Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
PRC
|

Podkomisja Macierewicza pochłonęła 33 mln zł. "Żadnych dowodów tylko dyrdymały"

58
Podziel się:

Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział audyt działań podkomisji ds. zbadania katastrofy smoleńskiej. - Wstępna analiza pokazuje, że koszty funkcjonowania tej podkomisji to jest około 33 mln i żadnych rozstrzygnięć, żadnych dowodów tylko jakieś dyrdymały - oświadczył wicepremier.

Podkomisja Macierewicza pochłonęła 33 mln zł. "Żadnych dowodów tylko dyrdymały"
Warszawa 28.04.2022. 53. Posiedzenie Sejmu IX kadencji. N/z Antoni Macierewicz, Jaroslaw Kaczynski. (FORUM, Andrzej Hulimka)

Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz podczas spotkania z mieszkańcami Tarnowa wyjaśniał, że jedną z pierwszych decyzji, jaką podjął po objęciu stanowiska, było rozwiązanie podkomisji ds. zbadania katastrofy smoleńskiej, kierowanej przez Antoniego Macierewicza (PiS). Jak ocenił, ta decyzja była potrzebna.

Minister zaznaczył, że 10 kwietnia 2010 r. Rzeczpospolita "poniosła wielką stratę". - Utraciła prezydenta RP, elitę, dowódców sił zbrojnych, przedstawicieli wszystkich formacji politycznych będących wówczas w Parlamencie - powiedział.

To, co się działo, co było działaniem podkomisji kierowanej przez pana Macierewicza to było niszczenie pamięci, to było dzielenie Polaków. To było zatrważające jak igrano i jak grano jedną z największych tragedii, jaka dotknęła nas Polaków, wszystkich - oświadczył.

Kosiniak-Kamysz podkreślił, że nikomu nie odbiera prawa do żałoby i nigdy nie będzie nikomu odbierał prawa do pamięci, a sam tę pamięć będzie kultywował.

- Ale nikt nie ma prawa robić polityki i budować poparcia politycznego na tragedii, na katastrofie, na rozpaczy ludzi. Nie wolno tego robić, a ta komisja to robiła. Te działania niestety nie miały na celu badania, tylko miały na celu jątrzenie i niszczenie wspólnoty - ocenił.

Zapowiedział, że to wszystko będzie jeszcze zweryfikowane przez ekspertów, którzy mają do tego uprawnienia. "Ale wstępna analiza pokazuje, że koszty funkcjonowania tej podkomisji to jest około 33 mln i żadnych rozstrzygnięć, żadnych dowodów tylko jakieś dyrdymały, a żadnej prawdy. To trzeba wyjaśnić" - oświadczył wicepremier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(58)
Krzysztof
4 miesiące temu
Wszystkiemu winien Tusk i jego ekipa . Przecież to był lot wojskowy . z jakiej paki nasz Wróg przejął śledztwo i dowody.
uczeni w piśm...
4 miesiące temu
Partia polityczna inaczej stronnictwo („partia” od łac. pars, część) – dobrowolna organizacja społeczna o określonym programie politycznym, mająca na celu jego realizację poprzez zdobycie i sprawowanie władzy lub wywieranie na nią wpływu. Partie polityczne są organizacjami o charakterze członkowskim (są korporacjami) i dlatego są zaliczane do organizacji społecznych, podobnie jak stowarzyszenia, czy związki zawodowe. Jednak partii politycznych nie zalicza się na ogół do organizacji pozarządowych, do których z kolei należą przede wszystkim stowarzyszenia i fundacje. Powodem niewłączania partii politycznych do organizacji pozarządowych jest zbyt bezpośrednie powiązanie tych pierwszych z władzą publiczną: partie są często wręcz organizacjami „rządowymi” (ang. governmental organizations) albo zamierzają takimi zostać. Współcześnie partie są dobrowolnymi organizacjami zrzeszającymi obywateli świadomych wspólnoty swych interesów i poglądów i skłonnych do zdyscyplinowanego zabiegania o ich realizację przez zdobywanie i sprawowanie władzy państwowej. Demokratyczne systemy są tym bardziej funkcjonalne, im lepiej partie: konsolidują polityków wedle zdolności artykułowania i reprezentowania interesów określonych odłamów społeczeństwa, potrafią skutecznie starać się o ich realizację, ukierunkowując zgodnie z demokratycznymi procedurami politykę państwa i międzypaństwowych instytucji, są zdolne do kojarzenia rywalizacji o władzę i wpływy w państwie i międzypaństwowych instytucjach, z umiejętnością negocjowania, zawierania kompromisów, współdziałania w kwestiach, w których interesy szerszych odłamów społeczeństwa bądź całego narodu są zgodne. W systemach autorytarnych funkcje partii są istotnie odmienne i zróżnicowane w zależności od ich stosunku do panującego w danym państwie reżimu: funkcje partii legalnych wyznacza właściwa im rola narzędzia arbitralnego panowania nad społeczeństwem pozbawionym realnego wpływu na rządzących, funkcje partii kontestujących opresyjny reżim wynikają z wymogów prowadzonej w warunkach nielegalności walki i przygotowania do zmiany systemu i przejęcia władzy.
Olo
4 miesiące temu
Wszystko jest w stenogramach! Nawet Prokuratura przyznała, że nagrania są prawdziwe!
XXX
4 miesiące temu
A jaki był koszt komisji która po katastrofie "badała" przyczyny?
Victor
4 miesiące temu
…w tym samolocie a raczej w kopicie przy sterach zasiadają neo piloci z Głowno dowadzacym który wprawdzie miał certyfikat aby ladować przy tak złej pogodzie jednak nie siedział za sterami o czym w budzie w Smoleńsku nie wiedziano bo kontrolerzy zostali okłamani - wygląda identycznie jak wygląda dziś w państwie Kaczyńskiego PiS.
...
Następna strona