Na skróty
  • Ważne:
  • Wzrost gospodarczy w Polsce wyższy od wstępnych szacunków GUS
Wzrosty w Europie. Zobacz, co dzieje się na GPW
Arkadiusz Droździel
Arkadiusz Droździel, analityk Money.pl
2013-02-22 16:05
Wzrosty w Europie. Zobacz, co dzieje się na GPW
Arkadiusz Droździel,analityk Money.pl

Od kilkunastu lat analizuje procesy zachodzące w gospodarce i na rynkach finansowych. Zwolennik inwestowania w dłuższym horyzoncie czasowym.

Wzrosty w Europie. Zobacz, co dzieje się na GPW

Autor: Arkadiusz Droździel

Spadek aktywności kupujących na europejskich parkietach przekłada się na zwiększenie skali spadków na warszawskim parkiecie.

WIG 20, który od startu piątkowej sesji wyraźnie odstaje od zdecydowanej większości indeksów w Europie, obecnie traci niemal pół procent. I to, pomimo że dzień rozpoczynał nieznacznie powyżej czwartkowego zamknięcia. Tym samym obok giełdy w Stambule GPW jest najgorszym miejscem do inwestowania w piątek na Starym Kontynencie.

Zobacz notowania głównych indeksów giełdowych Europy

Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Ten rozdźwięk należy tłumaczyć tym, że na koniec czwartkowej sesji główne indeksy warszawskiego parkietu zanotowało niewielkie spadki, gdy w tym czasie przez europejskie giełdy przetoczyła się fala wyprzedaży. Rodzimym inwestorom pomogła agencja Fitch, która podwyższyła perspektywę ratingu dla Polski do pozytywnej.

Giełda na żywo

Grecja na krawędzi. Nie ma złudzeń

  Ostatnia sesja tygodnia rozpoczyna się z dużym spokojem. W tej...

Dodatkowym czynnikiem napędzającym wzrosty na najważniejszych rynkach akcji w Europie są lepsze niż się spodziewano nastroje wśród niemieckich przedsiębiorców. Indeks instytutu Ifo, który je mierzy wzrósł do 107,4 punktów, a nie jak planowano do 105 ze 104,3 punktów w styczniu.

Wśród spółek z indeksu WIG20 najlepiej radzą sobie papiery GTC, które drożeją ponad 4 procent. N adrugim biegunie znajdują się Kernel, Synthos, Boryszew.
Inwestorom na GPW nie udzielają się dobre nastroje

Damian Słomski, godz. 13:10

Mimo skorygowania w dół przez Komisję Europejską szacunków PKB dla strefy euro, indeksy giełd Europy wciąż notują wzrosty przekraczające nawet 1,5 procent. WIG20 nadal jest jednym z najsłabszych indeksów.

Komisja Europejska opublikowała najnowsze prognozy podstawowych wskaźników gospodarczych dla całej Unii Europejskiej. Dynamika dla strefy euro będzie ujemna i ma osiągnąć -0,3 procent, wobec poprzedniej prognozy +0,1 procent. Natomiast cała Unia Europejska ma się rozwijać w tempie 0,1 procent. W 2014 roku PKB w strefie euro wzrośnie o 1,4 procent, a dla Unii Europejskiej o 1,6 procent.

Kurs indeksu dwudziestu największych spółek na GPW traci około 0,1 procent. Zmienność nie jest duża i waha się w wąskim przedziale 2428-2441 punktów. Po 4 godzinach sesji dużych przetasowań wśród spółek z indeksu nie ma. Liderem wzrostu pozostaje KGHM oraz TVN i GTC (wszystkie rosną około 1,3 procent). Po przeciwnej stronie rynku znajdują się taniejące ponad 2 procent akcje Kernela, PGE i Synthos.

Wśród interesujących spółek wymienić należy budowlany Polnord. Wartość obrotu na akcjach spółki przekracza już 16 mln zł, co jest 5 wynikiem na GPW. Może to dziwić, tym bardziej, że średnie obroty dla tych akcji do dzisiaj nie przekraczały nawet 1 mln zł na sesji. Na otwarciu notowań na akcjach spółki została zawarta transakcja za ponad 14 mln zł po cenie z czwartkowego zamknięcia - 8,90 zł. Co ciekawe jest ona jednocześnie najniższym poziomem od 17 listopada 2005. Wprawdzie spółka nie podała żadnego oficjalnego komunikatu, jednak tak duża transakcja spowodowała zainteresowanie ze strony drobnych inwestorów. Rzucili się oni do zakupów, przez co akcje wyceniane są obecnie na około 9,74 zł (+9,44 procent).

WIG20 dalej słaby. Inwestorzy ignorują dane z Niemiec

Damian Słomski, godz. 10:10

Po wczorajszej przecenie początek notowań jest neutralny i kurs oscyluje wokół wczorajszego zamknięcia. O obrazie w pierwszej części handlu będą decydować w głównej mierze dane z niemieckiej gospodarki.

Jeszcze przed sesją niemiecki urząd statystyczny poinformował o tym w jakim tempie rozwijała się gospodarka Niemiec w ubiegłym roku. Zgodnie z oczekiwaniami analityków kurczyła się ona w IV kwartale 2012 roku o 0,6 procent kwartał do kwartału. Jedynie w skali roku udało się utrzymać nad kreską ze wzrostem 0,1 procent.

Dziś dla inwestorów istotny jest także odczyt niemieckiego instytutu Ifo, który przedstawia nastroje panujące wśród przedsiębiorców. Analitycy liczyli na wzrost o 0,8 punktu z 104,2 punktów, tymczasem dane okazały się jeszcze lepsze - 107,4 punktów.

Większość głównych indeksów parkietów europejskich zyskuje blisko 1 procent. Nieco mniejsza skala wzrostów występuje w przypadku niemieckiego DAX (0,5 procent). WIG20 na tym tle wygląda niemrawo. Inwestorzy wolą sprzedawać akcje i dlatego wśród blue chipów jedynie 7 spółek notuje wzrost ceny akcji. Blisko 2 procent nad kreską jest kurs Boryszewa i najważniejszej spółki pod względem wagi w indeksie - KGHM. Największą wyprzedaż notuje PGE (około -2 procent).

Zobacz notowania WIG20 w czasie rzeczywistym

Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Warto zwrócić uwagę na wyniki za IV kwartał Agory. Grupa miała w czwartym kwartale 2012 roku 0,1 mln zł straty netto przypadającej na akcjonariuszy jednostki dominującej wobec 8,9 mln zł zysku netto w IV kwartale rok wcześniej. Strata netto okazała się niższa niż oczekiwania analityków, którzy spodziewali się 4,1 mln zł straty w czwartym kwartale. Reakcja inwestorów była natychmiastowa. Inwestorzy wolą sprzedawać papiery Agory przez co jest ona najsłabszą spółką w mWIG40 - kurs spada ponad 3 procent do 8,53 zł.

Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

Arkadiusz Droździel, godz. 6:00

Poprawa nastrojów wśród amerykańskich inwestorów w ostatniej fazie sesji na Wall Street daje, ale jednak tylko niewielką szansę, by giełdy w Europie wystartowały w piątek na plusach.

Zakończenie czwartkowego handlu na giełdach Starego Kontynentu miało bowiem bardzo kiepski wydźwięk. Indeksy najważniejszych europejskich parkietów straciły znacznie ponad procent na wartości, w dużej części osiągając swoje minima w końcówce notowań. Negatywnymi bohaterami były przede wszystkim giełdy w Mediolanie i Paryżu, gdzie FTSE-MIBTEL oraz CAC 40 straciły odpowiednio po ponad 3 i 2 procent.

Zobacz, jak wyglądał handel na giełdach w Europie

Tym co spowodowało taką wyprzedaż w Europie była z jednej strony sugestia Fed, że może zostać ograniczona warta setki miliardów dolarów akcja wykupywania obligacji od banków oraz gorsze niż się spodziewano dane z niemieckiej, a przede wszystkim francuskiej gospodarki. W przypadku tej pierwszej nieco gorzej niż się spodziewano tamtejsi przedsiębiorcy oceniają swoją przyszłość, jednak nadal wierzą, że sytuacja będzie lepsza niż była w poprzednim miesiącu.


Zdecydowanie wygląda rzeczywistość według ich francuskich kolegów. Indeksy PMI dla przemysłu i usług, które mierzą nastroje wśród firm w ich obrębie, zanotowały najgorszy wynik od czterech lat, czyli od czasu apogeum recesji wywołanej kryzysem finansowym z jesieni 2008 roku.

To co działo się w Europie na GPW miało to wpływ większą cześć dnia. WIG20 po spadku o około 1,5 proc. znalazł się już nawet tylko o 7 punktów od granicy 2400 punktów. A poziom ten stanowi istotną barierę, której przebicie grozi pokaźnymi spadkami indeksu blue chipów. Inwestorom udało się jednak uchronić od realizacji takiego scenariusza już w czwartek. WIG20 w końcówce sesji zaczął sukcesywnie odzyskiwać na wartości, kończąc dzień tylko na niewielkim minusie, co oznaczało najlepszy wynik w Europie. To zasługa decyzji agencji ratingowej Fitch, która podwyższyła perspektywę ratingu dla Polski do pozytywnej. To z kolei oznacza wzrost wiarygodności naszego kraju wśród zagranicznych inwestorów.

Zobacz, jak radził sobie WIG20

Wzrost zainteresowania polskimi akcjami z końcówki sesji ma szansę na kontynuację przynajmniej na początku piątkowego handlu. Niewielki pozytywny impuls napłynął bowiem z USA. Choć indeksy na Wall Street przez większą część sesji sukcesywnie traciły na wartości – S&P zszedł nawet poniżej 1500 punktów, to na nieco ponad godzinę przed jej zakończeniem nastąpiło odbicie. Ostatecznie straty wyniosły ponad pół procent w przypadku S&P, ale obroniony został poziom 1500 punktów, a Dow Jones stracił nieco mniej niż pół procent. Najgorzej wypadł technologiczny Nasdaq, który zanotował ponad procentową obniżkę.

Zobacz przebieg sesji na Wall Street

Dodatkowym bodźcem dla kupujących na starcie sesji będą dane z niemieckiej gospodarki. Jeszcze przed rozpoczęciem handlu w Europie okaże się bowiem, w jakim tempie rozwijała się największa gospodarka Starego Kontynentu w ubiegłym roku. Analitycy zakładają, że było to jedynie 0,1 procent.

Zmiana nastawienia do inwestowania może nastąpić po tym jak Komisja Europejska opublikuje swoje prognozy dla europejskich gospodarek na ten rok. Są one o tyle istotne, że dadzą odpowiedź, czy i kiedy Europa wyjdzie z recesji, której się znajduje od połowy ubiegłego roku.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. 


Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

USA_man / 94.154.97.* / 2013-02-24 21:11
Jak tak na to wszystko patrzę, to nabieram ochoty na zainwestowanie w fizyczne (nie kontraktowe) srebro, którego zaczyna brakować na rynku, a chiny i ruskie kupują wszystko co jest ścigając się z producentami przemysłowymi.

Co o tym myślicie - banka spekulacyjna, czy odwrotnie - bezpieczna przystań w czasach szaleńców drukujących pieniądze i inflacji?

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

dt_11 / 93.154.167.* / 2013-02-24 18:00
Analiza na koniec tygodnia dla FW20, S&P500, Nasdaq100 e-mini oraz Gold Fut.
http://tiny.pl/h2ktc
 
997Piasecki / 213.199.253.* / 2013-02-24 20:24
Metaltech niewypłacalną firmą jest przestrzegam wszyskich.
 
1lenin / 213.199.253.* / 2013-02-24 20:19
Synonim jest najgorszym naganiaczem na tej giełdzie.
 
ssss558 / 37.109.136.* / 2013-02-25 18:07
byl gorszy ale nie pamietam na jakim forum,,,naganiali na photona nazywali go ponton i tak wkrecili ludzi z 5zeta na 12 zeta a teraz chyba jest kolo,08

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

a~~z / 37.247.62.* / 2013-02-24 16:24
http://dariuszbartlomiejczak.pl/komentarz-gieldowy-23-05-2012/

http://www.money.pl/forum/nie-tylko-grecja-w-centrum-uwagi-co-z-akcjami-na-gpw-t3214965.html

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-24 14:11 / portfel / Tysiącznik na forum
Zaproponowałem więc budowę portfela w oparciu o fundusze ETF inwestujące w akcje i obligacje krajów Południa. Jego skład był następujący: po 10% w akcje greckie, irlandzkie, hiszpańskie oraz włoskie, 15% w akcje europejskich blue chipów i 30% w obligacje pięciu krajów strefy euro, które mają największe oprocentowanie. Dopełnieniem (15%) portfela była krótka pozycja na rynku złota. Jak spisał się portfel Eurorecovery? Całkiem nieźle – w ciągu roku zarobił 10,4%, licząc w euro. W przeliczeniu na złotówki było to tylko nieco mniej (10%). Jest więc to wynik lepszy niż inwestycja w WIG 20 (5,2% zmiana wartości w ciągu roku)

http://www.pb.pl/3011675,49431,eurogeddon-i-eurorecovery-rok-pozniej

I pomyśleć, że tyle zarobił portfel zrobiony właśnie ze "spadających noży"

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-23 15:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Na wykresie (patrz wyżej) podsumowano spadkowe serie, do których doszło na GPW w ciągu ostatnich 10 lat. Dotychczas prawdopodobieństwo zakończenia serii spadkowej trwającej do czterech tygodni kształtuje się na poziomie nieco powyżej 50 proc., przy średnim zasięgu korekty wynoszącym od 2 proc. do 8 proc. Dłuższe, czyli 6- oraz 7-tygodniowe spadki oznaczały ponad 20-proc. korektę, a szansa ich zakończenia w następnym tygodniu była jednak zdecydowanie większa. Co ciekawe, w ostatnich 10 latach nie było ani jednej serii spadkowej trwającej pięć tygodni. Przekładając to na obecną sytuację, historyczna analogia podpowiada nam, że nadchodzący tydzień może być spadkowy i skala trwającej korekty (-5 proc.) znacznie się zwiększy

http://www.parkiet.com/artykul/32,1308539-Bedzie-szosty-tydzien-spadku-WIG-.html

No to jeśli tym razem będzie jak zawsze to wylądujemy na 2100
 
bolek77 / 2013-02-23 16:53 / portfel / Uparty Osiołek
Widzę że p. Krajczewski ma jakieś problemy z liczeniem do 6-ciu.
Obecny poziom to jedno z bezpieczniejszych miejsc cenowo i czasowo do zakupu.

Nie lękajcie się.
 
asdfsddf / 176.109.164.* / 2013-02-23 15:49
miało być 2200-2300 i po korekcie

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-23 13:16 / portfel / Tysiącznik na forum
Moodys pozbawił UK potrójnego A

Q&A: UK credit rating downgrade

http://www.bbc.co.uk/news/business-21557646
 
bolek77 / 2013-02-23 17:07 / portfel / Uparty Osiołek
Moodys to prywatna firma wyrażająca swoje prywatne opinie i każdy inwestor kierując się "tymi prywatnymi opiniami", podejmuje decyzje na własne ryzyko.

Tak agencje ratingowe bronią się w sądach. Gdyby nie to, te agencje już dawno by zniknęły z korzyścią dla światowej gospodarki.

Myślcie samodzielnie i samodzielnie podejmujcie decyzje.
 
wykresyGieldowe / 2013-02-24 16:18 / Tysiącznik na forum
Niestety się mylisz. Rating ma wpływ na to, jak banki muszą liczyć swoje ryzyko (które to wyliczenia mają luźny związek z faktycznym ryzykiem, ale są prawnie wiążące).

Wiele funduszy, ma też konkretne widełki ratingu, jakie muszą mieć obligacje. Kraj/Firma traci rating i obligacje są automatycznie sprzedawane.
 
bolek77 / 2013-02-24 16:58 / portfel / Uparty Osiołek

Wiele funduszy, ma też konkretne widełki ratingu, jakie muszą mieć obligacje.


Fundusze to tylko inwestor kierujący się "tymi prywatnymi opiniami", podejmujący decyzje na własne ryzyko

Dlatego fundusze tak samo jak indywidualni inwestorzy nie mogą pociągnąć agencji ratingowych do żadnej odpowiedzialności karnej za "rażące zaniedbania", "konflikt interesów" itd nazywając to delikatnie.

Z punktu widzenia zwyczajnego inwestora nadawanie "tripel ej" dla obligacji rządowych, które mogą byc spłacone tylko i wyłącznie dzięki dodrukowi waluty jest zwykłym s*************.
 
wykresyGieldowe / 2013-02-24 17:24 / Tysiącznik na forum
Zarówno agencje, jak i fundusze, nie ponoszą odpowiedzialności, co nie zmienia faktu, że mają faktyczny wpływ na rynek.

Fundusz nie kieruje sie opiniami, ma w statucie zapisane, w jakie obligacje może inwestować. Jeżeli agencja obniże rating, to _musi_ sprzedawać.

Zupełnie na marginesie, to iwestowanie obecnie w obligacje, jest szaleństwem samym w sobie – niezależnie już od samego ratingu.
 
wykresyGieldowe / 2013-02-24 17:26 / Tysiącznik na forum
W Polskiej perspektywie, jeżeli wig się utrzyma nad 2450 (70%) to trzeba kupować akcje. Jak się nie utrzyma (30%) to waluty.

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-23 13:12 / portfel / Tysiącznik na forum
Nasilają się niekorzystne zjawiska na rynkach

http://www.parkiet.com/artykul/7,1308536-Nasilaja-sie-niekorzystne-zjawiska-na-rynkach.html

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

canary wharf / 2013-02-22 22:18 / portfel / Tysiącznik na forum
cdc moja ulubiona firma dzis na nasdaq -10%, jutra u nas luka w dol -15%
 
b r y d z i a / 2013-02-22 22:19 / portfel / Tysiącznik na forum
a tam jutro - pojutrze :)

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 21:48 / portfel / Tysiącznik na forum
Dolar i obligacje USA już drożeją pomimo odbicia zdechłego kota na rynku akcji co już pokazuje gdzie wraca kapitał

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 21:44 / portfel / Tysiącznik na forum
W USA nadal aż 91% dużych spekulantów jest na long na kontraktach na S&P500

http://snalaska.com/cot/current/charts/SP.png

Skoro już prawie wszyscy kupili to kto zrobi dalsze wzrosty?

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 21:41 / portfel / Tysiącznik na forum
439 spółek z S&P500 już zaraportowało wyniki

According to Thomson Reuters data through Friday morning, of 439 companies in the S&P 500 that have reported results

Koniec balu i nie ma już pod co rosnąć

Za to jest pod co spadać

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 21:40 / portfel / Tysiącznik na forum
W warszawie na mieście wiszą już bilboardy reklamujące fundusz akcji spółek dywidendowych

Jak to na górce

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 21:36 / portfel / Tysiącznik na forum
Dzisiejsza odbitka w USA zrobiona na bardzo małym obrocie

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

canary wharf / 2013-02-22 21:18 / portfel / Tysiącznik na forum
dzis chcialem se kupic mielone wolowe czytam na sklad a tam jakas chemia no i oczywiscnie SOJA !! wszedzie nam do zarcia wciskaja do amerykanskie LAJNO genetycznie zjqane
musze jutro do rzeznika zeby mi zmielila :)
 
USA_man / 94.154.97.* / 2013-02-24 21:17
Soja = rak za parę lat. Dobrze że unikasz tego g...na.
 
RealLife / 94.254.194.* / 2013-02-23 14:26
A krowa co myślisz że wsuwa? Tatara z krokydyla...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 21:18 / portfel / Tysiącznik na forum
W styczniu przeciętny udział akcji w aktywach funduszy emerytalnych wzrósł do jednego z najwyższych poziomów w historii. Dotychczasowy rekord pochodzi z maja 2007 r., czyli tuż sprzed bessy na giełdzie

http://www.parkiet.com/artykul/32,1307981-Wiecej-akcji-w-portfelach-OFE.html

Komentarz zbyteczny
 
RealLife / 94.254.194.* / 2013-02-23 14:31
A jednak, mądrzy ludzie zamiast mówić i robić wciąż to samo uczą się na błędach, również własnych.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 21:13 / portfel / Tysiącznik na forum
Doktor miedź już pokazuje kierunek

http://stooq.pl/q/?s=hg.f&c=5m&t=c&a=lg&b=0

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

canary wharf / 2013-02-22 21:09 / portfel / Tysiącznik na forum
http://v5.player.abacast.com/v5.1/player/index.php?uid=6089

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 20:57 / portfel / Tysiącznik na forum
Dla chcących się pośmiać - łysy idiota z FED zapewniający w 2005 roku wszystkich, że nie ma bańki na rynku nieruchomości w USA a ceny domów nie mogą się załamać bo "w skali narodowej nigdy się to nie stało"

http://www.youtube.com/watch?v=9QpD64GUoXw&feature=player_embedded
 
canary wharf / 2013-02-22 21:13 / portfel / Tysiącznik na forum
wiesz co jest zauwazalne on chociaz ladnie opowiada, wez sobie posluchaj naszego p.Belki, zdaje mi sie ze on nic nie jarzy wogole
 
synonim / 2013-02-22 21:22 / portfel / Tysiącznik na forum

wiesz co jest zauwazalne on chociaz ladnie opowiada, wez sobie posluchaj naszego p.Belki

Belka nie jest niebezpieczny a ten łysy debil jest skrajnie niebezpieczny bo dmucha bańki spekulacyjne, które wpędzają gospodarki w strukturalną zapaść

I najgorsze jest to, że on tego sam nie rozumie bo to tuman

Poprzednio FED zrobił bańkę na domach w USA a teraz robi identyczną bańkę na rynku akcji

Obie skończą się tak samo - mega kryzysem

Bo czego FED się nie dotknie to spieprzy na maxa

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 18:45 / portfel / Tysiącznik na forum
99 zasad wielkich spekulantów

Warto znać

http://www.streettalkadvisors.com/daily-x-change/1541-market-and-investing-wisdoms.html
 
canary wharf / 2013-02-22 20:10 / portfel / Tysiącznik na forum
pier...lqqqennie o szopenie, prawda jest taka ze jak stosowalem te zasady to plecy, a robie odwrotnie to robie kase i tyle na temat. myslisz ze najlepszy investor do ci dobre rady ?
hahaha
 
wykresyGieldowe / 2013-02-22 20:51 / Tysiącznik na forum
synonim dla przykładu podjął się obalenia reguły nr. 14. :-)

PS. Te reguły to w większości banały, a pozostałe, to tezy niesprawdzalne (typu, że najważniejsza jest psychologia tłumu. Pytanie brzmi, jak tą tezę udowodnić bądź obalić ?).
 
synonim / 2013-02-22 21:00 / portfel / Tysiącznik na forum

Te reguły to w większości banały, a pozostałe, to tezy niesprawdzalne

Przecież to nie są jakieś dogmaty kościelne. Pewnie zasady jednego spekulanta przeczą gdzieś zasadom innego spekulanta. Zawsze tak jest. Sztuka polega na tym żeby każdy znalazł coś dla siebie na tym talerzu. Jedni lubią owoce morza a inni wolą coś innego

Co wy ludzie tacy spięci?
 
canary wharf / 2013-02-22 20:57 / portfel / Tysiącznik na forum
pieprzenie o masowej psychologii :)heheh tylko po 1 insajerzy wiedza kiedy bedzie zwala albo kiedy beda fundy skupowaly, po2 ben bennasi , super mario no i vinsent drukuja a musza to gdzies wsadzic zebry nabrac leszcza i zabrac mu hajs, a najbardziej mnie rozwala ten milion w portfelu - bzdury wyssane z palca
 
synonim / 2013-02-22 20:38 / portfel / Tysiącznik na forum

myslisz ze najlepszy investor do ci dobre rady ?


A czemu nie? Jest już bogaty i nie zależy mu. Poza tym wie doskonale, że większość i tak się do tych zasad nie zastosuje bo zasady to dyscyplina a większość ludzi nie jest zdyscyplinowana, zwłaszcza giełdziarze
 
canary wharf / 2013-02-22 20:55 / portfel / Tysiącznik na forum
Bulls make money, bears make money, and "pigs" get slaughtered.


hhehehehe :)))))))
 
leszcz z ulicy / 89.68.103.* / 2013-02-22 18:50
"12. You don't need analysts in a bull market, and you don't want them in a bear market"

Zgadzam się :-)

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 18:09 / portfel / Tysiącznik na forum
Miedź -0,83%

Tam też już wychodzą kolejny dzień

A KGHM wciąż na szczytach z grudnia

Ktoś będzie musiał do kogoś dorównać i będzie bolało
 
12345678909876 / 91.192.59.* / 2013-02-22 18:19
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 18:08 / portfel / Tysiącznik na forum
Turcja -1,77%

Tak sobie tąpnęli w końcówce i walnęli kolejne minima licząc od początku roku

Tak pękają balony

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 17:37 / portfel / Tysiącznik na forum
No to tydzień zamknięty poniżej 2450 zarówno na wig20 jak i na kontrakcie

Siódma czarna świeca tygodniowa na wig20 domknięta

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 17:30 / portfel / Tysiącznik na forum
Baza już tylko +1 pkt

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 17:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Szanse na cudofix niewielkie bo nic nie wyciągają w handlu nieciągłym
 
USA_man / 94.154.97.* / 2013-02-22 20:00
No i wyciągnęli na koniec jednak. Czym?
 
synonim / 2013-02-22 20:42 / portfel / Tysiącznik na forum
Jak zwykle PZU
i PKN-em

To takie dyżurne wyciągarki

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 17:15 / portfel / Tysiącznik na forum
10-latki w USA dalej drożeją

http://www.bloomberg.com/quote/USGG10YR:IND

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 17:13 / portfel / Tysiącznik na forum
Zobaczymy czy mi się uda

synonim / 2013-02-19 16:24 /
Ten tydzień kończymy poniżej 2450
 
qwaaaaaa / 91.150.178.* / 2013-02-22 17:23
uda ci się uda, od 1,5 roku się nie udaje to w końcu dzisiaj się uda już możesz sie cieszyć
 
synonim / 2013-02-22 17:31 / portfel / Tysiącznik na forum
Pokaż co tobie się udało na tym forum poza pyskowaniem trollu

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

hmmm* / 46.186.0.* / 2013-02-22 16:33
środki finansowe, które napłyną do polski, powinny pobudzić gospodarkę . .
 
Producent wodotrysków / 178.36.181.* / 2013-02-22 17:56
A te co już napłynęły, to gdzie są?

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

hmmm* / 46.186.0.* / 2013-02-22 16:29
jest wiele spółek dobrych lecz bardzo nisko wycenionych, jest więc potencjał do wzrostów . .

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

muppet show / 62.87.218.* / 2013-02-22 16:07
synonim / 2013-02-22 13:05 / portfel / Tysiącznik na forum

DAX to w sumie jest chyba najgłupszy index

MYŚLE ZE tOBIE NIC NIE DORÓWNA
 
synonim / 2013-02-22 16:12 / portfel / Tysiącznik na forum
vice versa

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 15:49 / portfel / Tysiącznik na forum
KGHM już na minusie

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

ananalityk / 213.238.96.* / 2013-02-22 15:32
no i nasz cuda-fix zobaczymy w tym roku pewnie jeszcze na poziomie 1600p
 
hmmm* / 46.186.0.* / 2013-02-22 15:42
takich poziomów nie zobaczymy, ani w tym roku, ani w kilku następnych latach . . nie mam pojęcia, skąd ci się biorą takie pomysły
 
synonim / 2013-02-22 16:08 / portfel / Tysiącznik na forum

takich poziomów nie zobaczymy, ani w tym roku, ani w kilku następnych latach


Skąd to niby wiesz? Na giełdzie wszystko jest możliwe a te poziomy nie są wcale tak daleko

Przy obecnej ilości problemów zamiecionych pod dywan wystarczy, że jakiś trup wypadnie z szafy i lądujemy na dowolnym poziomie niżej. To tylko złudzenie, że giełda musi być na tych poziomach na których jest obecnie, nawet jeśli pozostaje na nich długi czas

Pamiętam jak w 2008 roku wszyscy mówili, że wig20 nie spadnie poniżej 2000. To miało być "twarde dno"

Kilka sesji i byliśmy na 1400
 
hmmm* / 46.186.0.* / 2013-02-22 16:25
wiem stąd, że najgorsze przeszliśmy i jesteśmy coraz lepiej postrzegani w świecie . .
 
bokus / 83.23.67.* / 2013-02-22 16:57
nie obraź się ale jakbym słuchał Donalda
 
hmmm* / 46.186.0.* / 2013-02-22 17:07
donald nie jest moim idolem i nigdy na niego nie głosowałem i nie mam zamiaru, ponieważ związał się on ze środowiskami biznesowymi i dla nich to wszystko robi, a większość społeczeństwa musi na to ciężko pracować . . chodziło mi tylko o to, jak jesteśmy postrzegani na zewnątrz
 
kri / 83.31.149.* / 2013-02-23 00:49

jak jesteśmy postrzegani na zewnątrz

jak leszcz na GPW bez prawa głosu
 
synonim / 2013-02-22 17:33 / portfel / Tysiącznik na forum

wiem stąd, że najgorsze przeszliśmy i jesteśmy coraz lepiej postrzegani w świecie .


Kogo obchodzi jak jeteśmy postrzegani w świecie? Liczy się tylko risk on albo risk off a reszta jest nieistotna. Kiedy ostatni raz polska giełda zareagowała mocno na jakieś polskie dane?
 
hmmm* / 46.186.0.* / 2013-02-22 17:46
nie ważne kogo to obchodzi, ale dzięki wsparciu z zewnątrz będziemy mieli możliwość szybszego rozwoju, a tym samym również nasza giełda poszybuje wyżej . .
 
ananalityk / 213.238.96.* / 2013-02-22 21:30
Ikar TEŻ TAK UWAŻAŁ I JAK SIĘ SKOŃCZYŁ MIT!!!
 
synonim / 2013-02-22 18:50 / portfel / Tysiącznik na forum
Piszesz jakieś banialuki

Jak zagraniczni spekulanci będą zwalać kursy pod krótkie pozycje na GPW to będziesz miał gdzieś to czy kiedyś tam będziemy postrzegani lepiej przez zachód, człowieku, liczy się tu i teraz w tym kasynie a nie czyjeś ewentualne sentytmenty

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

aniooł / 83.31.1.* / 2013-02-22 15:10
PKB na ten rok niższe niż zakładano , spowolnienie nabiera na sile , zwolnienia dopiero się zaczynają , bezrobocie wzrasta , czas brac pieniądze a papier toaletowy)AKCJE ) zostawić spekulantom . TYLKO PRZY SPRZEDAŻY SIĘ NIE POZABIJAJCIE

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 15:02 / portfel / Tysiącznik na forum
KGHM coraz mocniej się osuwa
 
qqwaaa / 91.150.178.* / 2013-02-22 16:51
KUCA :))))))))))))
 
ananalityk / 213.238.96.* / 2013-02-22 15:38
lepsza miedż na kupi jak papiery KGHM-u w chałupie - każdy zbieracz złomu o tym wie !
 
ananalityk / 213.238.96.* / 2013-02-22 15:39
na kupie

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

Strata prądu, czasu i pieniędzy / 178.36.181.* / 2013-02-22 14:53
Trzymać tyle ludzi przed monitorami, na których cały dzień nic się nie dzieje, to jakiś masochizm.
Nikt nic nie zarabia, nawet na prowizje.
Powinni zrobić sesje raz w tygodniu, jak na początku giełdy.

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

sjaja / 178.37.108.* / 2013-02-22 14:30
Wszyscy na plusach tylko polska giełda na minusie.Dlatego widocznie ze mamy dobre ratingi.Smiechu warta ta polska giełda
 
synonim / 2013-02-22 14:58 / portfel / Tysiącznik na forum

Smiechu warta ta polska giełda

Dużo mądrzejsza niż te otumanione do reszty drukowaniem giełdy zachodnie. Nasza giełda jest przynajmniej w stanie wycenić coś negatywnego
 
Longshort / 178.36.181.* / 2013-02-22 14:44
A rejtingi?

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 14:28 / portfel / Tysiącznik na forum
Turcja -0,71%

Mocny spadek zysku grupy Impexmetalu

d j b / 77.254.35.* / 2013-02-22 14:20
Grupa wypracowała niemal 50 mln zł gotówki z działalności operacyjnej, czyli prawie trzy razy mniej, niż rok wcześniej.

Na poziomie zysku netto największy wpływ na wynik miał segment aluminium – zarobił na czysto 30,7 mln zł, co oznacza spadek o 30 proc. Zysk segmentu cynku i ołowiu skurczył się o 45 proc., do 25,4 mln zł natomiast segmentu łożysk aż o 60 proc., do 10,9 mln zł.

http://www.parkiet.com/artykul/7,1308449-Mocny-spadek-zysku-grupy-Impexmetalu.html

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

Mario877 / 89.71.137.* / 2013-02-22 14:18
Ludzie! Dlaczego nie szanujecie analityków, którzy wydali rekomendacje dla KGHM i TPSA aby sprzedać. Napracowali się, wskazali Wam drogę, a Wy ich olewacie! A tak na poważnie, czy Telekomunikację można już kupować?
 
kri / 83.31.149.* / 2013-02-23 00:34

Telekomunikację można już kupować

0,382*17=6,49
 
chelcmar / 194.11.254.* / 2013-02-22 14:40
nie
 
Zbyszek. / 31.183.1.* / 2013-02-22 14:46

chelcmar / 194.11.254.* / 2013-02-22 14:40
+ - 0 usuń
nie

dlaczego ?
bo tak !

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

Komedia grecka / 178.36.181.* / 2013-02-22 13:11
W Stanach kolejna katastrofa - spadło 15 cm śniegu.

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 13:09 / portfel / Tysiącznik na forum
EUR/USD się coraz bardziej osuwa

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

Jan Bocian / 31.183.1.* / 2013-02-22 13:08
http://www.youtube.com/watch?v=0A8TPU-5ll8
gdyby dziennikarz pokazywał te zdjecia -żaden poseł -reprezentant narodu - nie wiedziałby , ze to Chiny
tym bardziej żaden Polak dumny z rządow ekipy Tuska
zajmują sie bzurami a Polska staje sie skansenem z rogami do remontu ( ja dobzre zrobimy , to z czego bedziemy żyć ?

dlaczego zagraniczni inwestorzy nie moga modernizowac kolei -przeciez pieniadze sa z unii ?
przeciez nasi mogą

http://analizy.bgz.pl/information/news/id/62495/title/erbud-ma-kontrakt-na-budow-szpitala-w-belgii-za-5-n9-mln-euro

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 13:05 / portfel / Tysiącznik na forum
DAX to w sumie jest chyba najgłupszy index

Z reguły kopiują bezmyślnie USA ale czasem chcą spadać wtedy kiedy USA nie chce albo chcą rosnąć wtedy kiedy USA chce spadać

To już my lepiej wyprzedzamy niż ta ślepa giełda niemiecka

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 12:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Średnia roczna na VIX spadła z 17,8 w zeszłym roku do 13,4 w tym roku. Na szczytach hossy 2007 średnia VIX wynosiła 12,9, czyli już prawie tyle samo co teraz

The VIX had notably cooled from last year’s average of 17.8 to the present year-to-date average of 13.4. This is not far removed from the 12.9 average from 2006 through mid-2007 when deal making exploded

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 12:25 / portfel / Tysiącznik na forum
Nssi znowu kompletnie nie reagują na wyskok na DAX a nawet osuwają się bardziej, co zawsze zwiastowało zwałę

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

Zbyszek. / 31.183.1.* / 2013-02-22 12:10
http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/46331-nieuznanie-reklamacji-przez-sklep-abra.html

80kg i hip-hop ?

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

hcnitro / 2013-02-22 12:05 / Bywalec forum
KGHM poniżej 180 zł nikomu się nie podoba - dzisiaj +1,6%
 
synonim / 2013-02-22 12:17 / portfel / Tysiącznik na forum
Tym papierem zrobili rajd grudniowy u nas a do tej pory nie było na nim tak naprawdę żadnej korekty

To samo tyczy sie PKN i Lotos

Więc tym samym korekta z prawdziwego zdarzenia jeszcze się nawet na wig20 nie rozpoczęła i jak na razie mamy tylko osuwanie się

Na MiSiach też korekta jeszcze nie zaczęła się

Dlatego sądzę, że dno tej korekty jest dużo niżej, zakładam, że gdzieś na 2200-2300
 
cierpliwy/ / 95.49.62.* / 2013-02-22 13:24
2320pkt to max potem odbicie i może w maju 2200pkt

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 11:44 / portfel / Tysiącznik na forum
Fundusze hedżingowe są najmocniej w historii zapakowane w długie pozycje na ryzykownych aktywach

Across the universe of hedge funds that Goldman Sachs covers, the net long exposure to the market reached a record-breaking 52% in Q4 2012 - the most bullish level on record

Jak pokazuje przeszłość, są one idealnym antywskaźnikiem pakującym się w akcje zawsze na samych szczytach

Ostatnim razem hedge fundy były najbardziej bycze od 2 lat na samej górce rynku akcji w marcu 2012

Hedge funds most bullish in two years

http://wbponline.com/Articles/View/4047/hedge-funds-most-bullish-in-two-years

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

drogie niedźwiadki / 164.126.196.* / 2013-02-22 11:34
zima wasza,wiosna nasza
 
synonim / 2013-02-22 11:57 / portfel / Tysiącznik na forum
kwiecień wasz a maj nasz

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

Nabrali się na zelonego krokodyla / 178.36.181.* / 2013-02-22 11:25
Chciwi zagraniczni spekulanci nakupowali sporo polskich obligacji w ostatnich trzech latach i są ugotowani...
Stąd ta wczorajsza panika Fitch, mająca na celu zmniejszyć ich straty przy wyrzucaniu towaru...

Foreign investors have bought record amounts of Polish bonds in the last three years.
 
USA_man / 178.23.108.* / 2013-02-22 15:48
Mam sporo obli polskich i UE w funduszach, co radzisz- uciekać do funduszy pieniężnych czy jak?

Re: Wzrosty na GPW są możliwe? Dużo zależy od...

synonim / 2013-02-22 11:24 / portfel / Tysiącznik na forum
Cały wyskok po IFO na DAX już skasowany
 
A może UFO? / 178.36.181.* / 2013-02-22 11:28
A co to jest IFO?
 
synonim / 2013-02-22 12:33 / portfel / Tysiącznik na forum
Coś jak UFO tylko głupsze
Najpopularniejsze
?
Zacznij wprowadzać nazwę interesującego Cie waloru
Giełda na skróty
Indeks Wartość Zm. [%] Obroty [mln.]
WIG 55690,73 +0,24% 89,12
WIG20 2445,86 +0,19% 73,37
WIG30 2673,26 +0,17% 74,70
mWIG40 3850,24 +0,19% 12,24
sWIG80 13728,95 +0,03% 2,41
Indeks Wartość Zm. [%] Godz.
Dow Jones Industrial 18126,12 -0,20% 16:00
Nasdaq 5097,98 -0,17% 17:16
Nikkei 225 20563,15 +0,06% 15:00
DAX 11593,18 -0,72% 09:55