Na skróty
Giełda w Money.plIPOWiadomościDebiut JSW. Gracze bez zysków
Arkadiusz Droździel
Arkadiusz Droździel, analityk Money.pl
2011-07-06 06:14

Debiut JSW. Gracze bez zysków

Autor: Arkadiusz Droździel, Paweł Zawadzki, (LUK), (PAP)

1 / 3
Debiut JSW. Gracze bez zysków
[fot: PAP/Leszek Szymański ]

aktualizacja 17:45

Debiut Jastrzębskiej Spółki Węglowej okazał się sporym rozczarowaniem dla inwestorów. Na zamknięciu akcje kosztowały 136 złotych, co oznacza, że inwestorzy nie zarobili na nich nawet grosza.

na zdjęciu Aleksander Grad, minister skarbu

Kurs otwarcia notowań dla akcji JSW wyniósł rano 140,5 złotego. Oznacza to, że inwestorzy, którzy kupowali akcje banku po 136 złotych na rozpoczęciu sesji zyskali 3,3 procent. W pewnym momencie zysk był jeszcze wyższy, bo akcje można było sprzedać nawet po 141 złotych. Później jednak sytuacja wyglądała już tylko gorzej. Kurs spadł do poziomu z emisji, a przez chwilę znalazł się nawet poniżej. Gracze mogą więc być rozczarowani, tym bardziej że prognozy dawały im większe szanse na zysk.

KURS AKCJI JSW

Notowania opóźnione o 15 minut

Szef resortu skarbu podkreślił, że wzrost akcji JSW o ponad 3 proc. świadczy o tym, że spółka ma ogromny potencjał i siłę wzrostu. - Debiut udowodnił, że spółka może przynosić zyski i być dobrze zarządzana - powiedział minister skarbu Aleksander Grad podczas debiutu JSW na GPW.

Grad dodał też, że został obalony mit, że JSW nie cieszy się zainteresowaniem wśród instytucji finansowych.

Giełda na żywo

Na Ukrainie wzrósł popyt na zagraniczną walutę

Hrywna osłabiła się zarówno na rynku międzybankowym jak i gotówkowym.

Giełda na żywo

Wall Street w dół. Inwestorzy obawiają się o sytuację na Wschodzie

- Jesteśmy raczej niechętni do angażowania nowych środków - twierdzi jeden...

- Jest to branża (górnictwo) perspektywiczna i dobrze rozumiana przez inwestorów finansowych - powiedział Grad.

Minister skarbu, Aleksander Grad, ocenił, że Jastrzębska Spółka Węglowa wejdzie do indeksu WIG 20 jesienią, a najpóźniej w grudniu tego roku.

Debiut JSW nie przyniósł na razie kokosów

Inwestor indywidualny, który zapisał się na na maksymalną liczbę 75 akcji JSW i zdecydował się je sprzedać już na otwarciu notowań przed potrąceniem prowizji zarobił na tej inwestycji 267 złotych.

JSW to największa tegoroczna prywatyzacja resortu skarbu. Sprzedaż 39,5 mln akcji przyniosła budżetowi niemal 5,4 mld złotych wpływów. To ponad jedna trzecia wszystkich dochodów prywatyzacyjnych planowanych na 2011 rok. Rząd zakłada pozyskać z tego tego tytułu 15 mld złotych.

W odróżnieniu od majowego debiutu BGŻ na GPW tym razem skarb państwa sprzedał tyle akcji JSW, ile planował. Do inwestorów trafiło 33 proc. akcji spółki. Z tego niemal 27 proc., czyli 10,6 mln, kupili drobni gracze, a pozostałe ponad 73 proc. - prawie 29 mln papierów - kupiły instytucje finansowe.

Cena akcji JSW dla obu grup wyniosła 136 złotych, czyli 10 złotych mniej niż wynosiła cena maksymalna. Tym razem obyło się bez redukcji i 168 tysięcy inwestorów indywidualnych dostało tyle akcji ile chciało.

Na drugiej stronie czytaj, jakich zysków na debiucie JSW oczekiwali analitycy

Tagi:akcje, debiut, gpw, giełda, jsw
Zobacz więcej:Debiut JSW
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl


Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

cipppppp / 83.10.52.* / 2011-07-08 22:43
jaki kraj, taki debiut !!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

goja7 / 83.13.62.* / 2011-07-07 11:50
a o ile w związku z tym że jest to już spółka giełdowa wzrośnie uposażenie prezia z JSW ? warto by się tego dowiedzieć tylko że pseudo analitycy raczej wolą pisać o tym co by było gdyby ..... i o gruszkach na wierzbie

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

inwestor skoncentrowany / 2011-07-07 09:32
Gracze owszem, zostali bez zysków. A inwestorzy? To zależy, czy kupili JSW za cenę niższą, czy wyższą od jej wartości i czy spółka będzie przynosić zyski w kolejnych latach. A to już powinni byli sami przeanalizować przed zakupem (i jeśli są rzeczywiście inwestorami, to to na pewno zrobili).
http://inwestorskoncentrowany.bblog.pl

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

artut / 212.160.103.* / 2011-07-07 08:02
Znowu ciemny naród Polski dał się wyrolować - ludzie czy wy już nie myślicie własnymi głowami???? Mimo kolejnej kupy myślę, że akcjonariat obywatelski nie zawiedzie kolejnym razem. Chciwość znowu zwycięży nad rozsądkiem.

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

księgowy / 31.174.190.* / 2011-07-07 07:56
dobra nauka dla ulicy nie kupuje się wszystkiego jak leci .giełda to nie maszynka do robienia pieniędzy .chcieli być bogaci w 5minut a stali się golasami na własne życzenie .w końcu to ich pieniądze nie pora ich uczyć co mają robić .bardzo dobrze się stało golić ich bez litości. buhaha
;) / 89.79.6.* / 2011-07-07 08:42
Księgowy? Współczuję...pewnie jak twój klient ma kłopoty zamiast pomagać też się z niego nabijasz.... Pewnie też w życiu nie zainwestowałeś złotówki na giełdzie.... Zabawny post ;)

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

nieczuły na "sensacje" / 77.236.26.* / 2011-07-07 00:26
Pięknie jest... bo nie kupiłem. Prognozy analityków ze strony 2 niniejszego artykułu - śmiechu warte !

Dajcie spokój p. ministrowi

Jaśka z Małopol. / 78.8.132.* / 2011-07-06 23:16
A gdzie to jest napisane, że minister SP ma dbać o akcjonariuszy, jego statutowe zadanie to dbać o Skarb Państwa, wycenili JSW na 136 zł, jest dokładnie po 136 zł, czyli fachowo, a że spodziewali się 250 tys zleceń zakupu a było chyba coś koło 180 tys, to wynika stąd, że jest jeszcze trochę myślących ludzi na GPW, bo nam wszystkim, od 20 lat, marzy się powtórka z bandyckiej prywatyzacji Banku Śląskiego

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

prezydęt / 178.37.121.* / 2011-07-06 22:41

Artykuł przygotowany na smartfonie
Nokia E7 Communicator.

a czytany w czasie robienia kupy

Debiut PKP

anty PO / 81.219.62.* / 2011-07-06 22:07
Teraz czas na debiut PKP z Grabarczykiem jako prezesem na czele, myślę że znaleźli by się chętni zarobić ?

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

saturniej / 79.163.7.* / 2011-07-06 21:59
jest to papier śmieciowy, od jutra ostro w dół. Leszcze zostali kolejny raz wyleszczowani !!!

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

fdhtr / 217.153.242.* / 2011-07-06 21:25
5 lipca 2011 r.
Sonda Telegazety TVP 1

Pytanie: Czy zgadzasz się ze słowami o. Tadeusza Rydzyka wypowiedzianymi w Brukseli o Polsce?

Tak - 67,76 proc.
Nie - 30,20 proc.
Nie mam zdania - 2,04 proc.
Major Kupridż / 83.218.109.* / 2011-07-06 21:30
fdhtr=,g, (patrz IP)
i co teraz mamy modlić się żeby palant rydzyk został papieżem ?
palce_lizać / 46.134.109.* / 2011-07-09 09:11
oho, styl platformersa - klasycznie subtelny i wyraziście inteligentny; Vivat Platforma - ostoja ciemniaków i prostaków
JanuszPOlikot / 2011-07-06 21:41 / Tysiącznik na forum
A ty się już POmodliłeś...........

PRZEPRASZAM ale ja potrafię tylko dobrze kiwać.

RUDY mc DONALD / 89.72.107.* / 2011-07-06 19:12
Ogram każdego.
JanuszPOlikot / 2011-07-06 21:44 / Tysiącznik na forum
Jako stary trampkarz w kiwaniu ludzi Dyzma jest dobry........

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

El Komejo / 89.74.17.* / 2011-07-06 18:50
Słuchajcie, może jutro ogłoszą debiut bis i wtedy tak jak przewidywali profesjonaliści będzie te 15% zysku :)))
JanuszPOlikot / 2011-07-06 21:45 / Tysiącznik na forum
Może zrobimy dwudniowy debiut JSW........skoro można robić dwudniowe wybory.........

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

Anonim_12 / 88.156.107.* / 2011-07-06 18:11
No i w taki sposób SP skupi akcje od drobnych w ramach pakietu stabilizacyjnego. Przestrzegam tych co myślą, że na JSW będzie tak samo jak na Tauronie. Może boleć i to bardzo. KGHM był kiedyś sprzedawany po około 20 zł, a po pewnym doszedł prawie do 10 zł (proszę nie czepiać się szczegółów bo pamięć jest zawodna). Dopiero po dłuższym czasie zaczął rosnąć. Tu prawdopodobieństwo takiego scenariusza jest bardzo duże.

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

~Sru / 95.160.15.* / 2011-07-06 17:39
Jeśli chodzi o dzisiejszy spadek na GPW to bucha ha ha polskie tępactwo nigdy nie zawodzi.

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

księgowy / 31.174.196.* / 2011-07-06 17:32
sprzedawać kmiotki .powoli akcje przechodzą w mocne ręce
~Wed / 95.160.15.* / 2011-07-06 18:09
najlepiej jak oddadzą gratis :)
jarek5566 / 87.205.211.* / 2011-07-06 18:00
musisz być bardzo sfrustrowany i zawiedziony, że obrażasz bez powodu innych. Współczuję. Pamiętaj, pieniądze to nie wszystko.

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

xxxxxkk / 79.173.31.* / 2011-07-06 17:15
Iwona Sroka + Ludwik Sobolewski + Aleksander Grad + Donald Tusk = jedna wielka spekulacyjna kupa na warszawskiej giełdzie, ale jak to ktoś kiedyś ładnie powiedział - Sroka też stworzenie boże - w depozycie żyć se może !

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

ale w koło jest wesoło / 213.241.60.* / 2011-07-06 16:52
Cena autogazu wzrośnie o 1,5 pln od 2013 roku :-))))
dyrektywa UE :-)))
cieszycie się ???

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

Benjamin / 2011-07-06 16:49
KARY w Eropie za emisje. KTO INWESTUJE W WEGIEL ktory ta emije powoduje ? No kto ?
El Komejo / 89.74.17.* / 2011-07-06 18:48
węgiel nie powoduje emisji tylko jego spalanie

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

dobrymakler / 95.49.11.* / 2011-07-06 16:39
70-80% ceny akcji to jest ogólny trend na rynkach, a Portugalii i Grecja nie wróżą dobrze. Lepiej kupujcie akcje JSW, za pół roku będzie ze 20% do góry
EKO2 / 89.74.108.* / 2011-07-06 16:46
Porada dobra, ale równie dobrze można poczekać te 20-30 sesji aż cena spadnie o 10-20zł i dopiero kupować. Zapowiada się na powtórkę z Taurona.
zipa / 83.24.151.* / 2011-07-06 16:41
Może masz rację - 20% to lepsze niż lokata.

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

zipa / 83.24.151.* / 2011-07-06 16:39
Wyprzedaż chyba już się skończyła...

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

ale w koło jest wesoło / 213.241.60.* / 2011-07-06 16:38
"Nie chcemy rumuńskich żebraków i bezrobotnych Polaków w Holandii"
takie teksty na forum Parlamentu Europejskiego :-)))))
znajcie swoje miejsce, polaczki :-)))))
początkujący_inwestor / 79.187.227.* / 2011-07-06 18:39
Na szczęście wypowiada te słowa kolega czarneckiego i Ziobry. Został odpowiednio potraktowany. Zawsze znajdzie się czarna owca lub dwie.

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

cwaniak_WAWA / 95.49.11.* / 2011-07-06 16:36
dziś sprzedają nerwowi, którzy uwierzyli w 10-15% zysku, a od jutra zaczną skupywać duzi inwestorzy, i za tydzień będzie te 10-15%
Zaintersowany / 87.205.58.* / 2011-07-07 13:07
Cz kolega z dużego miasta już kupuje?
ale w koło jest wesoło / 213.241.60.* / 2011-07-06 16:40

i za tydzień będzie

środa :-)))))

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

ale w koło jest wesoło / 213.241.60.* / 2011-07-06 16:18
a jak nie będzie już co sprzedawać, to podniesiemy podateczki :-)))
i podateczek katastralny wprowadzimy :-)))

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

marwie / 2011-07-06 16:14
Przychodzi mi refleksja natury ogólnej. Mianowicie, czy to nie dowód, że grad (celowo z małej litery) nie powinien lecieć na m.. twarz. W poczynaniach widzę same porażki i nieprofesjonalizm.
lukaszforum / 2011-07-06 16:49
marwie liczył po prostu na szybki zysk...i stąd jego prostacza frustracja ;)
Spółka mimo tego, że ma najmocniejsze związki zawodowe (a jak wiadomo nie ma nic gorszego dla firmy jak ZZ), trafiłą na giełdę, a jej akcje rozeszły się jak świeże bułeczki.
Na koniec okazuje się jeszcze, że cena była prawidłowo skalkulowana, bo patrząc na notowania w dniu debiutu skarb Państwa (czyli MY), zarobił maksymalną możliwą kwotę.
A więc o co ci człowieku chodzi ? :)
ale w koło jest wesoło / 213.241.60.* / 2011-07-06 16:20

W poczynaniach widzę same porażki i
nieprofesjonalizm.

żle patrzysz :-))
cel = rozp....ć Polskę !!!!!
i co ???
porażka i nieprofesjonalizm ???
e2 / 188.122.4.* / 2011-07-06 16:17
Co Ci grad zrobil? Dzis dane z USA oraz wczorajsza portugalia dla kierunek. Jesli rynek bedzie mocny to sie obroni przed mocnym dolkiem, ale to w teorii

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

wielgachny / 62.244.130.* / 2011-07-06 16:11
Obroty i cena wskazują na dołowanie kursu i skupowanie tanich akcji.
To może tylko dobrze wróżyć tym akcjom w dłuższym terminie.
Może będzie tak jak z Bogdanką której nie udało się przejąć.

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

Złodziej / 83.4.206.* / 2011-07-06 15:57
Poczekamy, zobaczymy.

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

m-53 / 83.6.18.* / 2011-07-06 15:46

Inwestorzy już bez zysku


Spekulanci.
Gość, który kupuje akcje i sprzedaje na otwarciu nie jest inwestorem.
Od biedy można go nazwać graczem.
Raczej spekulantem. Bo gracz w pojedynczym rozdaniu albo zgarnia pulę albo traci stawkę. A spekulant giełdowy to taki gracz o kilka procent.
lukaszforum / 2011-07-06 16:53
@Eko2: Dawno się tak nie ubawiłem. Sądziłeś, że giełda to św. Mikołaj, który rozdaje prezenty ?
Jeżeli liczyłeś na jednodniowy szybki zysk, to żaden z Ciebie inwestor, a co najwyżej spekulant, więc o jakim zaufaniu chcesz pisać ;)
EKO2 / 89.74.108.* / 2011-07-06 17:25
Proszę cie. Jest jedna uniwersalna prawda - każdy kto udziela się na tym forum to frajer. Nie rób z siebie kozaka bo tak samo jak inni dostajesz po dupie.

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

EKO2 / 89.74.108.* / 2011-07-06 15:39
Miałem kupić dolary na dołku, ale postanowiłem zaufać w polską giełdę i proszę - dolar w górę, JSW w dół. Potrafią zniechęcić ludzi do giełdy.
byly inwestor dlugoletni / 79.185.227.* / 2011-07-06 15:52
A kto obecnie jest na gieldzie ? Trza miec nie rowno POD SUFITEM !!!
EKO2 / 89.74.108.* / 2011-07-06 16:39
Chodzi ci o okres wakacyjny? Jeżeli tak to debiuty zawsze rządziły się innymi prawami w gorącym okresie. Ja tu bardziej obstawiam "kolesiostwo", które powoli wykańcza naszą giełdę.

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

Piko makler / 83.22.193.* / 2011-07-06 15:33
Trzeba bylo sprzedać z reki, a nie liczyc na wiecej niz 3,3%. Pazernosc...
kolololo / 178.37.43.* / 2011-07-06 15:35
Jutro będzie minus

Ostatni moment na sprzedaż bez straty

Portugalia się wysypuje - to dopiero początek
El Komejo / 89.74.17.* / 2011-07-06 15:47
co nas obchodzi jakaś portugalia, nasza gospodarka ma się fantastycznie bo Polacy to przedsiębiorczy i zaradni ludzie i nigdy u nas źle nie będzie, barany z europy niczego nie potrafią stąd mają problemy
ale w koło jest wesoło / 213.241.60.* / 2011-07-06 16:16

barany z europy

posiadają ponad 50% tego kraiku :-)))
El Komejo / 89.74.17.* / 2011-07-06 18:34
to Polacy i ludzie polskiego pochodzenia mieszkający za granicą :-)

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

blonda$ka / 89.200.210.* / 2011-07-06 15:27
Nie jesteś sam!
Obracali moją kasą przez 2 tygodnie 10 988,32 zł, pobrali prowizję!
za kupno w tym miała być prowizja 38, 32 zł,
obniżyli cenę akcji i oddali 752, 62 zł - 1,50 zł przelew na konto,
za kupno zapłaciłam prowizję 35,70 zł,
pół dnia czekałam, nikt nie chciał kupić, a cena spadała,
sprzedałam 75 akcji po 137, 20 zł za 10 290 zł,
za sprzedaż prowizja 40,13 zł,
razem prowizja kupno i sprzedaż 75,83 zł,
opłata za prowadzenie konta 55 zł,
wpłaciłam 10 988,32 zł - 752, 60 zł zwrot, - 10 249, 87 zł sprzedaż,
- 2 razy przelew na konto po 1,50 zł - 55 zł opłata konta - 75,83 zł prowizja. Nie mogę się połapać zarobiłam czy straciłam?
Kto zarobił na mnie?
Ale w nocy będę mogła spokojnie spać, pozdrawiam
p.s. życzę udanych notowań
m-53 / 83.6.18.* / 2011-07-06 15:42
A słyszałeś kiedyś o grze w trzy kubki?
A wiesz czym się różni inwestowanie od spekulacji?
mj_outlaw / 2011-07-06 15:35
Jak nie możesz się połapać to inwestycje finansowe widocznie nie są dla Ciebie.

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

początkujący_inwestor / 213.17.201.* / 2011-07-06 15:13
Czyżby to miał być Tauron bis? I będzie się kisił miesiacami po 136 ?
Mnie martwi tylko brak redukcji bo to oznacza osłabienie popytu na starcie.

kolejne emisje

artutek / 83.12.143.* / 2011-07-06 15:09
Nie będę płakał że nie zarobiłem. Akcje kupiłem i potrzymam trochę bo mi się na razie nie spieszy.
Niemniej jednak na klolejne debiuty się nie piszę. Najprawdopodobniej spokojnie czekając kupi się te akcje nawet po 130. Później pewnie się odrobi ale ja będę startował od 136 a ktoś od 130.

Panie ministrze - gratulacje i kondolencje. Gratulacje bo znów Pan wydymał drobnych gracz. Kondolencje - bo mam nadzieje że to już ostatni raz.
pirek5 / 83.4.125.* / 2011-07-06 15:28
zadaniem ministra nie jest uszczesliwianie drobnych inwestorow, jego zadaniem jest sprzedac za jak najlepsza cene panstwowa spolke, a skoro cena ustalona "z gory", czyli 136zl jest bardzo podobna do tej ktora ustalil rynek, to znaczy, ze spolka zostala bardzo dobrze wyceniona.
ale w koło jest wesoło / 213.241.60.* / 2011-07-06 16:12

zadaniem ministra nie jest uszczesliwianie drobnych
inwestorow, jego zadaniem jest sprzedac za jak najlepsza cene
panstwowa spolke

a pieniądze przeznaczyć na pensję 70 tysięcy nowych urzędników i przy okazji zdefraudować kilka milionków dla Drzewieckiego w USA :-)))
zenek99999999 / 83.10.130.* / 2011-07-06 15:42
niby tak, ale jak się kolejny raz nie daje małym zarobić to się ich zraża, a akcjonariat obywatelski ma swoje zalety. Następnym razem ciężej będzie sprzedać.
ale w koło jest wesoło / 213.241.60.* / 2011-07-06 16:23

Następnym razem ciężej będzie sprzedać.

to się cenę obniży :-)))
i sprzeda więcej :-)))
szybciej polaczki poznają swoje miejsce w Europie :-))))

Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

yga / 2011-07-06 15:07
sytuacja się w końcu ustabilizuje, trzeba tylko odczekać
zipa / 83.24.151.* / 2011-07-06 15:17
Tylko na jakim poziomie, będzie stabilizacja?
ale w koło jest wesoło / 213.241.60.* / 2011-07-06 16:26
sześc stóp w dół :-)))

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

irak / 89.73.219.* / 2011-07-06 14:58
Ten Grad nawet nie powinien się odzywać , jak ma takie bzdety wciskać ludziom. Znowu został akcjonariat obywatelski zrobiony w c...la

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

księgowy / 31.175.163.* / 2011-07-06 14:56
tak to jest gdy wszyscy chcą sprzedać na tej pierwszej sesji nic nie pomoże gdy nie ma popytu instytucje kupiły ile chciały po tej samej cenie i nie są zainteresowane kupnem no chyba że zjedzie cena to a owszem będą kupować
początkujący_inwestor / 213.17.201.* / 2011-07-06 15:19
Nie pisz głupot zobacz kto sprzedawał na debiucie. Sprzedawali wszyscy i instytucje i indywidualni. Łatwo to zobaczyć po transakcjach z pierwszej choćby godziny.
(@) / 89.79.218.* / 2011-07-06 15:02
Przy cenie 122,4 za akcję można zaryzykować i kupić z 200 szt. JSW.

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

słodki_miś / 79.189.119.* / 2011-07-06 14:51
Ja tam nie narzekam, 200 zł to nie za wiele, ale nie musiałem na nie ciężko pracować. Co prawda miło być 3 razy tyle, ale "darowanemu Gradowi nie zagląda się w zęby".

Żałuję tylko, że nie chciało mi się wcześniej wstać, i sprzedałem dopiero w okolicach godziny 10:00 po 139,30. Tak by wpadło kilkadziesiąt zł więcej.
ale w koło jest wesoło / 213.241.60.* / 2011-07-06 16:15

200 zł to nie za wiele,

za sprzedaż swojego narodu ???
Lekarz z NFZ / 109.243.98.* / 2011-07-06 18:01
Zapraszam na wizytę.
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-07-06 15:01
A ja w tym czasie na innych spółkach zarobiłem ponad 10%. Bez bicia piany i gadania bzdur ile to jest warte JSW. Aile jest warte? Według mnie najwyżej 100 zł. Zobaczcie na współczynnik C/WK.
maro90 / 77.65.165.* / 2011-07-06 15:08
tak to napisz na jakich
~~kama / 83.6.109.* / 2011-07-06 16:13
B3System Dzisiaj odbił z dna po super info i rusza na wzrosty, na remedisie ktoś nagonił na 20%.
....................... / 89.79.218.* / 2011-07-06 14:55

Żałuję tylko, że nie chciało mi się wcześniej wstać

straciłeś przez to 20 PLN

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

maro90 / 77.65.165.* / 2011-07-06 14:40
haha sypia i po 136

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

ddddddd / 217.153.102.* / 2011-07-06 14:40
ale porażka, już jest poniżej 136
(@) / 89.79.218.* / 2011-07-06 14:51
A miał być tak fajnie, zysk PO 1100 złotych na debiucie za pełny pakiet 75 akcji JSW...... POrażka....

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

zipa / 83.24.151.* / 2011-07-06 14:38
Tylko nie wiem, kto teraz sypie ze stratą...przy kursie 136,20
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-07-06 15:03
Ci co wiedzą, że jutro będzie po 130 zł.
początkujący_inwestor / 213.17.201.* / 2011-07-06 14:41
A słyszałeś o krótkiej sprzedaży?
(@) / 89.79.218.* / 2011-07-06 14:40
To Grad tak sypie !!

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

pepee / 89.231.2.* / 2011-07-06 14:36
Ale idzie, ale idzie zaraz nie dostene nawet tyle co wydałem. Aha coraz mniej ofert kupna powyżej 136 zł, za 135 chcą kupować

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

El Komejo / 89.74.17.* / 2011-07-06 14:33
A gdzież się podziali nasi "eksperci" wieszczący kilkunastoprocentowe wzrosty na JSW? Czyżby ze wstydu zapadli się pod ziemię? Najwyższy czas :D
....................... / 89.79.218.* / 2011-07-06 14:38
To nie "experci" tylko naganiacze frajerów.
zipa / 83.24.151.* / 2011-07-06 14:36
Nasi eksperci zapadli się pod ziemie, ale minie kilka dni i znów będą mądrzy.
El Komejo / 89.74.17.* / 2011-07-06 14:46
z pewnością tak będzie, już widzę pana cymcyka i jego analizy na poziomie kartkówek z ekonomika :P

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

zipa / 83.24.151.* / 2011-07-06 14:32
Ja trzymam akcje, bo mają one potencjał do wzrostów. Rozczarowanie wielkie, ale mam nadzieję, że nie udu.......my na nich.
El Komejo / 89.74.17.* / 2011-07-06 14:38
też trzymam bo w sumie kwota jaką można było zainwestować na zapisach była symboliczna, co innego gdyby było to kilkaset tysiaków to wtedy bym się pewnie stresował a tak to luzik :D zobaczymy ile będą warte za kilka miesięcy i wtedy zadecyduję co dalej :)
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-07-06 15:06
JSW ma C/WK = 2,5. Natomiast rynek ma C/WK = 1,5. Bogdanka ma C/WK = 2. Policzcie ile musi JSW spaść. Przyjemnego trzymania i liczenia strat.

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

edas / 192.194.76.* / 2011-07-06 14:24
Kolejny udany debiut ministra Grada :D
jam to ekonomista / 80.53.140.* / 2011-07-06 14:32
jak widać udany bo udało się sprzedać spółkę po jej maksymalnej cenie. A od tego właśnie jest Grad żeby Państwo możliwie jak najwięcej zarobiło na prywatyzacji.
Adam222 / 77.88.138.* / 2011-07-06 15:09
Nieprawda. Państwo nie jest od tego aby spekulować na społeczeństwie. Taka sprzedaż przyniesie tylko szkody. Cwaniactwo ma krótkie nóżki. Teraz już nic Grad drogo nie sprzeda.
Major Kupridż / 83.218.109.* / 2011-07-06 21:27
Głupiś Adam jak but prezesa z lewej nogi
ale w koło jest wesoło / 213.241.60.* / 2011-07-06 16:31

Nieprawda. Państwo nie jest od tego aby spekulować na
społeczeństwie.

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
a akcyzka na benzynkę ?
na papieroski ?
na prądzik ?
e tam, pewnikiem czepiam się :-))))
Zaintersowany / 87.205.58.* / 2011-07-07 13:19
No nie na wszystko od razu. Najpierw akcyza dla tych biedniejszych którzy jeżdżą autkami na gaz.. No przecież musi być sprawiedliwe. Z tymi opłatami o których pisałeś (2013 r. )za auto gaz to pewne czy dopiero projekt?
jam to ekonomista / 80.53.140.* / 2011-07-06 15:26
a gdzie tutaj spekulacja?

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

olo1234 / 178.37.43.* / 2011-07-06 14:24
Ja już sprzedałem

Trzeba ciąć nie czakać na cud

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

edemek / 78.133.200.* / 2011-07-06 14:23
Prasa, Money, Onet i cała reszta analitykow jak zwykle sie popisala. Marcin R. Kiepas z X-Trade (jak same nazwisko wskazuje) optymista to ty moze jestes ale analityk z ciebie zaden. Prognozowac to mozesz pogode w ogrodku.

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

zipa / 83.24.151.* / 2011-07-06 14:18
Fajne są teraz komentarze anali, mówią to czego my "nie wiemy"...

już sprzedawać ???

GÓRNIK / 195.117.255.* / 2011-07-06 14:06
już sprzedawać ???
e2 / 188.122.4.* / 2011-07-06 14:07
Wysyp sie fundy tylko na to czekaja, myslisz ze kto wysypuje po 10k papierow zeby zdlawic popyt... zagrywka pod wzrosty. ale odkupic trzeba taniej

Re: Debiut JSW. Zobacz, o ile wzrośnie cena akcji

kedyw / 31.60.196.* / 2011-07-06 14:00
Dlatego nie było redukcji, bo taki debiut można było przewidzieć. Zaczyna się bessa i wzrostów już nie będzie w najbliższych latach.

minus podatek

mrozio / 95.50.223.* / 2011-07-06 13:59
minus utracone odsetki bankowe w okresie zamrożenia kapitału, to daje 200 zł zysku, ale za to emocji było bardzo dużo...i tyle przemówień, artykułów i oczywiście orkiestra zagrała :-)