Na skróty
Jak zacząć inwestować na giełdzie?
2005-10-11 00:00

Jak zacząć inwestować na giełdzie?

Autor: Małgorzata SzafarzCo czwartą złotówką na warszawskiej giełdzie obracają inwestorzy indywidualni. Statystycznie coraz częściej robią to on-line, za pośrednictwem Internetu. Wbrew pozorom, nie jest to wcale takie trudne, jak może się wydawać.

Najbardziej aktywni z giełdowych „on-line-owców” twierdzą, że teraz nawet nie wyobrażają sobie składania zleceń inaczej, niż przez Internet.

Tymczasem jeszcze kilka lat temu, gdy posiadanie komputera z dostępem do Internetu nie było tak powszechne, jak dzisiaj, śledzenie notowań giełdowych w czasie rzeczywistym, dla wielu osób możliwe było jedynie w specjalnie do tego wydzielonych pomieszczeniach biur maklerskich.

Rynek można było obserwować tam na bieżąco, jednak zlecenie przekazywało się obsługującemu taką salę maklerowi. Makler przygotowywał je w formie pisemnej (zlecenie musiało zawierać dane inwestora, numer rachunku, rodzaj zlecenia: kupno/sprzedaż, limit ceny, datę), drukował, prosił inwestora o podpis i dopiero wtedy wprowadzał takie zlecenie na giełdę.

Trwało to co najmniej kilka minut. Często w tym czasie okazywało się, że sytuacja na rynku zmieniała się na tyle, że wypada tylko takie zlecenie anulować i wystawić nowe po innej cenie (oczywiście, też wg. takiej samej, papierowej procedury).


Dzisiaj inwestowanie na giełdzie możemy sobie ułatwić do maksimum.
Potrzebujemy do tego:
- komputera z dostępem do Internetu (najlepiej stałe łącze)
- internetowego rachunku inwestycyjnego
- pewnej sumy pieniędzy.

Rozpoznajemy swoje potrzeby

Przed wyborem biura maklerskiego dobrze jest porównać co najmniej kilka ofert.
Obecnie największą ilość rachunków inwestycyjnych prowadzą w kolejności: BM BPH, Centralny Dom Maklerski Pekao, DM Penetrator, BDM PKO BP, DM BZ WBK, Millenium Dom Maklerski, ING Securities (wszystkich biur w Polsce jest około 40).
Nie oznacza to jednak, że oferta innych biur nie jest godna uwagi. Z pewnością warto to sprawdzić i wybrać taki pakiet, który będzie dostosowany zarówno do naszej wiedzy o giełdzie, jak i możliwości oraz sposobu inwestowania.


Kliknij tutaj, aby zobaczyć spis biur maklerskich.

Jeżeli więc o giełdzie wiemy niewiele, dokonywać transakcji będziemy tylko czasami (np. co kilka miesięcy) i raczej na dłużej, to warto zdecydować się na pakiet najprostszy z opcją obserwowania w czasie rzeczywistym 1 najlepszej oferty kupna i sprzedaży danego waloru lub ewentualnie z opcją śledzenia rynku z 15-minutowym opóźnieniem. W wielu biurach maklerskich nic za to nie zapłacimy lub będzie to objęte standardową opłatą za prowadzenie rachunku.

Jeżeli natomiast o giełdzie wiemy trochę więcej, inwestować będziemy większe sumy, planujemy dokonywać transakcji nawet kilka razy w ciągu jednej sesji, a ponadto zależy nam np. na lokowaniu wolnych środków na lokatach typu over night (bo rachunki inwestycyjne nie są oprocentowane), to warto zaopatrzyć się w narzędzia, które nam to umożliwią.

W takiej sytuacji sensowne jest wykupienie pakietu najobszerniejszego, zapewniającego nam dostęp do najświeższych informacji giełdowych dostarczanych przez renomowane agencje, obserwowanie 5 najlepszych ofert kupna i sprzedaży, dostęp do aktualnych analiz, raportów i wykresów opracowywanych przez dane biuro. To, oczywiście, kosztuje. W zależności od biura zapłacimy za to około 100-200 zł. miesięcznie. Niektóre domy maklerskie zwalniają inwestorów z tej opłaty pod warunkiem „wypracowania” na rachunku miesięcznego obrotu o określonej wartości.

Zakładamy rachunek inwestycyjny

Otwarcie internetowego rachunku inwestycyjnego w jednym z biur maklerskich nie powinno zająć nam więcej niż tydzień.

Pierwszym krokiem jest dokonanie – za pośrednictwem Internetu – rejestracji, w której podajemy swoje dane (imię, nazwisko, data i miejsce urodzenia, NIP, PESEL, dane z dowodu tożsamości, adres, e-mail) oraz określamy zakres usług, które nas interesują.

Kolejnym krokiem jest podpisanie umowy, którą biuro maklerskie przygotowało na podstawie dostarczonych przez nas danych i przesłało nam pocztą (czekamy 2-3 dni). Możemy to zrobić za pośrednictwem poczty, kuriera, w obecności notariusza lub – co chyba najwygodniejsze – w siedzibie biura lub w jednym z jego oddziałów (w zależności od biura mamy do wyboru kilka opcji).

Po odesłaniu podpisanej umowy czekamy jeszcze na otrzymanie identyfikatora, kodów dostępu do rachunku oraz hasła (za dodatkową opłatą możemy również zdecydować się na token). Następnie musimy przelać na nasz rachunek inwestycyjny środki, za które będziemy mogli kupować interesujące nas walory (niektóre biura określają minimalną sumę takiej pierwszej wpłaty, przeważnie około 5000 zł).

Gdy po załogowaniu się otrzymamy dostęp do konta i stwierdzimy, że przelane przez nas pieniądze są już na naszym rachunku, możemy dokonywać pierwszych transakcji.

Zaczynamy inwestowanie

Po zmianie, od początku października 2005, sesja na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie trwa od 9.30 do 16.30 (dawniej 10.00-16.30). W tym czasie możemy wystawiać zlecenia kupna i sprzedaży wybranych przez nas walorów.

Papiery wartościowe notowane są w ramach dwóch różnych systemów notowań:
- kursu jednolitego z dwukrotnym określaniem kursu (fixingiem): pierwszy fixing ustalany jest o godz. 11.15, drugi – o godz. 15.00
- w systemie notowań ciągłych, w ramach, którego następują ciągłe zmiany cen (kursów), po jakich dochodzi do zawarcia transakcji.

Zgodnie z obowiązującym od 5 lat na GPW systemem giełdowym WARSET do wyboru mamy następujące rodzaje zleceń:
* zlecenia z limitem ceny (Limit),
* zlecenia po cenie rynkowej (PCR),
* zlecenia po cenie rynkowej na otwarcie (PCRO),
* zlecenia po każdej cenie (PKC),
* zlecenia z warunkiem minimalnej wielkości wykonania (Wmin),
* zlecenia z warunkiem wielkości ujawnianej (WUJ),
* zlecenia z limitem aktywacji (LimAkt),
* zlecenia z oznaczeniem ważności do końca sesji (DZIEŃ),
* zlecenie z oznaczeniem ważności do pierwszego wykonania, (WiN)
* zlecenie z oznaczeniem ważności wykonaj lub anuluj (WuA).

Jeśli nigdy nie inwestowaliśmy jeszcze na giełdzie, proponuję zacząć od zleceń najbardziej popularnych i dla początkujących najprostszych – z limitem ceny.

Każde zlecenie, zarówno kupna, jak i sprzedaży, musi zawierać ściśle określone informacje: datę złożenia, rodzaj zlecenia (kupno, czy sprzedaż), dane dotyczące składającego zlecenie, nazwę papieru wartościowego, który ma być przedmiotem transakcji, liczbę papierów wartościowych, cenę, po której chcemy dokonać transakcji, termin ważności zlecenia oraz dodatkowe warunki wykonania zlecenia.

W momencie składania zlecenia musimy pamiętać, że na naszym rachunku powinno znajdować się tyle środków, by wystarczyło ich na pokrycie zlecenia oraz pobieraną przez biuro maklerskie prowizję (przeważnie 0,3-0,4 proc. wartości transakcji). Jeśli pieniędzy będzie za mało – system odrzuci nasze zlecenie.

ZOBACZ TAKŻE:

Raport Money.pl o tym, kto zarabia na giełdzie.

Notowania GPW

Archiwum GPW

Profile spółek


Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

gracz giełdowy :P / 77.253.49.* / 2015-02-16 20:45
tylko nie myl słowa inwestycja z grą bo u nas to przede wszystkim gra,także mocno uważaj

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

jan356 / 31.182.67.* / 2015-02-15 21:02
Mozna bardzo duzo zarobic na opcjach binarnych.

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

Andreus / 2013-10-29 17:53
Czy zna ktoś brokera polskiego, ale bank do przelewu, -nie unijny?

