Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BPH TFI pomaga zarabiać na dywidendach

0
Podziel się:

Inwestorzy nieustannie poszukują możliwości pomnażania własnego kapitału. Nierzadko spoglądają przy tym na zagraniczne rynki.

BPH TFI pomaga zarabiać na dywidendach

Nie wszyscy jednak dysponują odpowiednim doświadczeniem i wiedzą, aby samodzielnie podejmować ryzyko inwestycyjne. Dla takich osób ciekawym rozwiązaniem może być fundusz dywidendowy. Przykładem jest oferta BPH TFI

Polacy są raczej tradycjonalistami w lokowaniu swoich pieniędzy. Większość z nich (48,5%) inwestuje w nieruchomości. Na drugim miejscu pod względem popularności znajdują się lokaty bankowe, na które stawia 8,7% inwestorów znad Wisły. W dalszej kolejności uznaniem Polaków cieszą się długoterminowe inwestycje z regularnymi składkami, dzieła sztuki i gra na giełdzie. Fundusze inwestycyjne są dopiero na 8 miejscu pod względem popularności. Warto jednak podkreślić, że słyszało o nich 84% Polaków. Na niezbyt dużą popularność tego rodzaju form inwestowania wpływają przede wszystkim mity i mała wiedza na temat funduszy inwestycyjnych. Wielu Polaków nadal sądzi, że takie fundusze są bardzo skomplikowane, ryzykowne i trudno dostępne. Tymczasem rzeczywistość okazuje się zupełnie inna. Fundusze to duża różnorodność możliwości inwestycyjnych. Dobrym przykładem jest zarabianie na dywidendach i oferta BPH Dywidendowy.

Dywidenda jako źródło zarobku

Długoterminowe inwestowanie może wyglądać na przykład w taki sposób: inwestor nabywa akcje dużych, stabilnych spółek i trzyma je przez kolejne kilka lub nawet kilkanaście lat. Co roku zarabia na wypłacanych przez te spółki dywidendach. To obecnie często większy zysk niż na lokacie bankowej, która dawno już straciła swą atrakcyjność inwestycyjną ze względu na bardzo niskie stopy procentowe. Ile można zarobić na takich dywidendach? To oczywiście zależy od posiadanych akcji. W 2016 roku na warszawskiej GPW aż 200 spółek wypłaciło dywidendy, których średnia stopa wynosiła 4,33%. Zdarzały się jednak spółki, które oferowały stopę dywidendy nawet na poziomie 83% (np. firma Drop) lub 66% (np. firma Echo Investment). Nie można także zapominać, że inwestowanie w spółki dywidendowe nie musi wcale ograniczać się do spółek polskich.

Inwestowanie w spółki dywidendowe powinno być realizowane w perspektywie wieloletniej. Im dłuższa inwestycja, tym mniejsze ryzyko, ponieważ nawet w przypadku pojawienia się okresów spadkowych prędzej czy później nastąpi wzrost. Wyszukując spółki pod taką strategię inwestycyjną, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na wypłacane przez te firmy dywidendy, ale również przeanalizować wyniki przedsiębiorstwa, a nawet potencjał całej branży.

Aby jednak rzeczywiście odnosić sukcesy w inwestowaniu w firmy dywidendowe, konieczna jest jednak pewna wiedza na ten temat. Dzięki temu będzie można odpowiednio budować portfel inwestycyjny. Co jednak z inwestorami, którzy takiej wiedzy nie posiadają?

Fundusz dywidendowy jako alternatywa

Gdy brak doświadczenia inwestycyjnego, warto zwrócić uwagę na fundusze inwestycyjne, a szczególnie na fundusze dywidendowe w naszym przypadku. Tutaj pieniądze powierza się doświadczonym specjalistom, którzy budują portfel inwestycyjny zgodnie ze strategią danego funduszu. Tego typu funduszy dywidendowych działa już kilka na polskim rynku. Najmłodszy z nich należy do portfolio BPH TFI. Dzięki nim można bez problemu inwestować w spółki dywidendowe, nie martwiąc się szczegółami strategii i śledzeniem sygnałów z rynków finansowych. Taki fundusz pozwala na inwestowanie w akcje spółek zagranicznych, które w przypadku wspomnianego funduszu stanowią 77,7% struktury jego portfela. Za pośrednictwem BPH Dywidendowy można łatwo inwestować w spółki nie tylko europejskie, ale również amerykańskie. Warto podkreślić, że roczna stopa zwrotu wspomnianego funduszu wynosi 14,24%.

Wybierając fundusz, inwestor powinien zwrócić także uwagę na to, jak często wypłacana jest dywidenda oraz w jaki sposób. W jednym wariancie część jednostek uczestnictwa jest umarzanych i to właśnie z nich wypłacana jest dywidenda, w drugim – wartość jednostek jest obniżana o kwotę dywidendy bez ograniczania ich ilości. Ten ostatni wariant stosuje BPH Dywidendowy, który w marcu 2017 roku po raz drugi, w swojej krótkiej jeszcze historii, wypłacił dywidendę.

Zarabianie na dywidendach może stanowić skuteczną inwestycję długoterminową. Można ją traktować nawet jako źródło corocznego dochodu lub odkładać w ten sposób na emeryturę. Dużą zaletą takiej strategii inwestowania jest fakt, że można zarabiać nawet bez odpowiedniej wiedzy, korzystając z usług takich funduszy, jak BPH Dywidendowy.

Artykuł sponsorowany

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)