wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Jacek Kurski może stracić posadę prezesa TVP

Jacek Kurski może stracić posadę prezesa TVP

Fot. Michal Wargin/East News
- Atak niepolskich mediów na Jacka Kurskiego pokazuje, że TVP mówi w końcu głosem Polaków - to komentarz Beaty Mazurek z PiS na Twitterze, którą oburzyły doniesienia mówiące o tym, że prezes TVP może stracić stanowisko w najbliższych tygodniach. O co chodzi?
Medialną wrzawę wywołała publikacja "Faktu", który donosi, że prezes TVP Jacek Kurski może w najbliższych tygodniach stracić stanowisko. Politycy PiS nie tylko coraz rzadziej go bronią, ale i coraz częściej ostro krytykują. Za co?
Chodzi między innymi o pożyczki, spadek oglądalności i nieprzemyślane nagrody - informuje gazeta.
Kurski "przejadł" podobno pożyczone w ubiegłym roku 300 mln zł i teraz chce kolejnych 800 mln. Tłumaczy, że TVP nie ma pieniędzy, bo jest mniej reklam. Jak tłumaczy "Faktowi" polityk PiS pierwszą pożyczkę dało się uzasadnić schedą po poprzednikach, ale kolejną już niekoniecznie.
Kolejna bolączką jest spadek oglądalności TVP. To oznacza, że telewizję publiczną oglądają tylko zagorzali zwolennicy PiS, a nie o to chodziło. – Kaganek naszej propagandy miał trafiać również pod inne strzechy – ironizuje w gazecie kolejny poseł PiS. I bez ogródek dodaje, że "pożytek z Kurskiego jest niewielki, a koszt ogromny."
Dodatkowo politycy PiS mają wytykać prezesowi przerost zatrudnienia w trudnej sytuacji finansowej. Jak ujawniła "Gazeta Wyborcza", 19 osób otrzymało w sumie 225 tys. zł. Niektórzy dziennikarze otrzymali nawet 15-20 tys. zł.
Co dalej z Jackiem Kurskim? Wszystko w rękach prezesa PiS, który podobno zna sytuację w telewizji publicznej.
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Nikodem
2017-05-22 19:02
Wyjątkowo obrzydliwa postać. Może wybierze emigrację?
kalambury
2017-05-22 18:27
już dawno powinni byli go wywalić z telewizji , takiego nieudolnego prezesa w tvp dawno nie było, a raczej wcale nie było. Głupi, arogancki ,nie lubiany ,antypatyczny .Pisioki same sobie nogi podstawiają.
Dani
2017-05-21 13:12
Panie Kurski ! Drobnymi kroczkami,dobrymi posunięciami gospodarczymi Rząd wyrabiał sobie coraz lepszą pozycję u niezdecydowanych ... a pan jednym posunięciem spieprzył wszystko !!!!!!!!
Polityka nie ma nic wspólnego z KFPPwO !!!! Może tyle ze kabarety naśmiewac się mogą z rządzących. Za komuny nie było takich problemów a przecież też każdy mial swoje zdanie... ale kulało sie to do przodu ,bo muzyka łagodzi obyczaje !!! CZŁOWIEKU SAM PODAJ SIE DO DYMISJI by choć w częsci udało się to odkręcić !!!!!!1
Pokaż wszystkie komentarze (156)