Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Notowania banków w górę po wystąpieniu Piechocińskiego

0
Podziel się:

Ponad 5 procent drożeją papiery PKO BP. Gigantyczny obrót.

Notowania banków w górę po wystąpieniu Piechocińskiego
(AP/FOTOLINK)

Resort gospodarki rekomenduje m.in. możliwość dobrowolnego przewalutowania kredytu z franków na złote po kursie z dnia przewalutowania, uwzględnienie ujemnej stawki LIBOR, czy wprowadzenie 3-letnich _ wakacji kredytowych _. W reakcji na propozycje ministerstwa kursy banków na warszawskiej giełdzie rosną.

Około godz. 13.35 kurs Getin Noble Banku rósł o około 7 procent, Banku Millennium o 2 procent, mBanku o 3 procent, BZ WBK o 1,5 procent, a PKO BP aż o 5,5 procent.

Obroty na akcjach tego ostatniego banku wynoszą ponad 250 mln zł. To blisko połowa wartości wszystkich transakcji zawartych do tej pory na ponad 400 spółkach z warszawskiej giełdy.

Notowania czołowych banków z GPW

Na specjalnej konferencji prasowej Janusz Piechociński przedstawił propozycje rozwiązania problemów, z którymi borykają się osoby spłacające kredyty we frankach. Więcej na ten temat czytaj TUTAJ.

PKO BP informował, że od 27 stycznia do 30 czerwca br. będzie stosował 1-proc. spread przy obsłudze kredytów hipotecznych we franku. Będzie też uwzględniał ujemną stawkę LIBOR oraz umożliwi wydłużenie terminu spłaty w ramach maksymalnego okresu kredytowania. Bank obecnie nie planuje też wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń od tych kredytobiorców, których zadłużenie przewyższa wartość kredytu.

Z kolei Getin Noble Bank od czwartku obniżył czasowo spread dla franka szwajcarskim do 2,5 proc. Bank zapowiedział też, że będzie uwzględnić ujemną stawkę LIBOR. ING Bank Śląski poinformował, że od 15 stycznia aż do końca tego roku, do rozliczenia rat kredytów hipotecznych we franku będzie stosował średni kurs NBP. Podkreślał też, że swoim klientom już od grudnia ub.r. obniża oprocentowanie kredytu we frankach o ujemną stawkę LIBOR.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)