Idealny portfel?

acidphase / 2007-07-11 11:01
Posiadam nastepujace produkty inwestycyjne.

45% - konto samoszcednosciowe (5%) najwyzsze na rynku w tego typu uslugach
12% - PZU MiŚP (akcje)
12% - Legg Mason (akcje)
9% - DWS Top 50 (akcje)
9% - Idea Stabilnego Wzrostu
8% - AIG Stabilnego Wzrostu
5% - UniAkcje Nowa Europa (akcje)

Inne perspektywiczne fundy ktore rozwazam to Seb4, CU akcje.

Mysle nad dokupieniem kolejnych wchodzi w INVESTORS FiZ. Moze ktos przyblizyc ich dzialanie.
"stała roczna opłata za zarządzanie w wysokości 2 % wartości aktywów netto funduszu,
prowizja za wyniki w wysokości 20 % zysku. Pobierana wyłącznie, gdy zysk w skali roku przekroczy min 15%."

20% prowizji ? od zysku, przesadzaja czy mi sie wydaje

Co myslicie na temat portfela oraz investora. Zakladam trzymanie pieniedzy w jednostkach i dokupywanie systematycznie kolejnych.

Z punktu widzenia praktyki poczatek wrzesnia to dobry moment na zakup dodatkowych jednostek. Tak przynajmniej bylo rok temu.
Wyświetlaj:
TaS / 2007-07-11 14:43 / Tysiącznik na forum
wrzesien to dobry moment na wszystkie giełdowe ruchy - to taka dziwna zasada, choc ostatnio roznie bywalo, np korekta w grudniu...

co do funduszy to seb4 - wysmienity i przyda Ci sie jako dywersyfikacja portfela, choc zabezpieczenie lokatowe masz duze :)

Investors - juz nie lubie. Robią ostatnio nerwowe ruchy, w dodatku to fundusz zamkniety, wiec by go praktycznie uplynnic musisz znaleźć kupca na gpw :)
acidphase / 2007-07-12 08:52
Oprocz Seb4 innymi perspekrtwicznymi funduszami wg. mnie sa:

PZU zrownoważony
AIG akcje
Seb 3 akcje
Krakowiak akcje
Skarbiec Top Funduszy akcje
Millenium MISP akcje
Lukas stabilneg wzrostu
CU stabilnego wzrostu

zamierzam wkrotce zainwestowac w 1lub 2 z nich. Odnosząc sie do mojego portfela co proponujecie? (proponujesz Tas?) Moze wyciagnac cos z konta samooszczednosciowego zredukowac je tak z (45% do 30%) wg mnie idzie odreagowanie.

Impulsem do dalszego inwestowania jest euro 2012. Do tego czasu po licznych gorkach i dolkach powinnismy mimo wszystko sporo zarobic.
TaS / 2007-07-12 15:32 / Tysiącznik na forum
wiesz co, ja nie moge Ci dac konkretnych propozycji - to robia tylko doradcy :) wiem jakie fundy sam trzymam i co o nich mysle :)

Co do redukcji lokaty, zalezy to od Twojej sytuacji zyciowej. Prowadze dwa rozne portfele, o skrajnych profilach. W jednym lokata to 11% w drugim około 40% :)

zastanów się czy różnią się ich właściciele :)
acidphase / 2007-07-13 08:52
zdradzisz co trzymasz i w jakich proporcjach szcegolnie interesowalby mnie portfel o wyzszym udziale lokaty (40%)?

decyzje podejme i tak sam, warto jednak skonfrontować to z innymi doświadczonymi użytkownikami
TaS / 2007-07-13 10:42 / Tysiącznik na forum
no problemo, choć tak naprawde moje doświadczenie jest mniejsze niż wielu się zdaje :)

wiec po primo musisz wiedzieć, że to portfel, ktrego celem jest spokojna emerytura lub remont domu, czas jeszcze ok. 5-10 lat :) założenie jest takie, że ewentualnie można wypłacać z lokaty, gdzy zachodzi potrzeba. Stopień dywersyfikacji jest dość duży.

w portfelu zadowolony jestem z:
Bph dynammicznych spółek - choć ostatnio wychamował
LeggMason - bardzo dobry fundusz :)
SEB 4 - ostatnio zachowuje się średnio, ale generalnie dobry fundusz :)
UniKorona zrównoważony - dobry,bo ma ciut zagranicy
UniKorona Nowa Europa - złamałem zasadę o jednym funduszu w jednym tfi, ale w przypadku zagraniczy tak trzeba.

nie zadowolony jestem z:
AIG akcji - trzymam,bo bez sensu wywalać, ale nie polecam
PZU zrównoważony - błąd początków nie wezme już państwowego molocha


mam jeszcze pare fundów ale bez wyrobionego zdania.

Udział każdego z nich to bazowo około 7%.

NIe ukrywam też, że przy budowaniu tego portfela popełniłem wiele błędów - na których czegoś się nauczyłem i dlatego o tym Wam pisze :)

aha w chwili obecnej kumuluje dws top50 - małymi dawkami ale ma dojsc do 6% portfela.
jertom / 2007-07-13 16:26 / portfel / Bywalec forum
każdy ma jakieś ulubine funusze zróżnych względów
osobiście nie lubię hybryd czyli funduszy zrównoważonych i stabilnego wzrostu gyz srednio reagują w czsie wzrostów ale znakonicie lecą w czasie spdków lepij sobie stworzyć samodzielnie taki fundusz na bazie rynku pieniężnego który nigdy nie traci i funduszy akcyjnych np
50% w 3-5 funuszy akcyjnych
50% w np arka ochrony kapitału
i już mamy fundusz zrównoważony ale z ciekawszą dywersyfikacją
ostatnia tak od 2-3 miesięcy wychodzę z misiów gdyż małe i średnie społki są za bardzo wysoko ocenione i sądzę że trochę stracą w najbilższym czasie i za nimi rownież fundusze
i przede wszystkim fundusze to inwestycja długoterminowa i dłużej zamierzasz inwestować tym więcej w akcje im krócej tym akcji powinno być jak najmniej
a jak nie jesteś w stanie sam decydować znajdz dobrego doradcę i niech za ciebie to robi
TaS / 2007-07-13 23:06 / Tysiącznik na forum
Twój pomysł mi się podoba zasadniczo :) też nie lubie zrównoważonych, ale stabilne jakos mi do gustu przypadły.

może zastosuje przy budowie kolejnego portfela - zawsze człowiek mądrzejszy :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy