Na skróty
Money.plGospodarkaW polityceZniknie "białe miasteczko"
Zniknie "białe miasteczko"
fot: PAP/ Tomasz Paczos
2007-07-15 09:17

Zniknie "białe miasteczko"Po czterech tygodniach "białe miasteczko" zniknie sprzed Kancelarii Premiera. O godz 17 pielęgniarki zakończą akcję protestacyjną.

Urszula Idziszek i Maria Walczak z Jarocina mówią, że odjadą z Warszawy z mieszanymi uczuciami. "Jesteśmy rozżalone, bo wszystkie koleżanki poświęciły się, okazały wiele ofiarności, a nie było efektu" - mówią pięlęgniarki. Zapowiadają, że wrócą do stolicy, by kontynuować protest.
Grażyna Gaj z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych uważa, że wbrew pozorom protest pielegniarek zakończył się sukcesem.

Gaj powiedziała, że protestujące pokazały rządowi skąd wziąć pieniądze na podwyżki, a społeczeństwu - jaki jest obecny rząd.
Grażyna Gaj zapewniła, że ostatnia noc w "białym miasteczku" będzie spokojna. Od godz. 22 do godz. 6 obowiązuje cisza nocna. Dopiero na godz. 17 pielęgniarki szykują pożegnanie miasteczka oraz wszystkich warszawiaków, którzy je wspierali. "Teren pozostawimy prawie nienaruszony, ponieważ zostanie zrekultywowany. Być może nawet pojawią się kwiaty" - dodała Gaj.

"Białe miasteczko" wciąż odwiedza wielu warszawiaków. Przyjechali, aby siostry pożegnać i podpisać się pod listą. Większość odwiedzających mówi, że pielęgniarki powinny poczekać aż rząd wróci z urlopu i wrócić jesienią aby znów protestować.

Pielęgniarki zapowiedziały, że wrócą do Warszawy 19 września. Wtedy ma się odbyć ogólnopolska manifestacja poparcia dla służby zdrowia.

Giełda na żywo

GPW: Polskie dane oraz nastroje na Wall Street w centrum uwagi

Dane z Japonii i polskie PKB, to tylko niektóre informacje, jakie pojawią...

Giełda na żywo

Po decyzji OPEC kurs rubla spadł do rekordowo niskiego poziomu

O godz. 21.46 czasu lokalnego (19.46 w Polsce) na giełdzie w Moskwie za...(IAR)
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Podobne artykuły
Powiązane tagi
Najnowsze w Money.pl