Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Beata Kempa ukarana, ale łagodnie

0
Podziel się:

Za wypowiedzi godzące w SLD posłance PiS zostanie zwrócona uwaga.

Beata Kempa ukarana, ale łagodnie
(PAP/Tomasz Gzell)

Komisja Etyki Poselskiej zdecydowała o "zwróceniu uwagi" posłance PiS Beacie Kempie w związku z jej wypowiedziami podczas sejmowej debaty nad wnioskiem o powołanie komisji śledczej w sprawie okoliczności śmierci Barbary Blidy - informuje *Sławomir Rybicki, *szef komisji.

Rybicki dodał, że zwrócenie uwagi Kempie skutkuje jednocześnie wykluczeniem jej ze składu Komisji Etyki. "Może się od tej decyzji odwołać do Prezydium Sejmu. Ma na to dwa tygodnie" - dodał szef komisji.

Skargę na posłankę PiS do Komisji Etyki złożył sekretarz generalny SLDGrzegorz Napieralski. Ma ona związek z wypowiedzią Kempy, że "środowisko SLD jest moralnie odpowiedzialne" za śmierć Barbary Blidy.

"Wobec bulwersującej wypowiedzi w trakcie sejmowej debaty (6 listopada) nad wnioskiem LiD o powołanie komisji śledczej w sprawie okoliczności tragicznej śmierci byłej posłanki Barbary Blidy, w której posłankaBeata Kempadokonała oceny, że "środowisko SLD jest moralnie odpowiedzialne za tę tragedię, bo dopuszczało do takich kontaktów, do takiego procederu" - nie można pozostać obojętnym" - napisał w skardze Napieralski.

W jego ocenie, zachowanie Kempy godzi w dobre imię Sejmu i narusza art. 6 Zasad Etyki Poselskiej - artykuł ten mówi, że poseł powinien unikać zachowań, które mogą godzić w dobre imię Sejmu i powinien szanować godność innych osób.

Wniosek Grzegorza Napieralskiego jest drugą sprawą, którą w tej kadencji zajęła się sejmowa Komisja Etyki. Pierwsza dotyczyła skargi LiD na jedną z wypowiedzi Przemysława Gosiewskiego. Wniosek ten - ze względu na remis w głosowaniu - pozostał nierozstrzygnięty.

Kempa jako pierwsza na ławce ukaranych?

Jeżeli Prezydium Sejmu nie uchyli decyzji Komisji, Beata Kempa będzie pierwszym politykiem ukaranym w VI kadencji. Dołączy więc do kilkudziesięcioosobowego grona polityków, którzy w ostatnich latach naruszyli Zasady Etyki Poselskiej.

W poprzedniej kadencji Sejmu było ich dziesięciu. Zasady naruszali m.in. Andrzej Lepper, Renata Beger, Wojciech Mojzesowicz, Artur Zawisza i sam Grzegorz Napieralski.

W Sejmie IV kadencji, mimo że była ona dwukrotnie krótsza, wniosków w sprawie naruszenia dobrego imienia Sejmu było pięć razy więcej. Zasady naruszali m.in Jan Rokita, Henryk Długosz, Andrzej Lepper, Renata Beger, Piotr Gadzinowski, Zygmunt Wrzodak, Andrzej Celiński, czy Roman Giertych.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)