Forum Forum dla firmKadry

Urlop zdrowotny. Komu przysługuje?

Urlop zdrowotny. Komu przysługuje?

Money.pl / 2014-12-08 08:36
Komentarze do wiadomości: Urlop zdrowotny. Komu przysługuje?.
Wyświetlaj:
rybka123456 / 83.21.253.* / 2014-12-08 18:45
Tylko eden z drugim , który tak krytykuje nauczycieli niech przypomni sobie powiedzenie - obyś cudze dzieci uczył. Niełatwa to praca i zawsze słabo wynagradzana - nauczycieloe np. w Niemchech, Benelyxie to elita . A u nas dopiero ostatnie lata trochę dorównali dosredniej krajowej
gawka / 2014-12-08 12:29
To wszystko przywileje, czyli niesprawiedliwości, naszym kosztem.
Dokładnie zapamiętajmy:
nauczyciele, nauczyciele akademiccy,
sędziowie, prokuratorzy,
policjanci.
Stan zdrowia nauczycieli i prokuratorów jest katastrofalny, nie mówiąc już o policjantach. Zapewne zbyt długo pracują a to przecież taka wyczerpująca fizycznie i psychicznie praca. Wybrańcy narodu, którzy stanowią takie przywileje, zasługują na publiczny pręgierz i pogardę dożywotnią
St. / 77.252.247.* / 2014-12-08 11:32
Ciekawe co o tym myślą grupy zawodowe, które wypracowują dochód narodowy - górnicy, stoczniowcy - lakiernicy, spawacze, itp. Ale oni nie chorują i nie męczą się!
Jeszcze myślący / 81.219.237.* / 2014-12-08 09:03
Faktycznie, masowo korzystają z tego przywileju. Nauczycieli nie widać w szkołach tylko "wałęsających się" po galeriach i innych sklepach wydając te kolosalne kwoty z wynagrodzenia. Oczywiście jest to straszna masa przekraczająca ludzkie wyobrażenie. Dla tego wszyscy młodzi pchają się "drzwiami i oknami" na studia pedagogiczne żeby podjąć pracę w tym sielskim zawodzie a później skorzystać z przywileju urlopu zdrowotnego.
zxc12 / 79.185.155.* / 2014-12-08 09:36
dla nauczyciela stażysty – 2717,59 zł,
dla nauczyciela kontraktowego – 3016,52 zł,
dla nauczyciela mianowanego – 3913,33 zł,
dla nauczyciela dyplomowanego – 5000,37 zł.
srednia 4 233
Polscy nauczyciele pracują najkrócej na świecie. Rocznie spędzają przy tablicy 489 godzin. Daje to dziennie zegarowo dwie godziny i 42 minuty, czyli trzy i pół godziny lekcyjne. Średnia dla krajów UE to 779 godzin, czyli blisko pięć godzin dziennie.
Nawet w słynącej z przywilejów dla sfery budżetowej i bankrutującej Grecji nauczyciele są w pracy o 20 proc. dłużej niż u nas. Nie mówiąc już o USA, gdzie pracują prawie 1100 godzin rocznie.
qaz11 / 159.205.73.* / 2014-12-08 17:51
jak czytam ten lewacki bełkot to mi się nóż otwiera. Skąd te dane, bo nawet brutto jest zawyżone. Moja żona od 8 lat jest nauczycielem dyplomowanym i razem z dodatkami (bez nadgodzin) na rękę ma 2500 zł
Jeszcze myślący / 81.219.237.* / 2014-12-08 10:56
Naciągasz fakty (te dane, które przedstawiasz powyżej to brutto czy netto?). Nieznajomość funkcjonowanie oświaty w innych krajach nie usprawiedliwia twojego KŁAMSTWA. Zapoznaj się tematem dokładnie i nie manipuluj jakimiś dziwnymi danymi, które nie wiem skąd bierzesz.
ghhh / 217.70.60.* / 2014-12-08 13:54
