Estonia nazywana jest najbardziej zaawansowanym cyfrowo społeczeństwem na świecie, gdzie ponad 99% państwowych usług jest oferowanych online. Możliwość zdalnego zarządzania firmą, przejrzysty system podatkowy oraz partnerskie podejście rządu przyciągają do tego niewielkiego nadbałtyckiego kraju coraz więcej zagranicznych przedsiębiorców, również z Polski. Mocny akcent postawiony na rozwój technologii przyciąga startupy i fintechy. To właśnie z Estonii pochodzi m.in. Skype, PlayTech czy Transfer Wise.
Warszawska konferencja poświęcona była obecnej sytuacji oraz perspektywom rozwoju polsko-estońskich relacji gospodarczych. Konferencję otworzyli wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński oraz Viljar Lubi, wiceminister Rozwoju Gospodarczego Republiki Estońskiej. Doświadczeni prelegenci dzielili się swoim doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami jak efektywnie prowadzić biznes w tym kraju, który jest też bramą na rynki skandynawskie. Organizatorem wydarzenia była kancelaria Thompson&Stein, Ambasada Estonii w Polsce, Enterprise Estonia oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.
W konferencji wzięło udział prawie 200 przedsiębiorców z polskiego sektora małych i średnich firm, które planują ekspansję lub już działają na rynkach zagranicznych. Obecność na wydarzeniu delegacji przedsiębiorców Estońskiej Izby Gospodarczej była okazją do nawiązania sieci kontaktów biznesowych, a także poznania nowych trendów i kierunków rozwoju firm na rynkach skandynawskich.
Partnerami wydarzenia byli: Inbank, Verseo, Combiwood, Eco Logistic Hub, Insly, Estonian Chamber of Commerce and Industry, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Polsko-Skandynawska Izba Gospodarcza, Krajowa Izba Gospodarcza, Federacja Przedsiębiorców Polskich, Software Development Academy oraz Milewski Grow With Us.
Natomiast patronami medialnymi były: Rzeczpospolita, Money.pl, ISBnews, Comparic.pl, MamStartup, 300 Gospodarka, My Company Polska, Comparic24.tv oraz Eesti.pl