Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Bardzo nieudana sesja na Wall Street. Bernanke nie pomógł

0
Podziel się:

Środowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła spadki najważniejszych indeksów, głównie z powodu gorszych niż oczekiwano danych z amerykańskiej
gospodarki.

Bardzo nieudana sesja na Wall Street. Bernanke nie pomógł
(Kentannenbaum/Dreamstime)

Środowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła spadki najważniejszych indeksów, głównie z powodu gorszych niż oczekiwano danych z amerykańskiej gospodarki.

Negatywnie zaskoczyły przede wszystkim informacje z rynku pracy. Zgodnie z raportem ADP, w kwietniu zatrudnienie w USA wzrosło tylko o 119 tys. wobec oczekiwań na poziomie 150 tys. Co więcej, zrewidowano dane za zeszły miesiąc z 158 do 131 tys. Również gorsze od tych sprzed miesiąca okazały się indeksy PMI i ISM dla przemysłu. Różnica jednak polegała na tym, że spadek ten był zgodny z konsensusem, więc nie miało to większego wpływu na środowe notowania.

Co ciekawe spadki na indeksach przyspieszyły po posiedzeniu Fed, choć wydaje się, że informacje stamtąd napływające były pozytywne. Na niezmienionym poziomie pozostały podstawowe parametry polityki monetarnej, tzn. utrzymano stopy procentowe na niemal zerowym poziomie, oraz utrzymano comiesięczny skup obligacji za kwotę 85 mld dolarów w ramach programu QE3. Jak na razie więc nie potwierdzają się obawy o możliwość wcześniejszego zakończenia luźnej polityki Fed.

Na zamknięciu Dow Jones Industrial zniżkował o 0,94 procent do 14 700,95 punktów. Nasdaq Composite spadł o 0,89 procent do 3299,13 punktów, zaś indeks S&P 500 - o 0,93 procent do 1582,70 punktów.

Od początku na Wall Street przeważali sprzedający akcje Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Wiele działo się także wokół największych amerykańskich spółek. Poznaliśmy całą serię raportów finansowych za I kwartał 2013 roku. W kilku przypadkach wyniki okazały się zaskakująco słabe. Facebook mimo znacznego wzrostu przychodów nie spełnił pokładanych w nim nadziei analityków i zarobił 12 centów na akcję, wobec oczekiwań na poziomie 13 centów. Na zamknięciu sesji za akcje spółki płacono 27,43 dolarów, co oznacza spadek o 1,22 procent w stosunku do wtorkowego zamknięcia.

W przypadku Mastercard przychody okazały się niższe od szacunków, jednak w najważniejszej pozycji wynikowej jaką jest zysk spółka zanotowała 16-procentowy wzrost rok do roku do 6,23 dolara na akcję (prognozowano: 6,17 dolarów). Bardzo podobne dane zaprezentował największy konkurent - Visa. Wypracowała ona 1,92 dolara na akcję wobec szacowanych 1,81 i zeszłorocznych 1,60 dolarów. Akcje obu gigantów potaniały w środę odpowiednio o 2,37 i 1,45 procent.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny rekord na S&P500. Będzie wyżej? Analitycy nie wykluczają, że hossa za oceanem tak szybko się nie skończy.
Zaskakujące dane z USA. Sprawdź, jak reagowali inwestorzy Zobacz także, jakie sygnały płyną z gospodarki Stanów Zjednoczonych oraz na czym skupia się uwaga rynku.
Nieudana próba na Wall Street. Ale i tak... W efekcie S&P500 wzbił się na poziom 1592,6 pkt - tuż poniżej utworzonego 2 tygodnie temu oporu na poziomie 1593 pkt.
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)