Na skróty
Money.plGospodarkaE-biznesE-biznesKupuj w Chinach przez internet
2007-06-13 06:57

Kupuj w Chinach przez internet

Autor: Marek Knitter

1 / 3
Kupuj w Chinach przez internet

Już nie musisz jechać do Chin, aby sprowadzić stamtąd interesujący towar. Wszystko możesz załatwić już przez internet. Doradzamy jak bezpiecznie pohandlować przez sieć.

Internet zrewolucjonizował zawieranie kontraktów. Jeszcze całkiem niedawno, aby zakupić towar za granicą niezbędny był wyjazd za granicę. Jeżeli był to nasz wschodni czy zachodni sąsiad to koszt takiej wyprawy nie był duży. Ale już wyjazd do Chin czy Hong Kongu do najtańszych nie należał.

Obecnie wystarczy wyszukać odpowiedni serwis internetowy, na którym znajdziemy nie tylko informację, ale również odpowiednią pomoc. Na naszym rynku do najbardziej popularnych należą dwa portale: BigChina.pl i BiznesChiny.pl. Ze sprzedażą kupionego towaru przez internet również nie będzie problemu. Tutaj prym wiodą dwa portale: Allegro i eBay.

Jaki towar kupić?

Zamierzasz zająć się importem z Chin, więc musisz się zastanowić nad odpowiednim towarem. Najprościej będzie jak wejdziesz na konkretny portal i zaczniesz przeszukiwać oferty producentów z dalekiego wschodu. Wstępne opisy są w języku polskim.

Jeżeli jest to rzadko spotykany w Polsce produkt, to z pewnością Twój zysk będzie znacznie wyższy niż wypada średnia rynkowa. Może to być dużo więcej niż tylko "marne" 100 proc. Poza tym zaoszczędzisz na samej reklamie w przeciwieństwie do importera, który sprowadza masowo odtwarzacze mp3.

Również kapitał początkowy nie musi być zbyt duży. W zależności od rodzaju danego towaru wystarczy, że dysponujesz około 5 tys. złotych.

Więcej niż jeden

Nim rozpoczniemy współpracę tylko z jednym producentem warto najpierw sprawdzić czy nie ma ich na tamtym rynku znacznie więcej. Chodzi oczywiście o ceny danego produktu. Chińczycy poinformują szczegółowo importera o nich dopiero wtedy, kiedy otrzymają zapytanie ofertowe, które można wysłać mailem.

Ceny mogą się znacznie różnić od siebie m.in. ze względu na wielkość danej fabryki, charakter zamówienia i jego wielkość czy status zamawiającego. W tym ostatnim przypadku chodzi o to, że firmy z Chin - podobnie jak i z całego świata - inaczej traktują drobne firmy, a inaczej większe.

Wiesz już, co będziesz sprowadzał i znalazłeś producentów. Teraz trzeba sprawdzić ich wiarygodność.

Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl