Forum Forum inwestycyjneFundusze

Błagam co robić z Pioneer Zrównoważony ?

Błagam co robić z Pioneer Zrównoważony ?

kajo182 / 2008-02-18 21:15
Witam Prosze mi napisac mam 15000 zł w tym funduszu od roku i juz straciłem 2,5 zł. Co teraz robić? Sprzedać czy wyminić na inne czy czekać?
Proszę o opowiedz. Bardzo Dziękuje
Wyświetlaj:
sarna33 / 83.28.128.* / 2015-05-12 20:59
Poprzednikiem tego Funduszu był Pierwszy Polski Fundusz Powierniczy Pioneer. Pamiętam kupowałem go w 1994 w cenie 45 zł i potem szedł szybko do górę przez dłuższy czas. Niestety, za długo go trzymałem i sprzedałem dopiero kilka lat temu po 140 zł.
q123 / 80.240.164.* / 2014-04-13 13:27
Zobaczcie jak funkcjonują jak są spadki na giełdzie to spadki również w funduszu a jak wzrosty na giełdzie to w funduszach prawie nic tak to jest zgodnie z prawem kolesiowym w tym kraju dzikim. sp...........
librator / 2008-06-05 18:56
Wszystkie fundusze w ciągu ostatniego roku straciły. Na 36 funduszy zrównoważonych Pionier plasuje się gdzieś w środku stawki tzn ani nie jest dużo lepszy ani dużo gorszy. Po roku ma 20,1% straty. Na tym tle trochę lepiej radziły sobie Alianz AA (-7,7%); Legg Mason ( -12,12%); Skarbiec Waga (-12.6%); Skok Fundusz Funduszy (-!).2%) UniAktywna Alokacja (-11.8%). Reszta tak jak Pionier.
Uważam że jeśli jednostki uczestnictwa funduszy pójdą jeszcze w dół, to niewiele. Główny spadek (oby) za nami. A skoro tak to trzeba zacisnąć zęby i czekać aż giełda zacznie rosnąć.. W fundusze inwestować należy w długim okresie czasu. Tylko wtedy się to opłaci.
kiza / 46.204.2.* / 2013-07-27 11:15
Dzień dobry,natychmiast wybrać pieniądze i ostrzegać innych przed lokowaniem pieniędzy na funduszach.Teraz Pionier Pekao TFI S.A.robi manewr łączenia funduszy,jest to sposób na zacieranie strat klientów na poprzednim funduszu.My klienci jesteśmy bezsilni,ponieważ nikt tego nie kontroluje,a ostatnie już dokonane łączenia funduszy przyklepała Komisja Nadzoru Finansowego.Szkoda czasu na wyrzucanie pieniędzy w fundusze.Za chwilę wymyślą inny powód spadków na giełdzie np.wysyp stonki,lub biedronek.Pozdrawiam
relph / 193.111.236.* / 2008-06-05 14:43
Tylko uwzglednij jeszcze straty na opłacie za wyjście ile to jest 2,8 proc ? Ale Pioneer ma tak duże aktywa, że przy statutowej polityce inwestycyjnej jest b. bezwładny.

Uciekaj w pierszym momencie w którym będzie się to kalkulować, odrobisz w mniejszym fundzie.
suweren / 83.17.79.* / 2017-10-28 14:22
I to straszny trup. Kto może to powinien stamtąd uciekać.
Pchełek / 217.96.9.* / 2008-06-06 08:59

