Na skróty
Money.plGospodarkaWiadomości gospodarczeAbonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków
2013-01-18 08:05

Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków
[fot: Wonderwolf/Dreamstime.com]

Na koniec 2012 roku zaległości Polaków z tytułu abonamentu rtv wyniosły blisko 2 miliardy 265 milionów złotych. Dłużej niż miesiąc z opłatami zalegało ponad 2,9 miliona osób. Ich średnia zaległość to 773,78 złotych - wynika z danych KRRiT.

Od końca 2005 r. abonamentowe zaległości Polaków wzrosły o ponad 1,5 mld zł. W ciągu ostatnich 12 miesięcy zwiększyły się o ponad 125 mln zł. Rośnie też średnia kwota zaległości przypadająca na jednego dłużnika - w 2005 r. było to 402,34 zł, na koniec ub.r. - już 773,78 złotych.

Według danych GUS telewizor posiada 98 proc. z ok. 13 mln polskich gospodarstw domowych. Zgodnie z prawem każde z nich powinno zarejestrować odbiornik i opłacać z tego tytułu abonament. Przyjęto domniemanie, że odbiornika używa każda osoba, która posiada takie urządzenie w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu.

Zarejestrowany odbiornik - według danych KRRiT - posiada jednak nieco ponad 6,9 mln abonentów. W ciągu ostatniego roku ich liczba zwiększyła się co prawda o 42 tys., jednak jeszcze na koniec 2008 r. było ich ponad 7,3 mln.

Z 6,9 mln osób, które zarejestrowały odbiornik, ponad 2,7 mln jest zwolnionych z opłat. Oznacza to, że abonament powinno płacić prawie 4,2 mln osób. Faktycznie robi to jednak niespełna 1,3 mln abonentów (niespełna 1,1 mln w gospodarstwach domowych i 191,5 tys. abonentów instytucjonalnych), a ponad 2,9 mln zalega z opłatami. W ciągu roku liczba opłacających abonament zmniejszyła się o prawie 54 tys.

Giełda na żywo

Gospodarka Chin ma się lepiej niż sądzono. Co na to inwestorzy?

Sesja w Azji nie należała do najlepszych. Nikkei stracił prawie 2 procent.

Zgodnie z obowiązującym prawem środki z abonamentu, który opłaca się za używanie odbiorników rtv, są przeznaczane na realizację misji publicznej przez publiczną telewizję i radiofonię.

W ub.r. na konta spółek mediów publicznych trafiło z tytułu abonamentu w sumie 563,2 mln zł. To o 93 mln zł więcej niż zakładały pierwotne prognozy KRRiT. Telewizja Polska otrzymała z tej kwoty 253,9 mln zł (o 93 mln zł więcej niż rok wcześniej). Do spółek publicznej radiofonii trafiło 309,3 mln zł (o 44,5 mln zł więcej niż w 2011 r.), z czego 156,9 mln zł do tzw. dużego radia, a 152,4 mln zł - do regionalnych rozgłośni.

W porównaniu z poprzednimi latami przychody publicznych mediów z abonamentu znacznie jednak spadły. W 2003 r. TVP otrzymała z tego tytułu 919 mln zł, a publiczna radiofonia - 380,7 mln zł.

Wysokość uzyskanych w 2012 r. opłat abonamentowych to pierwszy od 2003 r. przypadek, kiedy były one nominalnie wyższe niż rok wcześniej. W 2003 r. wyniosły 905,1 mln zł, w 2004 r. - 898,7 mln zł, w 2005 r. - 892,9 mln zł, w 2006 r. - 888,8 mln zł, w 2007 r. - 887,2 mln zł, w 2008 r. - 726 mln zł, w 2009 r. - 622,9 mln zł, w 2010 r. - 552,3 mln zł, a w 2011 r. - 470 mln zł.

Na 2013 rok KRRiT prognozowała pozyskać z abonamentu 401 mln zł. Po analizie wpływów za zeszły rok Rada podniosła planowaną kwotę do 529 mln zł. W br. miesięczna opłata za używanie odbiornika radiowego to 5,65 zł (61 zł rocznie), a telewizyjnego i radiowego - 18,65 zł (201,40 zł za cały rok). Opłatę roczną należy wnieść do 25 stycznia br. Opłaty abonamentowe w Polsce należą do najniższych w Europie. Polska ma też najniższy odsetek ich ściągalności.

Politycy od lat mówią o potrzebie uchwalenia nowej ustawy medialnej, która m.in. zmieniłaby sposób finansowania mediów publicznych. W marcu ub.r. minister administracji i cyfryzacji Michał Boni zapowiedział, że projekt takiej ustawy powstanie do końca sierpnia. W wyznaczonym terminie ocenił jednak, że w 2012 i 2013 r. nie ma potrzeby dokonywania zmian systemowych w mediach publicznych. Dodał, że dziś warto rozpocząć debatę na temat zadań i finansowania radia i telewizji, tak aby te rozwiązania wprowadzać w życie np. od 2015 roku.

Nad nowymi rozwiązaniami pracuje resort kultury i dziedzictwa narodowego. Kierujący nim Bogdan Zdrojewski powiedział we wrześniu PAP, że za dwa lata abonament mógłby zostać zastąpiony niższą, ale bardziej powszechną i łatwiejszą do egzekucji opłatą audiowizualną. Zniknąć miałby też obowiązek rejestrowania odbiorników rtv.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie płacisz abonamentu? Poczta ma sposób
Coraz więcej osób próbuje spłacić zaległy abonament radiowo-telewizyjny. Duże wrażenie zrobiły wezwania od Poczty Polskiej i urzędów skarbowych.
KRRiT chce działać "bez ideologicznej presji"
KRRiT liczy, że odpowiednie instytucje zapewnią ochronę przebiegu konkursu na nadawanie na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej tak, aby mogła działać zgodnie z prawem.
Polacy popadają w długi. Oddać musimy 38 mld
Rekordzista, mieszkaniec Mazowsza, ma 101 mln zł przeterminowanego zadłużenia.
Tagi:abonament, długi, krrit, zaległosci
Zobacz więcej:abonament RTV
Pochwal się na swojej stronie,
że czytasz Money.pl
Czytam Money.pl

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

hanka1955 / 95.51.1.* / 2013-03-14 14:40
a co będzie z rolnikami? na wsi ludzie mają po kilka telewizorów i prawie nikt nie płaci abonamentu, bo oczywiście odbiorniki nie są zarejestrowane

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

podstawowy / 2013-01-22 20:11
To nie jest telewizja publiczna tylko rządowa więc ludzie nie garną się by placić za te reklamy i propagandę
krzys89 / 2013-01-23 10:42 / Bywalec forum
to jest dziwne, bo zobaczcie, pzrecież o nie byla jakś duża kasa, a abonament był obowiązkowy, to skąd aż tak duży odsetek ludzi niepłacących ?

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

jot-24 / 178.183.145.* / 2013-01-19 14:58
Lekarstwo skuteczne i proste jak kiełbasa : kodować programy. Wtedy każdy oglądający będzie musiał zapłacić.
Chyba że władza chce by za program płacili ci co go nie oglądają !
Ale wtedy programy propagandowe (manipulacja społeczeństwem)nie miałyby widzów , a więc i pieniędzy.
I to jest ten ból...

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

Ob-Server / 83.28.197.* / 2013-01-19 12:02
A teraz jeszcze w związku z tzw. cyfryzacją telewizji wielu telewidzów zostanie pozbawionych oglądania tv, gdyż w wielu budynkach wielorodzinnych w miastach nie ma anten zbiorczych dostosowanych do odbioru telewizji cyfrowej naziemnej. Co prawda Spółdzielnie organizują modernizacje anten ale to kosztuje i brak części mieszkańców skutkuje tym, że nie zmienia się tych anten na takie umożliwiające odbiór. I znów rządzący strzelili w jakąś stopę. Pamiętacie jak przechodzono na wyższy poziom UKF i miliony odbiorników radiowych "poszło" zwyczajnie na śmietnik bez rekompensaty zwłaszcza dla najuboższych!Tym razem będzie tak samo; wielu kupi dekodery DVB i szybko się okaże, że bez anteny "niet lzia"

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

Pozdrawiam / 46.115.67.* / 2013-01-18 22:28
Tyle wrzasku o coś czego konkretnie nie określono i dlatego budzi kontrowersyjne przemyślenia ustawa jest nieaktualna ,w krajach zachodnich np. Niemcy nie płaci się za programy publiczne które są dostępne i posiadając odbiornik można je odbierać ale określono to inaczej za możliwość odbioru jakiegokolwiek sygnału z eteru i nie ważne jakiego programu można porównać to do tego jak byśmy musieli płacić za powietrze które jest ta praktyka jest stosowana wszędzie i uważam to za c haracz jeśli już to powinni to finansować producenci sprzętu ceny morze były by wyższe ale jak by ktoś kopił miałby spokój dzisiaj cenami sprzętu rządzą inne prawa konkurencyjność dla przykładu nawigacje satelitarne korzystają z satelit za darmo i nikomu nie przeszkadza .Pozdrawiam

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

Malkontent911 / 88.199.5.* / 2013-01-18 21:36
Czy to państwo totalitarne czy demokratyczne? Nie ma nakazów władzy..... i to wbrew konstytucji....

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

Andrzej15.03 / 89.71.74.* / 2013-01-18 13:53
Mam zasadnicze pytanie. Dlaczego nikt nie chce rozmawiać, zapytać nas abonentów dlaczego nie chcemy płacić. Dlaczego KRRITwykazuje taka arogancję. Skończyły się czasy nakazowe i ukazowe. Nie chcemy płacic takiego i w takiej formie haraczu. Nie ma w Polsce telewizji i radia misyjnego, jest telewizja i radio typowo komercyjne (reklamy , konkursy) PRiTV nie ma racji bytu. Czy inne telewizje nie realizują misji ?????

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

FirezeuG / 2013-01-18 13:49 / Tysiącznik na forum
Jeśli jestem w błędzie to proszę o wyprowadzenie mnie z niego, ale abonament płaci się za każdy odbiornik a nie generalnie za gospodarstwo domowe?
Jeśli moje "domniemanie" jest słuszne to ilość "odbiorników" w myśl tego zapisu
posiada takie urządzenie w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu
jest o niebo wyższa i tyczy się również firm. Już wyjaśniam dlaczego tak uważam. Nie wiem jak jest to określone w ustawie (nie mam czasu się wgłębiać w jej zapisy), ale jeśli nie określono "sposobu" odbioru, to "odbiornikiem" staje się dowolne urządzenie posiadające dostęp do Internetu. W związku z tym każdy telefon wyprodukowany po roku 2010 (podobnie tablety, laptopy, kompy stacjonarne, rzutniki i oczywiście telewizory) mają możliwość natychmiastowego odbioru telewizji i radia w sposób natychmiastowy. Jeśli moje założenia są słuszne, to każdy posiada przynajmniej kilka takich urządzeń więc powinien płacić nie 18 zł miesięcznie a pewnie około 100 zł. Przyjmując więc założenie że na każdą osobę dorosłą w tym kraju przypada 1 tel kom, 1 telewizor i jeden komputer, to można to wyliczyć następująco: 30mln ludzi * 54 zł =162mln, 162 mln * 365= 1,9 mld rocznie. Czyli zaległości tylko za okres 2 lat wynoszą 3,8 mld z tego tytułu.
Czekam z niecierpliwością aż panowie kontrolerzy przyjdą po przypadające na mnie 1300. Dostaną takiego k.pa że umrą z głodu w locie.

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

fryderyk.FLG / 37.47.49.* / 2013-01-18 12:16
Można to rozwiązać bardzo prosto!
Każdy dostaje mały terminal z kartą SIM (wart max 30zł bo z punktu techniki jest to proste urządzenie)
Dzięki temu urządzeniu uzyskujemy listę dostępnych stacji TV z cenami
Wybieramy stacje które nas interesują terminal automatycznie pobiera opłatę z naszego konta lub dokonujemy płatności zdrapką przez telefon komórkowy.
ILE KORZYŚCI DLA WSZYSTKICH !!!
Koniec wojny o tv Trwam
Oglądasz i masz świadomość że nie dopłacasz stacją których nie cierpisz i masz świadomość że nikt nie dopłaca do stacji które Ty oglądasz.
Stacje Tv które chcą Ciebie zachęcić abyś je oglądał są dostępne za darmo.
Nie będziecie finansować Tv dziecięcej gdzie tajni sponsorzy sponsorują promują dzieciom świat nienawiści intryg mordowania się wzajemnego postaci komiksowych gdzie życie zepchnięto do podrzędności jako coś nieistotnego
Dodatkowo w terminalu możesz wprowadzić dodatkową opłatę (komfortowe oglądanie TV) czyli bez reklam bo w momencie pojawienia się reklamy terminal przerzuca na inną ulubioną stacje a w momencie zakończenia reklamy powraca na stacje która oglądaliśmy. Jestem pewien że taki system z punktu technicznego bardzo prosty skłonił by stacje TV do dalszych upustów ,promocji
Ob-Server / 83.28.197.* / 2013-01-19 12:05
Marzenia, marzenia, marzenia.....
jadzia58 / 89.77.161.* / 2013-01-19 11:42
to mi się podoba!!!

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

Wisznu64 / 2.103.101.* / 2013-01-18 11:55
UWAGA ABONENCI TV- znaczy dobrowolni darczyńcy!!
Osoby wezwane do zapłaty abonamentu powinny przeczytać Kodeks Spółek prawa handlowego który stanowi, że abonament jako forma rozliczenia finansowego jest możliwy jeżeli obie strony umowy… cywilno-prawnej zaakceptują jej warunki i dojdzie do zawarcia takiej umowy. Telewizja Polska SA jedynie na podstawie takiej umowy może wystąpić do drugiej strony o wypełnienie swojego umownego zobowiązania. Stworzona TVP SA – jest innym podmiotem gospodarczym niż peerelowska TVP i jako osoba prawna powinna takie umowy z odbiorcami swoich programów zawrzeć, gdyż jako Spółka prawa handlowego nie może postąpić inaczej. Żaden posiadacz telewizora w Polsce nigdy nie zawierał umowy ze spółką TVP SA. Ustawa o tzw. abonamencie dotyczyła TVP która była w PRL-u firmą państwową i która działała na zupełnie innych zasadach, w której obowiązywały ograniczenia płacowe. Ale rządzący się chcieli płacić swoim pupilom krociowe wynagrodzenia to powstała TVP SA jako spółka prawa handlowego mogła już tak działać, biznes – to biznes i co komu do tego, żadne ustawy kominowe już nie obowiązywały.
http://kefir2010.wordpress.com/2012/09/28/abonament-rtv-jest-bezprawny-podaj-dalej-nie-placac-abonamentu-rtv-uderzymy-w-mafie-rzadzaca-iii-rp/

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

ojciec wikary / 78.131.154.* / 2013-01-18 11:49
To, że jest to chory “rząd” jest jasne nawet dla największych lemingów, ale przyznanie się do błędu, tzn. do faktu że się głosowało na największe badziewie w naszej najnowszej historii przekracza możliwości moralne przeciętnego wyborcy “peło”.

Polska jest w czarnym tunelu – negatywne procesy które uruchomił Tusk (m.in. ogromne zadłużenie, potężny rozrost biurokracji, podwyżka podatków, zwiększenie opresyjność państwa, fatalne rozwiązania w oświacie, wypchnięcie milionów młodych na emigrację, z której 95% nie wróci) są już nie do zawrócenie normalnymi metodami (tzn. wygranie wyborów i naprawienie tego wszystkiego). Oczywiście rozwiązaniem nie jest też rewolucje – żeby mi ktoś tego nie imputował. Rozwiązania już nie ma. Państwa i narody upadały i znikały w przeszłości. Lemingi mają to co chciały. Za 20-30 lat będzie to pokolenie podstarzałych singli lub jedynaków – to wyjdzie ze lemingosy. Tylko, że jak będą schodzić z tego świata, to nawet nie będzie miał ich kto pochować.

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

bziku56 / 194.33.72.* / 2013-01-18 10:54
W takim razie mamy też ogromne zaległości w stosunku do piekarzy.Bo domniemanie każdy z 38 mln obywateli powinien zjadać 1 bułkę, 1 drożdżówkę i pół chleba co daje 3 zł zalegości dziennie x 38mln x365 dni w roku= 4,3 miliarda. Od 2005 wisimy już jakieś 35 mld!

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

i to by było na tyle / 83.5.162.* / 2013-01-18 10:51

Oznacza to, że abonament powinno płacić prawie 4,2 mln osób.

Kompletnie bzdurne wyliczenie.Wynika z niego np.że
w Polsce jest niespełna 7 mln gospodarstw domowych zaś żadna firma nie użytkuje sprzętu RTV

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

kasiulka8z / 194.33.72.* / 2013-01-18 10:47
czy to oznacza, że kto nie ma w telewizorze dekodera mpeg4 to może przestać płacić?
boguśka / 89.77.161.* / 2013-01-19 11:47
czekam na ten dzien kiedy wyłączą na Śląsku sygnał analogowy i zaraz biegnę na pocztę wyrejestrować się; to co będę chciała obejrzę (ale raczej nie) w komputerze
i to by było na tyle / 83.5.162.* / 2013-01-18 10:53
Jeśli nie masz możliwości odbioru sygnału analogowego to tak bo:

urządzenie w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu.
dziadstary / 194.33.72.* / 2013-01-18 10:57
No zgadza się! To stąd ta kampania ucząca emerytów podłaczania kabelków - a nuż babcia zrezygnuje i przestanie płacić...

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

asdfa / 194.33.72.* / 2013-01-18 10:44
a słyszeliście o domniemaniu niewinności? gdzie my żyjemy i kto nami żondzi?

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

Malkontent911 / 88.199.5.* / 2013-01-18 10:32
Więc moje DOMNIEMANIE jest takie..... większość na Wiejskiej jest ćpunami.... i alkoholikami-nie pozwolili zlikwidować swojej sejmowej knajpy.... a przecież w miejscu pracy nie może być wyszynku alkoholu !!!!! Co się tyczy tv z misją czyli TVP to jest na ogół to samo co roku więc po co to oglądac. Czterej pancerni i Kloss-3 do 4 razy w roku, poza tym sport (od tego są kanały sportowe), i jakieś durne seriale jak ten z tak zwanej purytańskiej Ameryki-wali się taka jedna z całą męską populacją rodzinną (młodym, potem z jego ojcem, potem z jego bratem, potem wraca do niego, potem cóki chłopakowi daje d..py, potem..... już przsatłem oglądać to ku....wo). A ciekawe filmy są owszem.... ale po północy bo jeszcze młodziez by mogła obejżeć. A że oglądają ten ku....ki serial to jest ok-ot taka mała dygresja o misyjnym charakterze TVP. Zero ciekawych propozycji filmowych-więc po co oglądać TVP..... Płacę ale nie wiem za co-wiem, głupi jestem.....

Polacy zrobili tak jak im zasugerował Geniusz z Sopotu ! czego chcecie od Polaków ?

sen szaleńca / 94.42.189.* / 2013-01-18 10:28
wszystkie uwagi kierujcie do Tuska.

niech on wreszcie zacznie odpowiadac za swoje słowa !

Obiecał laptopy dla szkół w 2007r, w 2011 obiecał tablety, na Litwe obiecywał wyprawki szkolne, czego on nie obiecał ?
wszystkie uwagi kierujcie do Tuska.
wariatka 366 / 91.208.10.* / 2013-01-18 15:05
Że zmądrzejesz. Niestety - dotrzymał slowa :(
alergik33 / 2013-01-18 15:06 / Bywalec forum
gdyby tak wszyscy płacili, to by zupełnie inaczej wygladało, a tak to nie dość, ze zaległości ogromne, eo jeszcze nei specjalnie chcą odsetki karne płacić
droga do nikąd / 94.42.189.* / 2013-01-18 10:29
dlaczego zarząd spółkipublicznej do dzisiaj nie zgłosił tego do sadu o działanie na szkodę spółki pana tuska ?

ma taki obowiązek.

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

Rytwer / 83.29.153.* / 2013-01-18 10:23
Premier Tuska znany jajcarz z rządu polskiego powiedział przed kilku laty ze nie nalezy płacic abaonamentu. - To nie płacimy bo szanujemy wole Premiera Tuska.

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

kolokier / 46.170.167.* / 2013-01-18 10:14
"Przyjęto domniemanie" :))))) jeśli to określenie wejdzie na stałe do procedur prawnych to jesteśmy udupie,,,,ni.
kasiakuś / 2013-01-18 10:22 / Bywalec forum
ale plus jest taki, ze rozkładają na raty bez problemu, bo na przykład moi rodzice poprosili po takie rozlożenie i się zgodzili a zawsze to lepiej niż nagle zapłacić całość

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

kolin125 / 46.170.167.* / 2013-01-18 10:10
Czy domniemanie iż każdy jest posiadaczem odbiornika i w związku z tym powinien płacić abonament jest zgodne z konstytucją tego kraju ??? Czemu obowiązkowego ubezpieczenia OC nie płacą wszyscy ? Można przecież domniemać iż wszyscy posiadają auto... Durny kraj.

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

23423443 / 160.83.30.* / 2013-01-18 10:10
a co dostane w zamian za oplacony abonament ? chyba wielkie G !..slaba jakosc obrazu..pseudo HD i stare filmy i powtórki..dziekuje dobranoc spier****

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

benek468 / 78.88.9.* / 2013-01-18 09:59
równie dobrze można domniemywać że każdy kierowca przekracza prędkosć i napisać ustawę o tym, i tak ustawowo rocznie każy po 1000pln i po co wtedy policja na drogach czy wydawanie kasy na fotoradary, kasa wpływałaby wydatków brak, panie rostowski start

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

Chcę być wolnym Człowiekiem / 212.160.172.* / 2013-01-18 09:55

Zgodnie z prawem każde z nich powinno zarejestrować odbiornik i opłacać z tego tytułu abonament.


To jest bandyckie prawo, trzeba je natychmiast zmienić. Może potrzebne są inicjatywy Obywatelskie takie jak w przypadku likwidacji straży miejskiej.
Może trzeba zacząć zbierać podpisy pod wnioskiem o likwidacji przymusu opłaty abonamentu ...

Przymusowy abonament to:
1. okradanie Obywateli
2. dofinansowanie wybranych stacji z beznadziejnymi programami
3. zabijanie konkurencyjności w mediach
4. realizacja pseudo misji, której głownym zadaniem jest ogłupianie i dezinformowanie Obywateli

Nie ma nic pozytywnego w opłacie abonamentu. Jeśli jakaś stacja chce nadawać, to powinna działać na zasadach rynkowych i sama się finasować. Skoro nie może się sama sfinansować, to znaczy, że nie umie działać rynkowo, albo nie ma zapotrzebowania na jej działanie - proste i prawdziwe.

Ja jak wierzę w jakąś misję, to płacę na nią dobrowolnie bo chcę aby była realizowana.
Skoro nie płacę, to znaczy że nie chcę realizacji danej misji - proste i prawdziwe.

Zmuszanie Obywateli do opłaty abonamentu uważam za bezprawne działania, a wręcz bandyckie działania, precz z abonamentem i kryjącym się za nim bandą nieudaczników pasożytujących na Społeczeństwie.
sisley / 213.77.28.* / 2013-01-18 10:54
Podpisuję się oboma rękami

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

unimor / 78.88.77.* / 2013-01-18 09:55
Lud jest niedoinformowany stad ma klopoty jak sie nie chce placic to sie odbiornik wyrejestrowuje i po wszystkim.

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

lojalna / 89.161.8.* / 2013-01-18 09:51
Zawsze płaciłam abonament.Obecnie czuję się dyskryminowana i oszukana przez polskie władze. Chciałabym poznać konsekwencje, jakie ponoszą ci którzy abonamentu nie płacą. Obawiam się jednak ,że pan Dworak nie znajdzie nikogo takiego.
emeryttttttttt / 83.4.100.* / 2013-01-18 21:42
to przestań wreszcie i się nie denerwuj

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

sisley / 213.77.28.* / 2013-01-18 09:51
Jest proste rozwiązanie, które się nazywa dekoder.
A ja wtedy kupię takie urządzenie, gdy w telewizji publicznej będzie szansa obejrzeć coś ciekawego- poza beznadziejnymi serialami, natrętnymi reklamami i bezczelną propagandą.

I skończmy z debilnym uzasadnianiem, iż należy płacić-tylko za co? Ci z TV, którzy zarabiają krocie wmawiają, że za misję,której nie ma. A jak jest to niech pokażą bo być może ja nie znam definicji. Programy Lisa,debilne teleturnieje, czy reklamy to 90% czasu. Płacenie za reklamy!!!-powinno być odwrotnie-za oglądanie reklam część z jej wpływów do TV powinien otrzymywać te który ogląda, ponieważ oglądalność zwiększa wpływy z reklam
kujon / 46.170.167.* / 2013-01-18 09:56
Nie bądź naiwny.!! Przecież o to chodzi aby nie dać swołoczeństwu jakiegokolwiek wyboru bo gdyby swołocz miała wybór to TVP ze swoimi Muchami i Cichopkami leży i kwiczy...

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

kinol / 46.170.167.* / 2013-01-18 09:47
Likwidację pokomunistycznego spadku czyli abonamentu obiecywał Premier-Pinokio, a w konsekwencji doprowadzi do tego że nikt nie uniknie tego podatku a Pinokio-Hipokryta udoskonali sposób jego egzekwowania... I pomyśleć że ja na niego głosowałem... sory.
sisley / 213.77.28.* / 2013-01-18 09:53
Wybaczam. I nigdy więcej nie wierz ludziom typu Tusk.

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

wolny człowiek / 83.29.7.* / 2013-01-18 09:42
Abonament to ograniczanie praw obywatelskich, a nawet praw człowieka!!!!
Mam prawo oglądać/słuchać wyłącznie ogólnodostępnych programów komercyjnych stacji.
Aby to zrobić muszę mieć sprawny odbiornik.
Ogólnodostępne stacje komercyjne nie wymagają płacenia abonamentu.
Jakaś zgraja darmozjadów ustala że za posiadanie sprawnego odbiornika mam im płacić haracz!!!!

Nie chcecie bym słuchał/oglądał waszego chłamu? Zakodujcie sygnał!!!! To wasz problem nie mój!!!
sisley / 213.77.28.* / 2013-01-18 09:56
Zgoda. Bardzo proszę o zakodowanie-i nie chcę słuchać i oglądać ludzi typu Braun czy Dworak.

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

j-agat / 178.37.238.* / 2013-01-18 09:35
Spisanie z odbiorcami TVP umów /wzorem innych telewizji/ będzie wspaniałym i prawdziwym wynikiem potrzeby istnienia tej telewizji.Panie Braun do dzieła,zobacz pan jak pana lubi naród !!

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

maxsb / 62.69.255.* / 2013-01-18 09:34
nie zebym był przeciwko regulowaniu rachunków owgole,ale tak a propos ,ciągle czekam az premier odwoła to co powiedział w sprawie abonametu,a po drugie prawie wcale nie ogladam telewizji ,sport mnię nie interesuje/haratanie w gałe ,mordobicie,przesuwanie kulek po zielonym rzucanie do taczy/nie ogladam tvn ostatnio coraz mniej p[olsatu ,TV II takoż,pozostaje sporadycznie TV inf.i TV Trwam ,bo co mam oglądać głupawki zwane serialami i promowanie przemocy i ordynarnego seksu,tylko pare popularno naukowych kanałow,historia też daję ciała bo w kółko o histori żydów,wiec płacę ,ale dlaczego jak ptrawie nie oglądam,bo czuję się wyaljenowana ze społeczenstwa

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

Waniek / 178.252.38.* / 2013-01-18 08:57
Dalej trzeba pracować nad zniesieniem tego podatku niech TVP się utrzymuje sama, o misji w tej firmie można zapomnieć.
sisley / 213.77.28.* / 2013-01-18 09:57
Żeby w TV była misja to muszą być odpowiedni ludzie, ergo, 90% obecnego towarzystwa na szczaw.

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

Telemorele / 213.158.197.* / 2013-01-18 08:56
"Przyjęto domniemanie, że odbiornika używa każda osoba, która posiada takie urządzenie w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu."
A co z tymi, którzy mają telewizor i korzystają z niego do celów zawodowych (graficy, producenci gier) albo do browsowania w internecie ale nie mają podłączenia do telewizji? Jeśli mam wędkę to nie znaczy, że chadzam na ryby. Jeśli mam broń to nie znaczy, że kogoś zabiłem.

Re: Abonament RTV. Zaległości ma niemal 3 miliony Polaków

Mirek247 / 85.221.250.* / 2013-01-18 08:42
Nie płaciłem , nie rejestrowałem - nie będę płacić,nie będę rejestrować . Ten kto chce płacić niech płaci - jego sprawa tak jak moja czy płacę czy nie .
mariusz274 / 195.225.244.* / 2013-01-18 09:22
Ja place abonament za kablówkę. dwa razy za telewizję płacił nie będę.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

tylko człwoiek, który lata do domu samolotem za publiczne pieniadze może nastawiac tyle FOTORADARÓW, pułapek dla kierowców! To był wybór tych podobno "wykształconych z dużych miast"

droga do nikąd / 94.42.189.* / 2013-01-18 08:36
kiedy wyborcy tuska zaczna odpowiadac za postawienie go w roli premiera ?

on ma dla was jeszcze wiele niespodzianek !

Re: Ponad 2,9 mln Polaków zalega z abonamentem - na ponad 2,2 mld zł

bsf / 46.45.103.* / 2013-01-18 08:33
POdziękujcie Tuskowi i PO za nawoływanie do niePOsłuszeństwa obywatelskiego wobec państwa i legalnej władzy.
emeryttttttttt / 83.4.100.* / 2013-01-18 21:44
a kto Tuskowi nie pozwolił w Sejmie zlikwidować abonamentu ? no kto ?

skoćzcie z tym abonamentem ! te wykazane zadłuzenie wyślijcie tuskowi bo to on jest sprawcą tego zamieszania !

droga do nikąd / 94.42.189.* / 2013-01-18 08:32
już dawno zarząd spółki TVP Sa powienin złożyć do sądu pozew o naprawienie szkody przez tuska w sprawie abonamentu. To on nazywał go frajerskim podatkiem.
Niech wreszcie ten człowiek zacznie odpowiadać za swoje słowa ! nie tylko bloger antykomor !

Wyśmiał płacących abonament, wczas polityk opozycji i od 5 lat nie przeprosił.
Niech wreszcie ten człowiek zacznie odpowiadać za swoje słowa ! nie tylko bloger antykomor !
Widź... / 89.71.194.* / 2013-01-18 08:48
Oczywiście trzeba zapłacić zaległy abonament, bo z czego elita rządząca w TVP miałaby sobie wypłacić horrendalne premie za opracowanie efektywnego sposobu nakłonienia płacących wpłaty za zaległego abonamentu.