Forum Forum podatkoweVAT

zwrot vat za materiały budowlane

zwrot vat za materiały budowlane

kotek76 / 2010-06-07 21:16
Witam.
Będę pierwszy raz starać się o zwrot vat-u za remont mieszkania. Mam problem z parapetami z konglomeratu marmurowego, stałej zabudowy wnęki , farbami lateksowymi do ścian i z podkładami pod panele ( z naturalnego materiału ).Proszę o odpowiedź czy mogę te rzeczy uwzględnić we wniosku. Dziękuję.
Wyświetlaj:
kotek76 / 2010-06-08 11:21
Zapomniałam dodać, że w opisie podkładów pod panele jest napisane, że są zrobione z naturalnych włókien drzewnych. Czy to coś zmienia?
belladonna / 2010-06-07 21:53 / Tysiącznik profesjonalny
Aglomarmur to sprawa problemowa... tutaj najlepiej by mieć podkładkę od producenta z PKWiU (z tego co wiem zaczyna się 25.23).
Stała zabudowa wnęki to pojęcie względne, bo jak zabudujesz cegłą, to odliczysz, ale jak zabudujesz płytami, to nie odliczysz, bo płyty OSB, czy wiórowe były na 22%.
Farby wylatują, a podkłady pod panele też zależy jakie :-)
Dla mnie istotne jest to, co zawiera zapis na FV, wtedy mogę podjąć temat na tak lub nie :-)
kotek76 / 2010-06-08 11:13
Dzięki za odpowiedź.
Jeśli chodzi o podkłady pod panele to na FV jest napisane -płyta podkładowa zielona 4mm( bez symbolu). Jesli chodzi o zabudowę to sprawa trochę dziwna dla mnie bo na FV sprzed 5 lat-na FV "drzwi przesuwane ,przeszklone( identyczna szafa co teraz) wszystko było na 7% a teraz mam 22% i ujęte na FV jako zabudowa wnęki,:to jak to w końcu jest z tym VAT?.
belladonna / 2010-06-08 18:06 / Tysiącznik profesjonalny
Coś mi świta, że taka płyta już mi się trafiła, ale co z nią zrobiłam, nie pamiętam :)
VAT ma związek z materiałami budowlanymi, na FV masz mieć je wyszczególnione... a wtedy pytanie co było kiedyś na 22%, a co na 7%.... jak masz na FV zabudowa wnęki, to oznacza usługę :-)

Najnowsze wpisy