Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

GPW: Wall Street ciągnie WIG20 w dół

0
Podziel się:

Mniej więcej od południa indeks największych notowanych na GPW spółek systematycznie poprawiał swoje notowania. Nie najlepszy start sesji za Oceanem może jednak utrudnić mu powrót powyżej 2450 punktów.

GPW: Wall Street ciągnie WIG20 w dół

Paweł Zawadzki, godzina 15:50

Obecnie WIG20 tracąc 0,9 proc. znajduje się na poziomie 2442 punktów. Od bariery, która w ostatnim czasie powstrzymywała sprzedających dzieli go zaledwie 8 punktów. Znacznie lepiej wypadają średnie i małe spółki. mWIG40 traci, a sWIG80 zyskuje 0,1 procent.

**

Choć amerykańskie indeksy wystartowały tylko symbolicznie poniżej czwartkowego zamknięcia, to już po dwudziestu minutach sesji wszystkie tracą ponad 0,5 procent. Jeśli sytuacja się utrzyma to WIG20 nie uda się zakończyć tego tygodnia nad kreską (ubiegły tydzień WIG20 zamykał na poziomie 2452 pkt).* *

GPW: Tylko PZU na plusie

Paweł Zawadzki, godzina 12:25

Na warszawskim parkiecie niewiele się dzieje. Inwestorzy nie kwapią się ani do kupowania, ani do sprzedawania akcji. W indeksie największych spółek wciąż rośnie tylko PZU.

WIG20 od początku sesji oscyluje w okolicach 1 proc. poniżej wczorajszego kursu zamknięcia. Nieco pogorszyła się sytuacja w przypadku średnich i małych spółek. Oba wskaźniki tracą po około 0,3 procent.

Obecne zachowanie na giełdowych parkietach powinno potrwać do 15:30, kiedy handel rozpoczną inwestorzy z Wall Street. Będzie ono tym bardziej istotne, że w trakcie dzisiejszej sesji na rynek nie napływają żadne istotne wiadomości z gospodarki. Zatem amerykańscy inwestorzy mają szanse pokazać czy wczorajsze spadki są jedynie krótkoterminową reakcją na znacznie słabsze od oczekiwań dane z gospodarki. Czy może będą powodem do większej wyprzedaży?

GPW: Nieudany początek notowań

Paweł Zawadzki, godzina 9:20

Wczorajsza zniżka na Wall Street i dzisiejsze spadki w Azji nie dały żadnych szans inwestorom wierzącym w udany start ostatniej w tym tygodniu sesji.

Indeks największych spółek traci ponad 0,8 procent. Znacznie lepiej wypadają średnie i małe spółki. mWIG40 i sWIG80 znajdują się niemal na poziomach wczorajszego zamknięcia.

Na wartości zyskuje obecnie tylko jedna spółka wchodząca w skład WIG20. Cena akcji PZU rośnie o ponad 1 procent, po tym jak rekomendację dla spółki wydał JP Morgan. Amerykański bank inwestycyjny zaleca _ przeważanie w portfelu akcji największego polskiego ubezpieczyciela , a _18-miesięczną cenę docelową wyznaczył na 472 złote.

Najmocniejszej przecenie w indeksie największych spółek ulegają natomiast TVN, Getin i Asseco Poland.

GPW: Wall Street nam nie sprzyja

Marek Knitter, godzina 5:48

*Koniec tygodnia może przynieść dalszą próbę zepchnięcia indeksu WIG20 w dół. Byki muszą mieć solidne argumenty, aby odwrócić ten trend. *
Czwartkowa sesja na GPW przyniosła spadek głównych indeksów. Znamy winowajcę, choć dla naszego parkietu najistotniejsze jest to, że WIG20 mocno naruszył poziom 2450 punktów przy sporych obrotach co źle wróży dzisiejszej sesji. Jeśli byki chcą nadal liczyć się w marszu w górę muszę rozpocząć od silnych wzrostów. Czy stać ich na to?

Największe rozczarowanie przyszło tuż po południu kiedy Departament Pracy USA opublikował dane dotyczące nowych bezrobotnych. Dane okazały się najgorsze od 9 miesięcy. Reakcje rynków była natychmiastowa. Spadały wszystkie najważniejsze indeksy w Europie. Za nimi podążyli gracze nad Wisłą.

Kolejne złe dane, które napłynęły z USA ponownie wstrząsnęły rynkami. W sierpniu indeks Fed z Filadelfii nieoczekiwanie spadł do -7,7 z 5,1 miesiąc wcześniej, podczas gdy oczekiwano jego wzrostu do 7. Z kolei Conference Board, indeks wskaźników wyprzedzających, w lipcu wzrósł zgodnie z prognozami o 0,1 procent, ale czerwcowe dane zostały zrewidowane w dół do -0,3 procent.

Ostatecznie indeks S&P500 stracił 1,69 procent, a Dow Jones spadł o 1,39 procent. Z kolei technologiczny Nasdaq zmniejszył swoją wartość o 1,66 procent.

Dzisiejsze nie będzie należała do najłatwiejszych. Byki będą musiały potwierdzić swoją siłę jeśli chcą zanegować wczorajszy silny spadek pod koniec sesji. Czy im się uda? Tradycyjnie najwięcej będzie zależało od sytuacji na zagranicznych parkietach i w Stanach Zjednoczonych. Może nie być tak źle. Na Wall Street nie będą wpływały żadne istotne dane makro, gdyż takich w kalendarium nie ma zapisanych.

W Polsce poznamy dane dotyczące inflacji bazowej, które raczej mają większy wpływ na rynek walutowy. Jednak już o 14-tej Główny Urząd Statystyczny poinformuje o koniunkturze w gospodarce. Warto poświęcić im nieco czasu, gdyż pokazują one kilka ważkich wskazówek w dłuższym terminie.

dziś w money
giełda
komenatrze giełdowe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)