Forum Polityka, aktualnościKraj

Zobacz najpopularniejsze markety w Polsce

Zobacz najpopularniejsze markety w Polsce

Money.pl / 2014-08-01 07:12
Komentarze do wiadomości: Zobacz najpopularniejsze markety w Polsce.
Wyświetlaj:
aolo / 212.2.126.* / 2014-08-05 09:06
Jakoś nie zauważyłem, żeby targowiska źle się miały. Zawsze tam pełno ludzi i ceny niższe niż w marketach...nie mówiąc o jakości! Warzywa i owoce są świerzutkie!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mitick / 95.50.227.* / 2014-08-07 08:25
No właśnie niekoniecznie, większośc targowisk które znam zostało zamkniętych albo padło z powodu sąsiednich Biedron i innych... szkoda, ale to jednak prawda :(
A co jak co, ale wole się kąpnąć kawałek dalej do marketu bo ceny mają niższe niż wszystkie małe sklepiki w mojej okolicy...
leonek_king / 94.154.25.* / 2014-08-01 07:12
jeżeli przyjmiemy, że sieci obsługują ok. 75% rynku detalicznego to wyobraźmy sobie ile ucieka podatku dochodowego. Często ukazują się artykuły w sieci o "wałach" różnych sieci na podatku VAT, do tego sieci często powiązane są z zagranicznymi producentami i mamy co mamy na własnym rynku. aby moje "wypociny" były bardziej obrazowe to np. BIEDRONKA ma 6,05 mld euro obrotu za 2013 rok. Licząc tylko 5% dochodu to podatek (18%) z rzędu 54 mln euro. Szacując, że tylko 10 sieci potrafi tyle zarobić ( uśredniając ) to ponad pół miliarda euro uciekających wpływów do budżetu. Jeżeli podepniemy straty producentów, którzy zastępowani są "zagranicznymi", daje nam cyfry ogromne strat dla budżetu. POZDRAWIAM wszystkich, którzy to przeczytali
PP88 / 80.254.147.* / 2014-08-01 07:49
Z jednej strony moje prawo konsumenta do wybierania gdzie bede robil zakupy a z drugiej zamoznosc portfeli przecietnego obywatela zmuszaja do robienia zakupow w dyskontach. Nie twierdze oczywiscie ze robienie tam zakupow jest obciachem lub czyms podobnym. Sam naleze do grona "biednych ludzi" cytujac pewnego niezbyt wysokiego pana bo robie tam zakupy. Noz sie jednak w kieszeni otwiera jak pomysli sie o tych wszystkich stratach jakie opisuje "leonek_king"
leonek_king / 94.154.25.* / 2014-08-01 09:38
pozwolę sobie na odp. w kwestii którą poruszyłeś o cenach w dyskontach. Ponieważ temat znam z życia to w paru słowach. Dzwoni do ciebie dyskont budowlany z info, że twój produkt był badany i jest OK. sieć chciałaby zamówić dużą ilość. Robisz dobrą ofertę a oni mówią jeszcze -25%. Nie ma możliwości przy utrzymaniu jakości a więc dostajesz info "jakość nie ważna, ważna cena". Nie mogę zejść z jakością i sprzedawać pod swoją marką ponieważ reklamacje przejmę ja. I to jest sieć. Jakość na 2-gim planie. CENA

Najnowsze wpisy