cudow nie ma i charytatywnych towarzystw
anna_blackb / 83.25.145.* / 2008-11-12 19:57
zgadzam sie.... 100% jest inwestowane... to sa bajki... przeciez firma ubezp. ponosi koszty prowadzenia rachunku i inne koszty, poza tym ubezpieczenie nie jest za darmo, wiec w jaki sposob 100% jest inwestowane??????? czyzby Aegon dokladal do interesu??? a prowizje dla agentow to niby skad sie biora??? z nieba???
Kazio2009 / 82.139.41.* / 2008-11-07 23:58
Jest listopad 2008 roku. Ile zarobię na funduszu dynamicznym AIG. Mam zapłacić składkę 1000 PLN w tym miesiącu. Czy składka pójdzie na nagrodę dla prezesa za wdzięk i bezpretensjonalność ?
anna_blackb / 83.25.145.* / 2008-11-12 20:00
twoja skladeczka pojdzie w conajmniej 40% na prowizje dla agenta, za darmo nie jedza do klientow, tez z czegos musza zyc... ale nie martw sie, prowizja dla agenta naliczna jest najczescie tylko za pierwsze dwa lata trwania polisy i co roku jest nizsza... poza tym firma skubnie sobie jeszcze koszty prowadzenia rachunku, bo przeciez dyrektor oddzialu nie inwestuje twojej skladki osobiscie... tylko kolejne firmy, specjalisci od inwestycji itd.itp. ;-) NIE MA NIC ZA DARMO... ale kazda dlugoterminowa inwestycja przynosi zyski, wiec nie warto nigdy zrywac polisy przed czasem i rezygnowac, wtedy zawsze jest strata...
info@politykapersonalna.pl / 94.124.16.* / 2008-11-08 15:03
wplac:) jesi chcesz meic emeryture i czy jesi chcesz placic..by placic to nie plac..jesli masz cel to plac....
Aviva / 94.254.235.* / 2009-11-06 16:06
Jestem agentem ubezpieczeniowym Aviva CU. Moj numer telefonu to 507155467 . Zainteresowanych z Warszawy i okolic zapraszam do wspolpracy !

Najnowsze wpisy