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

Antosia78 / 164.126.161.* / 2013-10-27 16:19
W DM PKO mają dobrą promocję do końca października 2013 na konta. Ja u nich założyłam taki rachunek jak dowiedziałam się ze KBC likwiduja. Nowi klienci DM PKO są zwolnieni z rachunku do końca 2013 no i na zlecenia stałe na GPW i rynki zagraniczne są obniżone stawki prowizyjne

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

MAA12 / 2013-10-15 11:09
Jak ktoś zaczął "inwestować" po takim artykule to nie dziwne, że tyle ludzi traci. Założenie konta maklerskiego i ogarniecie składanie zleceń jest akurat najmniejszym problem przed jakim staje aspirujący inwestor. Wiedza kiedy kupić, co kupić, kiedy sprzedać, jak chronić kapitał i wiele innych to prawdziwe problemy, które należy rozwiązać zanim zacznie się wkładać pieniądze na giełdę.
Z drugiej strony 100% teorii a 0% praktyki nie zrobi z Ciebie skutecznego inwestora. Polecam zapoznać się z wybraną metodą i od razu wytestować ją na rynku. Wtedy zdobędziesz doświadczenie potrzebne do dalszego rozowju.
Dla mnie dużym krokiem było znalezienie metody opisywanej na tej stronie: http://metodanaakcje.pl/
Krótko i zwięźle, zawiera wszystko co trzeba. Prosty język, dużo wiedzy. Autor ostatnio wystartował z mini kursem o cyklach rynkowych. Za darmo można zapisać się tutaj: http://kurs.twojeakcje.pl/

Pozdrawiam,
MAA12

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

jakinwestowacpieniadze / 2013-09-05 22:26
Trzeba trochę poczytać na początku, ale to nie nauczy nas panowania nad emocjami, które na giełdzie są wszechobecne. Tak więc trzeba zacząć - najlepiej od niewielkiej kwoty. Polecam artykuł:
http://www.jakinwestowacpieniadze.pl/gielda/niezbednik-gieldowy-czyli-skad-brac-informacje-czytelnia/

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

mni / 79.186.251.* / 2013-09-05 15:49
proponuje zacząć od wiedzy na temat inwestowania i finansów.

http://www.zlotemysli.pl/spelniajmarzenia13,1/prod/12227/gielda-pasja-pieniadze-daniel-sokolowski.html

www.inwestujesz.org - dobre miejsce do rozpoczęcia nauki

Apollo530 / 37.209.146.* / 2013-06-25 21:44
Jeśli chcesz dowiedzieć się jak postawić pierwsze kroki na giełdzie odwiedź stronę www.inwestujesz.org zapewniam wszystkich że warto!

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

Sygnały giełdowe / 178.235.182.* / 2012-09-07 20:07
Sygnały systemu:
http://sygnaly-gieldowe.blogspot.com/

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

AdamAA / 212.182.90.* / 2012-08-29 13:32
Witam, jeśli chcesz zarobić pewne pieniądze to odwiedź stronę www.permanent.cba.pl. Zarób pewne pieniądze bez żadnego wkładu początkowego , a odmienisz swoje życie już dziś. Wejdź i przeczytaj informacje na niej zawarte, nic Cię to nie kosztuje.

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

DIF / 80.251.161.* / 2012-08-16 15:53
Jeśli chodzi o początki na giełdzie, to dobrze jest obrać sobie jedną metodę i tylko nią podążąć. Czyli obrać sobie jeden system, metodę analizy. Ciekawą sprawę ma DIF Broker, na bieżąco poblikuje analizy rynku akcji. Jest to rynek akcji zagranicznych, surowce, waluty.

http://www.difbroker.com/web/pl_pl/szkolenia_gielda

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

rabunia89 / 2012-07-26 21:59 / Bywalec forum
Forex to nie jest jakiś banał, lecz ciężka praca dla wybranych, tak więc nie nakręcaj się, że na pewno ci się uda. Raczej nastaw się na nie. Przejdź te szkolenia, poczytaj trochę literatury – im więcej poznasz teorii tym łatwiej będzie ci się w to wszystko wdrożyć.
 
Gosc1001 / 82.24.148.* / 2012-07-26 22:13
Witaj Rabunia.
Z połową wypowiedzi się zgadzam. Może słowo wybrani jest trochę zbyt ostre ale ze szkoleniami to bym uwazał. Zrobią chłopakowi sieczkę z mózgu i potem będzie niezdolny do jakiejkolwiek resocjalizacji w tej kwestii. Forex jest rzeczywiście ciężkim tematem i wymaga studiów ale kochani, nikt wam nie sprzeda a już na pewno nie da za darmo recepty na zarabianie na giełdzie. Do tego trzeba dojść samemu lub mieć mega farta i znaleźć wprowadzającego. Poza tym jeśli wymagają obrotów 100 tys dol. to ja bym się od tego odsunął natychmiast. To jest pierwszy krok do szybkiego bankructwa. Coraz więcej mniejszych lub większych instytucji finansowych szuka kasy i będą to robić w każdy sposób. Dadzą mu szkolenie za darmo a wykończą go finansowo w ciągu 2 miesięcy. I nerwowo też. I zawsze mogą powiedzieć, że nie uczył sie wystarczająco dobrze. Inwestowanie na giełdzie to studia i to wieloletnie a nie weekendowy kurs. Chcielibyście latać na międzynarodowych liniach z pilotem, który nauczył się prowadzić samolot w ciągu weekendu?
Na koniec, zawróćcie uwagę, że każdy i tak postępuje po swojemu, nawet gdyby trafił na dobrego nauczyciela.
Pozdrawiam.
 
rajec / 212.96.244.* / 2012-07-27 13:28
Oni dają do obracania 100 tysięcy, a masz zarobić 2 tysiące dolarów. Uczę się - jak dla mnie perspektywy są niezłe. Bez tego Maximus Trading raczej bym się nie zabrał za temat, a tak mam jakąś motywację. Na pewno napiszę na forum co mi z tego wyszło.

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

jurat / 212.96.244.* / 2012-07-24 13:30
Ja zaczynam z Maximum Trading. Dali mi za darmo szkolenie, mam zarobić przez pierwszy miesiąc 2 tysiące dolarów, by współpracować z nimi na stałe. Największa ciekawostka - mam obracać kwotą 100 tysięcy dolarów i to mnie najbardziej szokuje...
 
stotin / 89.70.126.* / 2012-07-24 13:47
po 1. nabadz odpowiednia wiedze. po 2.nabadz odpowiednia wiedze i po 3. nabadz odpowiednia wiedze!!! a potem nie bedziesz juz zadawal takich pytan. nastepnie praktyka,ale nie na jakiejs platwormie demo albo za nieistotne dla Ciebie kwoty. musisz zaczac od sum,ktore sa dla Ciebie istotne np. pol roczne Twoje dochody wtedy poznasz siebie i Twoje emocje w ekstremalnych warunkach , ktorych teraz raczej nie brakuje! Wiec powodzenia!
 
rabkasa / 212.96.244.* / 2012-07-25 13:36
Wiem - wiedza najważniejsza. Zaczynam z nimi pakiet szkoleń - ma mnie to niby przygotować na samym początek działania, a później sam mam pokazać, czy się do tego nadaję. Musi mi się udać ;/

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

Akumuluj24_pl / 79.185.127.* / 2012-04-13 11:51
Wg mnie przede wszystkim należy uzupełnić wiedzę teoretyczną z zakresu inwestowania,stad też w księgarni giełdowej znajdziesz szereg literatury odnośnie inwestowania,od której powinieneś zacząć.

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

shaki / 95.49.41.* / 2012-03-16 09:02
gieldaabc.galeriasmaku.info.pl

...W tej części wyjaśnimy sobie, jak wybrać biuro maklerskie, które będzie prowadzić dla nas rachunek papierów wartościowych. Trzeba powiedzieć, że w akcje można inwestować tylko i wyłącznie posiadając taki rachunek. Akcji nie można kupować na zwykły rachunek oszczędnościowo- rozliczeniowy, akcje nie mają też formy papierowej tak, aby można je przechowywać w domu czy w sejfie. Można je kupować i sprzedawać za pośrednictwem rachunku inwestycyjnego, natomiast zobaczyć ich się po prostu nie da...

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

plus500 / 213.123.227.* / 2012-02-09 23:16
Proponuję sprawdzenie swoich sił na banalnie prostej platformie brokerskiej plus500 i zarabiać naprawdę duże pienišdze za niewiele na wahaniach kursów walut, surowców, akcji itp. Na poczštek można się pobawić za darmo wirtualnymi pieniędzmi albo bonusem kilkudziesięciu złotych, jaki dostaje się na start. Spróbować zawsze można.
Oto link do programu platformy plus500:
http://www.plus500.com/pl/StartTrading.aspx?id=30806&tags=prm&pl=2

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

jankofranko / 77.253.250.* / 2012-02-02 15:31
najlepiej zacząć inwestować na giełdzie na sucho/wirtualnie fajny serwis na ktorym mozna pograc na gpw to http://gragieldowa.pl. mi pomoglo bo teraz gram juz na prawdziwej gpw, polecam

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

trani / 95.49.85.* / 2012-01-11 20:20
naprawde to nie ma znaczenia jak zacząć !! pewne jest ze wczesniej czy pozniej stracisz !! gielda tak naprawde niczym nie rozni sie od gry w trzy karty na bazarze .

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

New Neo / 80.251.161.* / 2012-01-10 14:26
Najlepiej zacząć inwestowanie bezpeicznie, czyli od platformy demo. Większość brokerów udostępnia takie platformy za darmo na 30 dni. W tym czasie możemy przetestować jak to wszystko działa, ile zarabiamy jak dobrze obraliśmy kierunek, ile płacimy prowizji itd.
Osobiście już od lat korzystam z multi platformy Dif Broker
http://www.difbroker.com/web/pl_pl/home
 
robertkajzer / 2012-01-19 16:20 / Bywalec forum
Warto miec jednak na uwadze, ze w rzeczywistosci duzo trudniej osiagnac sukces w inwestowaniu i nie nalezy popadac w samozadowolenie, gdy zacznie sie na platformach demo generowac wysokie zyski.

Wysokie zyski na platformach demo nie musza sie przekladac na wysokie zyski w prawdziwym iwnestowaniu. Duzo role odgrywa tutaj psychologia inwestowania. Podczas iwnestowania na platformie demo na nasze decyzje inwestycyjne niewplywaja emocje.

---
http://www.growandgo.pl ---> DARMOWY kurs: Jak skutecznie zacząć inwestować na giełdzie?
http://abcinwestowania.wordpress.com ---> porady inwestycyjne

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

Alicja Alus / 80.251.161.* / 2011-12-14 15:27
dobra i dziecinnie prosta jest platforma One World Broker http://www.oneworldbroker.com/web/owb-pl_pl/try-demo

Jest to Forex, metale oraz indeksy giełdowe. Uwielbiam wykresy na tej platformie są naprawdę super, dzieki temu lepiej mi się traduje.

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

Zerikkat / 91.94.1.* / 2011-11-07 14:24
tez mam konto na ttolsie i polecam ten portal wszystkim początkującym. Ładnie można zarządzać całym portfelem i wizualnie to bardzo ładnie wygląda.

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

Empathy / 46.134.126.* / 2011-11-07 14:17
A czy na www.ttools.pl jest możliwość automatycznych zleceń, ustawiania stop losssów i pewnych automatyzacji, żebym tylko ustawił transakcję i automatycznie realizował zyski?
 
Zerikkat / 178.180.147.* / 2011-11-08 14:18
Empathy: tak, można kupować akcje, obligacje, można ustawić stop loss i tworzyć różnego rodzaju analizy. Inne portale tego nie mają, dlatego wielki ukłon w stronę twórców Ttools.
 
Ad-555 / 83.22.33.* / 2011-11-08 14:44
Ojej - jaka fajna piaskownica dla tych którzy sobie cuda mogą a może wspomnisz o realiach, o sensie inwestowania w rynki finasowe, oczywiście realnym sensie, przecież powszechnie wiadomo iż nie dla zabawy ludziska dorobek swojego życia w to pakują. I pytam się po co? - dlaczego nie uprzedzisz swoimi bajerami o przekrętach "mocnych" - dbających skrupulatnie o to by żadna inwestycja nie zwróciła się chociaż z odzyskiem prowizji. Zgoda, można zauważyć ponadprzeciętne wzrosty w zainwestowane spółki, jednak masz wtedy nieoficjalną gwarancję awarii systemu transakcyjnego albo netu.
 
Empathy / 46.112.73.* / 2011-11-09 13:37
Chyba każdy kto inwestuje na giełdzie zna definicję słowa „inwestowanie”. Inwestowanie nie oznacza, że Twoje akcje zawsze pójdą w górę. Nie można oczekiwać również, że pośrednik odda komuś pieniądze jak akcje pójdą w dół. Bo co jak akcje pójdą w górę? Wtedy będziemy mu musieli oddać? Hę? Bardzo mi przykro, ale na inwestować trzeba się znać i nie nauczysz się dopóki tego nie skosztujesz... moim zdaniem portale internetowe takie jak wymieniany tutaj ttools.pl mogą znacząco pomóc w początkowej fazie inwestowania.

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

LajkonikK-K / 87.96.103.* / 2011-10-26 16:46
Moim ulubionym portalem i źródłem wiedzy jest ttools- www.ttools.pl . Najlepszy chyba dla początkujących inwestorów, bo napisany prostym językiem i tłumaczący różne nawet podstawowe terminu przy okazji analiz.
 
Zawsze / 188.146.105.* / 2011-10-27 15:21
Ttools jest całkiem niezłym wyborem. Z tego co się orientuję, to analizy techniczne zamieszczane na tym portalu są dosyć trafne. Faktycznie, jeżeli ktoś jest początkującym inwestorem, który stawia pierwsze kroki na „parkiecie”, to jest to rozsądna opcja.

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

Akapella / 31.61.130.* / 2011-10-25 13:38
W inwestowaniu przeciwnie do „normalnego życia” należy bardzo ostrożnie zwiększać intensywność swoich inwestycji. Niestety wielu początkujących inwestorów podąża za emocjami, które praktycznie zawsze prowadzą ich na manowce. Warto mieć swoistego guru, w formie znajomego z doświadczeniem, a jeżeli takowego nie mamy odpowiedni portal dla początkujących inwestorów (polecam www.ttools.pl). Grunt, żeby uczyć się na małych kwotach, obserować trendy i sprawdzać wiedzę „w polu”

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

Tomassi / 62.69.204.* / 2011-10-17 14:01
Polecam wpisać w Google "dziennik inwestora"

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

inwestgiełdowa / 46.77.1.* / 2011-09-21 06:03
dużo nauczyłem się z tej książki polecam
http://www.zlotemysli.pl/czytamwiencjestem,1/prod/6662/czas-na-gielde-daniel-sokolowski.html

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

handlowiec79 / 213.123.227.* / 2011-09-18 12:45
Proponuję sprawdzenie swoich sił na banalnie prostej platformie brokerskiej plus500 i zarabiać naprawdę duże pieniądze za niewiele na wahaniach kursów walut, surowców, akcji itp. Na początek można się pobawić za darmo wirtualnymi pieniędzmi albo bonusem
kilkudziesięciu złotych, jaki dostaje się na start. Spróbować zawsze można. Oto link do programu platformy plus500:
http://www.plus500.com/pl/StartTrading.aspx?id=30806&tags=kampania&pl=2

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

Do Jacek Parker 81 / 78.133.214.* / 2011-09-08 10:00

Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w akcje lub CFD na akcje, polecam platforme DIF
Broker.

Nie rozumiem. To nie trzeba iść do Domu Maklerskiego i otwierać konta czy jak

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

Jacek Parker 81 / 80.251.161.* / 2011-09-07 14:40
Jeśli jesteś zainteresowany inwestowaniem w akcje lub CFD na akcje, polecam platforme DIF Broker.

Niskie opłaty, bogata oferta
http://www.difbroker.com/web/pl_pl/home

Re:

Marcin43 / 77.115.6.* / 2011-08-11 13:23
Jeśli interesuje Cię inwestowanie to odwiedź stronę: http://www.plus500.com/?id=20811&pl=2
Po otwarciu rachunku automatycznie dostajesz bonus 50zł i możesz inwestować w akcje, indeksy, ropę, złoto, waluty forex,kontrakty różnic kursowych. Założenie konta i test platformy jest darmowy i bezterminowy. Po wpłaceniu własnych środków możesz liczyć nawet na 15 000zł dodatkowych środków od http://www.plus500.com/?id=20811&pl=2 w zależności od wysokości Twojej pierwszej wpłaty.

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

pecha / 78.8.83.* / 2011-06-17 14:34
Polecam wam program do sprawdzenia swoich sił na giełdzie program WIRTUALNY INWESTOR. Dzięki niemu można inwestować w prawdziwe akcje, ale wirtualnymi pieniędzmi i sprawdzić ile możnaby zarobić w realu. Na początek dobre, żeby nie ryzykować prawdziwych pieniędzy. Program można pobrać tutaj:

http://w20.pl
 
ee / 85.202.35.* / 2011-07-05 15:53
Ja osobiście mogę polecić książkę w której poznać można podstawy inwestowania na GPW, które są wyjaśnione "po ludzku" i zrozumiale dla każdego, kogo kusi Giełda Papierów Wartościowych.

http://zlotemysli.pl/collection,1/publication/show/3847/gpw-i-gielda-papierow-wartosciowych-w-praktyce.html

zresztą można poczytać sobie opinie o tej książce

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

Kasieczka354 / 77.254.248.* / 2011-06-10 14:32
Też kiedyś miałem ten dylemat. Jak jeszcze nie byłem pełnoletni:) Miałem jakaś drobną sumę. Chyba 400 zł. Inwestując to w akcje to bym zarabiał naprawdę grosze. Ale na moje szczęście trafiłem na tą stronkę, sprawdźcie!

www.permanent.cba.pl

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

midas47 / 2011-04-12 23:26
http://www.gieldajakzaczac.pl/ swietna strona dla szukajacych skondensowanej tesci

Jak zacząć inwestować na giełdzie?

mbielu / 2011-03-20 22:47 / Bywalec forum
Witam,
Co do gry na giełdzie i inwestowania to najwazniejsze jest to aby dobrze poznac sprawe z
którą bedziemy mieli do czynienia GIEŁDĘ i cały mechanizm rynków kapitałowych. Ja na
poczatku grałem bez wiedzy licząc na łud szczescia i nawet dobrze mi szło ale na dłuższą
metę jestem w plecy, bo bez wiedzy daleko nie zajedziesz... Najważniejsze to wiedza
dlatego polecam publikacje które zblizyły mi temat, jest to naprawde nie wielki wydatek,
który moze zwrócic sie tysiąckrotnie w ciagu niedługiego czasu. Wystarczy skopiowac linki
i wkleić do swojej przegladarki. Miłej lektury:

http://czas-na-gielde.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/

lub link do całego zagadnienia związanego z inwestycjami:

http://www.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/category/2129/

Pozdrawiam
bielu

Jak zacząć inwestować na giełdzie?

t-p / 195.182.34.* / 2011-03-10 12:15
http://take-profit.pl/szkolenie-19032011-praktyczne-aspekty-analizy-technicznej-na-gieldzie-gpw/

Jak zacząć inwestować na giełdzie?

Klemensownik / 85.28.130.* / 2011-03-01 23:35
Giełda, któż na niej nie chce zarabiac kokosów? Brutalna prawda jest taka ze jesli ktos zarabia to ktoś również traci....Nie ma tutaj łatwych pieniedzy... trzeba czasu i wiedzy aby mozna sobie spokojnie zyc z inwestycji... Znam duzo ludzi którzy grają na pałę, pędzą za tłumem, kieruja sie rekomendacjami...niestety to wszystko za pozno i kiedy oni kupuja to inni juz sprzedają i bardzo czesto to własnie oni skladają sie na zarobki tych co mają wiedze i doswiadczenie...

Pamietaj aby grac trzeba mieć wiedze, umiec analizowac wykresy, odczytywac prawdilowo informacje dawane przez rynek...

Tutaj mozesz sciagnac darmowe fragmenty bardzo ciekawych publikacji:
Wstep do giełdy:

http://www.wrzuc.to/vQ4S5AxNgy.wt

Lub dla bardziej doswiadczonych:

Giełda papierów wartosciowych w praktyce:

http://www.wrzuc.to/U0vPu3oAOE.wt

Analiza fundamentalna w praktyce:

http://www.wrzuc.to/utuDPYU611.wt

Kontrakty terminowe i opcje w praktyce:

http://www.wrzuc.to/TrG2yiwce.wt

Analiza techniczna w praktyce:

http://www.wrzuc.to/1ojcyPn.wt

I ostatni juz dla wyjadaczy giełdowych
Alternatywne metody analizy technicznej w praktyce:

http://www.wrzuc.to/JgN1mc.wt

Zapraszam do czytania darmowych fragmentow...
Pozdrawiam
Klemens
 
rabunia89 / 2012-07-30 19:25 / Bywalec forum
No śmiało próbuj. Nie sprawdzisz się to nie będziesz wiedział czy to dla ciebie. Po prostu nie nastawiaj się na łatwiznę – wiem, że masa ludzi myśli, że forex to miliony bez niczego. Oby ci ten Maximus Trading wbił do głowy to, co jest w tym wszystkim najważniejsze.
 
Rysiek.... / 83.22.28.* / 2011-07-06 10:54
Jak widzimy szkoda życia , czasu, naszej krwawicy by śodki finansowe takiej szumowinie powierzyć - chyba, że koniecznie chcemy je stracić, lokata mimo, że nie pokrywa inflacji, daje nam czas na luksus logicznego inwestowania poza rynkami finansowymi, obarczonymi interesami mnogości produktów o standardzie - inwestuj a jeśli nie odzyskasz nawet szczątkowych wartości kapitału - to co nam zrobisz?
 
rajec / 212.96.244.* / 2012-07-31 13:46
Po ich podejściu do szkoleń widzę, że raczej faktycznie oni chcą zapewnić sobie pracowników, którzy będą dokładnie znali się na temacie. Pierwszym raz jestem na szkoleniu, w którym prowadzący tak się angażują - zawsze wyglądało to inaczej. Za jakiś czas dam wam znać o efektach.

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

inwestor75 / 62.87.243.* / 2011-01-22 02:11
Jak sam zaczynałem inwestycje na giełdzie to dużo o tym czytałem, przeczytałem bardzo dużo publikacji i najlepsza, którą mogę polecić to ta: http://tnij.org/inwestowanie-na-gieldzie

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

tomaszinwest / 85.28.130.* / 2010-12-14 18:16
Chcesz ciekawych informacji o giełdzie i rynkach finansowych. Zarabiaj z głową. Wiedza to podstawa dobrego zarobku. Czas na giełde!

http://czas-na-gielde.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/

Pozrawiam
T

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

sebek122323 / 195.117.213.* / 2010-12-08 19:39
Znalazłem ciekawe forum gdzie można pobrać program do analizy technicznej Metastock oraz materiały edukacyjne dla początkujących inwestorów.

Materiały dostępne w dziale ,,Biznes i finanse,,

www.styl24h.pl

Pozdrawiam.

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

doris22323 / 195.117.213.* / 2010-12-08 16:44
Znalazłem ciekawe forum gdzie można pobrać program do analizy technicznej Metastock oraz materiały edukacyjne dla początkujących inwestorów.

Materiały dostępne w dziale ,,Biznes i finanse,,

www.styl24h.pl

Pozdrawiam.

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

Piotr111 / 46.113.95.* / 2010-12-07 23:27
Aby zacząć inwestować na giełdzie wystarcza szczere chęci.
Jesli chcesz zaczać inwestować na Giełdzie zapraszam na moja strone.

Pozdrawiam
Piotr Nowak
www.a6.makoo.pl

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

mbielu / 2010-12-06 19:40 / Bywalec forum
Witam,
Co do gry na giełdzie i inwestowania to najwazniejsze jest to aby dobrze poznac sprawe z
którą bedziemy mieli do czynienia GIEŁDĘ i cały mechanizm rynków kapitałowych. Ja na poczatku grałem bez wiedzy licząc na łud szczescia i nawet dobrze mi szło ale na dłuższą metę jestem w plecy, bo bez wiedzy daleko nie zajedziesz... Najważniejsze to wiedza dlatego polecam publikacje które zblizyły mi temat, jest to naprawde nie wielki wydatek, który moze zwrócic sie tysiąckrotnie w ciagu niedługiego czasu. Wystarczy skopiowac linki i wkleić do swojej przegladarki. Miłej lektury:

http://czas-na-gielde.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/

lub link do całego zagadnienia związanego z inwestycjami:

http://www.zlotemysli.pl/sukcesinternet,1/category/2129/

Pozdrawiam
bielu

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

Kasalenna / 2010-11-04 18:22
sprzedać - kupić łatwo powiedzieć, moim zdaniem za duże ryzyko, jak ktoś ma pieniądze to może się w to bawić, ale przedtem niech się dobrze zapozna pod względem teorii

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

111qa2 / 79.184.196.* / 2010-10-13 21:21
marketbase.pl

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

Bazyli10 / 89.78.86.* / 2010-10-12 22:33
Moim zdaniem należy zacząć od zdobycia teorii a następnie przekuć ją w praktykę.

Można np. zapoznać się z kompendium wiedzy na temat inwestowania na giełdzie, poczynając od podstaw poprzez analizę fundamentalną, opcje i kontrakty terminowe a na analizie technicznej kończąc.

Zerknijcie na to: http://tinyurl.com/33ck8rx

Moim zdaniem warte swojej ceny, a jak Wy myślicie?

Pozdrawiam,
Bazyli
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - mbielu.]
 
beginner15 / 89.78.251.* / 2010-10-17 13:51
Muszę przyznać, że to bardzo dobra publikacja. Napisana fachowo a jednocześnie zrozumiale. Kupiłem i nie żałuję - polecam.

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

higgi5 / 2010-10-08 11:43
Kupić akcje marketeo za kilka a najlepiej kilkadziesiąt tysięcy zł i poczekać tydzień lub dwa a następnie sprzedać z kilkutysięcznym zyskiem-proste?

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

xboss / 2009-09-14 22:41
heheh dobre :-)

Re: Jak zacząć inwestować na giełdzie?

linetrol / 213.76.14.* / 2008-08-04 23:19
zobacz www.staralliancecapital.pl
Najpopularniejsze
?
Zacznij wprowadzać nazwę interesującego Cie waloru
Giełda na skróty
Indeks Wartość Zm. [%] Obroty [mln.]
WIG 55772,02 -0,16% 332,01
WIG20 2452,46 -0,34% 224,15
WIG30 2681,39 -0,34% 285,39
mWIG40 3851,77 -0,03% 83,04
sWIG80 13706,27 +0,30% 14,13