Forum W wolnym czasieHobby

Zakupy w internecie

Zakupy w internecie

Mały ale kozak / 2011-10-21 15:18
Po ostatnich przygodach z kupowaniem na Allegro, zastanawiam się czy kupowanie w internecie, jest tak bezpieczne jak liczni ludzie zapewniają. Nie mogąc dojść swoich praw na Allegro, postanowiłem że się poddaje , że nie mam na to siły. Jak uchronić się przed oszustami w sieci, których jedynym celem jest to by wyłudzić od nas pieniądze?
Wyświetlaj:
MichałBadz / 77.253.229.* / 2015-05-25 11:58
Ja mam zawsze problem z zakupami przez internet, z czytaniem opinii, recenzji itd. Nie wiem jak u Was, ale ja kończę na tym, że pytam znajomych z czego korzystają i co sądzą. I to jest jakiś wyznacznik.
Mało zaglądam na portale opiniotwórcze na temat produktów czy nawet samych sklepów.

Ostatnio poszukuję nowego komputera i muszę przyznać, że przez FB znalazłem coś nowego. Portal JUST ask, który będzie zbierał opinie, ale naszych znajomych, co trochę zmienia postać rzeczy. Szkoda, że obecnie są w pozycji startowej, będąc na rynku od początku maja. Ja potrzebuję pomocy teraz, a wydaje mi się, że za rok ten portal może fajnie śmigać. Piszą o wiarygodności opinii pochodzących od znajomych i ich znajomych. Jeśli tego będą się trzymać to będzie fajnie. Zobaczcie sobie też ich animację. Przygotowali się prawidłowo.

Kto chce niech zagląda. Ja polecam ideę, bo sam portal musi poczekać jeszcze na lepsze dni.
joanna_koniorczyk / 2015-03-16 11:33
Dlatego ja zawsze zamawiam za pobraniem. Allegro powoli przechodzi w cień i zaczyna sie gorzej współpracować, to dobry moment żeby otworzyć aukcyjny sklep, bo ludzie tego potrzebują.
adam745 / 194.104.0.* / 2014-09-02 08:17
Na allegro problemy??
Gosć520 / 212.7.222.* / 2018-12-22 08:52
Najlepiej jest robić zakupy przez stron znanych firm. Jak jest sklep stacjonarny, to zawsze można tam zamówić i potem odebrać na miejscu. Wtedy nie ma opcji z nieuczciwymi sprzedawcami albo opisami. Niektóre sklepy też idą klientom na rękę z zakupami przez Internet. Na przykład w Media Expert można przed Świętami odbierać paczki do późna. To dobra oszczędność czasu i pieniędzy (które trzeba by zapłacić za dostawę do domu).
przemiko / 2013-12-18 21:51
Ja też już kupowałem parę rzeczy z allegro i całe szczęście wszystko było ok. Podziwiam ludzi którzy kupują rzeczy w necie ale najpierw za nie płacą. Ja zawsze kupuje za pobraniem, według mnie to jest bezpieczniejsza forma zakupu.
kamila445 / 81.190.36.* / 2014-01-19 16:37
Ja zawsze płace przelewem, ale kupuje u sprawdzonych sprzedawców.
Majkello0 / 95.40.94.* / 2014-01-09 10:28
wiele zalezy, na jakiego sprzxedawce trafisz, to nie wina serwisu, że korzystają z niego oszuści ... sam zamawiałem na allegro wiele rzeczy, i jakoś nigdy przykra sytuacja mnie nie spotkała. Nawet kupowałem okulary przez neta, ale u optyka na c-you.pl, jedyne czego sie bałem, to uszkodzeń w podróży. Na szczęście bezpodstawnie. Często robie zakupy spożywcze - towar przychodzi na czas, zawsze świeży. Tak więc doświadczeń negatywnych nie mam.
tweety531 / 83.142.186.* / 2013-10-09 08:43
no tak na pewno różnie może być, ale wiecie moim zdaniem jeśli się sprawdzi miejsce, gdzie będziemy te zakupy robić to nie powinno być większego problemu.
Bert33 / 2013-05-11 17:56
Kupuję tylko w sklepach internetowych, tych bardziej popularnych z dobrymi opiniami. Jeżeli mam jakieś wątpliwości, płacę przy odbiorze. Zawsze byłem zadowolony.
zycie jak w madrycie / 2013-04-24 15:22
wszystk ojest dla ludzi pod warunkiem ze umieja czytac zapisy reglaminow i wawrunkow sprzedazy, wieszkosc zlglaszanych nieprawidlowosci wynika wlasnie z braku wiedzy i przeczytaniu informacji o danych zakupach.
Lamania / 2013-04-09 22:47
Najlepiej nie kupować od prywatnych sprzedawców tylko w sklepach internetowych i sprawdzonych serwisach aukcyjnych.
bebenka / 2013-04-08 12:05
jesli ludzie zaczna czytac regulaminy, opinie o kontrachetnach i sprawdzac ich strone o mnie w celu uzyskania informacji to znikna problemy ze ktos kogos oszukal. jak ludzie nie beda dawac sie oszukiwac to nikt ich nie bedzie oszukiwal
Marcin332 / 83.144.91.* / 2013-04-04 12:13
A zgłaszałeś to administracji portalu? Przecież takie rzeczy się przekazuje do policji, bo to zwykłe oszustwo.
Chyba, że kwota niewielka... Ale do samego portalu jednak bym napisał, wystawił negatywa itd.
Wolę licytować na akcjach, gdzie się kupuje ze sklepów, albo na serwisach, gdzie są nowe rzeczy. Jak ma się gwarancje na przedmiot, to można kupować, w innych wypadkach się ryzykuje.
beAtta / 89.72.214.* / 2013-01-31 16:07
Zakupy internetowe są wygodniejsze i wydaje mi się że tańsze. Najbardziej opłacalne cenowo są chyba kupony zakupowe. Ja ostatnio kupiłam wielofunkcyjny mop parowy na gruperze w dobrej cenie.
Zuza co szuka guza / 2011-10-21 15:31
Nie powinieneś się poddawać!! Właśnie o to ludziom którzy oszukują !! Walcz dalej. Jeżeli to ei przyniesie skutku zgłoś to na policję!!
Andrey / 178.194.211.* / 2018-05-31 22:28
Dlatego nie lubię do końca zakupów na allegro. Kiedyś było ok, łatwiej szło się skontaktować z BOK i jakkolwiek pomagali w rozwiązywaniu sporów. Aktualnie ich profil się trochę zmienił i mają praktycznie same sklepy internetowe a sprzedaż między ludźmi przeszła na olx.
Lubię reaktywowaną arenę, bo nie jest przesycona, mogę opłacić BIKiem swoje zakupy i większość sprzedających ma opcje wysyłki w 24h.
Barcik / 2018-04-27 09:56
Ogólnie to jest taka akcja, że podszywa sie stronka pod allegro. Nie wiem jak bo nie jestem informatykiem ale jest jakaś gorąca okazja w stylu za iphona mniej o 2 tysie i wchodzimy na aukcję tam jest link i przkierowuje nas na niby allegro do tej właśnie aukcji. Jednak jest kilka szczegółów które się nie zgadzają, jednym z nich jest brak możliwości zapłaty innej niż przez przelew na konto. Chodzi o to, że jak przelew pójdzie to już przepadło, a zakupów nigdy się nie odzyska. Tak też czasem na ninnych portalach sie ogłaszają, ze wystawią aukcję, podają link, ale do fałszywej stronki.
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy