Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

EMC otworzy nowe przychodnie w Irlandii

0
Podziel się:

EMC Health Care Ltd, spółka zależna notowanej na warszawskim parkiecie firmy EMC Instytut Medyczny ma w planach otwarcie szpitala w Dublinie i dwóch dziennych ośrodków zdrowia w Galway i Waterford.

EMC otworzy nowe przychodnie w Irlandii

EMC Health Care Ltd, spółka zależna notowanej na warszawskim parkiecie firmy EMC Instytut Medyczny, w odpowiedzi na rosnący popyt ma w planach otwarcie szpitala w Dublinie i dwóch dziennych ośrodków zdrowia w Galway i Waterford - podał "The Irish Times".

EMC Instytut Medyczny prowadzi w Polsce pięć prywatnych szpitali i dziesięć dziennych ośrodków zdrowia dla pacjentów dochodzących. Latem ubiegłego roku otwarła pierwszą w Irlandii przychodnię zdrowia w centrum Dublina przy Parnell Square.

Według kierownika dublińskiej przychodni dr. Dariusza Jamroziaka, ośrodek w Waterford zostanie otwarty z początkiem maja br., zaś niewielki szpital w Dublinie w terminie czterech miesięcy. EMC chciałoby też otworzyć przychodnię w Cork, ale nie zdołała znaleźć odpowiedniego lokalu w centrum miasta.

W szpitalu w Dublinie wykonywane będą nieskomplikowane zabiegi chirurgiczne wymagające zatrzymania pacjenta na kilka godzin lub na noc, a ceny będą niższe niż te, które za te same zabiegi obowiązują w prywatnych klinikach irlandzkich.

Taryfa cen w przychodniach EMC jest taka sama jak u irlandzkich lekarzy domowych, ale korzyścią jest to, że wizyta nie wymaga uprzedniego zarejestrowania się, pacjent może przyjść w czasie, który mu odpowiada i zrobić badania na miejscu.

W styczniu br. 190 polskich lekarzy miało uprawnienia do pracy w Republice Irlandii wobec 103 w lipcu 2007 r. Dalsze wnioski czekają na rozpatrzenie przez irlandzkie stowarzyszenie lekarzy (Irish Medical Council).

Przychodnie EMC oferują możliwość konsultacji z lekarzami pediatrami, ginekologami, stomatologami, urologami i innymi specjalistami, a także usługi diagnostyczne. 35 proc. pacjentów stanowią Polacy, drugie 35 proc. Litwini i imigranci z innych krajów Europy Centralnej i Wschodniej, zaś resztę Irlandczycy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)