Trwa ładowanie...
Zaloguj
Przejdź na
Jak wykorzystać generatywną AI w biznesie? [RAPORT]
Redakcja money.pl
|zmod.

Jak wykorzystać generatywną AI w biznesie? [RAPORT]

(Adobe Stock, ink drop)

Generatywna sztuczna inteligencja na dobre wkroczyła do biznesu, kreując szereg możliwości, ale budząc też równie wiele obaw. Jak firmy mogą bezpiecznie korzystać z dobrodziejstw tej technologii? Zapoznaj się z najnowszym raportem przeprowadzonym przez Deviniti.

O raporcie

Pojawiające się na rynku kolejne narzędzia, systematyczna poprawa jakości generowanych za ich pośrednictwem materiałów tekstowych, graficznych, muzycznych czy wideo, a także możliwości wykorzystania GenAI w zarządzaniu wiedzą, automatyzacji procesów czy personalizacji generowanych doświadczeń pozwalają przypuszczać, że technologia ta może znaleźć swoje zastosowanie w zasadzie w każdej branży i sektorze rynku. Jak wynika z raportu McKinsey’a "The economic potential of generative AI", może ona zwiększyć wartość globalnej gospodarki nawet o 4,4 biliona dolarów rocznie. I chociaż technologia ta wciąż jest w początkowym stadium rozwoju, to jak wynika z raportu Capgemini "Harnessing the value ofgenerative AI", prawie 60 proc. kadry managerskiej na całym świecie deklaruje, że jest jej zwolennikiem, a 74 proc. przyznaje, że korzyści, które wynikają z jej zastosowania przewyższają związane z nią ryzyko.

Partnerzy raportu

Co zawiera raport?

  • Rozdział 1: Generatywne AI
  • Rozdział 2: Uwaga! Jak bezpiecznie korzystać z modeli generatywnych?
  • Rozdział 3: Generatywne AI a prawa autorskie
  • Rozdział 4: Wyzwania etyczne
  • Rozdział 5: Krajobraz GenAI
  • Rozdział 6: Wybrane zastosowania GenAI w biznesie
  • Rozdział 7: Projekt SpeakLeash a.ka Spichlerz


Jesteśmy zapewne dopiero na początku dużej zmiany, która obejmie sposób w jaki wytwarzamy oprogramowanie. Od zawsze narzędzia pomagały nam pisać czy komentować kod, testować jego poprawność, automatyzować sam proces testów czy wreszcie wydawać na docelowe środowisko. Przy wsparciu specjalizowanych modeli językowych, trenowanych dla potrzeb generowania kodu, przesuwamy możliwości zdecydowanie dalej, choć pewnie jeszcze nie dostrzegamy wszystkich konsekwencji.

-Michał Furmankiewicz - Principal Program Manager @ Industry AI Microsoft Corporation
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
Victor
2 miesiące temu
Money szerzenie kultu szatana pod postacią balszajej techniki nawet jak w nieświadomości to niewiedza jest dwa razy bardziej winna.
Victor
2 miesiące temu
….devinity religia niczym anioł lub bog. Rozpoznawajcie duchy.
Victor
2 miesiące temu
Deviniti kolejne z jego, u niego imion…a nienawidzi on człowieka mimo że twierdzi że dba o człowieka aby ten nie pracował w pocie czoła.
Adler
2 miesiące temu
Po dyrektywie jaką ostatnio przyjęła unijna postępowa międzynarodówka w ue zamiast AI będziecie mieli liczydła