Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

W aptekach brakuje leków. Prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej: dla tych pajcentów to wyłączenie z życia

- Pacjenci i lekarze powinni wiedzieć, jaki jest dostęp do produktów leczniczych - powiedziała w programie "Newsroom" WP Elżbieta Piotrowska-Rutkowska, prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej. – Gdy lekarz ma informację, jakich leków brakuje, może wybrać inne i wtedy pacjent jest bezpieczny. Na dziś mamy braki leków w aptekach, tych najczęściej stosowanych. Brakuje antybiotyków, leków neurologicznych i stosowanych w alergiach, a także szczepionek. Brak leków alergicznych jest niepokojących, bo w niektórych przypadkach oznacza to dla pacjenta wyłączenie z życia. O problemach informowaliśmy resort zdrowia. Oczekujemy, że powstanie system wczesnego ostrzegania, który poinformuje pacjentów, lekarzy i farmaceutów o braku dostępu do produktów leczniczych.
111
Podziel się:
KOMENTARZE
(111)
B cn
2 lata temu
Problemem jest dostęp do substancji czynnych.Europa już się obudziła i wie że powinna być sama ich producentem a nie zdawać się na Chińczyków.Zerwane łańcuchy dostaw i jest problem.Antyglobaliści to jednak nie takie oszołomy jak ich przedstawiały grupy zainteresowane robieniem kasy a nie bezpieczeństwem lokalnym
abc
2 lata temu
a w czasach PRL-u mieliśmy w Polsce dwie duże firmy farmaceutyczne i leków podstawowych nie brakowało. Co się stało z tymi firmami. Teraz oczekiwania gros ludzi nie są skomplikowane, opał na zimę, prąd , ciepła woda i gaz w domu, środki na wyżywienie i leki (oczywiście wraz z ich dostępnością). Potrzeba w Polsce dobrego gospodarza który wie jak zabezpieczać naród w podstawowe do życia produkty, a nie robić wałki bez opamiętania i nowych nieudaczników wprowadzać do rządu. Czy to jest takie trudne?
farmaceutka
2 lata temu
Przyczyną są zbyt niskie ceny urzędowe polskich leków w stosunku do innych, bogatszych państw UE. Krótko mówiąc koncernowi farmaceutycznemu nie za bardzo opłaca się sprzedać leku Polakom. Więcej zarobią jeśli sprzedadzą ten sam lek Niemcom lub Francuzom, gdzie kosztuje on dużo więcej. Ten proceder zwany "odwróconym łańcuchem dystrybucji" trwa już kilka lat i nikt nie potrafi z tym walczyć.
Polka
2 lata temu
PiS nas do grobu wpedza. Co to bedzie, co to ma byc?
Nie do pojęci...
2 lata temu
Tegretolu nie ma juz długo a nie ma zamienników. Lekarz rodzinny mówi trzeba isć do neurologa a tam kolejki na dlugie miesiace. I bez leków kilka miesiecy i co dalej?
...
Następna strona