Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Udany początek miesiąca na GPW

0
Podziel się:

Udany początek miesiąca przyniósł na warszawskim parkiecie poprawę nastrojów i nowe rekordy giełdowych indeksów. Najwyżej w historii tydzień zakończyły WIG (34 480 pkt), WIG20 (2581 pkt.) oraz MIDWIG (2067 pkt.).

Udany początek miesiąca przyniósł na warszawskim parkiecie poprawę nastrojów i nowe rekordy giełdowych indeksów. Najwyżej w historii tydzień zakończyły WIG (34 480 pkt), WIG20 (2581 pkt.) oraz MIDWIG (2067 pkt.). Osiem wzrostowych sesji z rzędu potwierdziło wyraźną poprawę nastrojów w gronie największych graczy, którzy ponownie zainteresowali się akcjami największych na parkiecie spółek. Efektem tego KGHM, BZWBK, BRE, TVN zdołały poprawić swoje rekordowe wyceny. Inwestorzy przypomnieli sobie również o akcjach PKNOrlen, PKO BO i Pekao. Mimo medialnej nagonki w skali tygodnia zdołał wzrosnąć kurs PGNiG. Słabo na tle największych wypadła TPSA, która okazała się już mniej odporna na ataki nowej ekipy rządzącej.

Mimo trwającej przez cały tydzień zwyżki można wyczuć utrzymująca się niepewność i różnice poglądów, co obrazuje barometr nastrojów Wigometr, który na koniec tygodnia wskazywał jedynie skromną przewagę grupy inwestorów oczekujących spadku. Obecnie prognozowanie wydarzeń na warszawskim parkiecie można oprzeć o statystykę, która podpowiada realizacje zysków i spadki po kolejnym udanym początku miesiąca.

Obserwowana mała aktywność w pozbywaniu się akcji ze strony instytucji finansowych i stosunkowo niewielka korekta rynku pod koniec listopada, mimo zamieszania wywołanego dużą aktywnością medialną nowego rządu, pozwalają obecnie przypuszczać że obecna tendencja ma szansę się utrzymać przynajmniej do końca roku. Mimo niebezpieczeństwa podwyżek stóp procentowych w Polsce jakie pojawiło się po ostatnich lepszych od oczekiwań danych makro, rynek wydaje się być w dobrej formie podobnie jak zagraniczne parkiety, które również po lepszych wynikach europejskiej i amerykańskiej gospodarki zmagają się z perspektywą zaostrzania polityki monetarnej.

giełda
komenatrze giełdowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)