Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRO
|

Państwowy gigant znów bez sternika. Dotychczasowy szybko rezygnuje

3
Podziel się:

KGHM Polska Miedź znów pozostaje bez szefa. Zbigniew Bryja, dotychczasowy p.o. prezesa, w środę złożył rezygnację. W dokumencie zrezygnował także z zasiadania w zarządzie, jak i w radzie nadzorczej spółki. Firma do 28 lutego czekała na wnioski w konkursie mającym wyłonić nowe władze.

Państwowy gigant znów bez sternika. Dotychczasowy szybko rezygnuje
KGHM bez prezesa. Zrezygnował Zbigniew Bryja, który dotychczas pełnił obowiązki (Adobe Stock, Mateusz Szymanski)

Spółka KGHM w środę opublikowała komunikat o rezygnacji Zbigniewa Bryi. Zgodnie z wolą jego autora, wchodzi on w życie w momencie odebrania go przez firmę.

Zbigniew Bryja zrezygnował z czasowego wykonywania czynności prezesa KGHM, wiceprezesa zarządu ds. finansowych, wiceprezesa zarządu ds. korporacyjnych oraz wiceprezesa zarządu ds. rozwoju, a także zrezygnował z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej spółki – czytamy w komunikacie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ostatnie dni nominatów PiS w spółkach. "Rusza fala walnych zgromadzeń"

KGHM znów bez prezesa

A zatem KGHM znów zostaje bez osoby pełniącej obowiązki prezesa. I to w przededniu finalizacji konkursu na obsadę zarządu. Spółka czekała na kandydatury chętnych do 28 lutego. W środę 6 marca miały odbywać się rozmowy kwalifikacyjne z zainteresowanymi.

Dotychczasowy prezes Tomasz Zdzikot został odwołany z funkcji 13 lutego. Taką decyzję podjęto podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy (NWZA). Razem z nim poleciały głowy pozostałych przedstawicieli dotychczasowych władz KGHM.

To właśnie Zdzikota zastąpił Zbigniew Bryja. Teraz jednak i on zrezygnował ze stanowiska.

"Miotła" w KGHM ruszyła pełną parą

Rządowa "miotła" szybko zresztą zabrała się do porządków w miedziowym gigancie. Już po tygodniu od zmian na szczycie władzy, media poinformowały o odwołaniu kilkunastu dyrektorów w KGHM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
Kawon
2 miesiące temu
Dobry gospodarz nie zwalnia całego zarządu, kojarzy mi się to z Rosją radziecką. Już Giedroyć pisał po 89 roku, że dobry gospodarz nie burzy a wykorzystuje co jest zbudowane.
Henryk
2 miesiące temu
Nie można być w zarządzie i radzie nadzorczej
Jojo72
2 miesiące temu
Czyli znów zapłacimy my podatnicy z podatków i przy remontach