Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Serinus otrzymał 10 mln euro kredytu od europejskiego banku

0
Podziel się:

Środki zostaną przeznaczone na eksploatację złoża z nowej koncesji.

Serinus otrzymał 10 mln euro kredytu od europejskiego banku
(Serinus Energy)

Serinus Energy, wraz z rumuńską spółką zależną Winstar Satu Mare, pozyskał nowy kredyt w wysokości 10 mln euro z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR). Środki zostaną wykorzystane do sfinansowania nakładów inwestycyjnych na koncesji Satu Mare, podał Serinus.

_ - Środki z tego nowego kredytu będą wykorzystane do sfinansowania programu nakładów inwestycyjnych spółki, aktualnie prowadzonego na koncesji Satu Mare, zlokalizowanej w północno-zachodniej Rumunii. Satu Mare to blok poszukiwawczy o powierzchni 765.000 akrów, a właścicielem 60 procent bloku i jego operatorem jest Winstar Satu Mare SRL - spółka całkowicie zależna Serinus (100% udziału) _ - czytamy w komunikacie.

_ - Program nakładów inwestycyjnych obejmuje prace wiertnicze, uzbrajanie i testowanie odwiertów Moftinu-1001 oraz Moftinu-1002bis, a wraz z przeprowadzonym w ostatnim kwartale 2014 r. na obszarze Santau programem badań sejsmicznych 3D, będą stanowiły wypełnienie minimalnych zobowiązań Etapu 2 w zakresie prac na koncesji Satu Mare. Zgodnie z umową farm-in zawartą między Winstar Satu Mare i drugim właścicielem koncesji, spółka finansuje 100% tych nakładów. Gdy zobowiązania etapu 2 zostaną wypełnione, dalsze koszty wynikające z nakładów inwestycyjnych będą przypadały na wszystkich właścicieli proporcjonalnie do posiadanego udziału w koncesji _ - podano także.

Oprocentowanie kredytu oparte jest o 6-miesięczny LIBOR plus 8%. Serinus zobowiązał się do spłaty w formie 10 rat płatnych co pół roku począwszy od pierwszej rocznicy zawarcia umowy kredytowej. Spółka będzie mogła wykorzystać środki pieniężne zgromadzone na Ukrainie i w Tunezji na wcześniejszą spłatę nowego kredytu.

Serinus to międzynarodowa spółka prowadząca poszukiwania ropy naftowej i gazu. Posiada zdywersyfikowane portfolio projektów na Ukrainie, w Brunei, Tunezji i Rumunii, profil ryzyka obejmujący działalność poszukiwawczą w Brunei i Rumunii oraz działalność wydobywczą na Ukrainie i w Tunezji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)