pionner to trup

Jeśli nie masz nic do powiedzenie to się nie wypowiadaj
Pilsener / 2008-06-05 11:52 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Zobaczyć, jak radzi sobie na tle konkurencji - jak gorzej, to sprzedać
2. Przeanalizowac, czy fund zrównoważony jest nam faktycznie niezbędny? Moim zdaniem o wiele lepiej podzielić portfel na część bezpieczną i akcyjną. Fundy zrównoważone mają co najmniej o połowę mniejsze zyski od akcyjnych, a prowizje pobierają prawie takie same. Ja bym kasę podzielił i 60% wrzucił na dobre lokaty/obligacje, a 40% zainwestował w fundy akcji prowadzące bezpieczną politykę (np. Allianz). Można też wrzucić kaskę w fundusze aktywnej alokacji - straty takich funduszy są na ogół mniejsze niż typowych zrównoważonych. Ogólnie nie polecam zrównoważonych i tyle - nie nadaje się toto nnawet do spekulacji, bo ani dużo nie wzrośnie, ani szybko i nisko nie spadnie.
kiza / 46.204.24.* / 2013-07-27 11:27
Na Aktywnej Alokacji straciłem w niecały rok 12.000zł teraz ten fundusz łączą z równoważonym to wygląda jak przekręt.
krzysiek29 / 2008-06-05 10:16 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam.Przyszly rok moze byc jeszcze gorszy. Teraz powinne nastapic mocne wzrosty zeby wciagnac ulice w akcje a dopiero gdzies w przyszlym roku ta prawdziwa bessa. Niektore akcje juz tak mocno spadly siegnely swojego dna. Ale glowny indeks ma gdzie spadac a on pociagnie pozostale walory ale to dopiero za rok. A co do produktu dlaczego wlasnie ten nie dosc ze oplaty za dystrybucje i bardzo slaby fundusz. Najlepsza forma inwestycji platforma mbanku masa funduszy i polecilbym dodatkowo usluge maklerska gdzie mozna kupowac akcje i rozne inne certyfikaty (inv gold, fiz), teraz coraz wiecej powstaje platform inwestycyjnych freefund, multifund ale trzeba miec choc troche pojecia w co i kiedy inwestowac. Rynki finansowe to nie kura znoszace zlote jajka. pozdr
bankrutka / 83.8.137.* / 2008-06-05 09:37
heh widze że nikt - żaden znawca giełdy nie pokwapi się o choćby wskazówkę, szkoda, ja nadal czekam na cud, może w końcu coś ruszy w górę, pozdrawiam wszystkich stratnych
ivona3 / 85.219.193.* / 2008-02-18 21:41
Witaj w klubie.Ja mam w Pionierze Zrównoważonym 30000 od roku i już straciłam 4500.Będę czekać bo uważam, że gorzej już być nie może.
naiwny Polak / 88.135.182.* / 2014-03-29 21:46
Miałem w Pionieerze zrównoważonym niewiele bo tylko niecałe 10 jednostek ale od 1994 roku. Kupiłem je za 4 000 000 starych złotych. Obiecywali wtedy duże zyski w długim okresie inwestowania. Zlikwidowałem to w końcu grudnia 2013 roku i otrzymałem 1200 zł z drobnymi.
Te 4 mln zł to było 1,5 miesięcznej mojej wypłaty, a w końcu grudnia 2013 roku tylko 1/3 średniej krajowej i 2/3 mojej wypłaty.
Omijać wszelkie długotrwałe inwestycje u tych złodziei.
franek kimono / 83.238.240.* / 2009-02-18 08:18
ludzie wycofujcie kasę z tego beznadziejnego funduszu ja straciłem 3000 wycofałem w sierpniu a teraz byl bym 6000 w plecy
kajo182 / 2008-02-18 22:32
Witam Nie znam sie na tym więc prosze mi napisać kiedy zacznie zarabiać ten fundusz i jakie czynniki na to wpływają. W moim portfelu wpisałemwszystkie dane i dziś znów spadł. Czy ta krzywa na wykresie musi przekroczyć poziom zero żeby ten fundusz zacznie zarabiać czy nie. Dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam
zielona łąka / 2008-06-05 20:12
Hejka! jesli mozesz przetrzymac kase to przekonwertuj 1/3 na Pioneer Rynków Wschodzących lub Pioneer Europy Wsch.zapłacisz 0,5 opłaty ale szybciej odrobisz straty -sprawdzone. Choć rynki wschodzące tez spadał to nie az tak gwałtownie jak zrównowazony. A jesli się boisz daje inwestowac kase to przetrzymaj ją na pienieżnym teraz jest konwersja powrtona co oznacza za bez opłat mozesz z pioneer pienięzny powrócić na zrównowazony,
relph / 83.6.213.* / 2008-06-06 00:08
Jak rozumiem 0,5 % wartości subkonta za konwersję ?
borsook / 2008-02-18 23:22
zacznie zarabiac jak gielda bedzie szla w gore... hossa
a jak krzywa przejdzie zero tzn ze tracisz
wielkiszu / 83.238.240.* / 2009-02-18 08:25
nigdy więcej złodziejskiego pioniera lepiej trzymać kasę w skarpecie pod łóżkiem
Alpep / 83.28.242.* / 2015-01-03 13:29
Walczę z tymi złodziejami od 3-ch lat. Straciłem ponad 150.000 ,- i nie ma z kim rozmawiać o udowodnionych im przekrętach. Odmawiają nawet udziału w Sądzie Mediacyjnym przy KNF. Bank Pekao jako oferent i sprzedawca funduszy odsyła mnie do Pioniera i TU Allianz a tamci do Banku Pekao. Błędne koło..Skargi do NIK i UOKiK odrzucone.- nie zajmują się takimi sprawami.Pozostaje prokurator lub proces zbiorowy. Szukam prawników, którzy podjęli by ten temat w imieniu wszystkich poszkodowanych.
PS.Allianz fundusz PROSPERIA zrównoważony - super przekręt i zmowa trzech partnerów: Pekao, Pionier i Allianz. Każdy z nich ma zagwarantowany stały u k r y t y dochód kosztem strat inwestorów.
Nie INESTUJCIE swoich oszczędności w produkty oferowane przez bank PEKAO S.A. Na pewno Was okradną.j nie zechcą z Wami na ten temat rozmawiać.
zbigi000 / 91.218.70.* / 2016-12-13 14:27
jestem w tej samej sytuacji bank zapewniał mnie że to korzystne w długim okresie inwestowania a po 10 latach 62% strat tak inwestują żeby stracić a pewnie ich spółki córki mają gigantyczny zysk
marekP / 88.156.133.* / 2015-05-09 20:20
Zgadzam się z Alpep w 100%. PIONEER Zrónoważony to jest albo jeden wielki przekręt finansowy, albo po prostu osoby nim zarządzające nie nadają się do tego i powinny być natychmiast wymienione.
10 lat temu Pekao SA namówił mnie na Program Akumulacji Kapitału. Miałem co miesiąc wpłacać określoną kwotę, która miała być inwestowana w fundusze PIONEER. Wybrałem fundusz PIONEER Zrównoważony. I zacząłem "oszczędzać". Na przestrzeni 10 lat ani razu nie byłem nad kreską. Ani razu! Był okres, że miałem ogółem 40% w plecy, a obecnie jestem na poziomie ok. 17% do tyłu. To oznacza, że gdybym te pieniądze wkładał do skarpety, to nie byłbym stratny 17%. A jestem. I mowa tu o duuuużych pieniądzach. W międzyczasie, kilka lat temu, założyłem sobie IKE w ING i wybrałem również fundusz zrównoważony. Dziś jestem kilkanaście procent na plusie, co daje ponad 6000 zł w kieszeni. To samo w funduszu zrównoważonym w Allianz, jaki założono mi u jednego z pracodawców w ramach Pracowniczego Programu Emerytalnego. Gdy odchodziłem z tamtej pracy kilka lat temu, miałem zgromadzonych ok 14 tys. zł, a dziś jest już blisko 19 tys. zł. Czyli da się tak zarządzać funduszami zrównoważonymi, aby przynosiły zyski. A tymczasem PIONEER Zrównoważony stoi w miejscu - jego wykres jest płaski od co najmniej roku. Giełda szaleje i osiąga średnioterminowe maksima, wszystkie fundusze są na maksimach, a PIONEER stoi w okolicy 125 zł od roku... Jak o tym myślę, to mnie po prostu szlag trafia! Żeby wyjść na zero, muszę doczekać kursu w okolicy 145-7 zł, ale to raczej nie nastąpi w tej dekadzie...
Suweren / 83.17.79.* / 2017-10-28 14:29
No niestety cały czas się tam traci kasę. To jest złodziejstwo w biały dzień. Oni dobrze sobie z tego żyją bo biorą stałą opłatę za zarządzanie i to dość wysoką.
rycerz24 / 77.115.166.* / 2009-02-24 17:55
Czy ktoś mi napisze czy można liczyć na zwrot podatku
jeżeli wykażę straty z funduszu inw./pionier zrównoważony
w moim przypadku strata ok 20000zł/ Ponieważ Państwo
bierze podatek od zysku a jak jest w drugą stronę?
max1224 / 2009-02-24 23:31 / Tysiącznik na forum
fundusze jak lokaty rozlicza bank tylko akcje rozliczasz w Pit38 o ile dobrze pamiętam akcjami się nie bawię
Zeus52 / 2013-07-27 14:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,max...choć zamierzchła,to bardzo pouczająca historia.Zobacz wpisy wraz z datami.Początek 2008roku..."trzymać,niebawem odbije,zwala dopiero za rok"..."odbiło" tak,że z 20% zrobiło się w ciągu roku 60%strat...to był dopiero wstęp do prawdziwej zwały. I zobacz daty późniejsze o rok,z drugiej połowy lutego 2009..."lepiej trzymać kasę w skarpecie!"...i właśnie dosłownie w tych dniach rozpoczęła się hossa.nie chodzi o to,kto akurat co pisał,nie o osoby...ale o ogólne nastawienie,bo ogólne takie było: Pozytywne,mimo spadków(początek 2008)....bessa.Negatywne(początek 2009)....hossa. Powinniśmy to chyba przemyśleć.
tedchom / 2013-07-28 11:56 / Tysiącznik na forum
Gdyby prześledzić każde forum to scenariusz jest zawsze taki sam. Ludzie narzekają najbardziej w sytuacji kiedy są najlepsze czasy na zakupy a wpadają w euforię w odwrotnej i czyli najgorszej dla inwestorów sytuacji. To jest norma i pewne jak to, że po dniu przyjdzie noc. Cały bajer polega na tym aby to w miarę rozkminić by zrobić na odwrót. Było by to prostrze gdyby nie naganiacze na taki czy inny scenariusz;)
Zeus52 / 2013-07-28 14:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak.Ale powinniśmy być ostrożniejsi w swych prognozach...ten przykład z 2008 roku i początku 2009,to niezła nauczka.Ale i przykład,jak traktować to,co myśli większość analityków...bo to nie są słowa pisane tak same z siebie,to jest pod wpływem analityków:trzymać,to chwilowe załamanie,w funduszach początkowo mogą być straty,ale to normalne...zaraz odbije. To są powtarzane słowa analityków z tamtego okresu.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy