Na skróty
  • WAŻNE:
Money.plGospodarkaWiadomości gospodarczeA.Przewoźnik: w Polsce nie można stawiać pomników UPA
2005-07-18 12:35

A.Przewoźnik: w Polsce nie można stawiać pomników UPA


Andrzej Przewoźnik oświadczył, że nie ma i nie będzie możliwości stawiania w Polsce pomników Ukraińskiej Armii Powstańczej. Podczas warszawskiego spotkania polskich i ukraińskich parlamentarzystów sekeretarz Rady Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa wyjaśnił, że w świadomości Polaków UPA kojarzy się jednoznacznie negatywnie. Zaznaczył, że to nie powód, by nie porządkować znajdujących się w Polsce grobów poległych z tej formacji. Jednak sprawa pomników, to co innego - dodał.

Andrzej Przewoźnik podkreślił, że po burzliwej dyskusji ze środwiskami kresowian strona polska zdecydowała się na samoograniczenie i niestawienie pomników naszym poległym na Ukrainie, lecz jedynie na porządkowanie grobów. Zaapelował do strony ukraińskiej o ułatwienie ekshumacji polskich poległych tam, gdzie jest to konieczne.

Giełda na żywo

FOMC ustawił sytuację na walutach

Rynek odebrał to jako sygnał do spadków na eurodolarze, ale nie był to ruch...

W jego opinii pomogłoby w tej kwestii wyjaśnienie zakresu kompetencji ukraińskich władz państwowych i samorządowych. Dziś kompetencje są nie jasne, a jedne władze odsyłają do drugich. Jako przykład podał przykład historię otwarcia Cmentarzu Orląt Lwowskich.
(IAR)
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl
Najpopularniejsze