Forum Forum finansoweKredyty

Ulga remontowa - czy moge skorzystac?

Ulga remontowa - czy moge skorzystac?

Monika23 / 83.18.115.* / 2006-01-19 14:49
W czerwcu 2005 kupilam budynek mieszkalny w stanie surowym otwartym. Kredyt hipoteczny zostal udzielony na zakup i wykonczenie. Kupilam od osoby fizycznej. I pojawiaja sie pytania: czy moge odliczyc odsetki od kredytu od podatku? i czy moge skorzystac z ulgi remontowej. Wiem, ze w tym przypadku nie jest to ani remont ani modernizacja, ale w tym budynku nie bylo m.in. zadnych instalacji (kanalizacyjna, gazowa, wodociagowa), okien, tynkow itp. Prosze o pomoc. Jesli to mozliwe prosze o podanie podstaw prawnych na jakich moglabym sie oprzec. Serdecznie dziekuje.
Wyświetlaj:
ar2rt / 83.21.9.* / 2006-02-19 11:19
Możesz odliczyć. Jest to w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych. Przeanalizój ją dokładnie. Jest tam wymóg, że inwestycja musi się skończyć w ciagu trzech lat. Czyli odsetki bedziesz mogła dopiero wtedy odliczać jak inwestycja zostanie oddana do użytku
edytek2 / 83.17.32.* / 2006-03-01 18:30
Nie!! Jednym z warunków z tego co pamiętam (a sama z niej korzystam więc czytałam na ten temat sporo jakiś czas temu) jest RYNEK PIERWOTNY i firma/deweloper. Jeśli zakup był dokonany od osoby fizycznej to nici z ulgi odsetkowej niestety....I jeszcze jeden warunek: wcześniej NIGDY nie korzystałaś z ulg budowlanych Możesz jedynie jeszcze skorzystać z ulgi remontowej pod warunkiem że w ub. roku wydałaś na materiały budowlane (glazurę, terakotę, szafy wnękowe, panele, parkiet, armaturę łazienkową i kuchenkę gazową) więcej niż 5 tyś z kawałkiem (jeśli to był pierwszy rok korzystania z tej ulgi) - po szczegóły odsyłam na google. To kopalnia wiedzy :-)

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: