Na skróty
GPW czerwoną wyspą. Słaba sesja na WIG20
2014-03-18 17:20
GPW czerwoną wyspą. Słaba sesja na WIG20
Damian Słomski, analityk Money.pl

Uważny obserwator rynku finansowego i ciągły poszukiwacz alternatywnych form inwestowania. Pasjonat giełdy, dla którego liczby i wykresy stanowią najbardziej uniwersalny i bogaty język w finansach.

GPW czerwoną wyspą. Słaba sesja na WIG20

Autor: Damian Słomski

Ostatnia godzina notowań nie pozostawia złudzeń. Nerwowość na rynkach akcji, szczególnie w Polsce, pozostaje bardzo duża. Warunki dyktują cały czas sprzedający. Spadek wartości WIG20 na poziomie 0,64 procent jest tym bardziej znaczący, że w całej Europie panowały bardzo dobre nastroje.

Jak od sufitu odbił się kurs WIG20 od 2400 punktów. W ciągu dnia dwukrotnie inwestorzy próbowali przebić ten poziom, ale nieskutecznie. Sesja kończy się na 2379 punktów, co oznacza spadek o 0,64 procent.

Do końca liderem wzrostów wśród blue chipów pozostał ukraiński Kernel. Tuż za nim z około 2-procentowym wzrostem uplasowały się JSW i Eurocash. W dół cały indeks ciągnęły przede wszystkim papiery PKN Orlen. Jako jedyne potaniały ponad 2 procent. Powodów do zadowolenia nie mieli też akcjonariusze Tauronu, jednej ze spółek będących w centrum uwagi za sprawę publikacji wyników i licznych zapowiedzi prezesa co do planów na ten rok.

Zmiany wartości najważniejszych indeksów z GPW

Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Kilka nowych informacji dotyczących trzeciej części gry Wiedźmin zaprezentował CD Projekt. Najwyraźniej nie tego oczekiwali inwestorzy i papiery spółki okazały się najsłabsze w indeksie mWIG40. Dla przeciwwagi, w tej samej grupie znalazła się zyskująca prawie 5 procent Trakcja. Co ciekawe, przez rynek przeszły dzisiaj papiery na kwotę ponad 8,5 milionów złotych.

Giełda na żywo

Sfinks otwiera nowe restauracje. Co z długami spółki?

Analitycy prognozują wzrost sprzedaży i zalecają kupno akcji.

Zdecydowanie lepsze nastroje panowały dziś wśród europejskich graczy. Powyżej pół procenta zwyżkowały indeksy w Londynie i Frankfurcie. Koło procenta na plusie sesję kończy francuski CAC40.

Zmiany wartości głównych indeksów giełdowych giełd Europy

Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Początkowo za nieco słabsze nastroje odpowiadał odczyt indeksu instytutu ZEW z Niemiec. Jego wartość spadła do najniższego poziomu od września ubiegłego roku, czyli do 46,6 pkt. Tymczasem prognozy wskazywały na 53 pkt. Większego negatywnego wpływu na giełdy nie miała sprawa konfliktu na Krymie. Zarówno na ukraińskiej jak i rosyjskiej giełdzie dominował zielony kolor.


WIG20 najsłabszym indeksem, ale widać rosnący optymizm

Damian Słomski, godz. 15:15

WIG20 nadrobił straty z początku sesji i szykuje się do ataku na okrągły poziom 2400 punktów. Wsparciem dla inwestorów z GPW może być spory optymizm panujący za Oceanem. Bez echa przeszły za to najnowsze dane GUS.

Handel na europejskich parkietach w większości przebiega pod dyktando kupujących. Wyjątkiem jest w zasadzie tylko GPW. WIG20 przez większą część sesji wyraźnie tracił na wartości. Koło 15:00 kurs jednak znowu zbliżył się w okolice wczorajszego zamknięcia czyli 2395 punktów.

Wszystkie najważniejsze krajowe indeksy znajdują się teraz mniej więcej w tym samym punkcie. Wśród blue chipów mocno drożeją papiery ukraińskiego Kernela. Słabo radzi sobie Tauron, który przy okazji publikacji wyników, zdradził częściowo plany dotyczące ewentualnej dywidendy.

Zmiany wartości głównych indeksów z GPW

Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Wpływu na notowania nie mają najnowsze publikacje GUS. Średnia płaca w sektorze przedsiębiorstw w lutym wzrosła rok do roku o 4 procent do 3856,5 zł. Zaskoczyło to analityków prognozujących średnio wzrost rzędu 3,2 procent. Lekko, bo o 0,2 procent rok do roku, wzrosło także zatrudnienie w firmach.

Pozytywnie na rodzimych graczy może wpływać dosyć duży optymizm jaki zagościł na Wall Street. Główne indeksy zyskują około 0,5 procent.


GPW: Bardzo duża ostrożność wśród inwestorów

Łukasz Pałka, godz. 13:00

Inwestorom wciąż brakuje zapału do kupowania akcji. Na rynek napłynęły też kiepskie informacje z Niemiec, gdzie indeks ZEW spadł do poziomu najniższego od jesieni ubiegłego roku.

Czwarta godzina handlu na warszawskim parkiecie nie przyniosła na razie wyraźnej poprawy nastrojów wśród inwestorów. Główne indeksy są na niewielkich minusach. Nie widać też wyraźnej reakcji na słowa prezydenta Rosji. Nadzwyczajne orędzie Władimira Putina relacjonujemy tutaj. Można jednak zaryzykować stwierdzenie, że na razie temat Krymu zszedł na rynkach na drugi plan.

WIG20 na tle indeksów w Europie podczas dzisiejszej sesji
Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

W międzyczasie na rynek napłynęły informacje z Niemiec na temat najnowszego odczytu wskaźnika nastrojów ZEW. Okazało się, że spadł on do poziomu 46,6 punktu i tym samym znalazł się najniżej od września ubiegłego roku. To dodatkowo nie zachęca inwestorów do kupowania akcji.

W Polsce inwestorzy poznają jeszcze dzisiaj najnowsze informacje o zatrudnieniu i wynagrodzeniach. GUS opublikuje je o godzinie 14.

GPW: Utrzymanie wzrostów może być bardzo trudne

Łukasz Pałka, godz. 9.30

Inwestorzy obecni na warszawskiej giełdzie nie rozpoczęli wtorkowej sesji w najlepszych nastrojach. O wzrosty wciąż jest bardzo trudno.

Pomimo lepszych nastrojów na parkietach w Azji oraz przynajmniej chwilowego wyjaśnienia sprawy Krymu, inwestorzy na warszawskiej giełdzie rozpoczęli sesję od korekty wczorajszych, mocnych wzrostów. Widać, że sytuacja wciąż jest bardzo nerwowa.

Bieżące notowania WIG20 podczas wtorkowej sesji
Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Przed rozpoczęciem handlu inwestorzy poznali wyniki finansowe notowanej w WIG20 grupy Tauron. Jej zysk netto wyniósł w czwartym kwartale 2013 roku 95,5 mln zł, co okazało się wynikiem lepszym od prognoz. Na razie kurs Tauronu utrzymuje się w okolicach wczorajszego zamknięcia. Widać za to wzrost akcji KGHM, co ma związek z odbiciem cen miedzi.


GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

Przemysław Ławrowski, 17.03, godz. 22.25

Ewentualne rynkowe wzrosty będą we wtorek powodowane bardziej danymi gospodarczymi. Pojawi się bilans handlowy w strefie euro oraz dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Wachlarz publikacji ważnych dla polskiego inwestora dopełnią dane GUS dotyczące zatrudnienia oraz wynagrodzeń. Do głosu może jednak dojść, obecna od pewnego czasu na rynku, sprawa Krymu.

Pierwsza sesja w tym tygodniu była jedną z najlepszych w tym roku. Indeks największych spółek wzrósł podczas niej o ponad 2 procent. We wtorek będzie kolejna szansa na zwyżkę. Tym razem jednak będzie ona zależała już nie tylko od nastrojów globalnych oraz napięć związanych ze sprawą Ukrainy, ale także od danych makroekonomicznych których będzie o wiele więcej niż w poniedziałek.

Kontynuacja odbicia jest możliwa gdyż indeksy znajdują się cały czas na stosunkowo niskich poziomach w porównaniu do końcówki lutego. Dodatkowo zbliża się również konferencja po posiedzeniu Fed. Odbędzie się ona w środę i wówczas istnieje prawdopodobieństwo, że usłyszymy o kolejnym cięciu programu QE3.

Notowania indeksu WIG20 od połowy lutego

Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

We wtorek w pierwszej połowie sesji w Europie, na sytuację będą wypływać takie dane jak bilans handlu zagranicznego ze strefy euro oraz niemiecki indeks instytutu ZEW (nastroje wśród analityków i inwestorów instytucjonalnych). Według prognoz cała strefa euro ma utrzymać nadwyżkę handlową na podobnym poziomie co miesiąc wcześniej, czyli ponad 10 miliardów euro. Z kolei nastroje analityków i inwestorów instytucjonalnych w Niemczech mają być nieco gorsze niż rok wcześniej.

Handel na giełdach zachodniej Europy rozpocznie się wzrostami. To co wydarzy się później będzie efektem wymienionych wcześniej danych oraz rozwoju sytuacji na Ukrainie.

Popołudniu pojawią się natomiast informacje mające większe znacznie dla inwestorów zza Oceanu. Poza informacjami dotyczącymi liczby pozwoleń na budowę domów oraz liczby rozpoczętych już procesów budowy, poznamy poziom inflacji konsumenckiej w USA za luty. Rok do roku wzrost cen ma wynieść 1,2 procent. Dane te wpłyną na rozpoczęcie sesji w Stanach Zjednoczonych, która od niedawna pokrywa się z sesją w Europie o godzinę dłużej niż zwykle, z uwagi na szybszą zmianę czasu na letni w USA. Ta natomiast w pewnym stopniu wpłynie na inwestorów ze starego kontynentu.

Dynamika wzrostu zatrudnienia nadal niska

O godzinie 14-tej pojawią również dane gospodarcze z polski. Dowiemy się jak w lutym wzrosły wynagrodzenia oraz zatrudnienie. Poznamy również liczbę nowych etatów oraz przeciętne wynagrodzenie brutto. W styczniu średnia pensja wynosiła 3805 złotych. W grudniu natomiast przekroczyła 4 tysiące.

Dane te będą dla inwestora z GPW uzupełnieniem tego, co będzie się działo na globalnym rynku. Ze względu na niepokój polityczny do łask graczy rynkowych wróciły surowce. Mowa tutaj w szczególności o złocie, które znajduje się blisko 6-miesięcznego maksimum. Dobrze radzi sobie również platyna. Nieco gorzej wygląda sytuacja miedzi. Ta jednak jest bardziej podyktowana koniunkturą w chińskiej gospodarce.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. 


Re: GPW czerwoną wyspą. Słaba sesja na WIG20

tutejszy / 79.185.182.* / 2014-03-19 07:47
wszędzie na zielono tylko w polsze na czerwono podoba mi się to

Re: GPW czerwoną wyspą. Słaba sesja na WIG20

Etermit / 2014-03-18 19:53 / Tysiącznik na forum
To jak w końcu obchodzimy dzień Wielkiego Krachu Don Index'a???

p.s. to już 13.04.2014 więc czasu nie ma zbyt wiele, może jakaś wspólna biba w knajpie? keniowi postawimy piwo i kupimy jakieś ciastka :)))

Re: GPW czerwoną wyspą. Słaba sesja na WIG20

Etermit / 2014-03-18 19:50 / Tysiącznik na forum
Jest dokładnie tak jak zapowiadałem :) Piękna korekta do 2150 powinna się dopełnić już w piątek.

Posiadacze akcji mogą być spokojni o to, że dokupią taniej :)
 
Etermit / 2014-03-18 19:55 / Tysiącznik na forum
chociaż dziś liczyłem na przynajmniej -3% w końcówce ale dobry i ten -1%

Re: GPW czerwoną wyspą. Słaba sesja na WIG20

XTRO / 217.172.241.* / 2014-03-18 19:44
Brawo cieniasy, tak 3mać :)

Re: GPW czerwoną wyspą. Słaba sesja na WIG20

z13 / 83.6.232.* / 2014-03-18 17:51
Dziadostwo, niespotykana wręcz spekulacja,źle skonstruowane indeksy to tylko czubek góry lodowej.Myślę ,że to tylko kwestia czasu jak to dziadostwo padnie.Chyb,że jakaś mądra głowa chwyci to badziewie za mordę i zrobi porządek.Ale to tylko takie chciejstwo.
 
Marcelina / 178.42.255.* / 2014-03-18 23:04
Rozmawiałam dziś z zarządzającym funduszu inwestycyjnego powiedział, że tak trudno jak ostatnie 2,50 roku to dawno nie było. Giełda jest nieprzewidywalna, bo siedzi w Londynie 4 gnoi dostają kasę umawiają się i graja do jednej bramki, zwalą rynek zgarną kasę i dostaną premię. Co to za problem zwalić wig20 kilka dni przed rozliczeniem kontraktów. Naszego rynku nie ma kto bronić i szybko nie będzie. Likwidacja OFE to kwestia 2 lat.

Re: GPW czerwoną wyspą. Słaba sesja na WIG20

Zyg.1 / 83.6.232.* / 2014-03-18 17:42
Myślę,że gpw w takiej formule się kończy.Hulająca spekulacja , mżonki o mocarstwowosci gpw w europie srodkowej to jakieś marzenia chorego człowieka.Rozziew między gpw a większością giełd w europie jest coraz większa i świadczy o traktowaniu gpw jak doświadczalnego królika , a może jeszcze gorzej , może jak europejskiego śmiecia.
 
kamexx / 46.134.148.* / 2014-03-19 10:45
to że momentami są spadki nie oznacza, że sama giełda nie ma szansy na dobrą pozycję w europie. wiadomo jaka jest sytuacja u naszych sąsiadów na wschodzie. nie dziwne, że nastroje się szybko zmieniają. trzeba przeczekać bo jak widać po poprzednim tygodniu to działa w dwie strony - sytuacja może się zaraz znowu unormować.

Re: GPW czerwoną wyspą. Słaba sesja na WIG20

danielosss / 88.156.226.* / 2014-03-18 17:29
Żenada ta nasza GPW, grubas rozlicza i roluje kontrakty więc guzik go interesują jakieś dane...

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

synonim / 2014-03-18 16:48 / portfel / Tysiącznik na forum
No i jak tam mitoman twoje akcje dywidendowe wzięte na długi termin?

Ale pewnie tak samo tu zmyślałaś jak wtedy gdy pisałaś, że wzięłaś niby CD Red na krótko a dwie godziny później okazało się, że nie masz nic na rachunku, którego skan wkleiłaś

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

zezol131 / 46.112.16.* / 2014-03-18 16:46
to może po korekcie,wracamy do trendu?

Re: WIG20 najsłabszym indeksem, ale widać rosnący optymizm

Zyg.1 / 83.6.233.* / 2014-03-18 16:34
Nasza gielda musi spadać bo my jesteśmy sumieniem europy

Re: WIG20 najsłabszym indeksem, ale widać rosnący optymizm

Wszędzie zielono / 159.205.238.* / 2014-03-18 16:32
Buffet przyłapany na unikaniu płacenia podatków.

Buffett’s latest elaborate scheme to avoid $400 million in capital gains taxes from the disposition of a large chunk of Berkshire Hathaway’s Washington Post stake (which was acquired in the 1970s for $11 million) absolutely takes the cake.
 
synonim / 2014-03-18 17:05 / portfel / Tysiącznik na forum

Buffet przyłapany na unikaniu płacenia podatków.


Buffett to hipokryta, który bardzo często łamie własne zasady

Ale wyznawcy religii zwanej Warren Buffett nie chcą tego widzieć

Re: WIG20 najsłabszym indeksem, ale widać rosnący optymizm

No i mamy nowych chętnych / 159.205.238.* / 2014-03-18 16:24
Naddniestrze zamierza wystąpić o przyłączenie do Rosji.

Mikhail Burla, head of the Transnistria region's legislature, has asked Russia's Duma for draft laws on accession to Russia to be altered to allow the region to join.
 
w17 / 83.6.233.* / 2014-03-18 16:32
Po co tu wypisywać takie głupoty.W Europie nikt takimi duperelami nie zawraca sobie głowy.
 
No i mamy nowych chętnych / 159.205.238.* / 2014-03-18 16:28
W referendum w 2006 r. ponad 97% naddniestrzan opowiedziało się za przyłączeniem do Rosji.

In a 2006 referendum, over 97% of Transnistrians voted to join Russia.

Re: WIG20 najsłabszym indeksem, ale widać rosnący optymizm

z13 / 83.6.233.* / 2014-03-18 16:17
Wszędzie zielono a u nas jak zwykle.Dno

Re: WIG20 najsłabszym indeksem, ale widać rosnący optymizm

Zyg.1 / 83.6.233.* / 2014-03-18 16:14
Zastanawiam się skąd bieże się taki kretynizm na gpw
 
zezol131 / 46.112.16.* / 2014-03-18 16:16
no z chęci zysku chyba?
 
Zyg.1 / 83.6.233.* / 2014-03-18 16:36
Chęć zysku powinna uruchamiać szare komórki , a tu co głupota,zaścianek

Re: WIG20 najsłabszym indeksem, ale widać rosnący optymizm

Skacz łiski / 159.205.224.* / 2014-03-18 16:07
Po skoku po S-ki, DAX już pikuje.

Re: WIG20 najsłabszym indeksem, ale widać rosnący optymizm

Skacz łiski / 159.205.224.* / 2014-03-18 15:56
Chiny, największy importer soi na świecie wstrzymają kolejne dostawy ze Stanów i Ameryki Płd. z powodu rosnących zapasów i spadku popytu.

China, the world’s biggest soybean buyer, probably will cancel or postpone delivery of more cargoes from the U.S. and South America because of ample stockpiles in the Asian nation and slowing demand, Oil World said.

Re: WIG20 najsłabszym indeksem, ale widać rosnący optymizm

ale jajaaa / 78.10.70.* / 2014-03-18 15:56
Krisio jak tam twój system , wygenerował L?
 
krispek / 2014-03-18 17:36 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie nic nie wygenerował, wszystko zależy od sytuacji na rynku, aktualnie poza rynkiem

Dzisiaj zainkasowałem zysk 197 pkt/kontrakt,a Ty jak tam? Ugrasz jakieś 10 pkt w tym roku czy nie bardzo ?:)
 
jaki pan taki kram / 94.254.142.* / 2014-03-18 16:02
Co mu miał wygenerować jak sam Krisio wczoraj napisał że jego system "zgłupiał" przy takich ruchach...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
 
ale jajaaa / 78.10.70.* / 2014-03-18 16:13
ACHA myślałem że system mechaniczny to MEGA SYSTEM

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

zezol131 / 46.112.16.* / 2014-03-18 15:52
jeden dobry fund amerykanski opier dolił by ten nasz grajdołek,a moze juz to robi

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

synonim / 2014-03-18 15:31 / portfel / Tysiącznik na forum
No to już chyba oczywiste jest, że nasi będą chcieli rozliczyć tę serię jak najwyżej
 
to już wiemy / 94.254.142.* / 2014-03-18 16:04
....A NIKT NIE ZOSTANIE Z AKCJAMI NA WEEKEND!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
 
synonim / 2014-03-18 16:46 / portfel / Tysiącznik na forum
No i nie został nikt gdy wczoraj odkupywali jak szaleni he he he he he
 
taka zagadka,,, / 91.189.219.* / 2014-03-18 18:50
ale od kogo odkupywali, jak nie został NIkt z akcjami hehehe

Re: GPW: Bardzo duża ostrożność wśród inwestorów

andrzejwojciech / 2014-03-18 15:12
Wszyscy rosną a u nasz spada czyli zaczyna się gra w ruletkę

Re: GPW: Bardzo duża ostrożność wśród inwestorów

The End of the Dream(liner) / 159.205.233.* / 2014-03-18 15:08
Jak nie zrobią porządku z algorytmami manipulującymi rynkiem, to wszystko padnie, bo zostaną same w zbankrutowanym kasynie nazywanym kiedyś giełdą.
 
andrzejwojciech / 2014-03-18 15:20
Spekulanci cały czas grają na spadki i dlatego nasz WIG 20 jest najsłabszym indeksem w Europie . Dla nich nie liczą się PKB PMI i itp . Gdy dochodzi WIG 20 do 2550 -2600 pkt od razu następuje zwała około 5- 6 % .
 
krispek / 2014-03-18 15:32 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A co w tym złego skoro daje zarobić? Wszyscy odkryli to już w ubiegłym roku i nadal nikt się nie chwali że bierze przy 2100-2200, a oddaje przy 2500-2600 :) A można zbić grubą kasę :)

Poza tym, żaden indeks nie odwzorowuje realnej gospodarki, nawet indeks szerokiego rynku. Więc pijemaje i pekaby można upchnąć między prawy i lewy pośladek
 
zezol131 / 46.112.16.* / 2014-03-18 15:36
nic nie trwa wiecznie
 
krispek / 2014-03-18 15:40 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie trwa, ale póki trwa trzeba korzystać, a nie marudzić :)

Ten kto kupi akcje w tym momencie długo nie pociągnie na rynku, zbyt wiele czynników ryzyka się pojawia, ale oczywiście wszyscy nadal myślą, że tym razem USA urośnie do nieba, a my razem z nimi chociażby do 4 tys. na W20

Re: GPW: Bardzo duża ostrożność wśród inwestorów

z13 / 83.6.233.* / 2014-03-18 14:41
Na wszystkich gieldach w europie nie ma tej ostrożności.To chyba polska specjalność - ostrożność i głupota

Re: GPW: Bardzo duża ostrożność wśród inwestorów

w17 / 83.6.233.* / 2014-03-18 14:38
To nie ostrożność drogi autorze ale głupota i brak umiejętności analizy sytuacji , a poza tym brak logicznego myślenia.

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

canary wharf / 2014-03-18 13:47 / portfel / Tysiącznik na forum
leca dzis rzuty po 500 kontr na fw20 grubas sie miota albo 2 grubasy :))) lepiej uwazac zeby sie nieznalezc miedzy 2 kolami zabatymi bo bedzie ssssffff ... tatar :) b uhahahahaa
 
famous_grubas / 83.24.128.* / 2014-03-18 14:39
Nie mota się, tylko był ustalony poziom na mielonkę ;)))
 
dociekliwy / 2014-03-18 14:39 / Tysiącznik na forum

500 kontr na fw20

to max ilosc w jednym zleceniu
pakiety ida na H i M
moze tym razem sie roluje zl. crossowymi a nie pakietowymi bo pakietowek jest malo jak na razie
 
Kapitał ucieka z bankrutujących emergingów / 159.205.233.* / 2014-03-18 13:54
Gruby bankrutuje też.
 
danieolsss / 94.240.36.* / 2014-03-18 14:13
teraz to grają tylko komputery...z odpowiednio ustawionym logarytmem.
 
USA_man / 94.154.98.* / 2014-03-18 17:41
Algorytmem nie logarytmem.

Pomyłka, czy brak wiedzy?

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

synonim / 2014-03-18 13:05 / portfel / Tysiącznik na forum
Bitcoin -3,19%

Sypacze wrócili
 
pan od polskiego / 193.93.204.* / 2014-03-18 13:40
Czy Biden to Bi(n La)den? Biden 'n La (bamba). Taki kejs ,-)
 
Paaassssss / 5.173.233.* / 2014-03-18 13:30

Sypacze wrócili

eeeee tam. Taki ruch na BTC to bezruch. Ja nie dobieram. Za słaba promocja tym razem. Spada tylko pod cięcie QE jutro.
 
krispek / 2014-03-18 13:58 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Ja nie dobieram


to nas nie dziwi

nie ma za co :)

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

news / 5.173.228.* / 2014-03-18 13:02
Chińskiej gospodarce w każdej chwili grozi powtórka z kryzysu, jaki pięć lat temu przetoczył się przez gospodarkę światową – ocenia firma analityczna Lombard Street Research.

Re: GPW: Utrzymanie wzrostów może być bardzo trudne

bardzo chudy / 95.49.236.* / 2014-03-18 11:40
w który piątek zamknięcie kontraktow ? dziekuje za odp., zanosi sie raczej na spadek , czy na wzrost na zamknięciu kontraktów?
 
krispek / 2014-03-18 12:23 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
21 marca 2014 r.

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

waldek102 / 83.31.138.* / 2014-03-18 11:21
zamknięta s po2375pkt
 
krispek / 2014-03-18 12:07 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ależ zarobiłeś :)

SL 13 pkt
zysk 12 pkt - prowizja - podatek

Jestem ciekaw jak długo tak pociągniesz podając na bieżąco swoje pozycje :)
 
krispek / 2014-03-18 12:08 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czyli musisz mieć ponad 50% zyskownych pozycji, żeby wyjść na minimalnym plusie

Czekamy dalej.
 
Helmut von Krach / 159.205.242.* / 2014-03-18 11:32
Tnie się straty, a nie zyski.
 
synonim / 2014-03-18 11:34 / portfel / Tysiącznik na forum

Tnie się straty, a nie zyski


Przecież ty już od lat na niczym nie grasz emeryt więc co ty ludziom tłumaczysz jak mają spekulować

Weź się chociaż ty nie kompromituj do reszty
 
waldek102 / 83.31.138.* / 2014-03-18 11:23
nie brałabym teraz L ale to nie jest 2540pkt i mogą szarpać ...niedługo piątek i loteria co ma grubas dlatego zabieram mały zysk, liczyłem na 30pkt ale się nie udało
 
synonim / 2014-03-18 11:37 / portfel / Tysiącznik na forum

brałabym


liczyłem


Kolejny transwestyta giełdowy?

Za dużo chyba tu z mitomanem piszesz :)
 
dociekliwy / 2014-03-18 11:47 / Tysiącznik na forum
to wplyw ideologi gender ;)
 
waldek102 / 83.31.138.* / 2014-03-18 11:40
od jutra jestem Marceliną :)
 
Ania wymiata Krisek do BUDY! / 5.173.233.* / 2014-03-18 11:30

nie brałabym

ANIU YOU ARE THE BEST!!!
 
waldek102 / 83.31.138.* / 2014-03-18 11:36
zarabiaj kto ci zabroni ..mogłaś brać s po 2540pkt i nie płakać teraz :)


do jutra, życzę zysków :)

Re: GPW: Utrzymanie wzrostów może być bardzo trudne

Koniec ojro, dolara, depozytów, OFE, emerytur / 159.205.253.* / 2014-03-18 10:44
Złe kredyty w Hiszpanii w styczniu sięgnęły 197,2 mld €.
 
dywidendowiec etermit wydywidendowany do zera / 151.236.25.* / 2014-03-18 10:52
każdy doinformowany inwestor wie że przy ROSNĄCEJ WYKŁADNICZO obecnie ilości pieniądza w obiegu , DŁUGÓW które są roszczeniem pracy w przyszłości przyszłych pokoleń światu grozi zderzenie ze ścianą już niebawem.

Wykres te przybierają kształt kija HOKEJOWEGo czyli kązda z tych wielkości rośnie w coraz to krótszych odcinkach czasowych.

tak jak kiedyś 100 lat temu na zwiekszenie długu 1 BLN $$$ odbywało się w 40 lat tak teraz potrzeba na to 4 m-cy hahahah

a co będzie jak będą drukować zadłużać się 1bln $$$ w miesiąc tydzień dzień godzinę może sekundę ???? czy taki debil etermit to pojmuje ???
 
Etermit bajkopisarz od dywidend z TFI / 151.236.25.* / 2014-03-18 10:56
założenie że PKB musi rosnąć w nieskończoność co wymusza równowagę w rachunku wyników z powyższymi wielkościami jest jak widzimy niemożliwe , choćby w związku ze szczytem wydobycia niedonawialnych surówców energetycznych ROPA która osiągneła właśnie MAKS PODAŻY przy stale rosnącej cenie w której zawarte są spekulacje

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

zezol131 / 164.126.61.* / 2014-03-18 10:24
nadchodzi krach o imieniu bach,bęc,bach wszystko na swiecie idzie w tym kierunku

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

synonim / 2014-03-18 10:21 / portfel / Tysiącznik na forum
Przez ostatnie 159 lat w USA nie było ani jednej "łagodnej recesji", a mimo to FED zawsze zapewnia, że każda recesja taka będzie

Pominąwszy to, że zanim recesja stanie się oczywista FED zawsze zapiera się rękami i nogami, że do recesji nie dojdzie

Over the past 159 years, there is not much evidence that an economic "soft landing" has ever occurred

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

waldek102 / 83.31.139.* / 2014-03-18 10:15
przesuwam stopa z 2400pkt na 2385pkt zarobię ok wyjdę na zero płakać nie będę :)

w kasynie wszystko możliwe
 
Flash crash już trwa / 159.205.253.* / 2014-03-18 10:24
Nie widzisz, co dzieje się już z DAX, yuanem i jenem?

Od kwietnia w Japonii ostro rosną podatki, więc już trwa ucieczka przed krachem.

Abenomics zbankrutowało, tak samo QE w Stanach i wszędzie.
 
waldek102 / 83.31.138.* / 2014-03-18 10:27
Widzę i dlatego mam s i liczę na zysk :)

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

synonim / 2014-03-18 10:14 / portfel / Tysiącznik na forum
Wczorajsze odbicie zdechłego kota w USA na najniższym obrocie dziennym od 5 miesięcy

Volume overall was extremely weak - lowest non-holiday volume in 5 months

Re: GPW: Utrzymanie wzrostów może być bardzo trudne

ale jajaaa / 78.10.70.* / 2014-03-18 10:10
Tauron zarobił w czwartym kwartale 95,5 mln PLN. Rok temu zysk wynosił 207 mln PLN teraz oczekiwano wyniku na poziomie 36,6 mln PLN. Czyli Tauron zarabia dwa razy mniej niż rok temu, ale i tak lepiej od oczekiwań.
Przychody spadły o 24,7 procent do 4,92 mld PLN. Były nieco poniżej oczekiwań.
 
USA_man / 94.154.98.* / 2014-03-18 17:49
Jak w USA prawie. Spadek r/r o 100% ale i tak o 50% lepiej od oczekiwań.

Kto wymyśla oczekiwania?

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

synonim / 2014-03-18 10:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Globalny krzyż śmierci - światowe PKB jedzie w dół a globalny wskaźnik rynku akcji idzie w górę

Wykres

http://tnij.org/b7nfu4h

Kasyno akcji wciąż dyskontuje jakieś nieistniejące urojenia

Ale dane makro z Chin już kończą tę zabawę
 
35sssssss / 94.154.98.* / 2014-03-18 17:52
Czarna Obama nie wie co robić.

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

synonim / 2014-03-18 10:03 / portfel / Tysiącznik na forum
Insiderzy w USA, czyli ludzie najlepiej poinformowani o sytuacji w swoich spółkach, są nastawieni niedźwiedzio do akcji swoich firm najmocniej od 1990 roku, czyli od 24 lat

Insiders Are Bearish

Corporate insiders are more bearish than they have been at least since 1990

http://online.wsj.com/news/articles/SB10001424052702303546204579435570595883600?cb=logged0.9572089347562358&cb=logged0.7095063592175372

Ale głupie kasyno akcji w USA dalej rośnie pod mające nadejść super wyniki tych spółek bo oczywiście wszystko "wie lepiej"

Re: GPW: Utrzymanie wzrostów może być bardzo trudne

JASIO u mnie bez zmian / 78.10.70.* / 2014-03-18 09:43
http://bankfotek.pl/view/1690585
 
synonim / 2014-03-18 10:12 / portfel / Tysiącznik na forum

u mnie bez zmian

Przecież ty jednego dnia masz bessę od listopada a kolejnego dnia masz już hossę oo 2012 więc co ty za bajki tu ludziom opowiadasz mitoman?

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

synonim / 2014-03-18 09:41 / portfel / Tysiącznik na forum
Cały czas duży LOP na starej serii

Ciekawe czy będą chcieli rozliczyć jak najwyżej

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

waldek102 / 83.31.139.* / 2014-03-18 09:34
DM BPS podniósł rekomendację dla CCC do "kupuj", cenę docelową do 164,1 zł

pod to grałem
 
ale jajaaa / 78.10.70.* / 2014-03-18 09:36
buhahahhaahah BZ WBK już dawno dał 190 zł

weź idź się odlej bo kłamiesz aż wióry lecą , w piątek sprzedałes po 116 , wczoraj po 123 a dzisiaj po 127 ani razu nie pisząc że kupiłeś
 
waldek102 / 83.31.139.* / 2014-03-18 09:38
wczoraj odkupiłem pisałem
 
waldek102 / 83.31.139.* / 2014-03-18 09:44
waldek102 / 79.191.195.* / 2014-03-17 13:29 usuń
dzis odebrałam nie brac rano na wzrosty to głupota :)

miałby być dzis krach a jest uspokojenie to 60 pkt na Fw20 było pewne.


mam ccc bo dzis powinna być inf i czekam a tu sie opóźniają dziady
 
nie ośmieszaj się / 78.10.70.* / 2014-03-18 10:03
i ten wpis potwierdza że kupiłąs CCC i po ile
 
waldek102 / 83.31.139.* / 2014-03-18 10:06
oj coś nerwy puszczają :)
 
ale jajaaa / 78.10.70.* / 2014-03-18 10:12
nie nerwy tylko ty od lat piszesz tak samo , po fakcie wszystko sprzedajesz z zyskiem , za to wcześniej nigdy nic nie napiszesz o kupnie , zresztą nie tylko ja to widze ALE SKORO POPRAWIA CI TO SAMOPOCZUCIE I CZUJESZ SIĘ LEPSZA to okay
 
waldek102 / 83.31.138.* / 2014-03-18 11:00
Pisałem o ccc mogłaś kopić i zarobić :)

Priorytetem jest jest dla mnie mój a nie uznanie na forum :)

nie pamiętasz jak pisałem 2540pkt to szczyt i pogrywam na S ..2300pt gram na odbicie jak można jaśniej :)
 
waldek102 / 83.31.138.* / 2014-03-18 11:04
jest dla mnie mój zysk

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

synonim / 2014-03-18 09:21 / portfel / Tysiącznik na forum
Hossa czy bessa mitoman?

Bo każdego dnia co innego

Buhahaha

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

The End of the Dream(lner) / 159.205.253.* / 2014-03-18 09:13
Nasze bankrutujące fundusze, bo OFE nie ma, a w TFI trwają gorączkowe umorzenia, próbowały wyciągać kursy bez obrotu, kiedy wyniki spółek tragiczne, na rynku nie ma pieniędzy, a strefa euro bankrutuje, i teraz tylko mają jeszcze więc ej do sprzedania, bo nikt nic nie kupi, a każdy chce sprzedać, tylko nie ma komu.

W Stanach też produkcja (na skład, b o nie ma popytu, jak zbankrutowali konsumenta) niby rośnie, tyle, że i tak to same straty, bo stoją na składach te samochody w rekordowych ilościach, a buble w milionach (General Motors ponad 3 mln samochodów) muszą wzywać do serwisów, co spowoduje dodatkowe ogromne straty, jak na tych Dreamlinerach, co pękają im skrzydła.
 
dociekliwy / 2014-03-18 09:19 / Tysiącznik na forum

bo OFE nie ma

a co sie stalo ?
 
This is the END / 5.173.233.* / 2014-03-18 09:14
dotcom, dotcom, dotcom, dotcom, dotcom, dotcom, dotcom, dotcom, dotcom, dotcom .....
The End

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

waldek102 / 83.31.139.* / 2014-03-18 09:10
sprzedałem CCC po 127 pewnie za wcześnie :)
 
ale jajaaa / 78.10.70.* / 2014-03-18 09:25
buhahahahah a wczoraj podobno po 123 sprzedałeś , geniusz 3 razy sprzedał spółkę którą raz kupił
 
waldek102 / 83.31.139.* / 2014-03-18 09:28
mały pakiecik czytaj ze zrozumieniem
 
waldek102 / 83.31.139.* / 2014-03-18 09:30
waldek102 / 79.191.195.* / 2014-03-17 14:45 usuń
za dużo leszczy weszło na S trzeba sie przejechać :)


oddałem mały pakiecik CCC z zyskiem :)
 
waldek102 / 83.31.139.* / 2014-03-18 09:32
jak będzie reko na 160 to będzie wyżej , ale zysk jest juz w kieszenie nie można być za chciwym :)

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

krispek / 2014-03-18 08:52 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Waldek wszedł w S na FW20. Wczoraj informował o tym.

S zajął po 2387
SL na 2400

Pierwszy raz podał pozycję przed jej zajęciem. Czekamy na wynik.
 
Aniiiii nie podskoczysz / 5.173.233.* / 2014-03-18 09:26

Waldek

Widzisz Krisek ANIA (Waldek) jest jednak LEPSZA od Ciebie i Twojego Systemu...
 
krispek / 2014-03-18 09:28 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czy ja wiem... dzisiaj na otwarciu zamknąłem S z zyskiem 196 pkt brutto

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

Etermit / 2014-03-18 07:21 / Tysiącznik na forum
niedługo bo już 13.04.2014 mija druga rocznica Wielkiego Krachu Don Indexa

p.s. organizujemy jakieś święto? obchody?
 
krispek / 2014-03-18 07:24 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Proponuję pochód :)
 
tacim / 2014-03-18 08:21
I złożenie kwiatów w błyskach fleszy.

Re: GPW: Dane gospodarcze czy sprawa Krymu. Co ważniejsze?

Etermit / 2014-03-18 07:20 / Tysiącznik na forum
miejmy nadzieję, że korekta do 2150 na W20 dopełni się w końcu już dzisiaj

posiadacze akcji, trzymajcie mocno kciuki
 
tacim / 2014-03-18 08:20
A długo już na to czekasz :) bo ja tu nowy jestem .
Najpopularniejsze
?
Zacznij wprowadzać nazwę interesującego Cie waloru
Giełda na skróty
Indeks Wartość Zm. [%] Obroty [mln.]
WIG 56219,49 -1,07% 208,03
WIG20 2485,08 -1,26% 179,61
WIG30 2710,11 -1,03% 186,22
mWIG40 3883,36 -0,79% 15,45
sWIG80 13694,47 -0,63% 8,62
Indeks Wartość Zm. [%] Godz.
Dow Jones Industrial 18232,02 -0,29% 16:00
Nasdaq 5089,36 -0,03% 17:15
Nikkei 225 20413,77 +0,74% 15:00
DAX 11815,01 -0,42% 17:45