Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

PGNiG dostało koncesję na wydobycie gazu w Pakistanie

0
Podziel się:

Spółka będzie mogła pozyskiwać surowiec ze złoża Rehman przez co najmniej 25 lat.

PGNiG dostało koncesję na wydobycie gazu w Pakistanie
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo otrzymało koncesję wydobywczą na złoże Rehman w Pakistanie. Spółka będzie mogła pozyskiwać z niego gaz przez co najmniej 25 lat. Dziennie produkcja ma osiągnąć poziom 2,5 miliona metrów sześciennych surowca.

Koncesja została przyznana na obszar składający się z części dotychczasowej koncesji poszukiwawczej Kirthar, obejmującej złoża Rehman i Rizq, która została przyznana PGNiG w 2005 roku. Na pozostałej części tej koncesji spółka nadal prowadzi prace poszukiwawcze. Udziałowcami w obu koncesjach - poszukiwawczej i wydobywczej - są PGNiG (70 proc.) i Pakistan Petroleum Limited (30 proc.).

Na obecnym etapie wstępnego zagospodarowania produkcja gazu ze złóż Rehman i Rizq wynosi 0,5 mln metrów sześciennych na dobę. Według szacunków PGNiG, po zakończeniu prac modernizacyjnych wydobycie może był 5-krotnie większe.

- Aktualnie prowadzone prace zmierzają do pełnego zagospodarowania złóż Rehman i Rizq. Jesteśmy w trakcie intensywnych prac przygotowawczych do wiercenia kolejnych otworów w celu dalszego zwiększenia produkcji gazu - powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak, cytowany w komunikacie.

Koncesja wydobywcza na złoże Rehman dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa została wydana na 25 lat z możliwością przedłużenia.

Oddział PGNiG w Pakistanie działa od 1997 roku. Wspólnie z Pakistan Petroleum Limited prowadzi prace poszukiwawcze na koncesji Kirthar, gdzie jak dotąd odkryto dwa złoża gazu - Rehman i Rizq. Działalność w Pakistanie to także zagospodarowanie i produkcja z odkrytych złóż oraz budowa i eksploatacja instalacji wydobywczych. PGNiG aktywnie poszukuje tam i analizuje możliwości pozyskania nowych projektów naftowych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)
MONEY.PL na skróty

© 2024 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.