Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
WS
|
aktualizacja

Impreza na budowie? "Taka jest polska tradycja"

7
Podziel się:

Ostatnio głośnym echem odbiła się impreza na budowie drogiego bloku na warszawskim Witolinie. Sąsiedzi byli oburzeni. Rafał Zarzycki, wiceprezes Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa tłumaczy, że taka jest polska tradycja i obyczaj, jednak należało zachować umiar.

Impreza na budowie? "Taka jest polska tradycja"
Stawianie wiechy i urządzanie przyjęcie należy do polskiej tradycji - przekonują eksperci (zdjęcie ilustracyjne) (Agencja Wyborcza.pl, Dawid Zuchowicz)

Przypomnijmy, że w tygodniu odbiło się wydarzenie, które przykuło uwagę całej okolicy. Chodzi o imprezę na inwestycji, która zbiega się przy ulicach Ostrobramskiej i Witolińskiej. Mieszkania tam kosztują od 12 tys. zł za metr kwadratowy.

Polska tradycja na budowie

Zarzycki w rozmowie z money.pl podaje, że organizowanie małego podziękowania ze strony inwestorów dla wykonawców jest polską tradycją.

Jeżeli kończy się stan surowy, stawia się wiechę i jest to forma przyjęcia. To okazja, żeby inwestor podziękował wykonawcom – taka jest polska tradycja budowlana – mówi nam Zarzycki.

Wiceprezes Izby podkreśla jednak, że nie organizuje się na placu budowy dyskoteki, a z relacji świadków wynika, że taka sytuacja miała w Warszawie.

"Wieczorem, impreza jednak nabrała tempa. Na zdjęciach, które dostaliśmy widać, że pojawiło się wiele osób. Niektórzy byli ubrani w marynarki i koszule. Szybko okazało się, że zabawa przeniosła się do środka budowanego budynku. Wewnątrz ustawiono stoły, na których znalazły się napoje. Żeby nie było zimno, rozpalono dwa ogrzewacze generujące płomienie. Po godzinie 20 podgłośniono muzykę disco polo, która roznosi się po całej okolicy", czytamy w serwisie Wiadomości WP.

Bezpieczeństwo pracy na budowach

Impreza na inwestycji budzi wątpliwości co do bezpieczeństwa pracy na budowie. Przypomnijmy, że tylko w ciągu jednego miesiąca w czerwcu ubiegłego roku Państwowa Inspekcja Pracy wstrzymała roboty na 728 placach oraz wydała 663 decyzji wstrzymania eksploatacji maszyn.

Akcja zakończyła się niepokojącymi wynikami. "Aż 728 decyzji wstrzymania prac, 663 decyzje wstrzymania eksploatacji maszyn, 3321 decyzji z rygorem natychmiastowej wykonalności na podstawie art. 108 Kpa, ze względu na ochronę zdrowia lub życia ludzkiego, 715 osób ukaranych mandatami karnymi na łączną kwotę 894 450 zł" - podała PIP w raporcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
ttt
12 miesięcy temu
Wiecha to nie jest tylko polska tradycja. Niemcy też tak samo robią. Włącznie z piciem alkoholu. No może tylko ilości są inne. Biorąc pod uwagę że większość średniowiecznych miast w Polsce zbudowali osadnicy niemieccy (najogólniej rzecz ujmując), można przypuszczać że wiechę od nich właśnie przejęliśmy. Podobnie jak takie budowlane słowa jak dach, cegła mur i inne.
Jan
12 miesięcy temu
POWIEM TAK BUDUJEMY ENERGETYKE,OSWIETLENIE ULICZNE .... I u nas w firmie prywaciarz NIGDY NIE BYLO ANI PREMII ANI TAKIEJ TRADYCJI ZA UKACZENIE PROJEKTU....no ale budowa to co racja to racja ... IMPREZA RZECZ STANDARDOWA ...MUSI BYC....A KTO NIE ROZUMIE TO POWIEM TAK BYLEM NA EMIGRACJI I TEZ NA UKONICZENIU REMONTU RAFINERII W NIEMCZECH BYLA IMPREZA.... ale na większości robót no fakt że to hydraulika,wentylacja ...tego nie było...no ale tu jest Polska i brawo dla inwestora ...chłopaki się narobili to impreza na tak!!!!
Xxx
12 miesięcy temu
Problem to jest gdy Jojo zrobiono remont za państwowe - czyli nasze. To tak. A tu ze swoich zarobionych zrobili....
Jan
12 miesięcy temu
A w czym problem !!??? Za kradzione zrobili???
????
12 miesięcy temu
A kto bogatemu zabroni?