Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kolejne zaskakujące dane z USA. S&P500 powyżej 1700 punktów

0
Podziel się:

Amerykańskie indeksy za sprawą mocnych argumentów ruszyły do ataku na rekordowe poziomy.

Kolejne zaskakujące dane z USA. S&P500 powyżej 1700 punktów
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Amerykańskie indeksy za sprawą mocnych argumentów z sektora przemysłowego ruszyły do ataku na historyczne maksima.

Indeks S&P500 wspierany stabilną stroną popytu, ustanowił nowy rekord zamykając się na poziomie 1706,87 pkt i zyskując 1,25 procent. Nasdaq wzrósł o 1,36 proc., a Dow Jones o 0,83 procent. Wszystkie sektory zamknęły się dziś na plusach, ale najwięcej zarobił sektor przemysłowy: +1,67 procent.

Zobacz przebieg czwartkowej sesji na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Planowana liczba zwolnień w lipcu zmalała o 4,2 proc. względem danych czerwcowych, do 37,701 tysięcy. Sektorem o największych redukcjach miejsc pracy okazała się ochrona zdrowia, w której pracę ma stracić 6,843 tys. pracowników. Jest to najwyższa planowana liczba cięć od listopada 2009 roku.

Dane opublikowane przez Departament Pracy pokazały wciąż poprawiającą się sytuację na rynku pracy. Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych spadła w ubiegłym tygodniu do najniższego poziomu od 5 lat i wyniosła 326 tysięcy.

Jedną z najważniejszych dzisiejszych publikacji w Stanach był finalny odczyt indeksu PMI dla przetwórstwa przemysłowego, który zanotował 4-miesięczne maksimum. Wyniósł on 53,7 pkt i okazał się lepszy zarówno od danych wstępnych (a więc i prognoz) na poziomie: 53,2 pkt., jak i od poziomu czerwcowego: 51,9 pkt.

Mocna poprawa aktywności w sektorze wynika głównie z silnych wzrostów miesiąc do miesiąca takich subindeksów jak: produkcja (54,8 punktu), nowe zamówienia (55,5 punktu) czy zatrudnienie (53 punkty).

Kolejną znaczącą daną był dziś odczyt Indeksu ISM dla sektora produkcyjnego. Wskaźnik ponownie ukształtował się na poziomie oznaczającym wzrost aktywności sektora i wyniósł 55,4 pkt, względem 50,9 pkt w czerwcu. Konsensus rynkowy wynosił 52 punkty.

Jeśli chodzi o wyniki kwartalne spółek, najbardziej rozczarowała spółka Exxon Mobil. Zysk na akcję wyniósł zaledwie 1,55 dolara, przy prognozach na poziomie 1,90 dolara. Przyczyną słabszego wyniku były niższe marże i obniżone wolumeny w rafineriach.

ConocoPhillips pochwalił się zyskiem na akcje o 16 procent wyższym niż w analogicznym okresie ubiegłego roku: 1,41 dolara. Szacunki analityków wynosiły 1,29 dolara.

Kolejnymi dobrymi wynikami poszczyciła się jedna z największych firm FMCG – Procter & Gamble, choć w tym przypadku konsensus był zbliżony do rzeczywistych odczytów. Spółka osiągnęła zysk na akcje na poziomie 0,79 USD (prognoza 0,77 USD). Wygenerowany przychód wyniósł 20,7 mld USD, przy konsensusie: 20,55 USD.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)