Fakty nie są naciągane - KN jasno precyzuje wynagrodzenie nauczyciela. Podam przykład (zawsze kwoty podawane są brutto) - wyn. zasadnicze n. dyplomowanego 3109zł + dodatek stażowy liczony w % od zasadniczej , za wychowawstwo (kwoty określane uchwałami przez organy prowadzące , motywacyjny (oprócz uchwały zależny od dyr) - I teraz jest ciekawa sprawa - każda jst sumuje dochody w obrębie danej grupy nauczycieli (na każdy stopień awansu osobno) i dzieli przez ilość nauczycieli w danej grupie - zaznaczam jest to średnia na całość nauczycieli - i jeżeli wychodzi mniej na np. n. dyplomowanego niż 5000 - to wtedy jest wypłacany dodatek wyrównawczy zgodnie z art. 30KN - każdemu nauczycielowi jednakowo - bez względu jaki miał dochód roczny. Trudno to zrozumieć - i tam jest więcej jeszcze elementów -nie zarzucaj kłamstwa jak nie wiesz o co chodzi. Pensum podstawowe tj. 18 g/tyg - łatwo policzyć ile tygodni pracują 18x42tyg = 756 (ale po 45min - wychodzi znacznie mniej) .
zxc12 / 83.28.51.* / 2014-12-08 11:31
proszę w wyszukiwarkę wpisać "średnie zarobki nauczycieli w Polsce"
wyskoczy dużo informacji łącznie z oficjalnymi danymi z KEN
to nie ma nic wspólnego z manipulacją więcej z myśleniem
zxc12 / 79.185.155.* / 2014-12-08 08:36
Innych profesji zmęczenie nie dotyczy.
taki np nauczyciel 18 h tygodniowo ferie wakacje
i roczny urlop zdrowotny
Stach111 / 78.10.56.* / 2014-12-08 18:50
Pracowałem jako nauczyciel i odszedłem z tej pracy, bo płaca którą otrzymywałem nie mogłem konkurować z pierwszym lepszym pracownikiem w innych branżach gospodarki. Pracując w wiejskiej szkole musiałem być najpóźniej 7:30 i w zależności ile miałem lekcji wracałem o różnych godzinach i jak miałem zrównać się z zarobkami np. z handlowcem, to musiałem mieć od 1,5 do 2 etatów, wtedy mój powrót do domu był ok. 17:00 18:00. A co do wyliczanek 18h/tydzień, to nikt z piszących nie zauważa, że dawno już jest ustalone, że mowa jest o godzinach dydaktycznych. Nauczyciel rozliczany jest z 40h/tydzień i tu dolicza się przygotowanie nauczyciela do zajęć lekcyjnych, sprawdzanie prac domowych uczniów, zebrania z rodzicami, rady szkoleniowe itd., itp. Przy wyliczeniach, że lekcja trwa 45 minut można doliczyć wszystkie dyżury w hałasie na przerwach śródlekcyjnych, gdzie nawet nie ma czasu, by wyjść do toalety.Jak doliczyć obowiązkowe "okienka" w planie pracy nauczyciela, to z 18h/tydzień zrobi się 23-25 godzin i więcej w zależności od placówki. Tak naprawdę, to praca w szkole jest dobra, tylko pod warunkiem, że nauczyciel ma mało godzin, ma wsparcie od rodziców, dyrektora, organu prowadzącego szkołę ( Wójt, Burmistrz, Prezydent Miasta), oraz swojego ministra. Ja nie wróciłbym teraz do pracy w tym zawodzie, bo obecnie nauczyciel jest "maszyną" do wypełniania tabelek, pisania sprawozdań i wielu niepotrzebnych rzeczy, które z procesem nauczania nie mają nic wspólnego. Do tego ludzie wykonujący ten piękny, potrzebny nam wszystkim zawód są niedoceniani, a przecież to Oni kształcą nasze dzieci i wspólnie z Rodzicami lub na przekór bez ich wsparcia, kształtują ich charaktery. Wszystkim piszącym polecam, by przed wypowiedzią zapoznali się z tematem o którym chcą mówić wysłuchując także drugiej strony. Pozdrawiam.

Najnowsze wpisy