Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Doniesienie do CBA na urzędników Ministerstwa Finansów

0
Podziel się:

Prawnicy ZPP, przeprowadzili szczegółową analizę prawną ustaw i rozporządzeń Ministerstwa Finansów, które rzekomo umożliwiały dokonywanie wielkich przestępstw podatkowych.

Doniesienie do CBA na urzędników Ministerstwa Finansów
(AGENCJA SE/East News)

Na dzisiejszej konferencji prasowej Związek Przedsiębiorców i Pracodawców przedstawił Doniesienie o możliwości popełniania przestępstw przez urzędników Ministerstwa Finansów, które Związek skierował na ręce Pawła Wojtunika, szefa CBA.

- _ Ministerstwo Finansów pracuje nad rozciągnięciem zasad solidarnej odpowiedzialności podatników (która już jest zawarta w obowiązujących przepisach prawnych) na nowe stany faktyczne. Zwłaszcza w stosunku do towarów szczególnych, jakimi są paliwa, złom czy stal _- czytamy w doniesieniu ZPP.

- _ Nie negując oczywistych faktów istnienia zorganizowanych grup przestępczych a nawet mafii, należy wskazać, że to działalność Ministerstwa Finansów, które stanowi przepisy, przestępstwa te umożliwia, co, w obliczu definicji pojęcia „mafia" - częstokroć używanego przez urzędników kontroli skarbowej i prokuratorów, powinno już wiele lat temu wzbudzić zainteresowanie przynajmniej kontroli wewnętrznej w Ministerstwie Finansów. Mafia bowiem to zorganizowana grupa przestępcza, która współpracuje z politykami i urzędnikami. Nie ma mafii bez urzędników i polityków. Bez urzędników i polityków zorganizowana grupa przestępcza pozostaje zorganizowaną grupą przestępczą, a nie mafią _.

Prawnicy ZPP, pod kierunkiem przewodniczącego RN ZPP, Roberta Gwiazdowskiego na kilkunastu stronach przeprowadzili szczegółową analizę prawną ustaw i rozporządzeń Ministerstwa Finansów, które ich zdaniem umożliwiały dokonywanie wielkich przestępstw podatkowych.

Oto przykłady afer, które według ZPP były związane z pracą Ministerstwa Finansów

_ - Niemal od 20 lat w Ministerstwie Finansów przygotowywane są regulacje, o których po wejściu ich w życie wiedzą w zasadzie tylko grupy przestępcze, które na ich podstawie przez 2-3 lata dokonują oszustw, a opinia publiczna dowiaduje się o nich po ujawnieniu sprawy przez medi _a - powiedział podczas konferencj, Prezes ZPP, Cezary Kaźmierczak. - W każdej takiej sprawie sprawcy tych oszustw nie zostają ujęci - co najwyżej aresztuje się kilku słupów - a odpowiedzialnością za to obarczani są uczciwi przedsiębiorcy i MF próbuje ich objąć odpowiedzialnością zbiorową, jak np. ostatnio w przypadku tzw. _ afery stalowej _.

- _ W związku z tym, że z taką sytuacją mamy do czynienia systematycznie i cykliczne - afery wybuchają regularnie co 2-3 lata - chcemy, żeby odpowiednie służy sprawdziły ten zadziwiający ciąg przypadków. Polski podatnik utrzymuje 9 służb specjalnych i domagamy się zbadania tej sytuacji pod kątem możliwości popełniania przestępstw na szkodę Skarbu Państwa _ - powiedział Przewodniczący Rady Nadzorczej ZPP, Robert Gwiazdowski.

Prezes ZPP zapowiedział, ze Związek będzie monitorował losy tego doniesienia, nie odpuści i użyje wszelkich dopuszczalnych prawem środków, aby ta sprawa została należycie zbadania przez odpowiednie służby.

Czytaj więcej w Money.pl
Na mandatach zarobili 3,4 mln zł. W miesiąc Urzędnicy w tak krótkim czasie wystawili ponad 12 tysięcy mandatów.
Sześć zarzutów dla szefa sił powietrznych W ubiegłym tygodniu zatrzymali go agenci CBA i żołnierze Żandarmerii Wojskowej.
Banki będą udostępniać im dane klientów? Fiskus miałby m. in. prawo poznać wysokość spłat udzielonych podatnikowi pożyczek i kredytów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)