Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

#dziejesiewbiznesie. Polska najatrakcyjniejszą lokalizacją biznesową w Europie. Dla kogo?

0
Podziel się:

Według danych z raportu Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej sektor finansowo-ubezpieczeniowy jest drugim, po przetwórstwie przemysłowym, segmentem bezpośrednich inwestycji niemieckich w Polsce.

#dziejesiewbiznesie. Polska najatrakcyjniejszą lokalizacją biznesową w Europie. Dla kogo?
(Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER/East News)

Polska trzeci raz z rzędu została wybrana najatrakcyjniejszą lokalizacją biznesową w Europie Środkowo-Wschodniej dla inwestorów niemieckich.

Nasi zachodni sąsiedzi inwestują głównie w przetwórstwo przemysłowe, jednak coraz chętniej lokują kapitał także w branży nowoczesnych usług dla biznesu oraz IT.

Gdzie powstały niemieckie inwestycje? Blisko jedna czwarta centrów usług dla biznesu utworzonych przez niemieckie firmy mieści się we Wrocławiu. Na drugim miejscu jest Warszawa (16 proc.), a na trzecim Poznań i Trójmiasto (po 13 proc.). Eksperci podkreślają jednak, że coraz częściej uwagę inwestorów przykuwają również wschodzące lokalizacje biznesowe jak: Łódź, Opole, Elbląg czy Piła.

O niemieckie inwestycje walczymy głównie z Bułgarią, Rumunią, Hiszpanią i Portugalią. Za atrakcyjnością Polski dla niemieckich inwestorów przemawia przede wszystkim dobrze wykształcona kadra władająca wieloma językami, w tym niemieckim. Ponadto Polska zapewnia stabilne warunki prawne i ekonomiczne, co jest dla niemieckich inwestorów niezwykle istotne_ . _

Więcej o zagranicznych inwestycjach w Polsce dziś w #dziejesiewbiznesie

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)