Forum Forum dla firmKadry

Wypadek w drodze do pracy. Czy należy się odszkodowanie?

Wypadek w drodze do pracy. Czy należy się odszkodowanie?

Wyświetlaj:
ziom099909 / 86.31.143.* / 2015-01-21 05:01
wlasnie mialem wyjechac do pracy ubralem kurtke i schodzilem ze schoduw i spadlem nie pojechalem szefa powiadomilem przez tel ze chcialbym dostac wiecej urlopu myslalem ze jeden dzien wystarczy ale po dwuch dniach zadzwonilem do biura i powiadomilem ze spadlem ze schoduw nawet mam smsa napisanego do szefa otym fakcie poszedlem do lekarza dopiero po tygodniu bo myslalem ze bedzie ok ale lekaz powiedzial ze zadzwoni rechabilitant po spedzonym dniu pracy i zapyta czy potrzebuje jego pomocy w pracy marudza ze mnie jeszcze niema a kolano sine na cala dlon i rozciete zlamania niema robilem rendgen ale boli ledwie chodze a mam ciezka prace fizyczna do szpitala mam kawal drogi taxi w angli niejest tania a na rowerze nie pojade
szklarek / 2015-01-21 09:57
Kluczowe jest to, czy schody są w budynku wielorodzinnym, czy w Pana domu jednorodzinnym.

Bo droga do pracy wedle orzecznictwa sądów zaczyna się po przekroczeniu progu: mieszkania w tym 1 przypadku, domu w tym drugim.

Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 25 stycznia 1980 r., III URN 59/79

wyrok SN z dnia 25 stycznia 1980 r., III URN 59/79
wiwan / 2014-10-15 15:00
Autor dość niefrasobliwie potraktował kwestię ustalania podstawy wynagrodzenia/ zasiłku chorobowego, która jest dużo bardziej skomplikowana - kwestia składników nieperiodycznych wynagrodzenia, zmiany wymiaru etatu, miesięcy niepełnych ze względu na poprzedni zasiłek, czy kwestii tego kiedy poprzednio był wypłacony zasiłek.

Podobnie kwestia 33 dni nie jest uniwersalna dla wszystkich pracowników.

Najnowsze wpisy