Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|
aktualizacja

Tauron poszedł po kredyt do włoskiego banku. Intesa Sanpaolo pożyczył 750 mln zł

12
Podziel się:

Tauron wziął kredyt na spłatę zadłużenia i inwestycje. Zamiast krajowego banku zdecydował się na włoski Intesa Sanpaolo. Pożyczył 750 mln zł.

Na czele Tauronu stoi Filip Grzegorczyk.
Na czele Tauronu stoi Filip Grzegorczyk. (East News, MARZENA BUGALA- AZARKO / POLSKA PRESS/Polska Press/East News)

Tauron podpisał umowę kredytową z bankiem Intesa Sanpaolo na pięć lat o wartości 750 mln zł - podała energetyczna spółka, nad którą kontrolę sprawuje państwo.

Pieniądze te mają posłużyć sfinansowaniu wydatków związanych z energetyką odnawialną, inwestycjami w sieci dystrybucyjne oraz spłacie istniejącego zadłużenia.

Zazwyczaj polskie spółki, a tym bardziej te kontrolowane przez państwo, korzystają z usług banków działających w kraju. Dlaczego tym razem jest inaczej?

- Zapewnienie zróżnicowanego i elastycznego finansowania to istotny krok w kierunku realizacji planowanych inwestycji Taurona. Podpisana dziś umowa kredytu jest jednym z elementów, które pozwolą grupie na inwestowanie w odnawialne źródła energii oraz modernizację sieci dystrybucji energii elektrycznej - tłumaczy nieco wymijająco prezes Tauronu Filip Grzegorczyk.

Zobacz także: Tauron inwestuje w elektromobilność. Chce też pozostać liderem przyłączeniach energetyki rozproszonej

Podkreśla, że niedawno spółka kupiła pięć farm wiatrowych o mocy 180 MW, ale ambicje Taurony w zwiększaniu udziału OZE w miksie wytwórczym są znacznie większe. A na to potrzeba pieniędzy.

Jak podkreślają przedstawiciele Taurona, transakcja z włoskim bankiem wspiera Zielony Zwrot Taurona, czyli długofalową strategię grupy, której celem jest zwiększenie do ponad 65 proc. udziału źródeł nisko- i zeroemisyjnych w miksie wytwórczym.

Tauron Polska Energia jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła.

Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(12)
WYRÓŻNIONE
fartek
5 lata temu
Jak czuć. Nawet zawzięci nominaci pisowscy nie wierzą w uczciwość polskich banków. Te po "repisyzacji" nie mają pieniędzy i tyle.
dark
5 lata temu
Na proste pytania nie ma prostych odpowiedzi? Trzeba kluczyć, odpowiadać wymijająca. A redaktor nie był zbyt dociekliwy - chyba swój chłop.
As
5 lata temu
I widzimy prawdziwy obraz polskich spółek państwowych...
NAJNOWSZE KOMENTARZE (12)
energetyk
5 lata temu
No i mamy ! Największa firma w Polsce generująca mega zyski dzięki politykom nieugiętym wobec górniczejmafii JEST BANKRUTEM ! BRAWO POLITYCY !!!! JAKĄ NASTEPNĄ FIRMĘ DOPROWADZICIE DO UPADKU ŻEBY MAFIA GÓRNICZA NA WAS GŁOSOWAŁA ????
MM
5 lata temu
Tauron tak intensywnie był dojony przez rząd , że w końcu zabrakło . Za to świetnie się ma Rydzyk , jakaś tam fundacja narodowa i inne pisowskie twory utworzone po to żeby wyprowadzać pieniądze z majątku narodowego .
fff
5 lata temu
wkróce prezes wyleci na zbity pysk
Marco
5 lata temu
To jest sabotaż!!!! Cały zarząd spółki do dymisji. Wicepremier Sasin jako nadzorca także. Dlaczego?. Wszyscy myślący wiedzą dlaczego.
pokolo
5 lata temu
hihi , po cichaczu by jedna sluszna partyja sie nie dowiedziala ze gospodarka sztachetami podparta hihi .