Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Wojna handlowa z Niemcami się nie opłaca. Przegramy ją szybciej, niż się zacznie [WIDEO]

Wojna handlowa z Niemcami się nie opłaca. Przegramy ją szybciej, niż się zacznie

Co czwarte euro zarobione przez Polskę na eksporcie pochodzi z Niemiec. Za Odrę sprzedajemy nie tylko auta wyprodukowane przez tamtejsze firmy w naszych fabrykach, ale też przykładowo: co czwarty wysyłany w świat litr polskiego mleka, więcej niż co trzeci mebel i połowę ryb. Wojna handlowa z Niemcami kompletnie się nam nie opłaca, bo dla Berlina stanowimy zaledwie 3 proc. ich eksportu.

Do końca września sprzedaliśmy Niemcom towary za 148 mld zł. W tym czasie kupiliśmy u nich produkty za blisko 120 mld. Na handlu z Niemcami to więc bardziej my korzystamy niż oni.

Gdyby rząd chciał - jak to sugerował wiceszef MON Bartosz Kownacki - rozpocząć bojkot niemieckich produktów, to w pierwszej kolejności musiałby przesiąść się do autobusów Solaris. Obecnie blisko co drugi urzędnik w Polsce porusza się bowiem volkswagenem, audi czy oplem. A to nie wszystko.

Więcej w materiale wideo.

eksport, niemcy, handel, bojkot, eksport do niemiec
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Srinagarindra
77.45.44.* 2016-02-01 11:22
Dla Niemiec 3 % - bzdura - a Kauflandy, a Lidle, Rossmany i inne - wzięliście pod uwagę te wartości oraz to, że te firmy zniszczyły w zasadzie polski handel detaliczny !? A co dalej z naszym mlekiem się dzieje ? Przecież Niemcy kupują u siebie tylko w niemieckich sklepach niemieckie produkty i na pewno nie kupią polskiego mleka. Oni ( w sensie organizacji państwa ) są po prostu sprawnymi handlowvcami i na pośrednictwie zarabiają. Co u nas przestaną produkować ?! Tak - pójdą do Mongolii i Rumunii bo tam są dokładniejsi ??? To są bzdury - bo Niemcy mają w Polsce wszystko ułożone i mają z tego więcej korzyści niz my. ZA POMOCĄ ŻADNEJ WOJNY NIE OSIĄGNĘLI TAK WIELE I NIE MAJA ŻADNYCH PARTYZANTÓW W LASACH ! WIĘC NIE OPOWIADAJCIE BZDUR - AUTOSTRADY RÓWNIEZ SŁUŻĄ ICH INTERESOM BO SĄ TAM, GDZIE IM TO UŁATWIA DRENAŻ NASZEGO BIEDNEGO I GŁUPIEGO KRAJU !!!
TI
158.75.24.* 2016-02-01 09:52
widziałem, że na stronie wp reklamuje się Dirk Rossmann GmbH.... a tutaj adekwatne informacja, że "wojna handlowa.... się nie opłaca", wpływy niemieckie widać, oj widać ! - jesteśmy poligonem handlowym dla Niemiec, musimy znosić niemiecką większość w PE, która decyduje o swojej gospodarce i państwa unijne nastawia na swój rynek, po to tylko była potrzebna Polska w Unii starym krajom, aby mogły rozwijać się firmy zagraniczne - mieć rynek zbytu.
ytfkg
93.93.72.* 2016-01-25 06:58
ta baba ma zadrutowana morde jak swinia!
Zobacz więcej komentarzy (455)