Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jan Maria Jackowski kandydatem do Rady Nadzorczej TVP

0
Podziel się:

To kolejny ochotnik do Rady Nadzorczej TVP. Jego kandydaturę zgłosił członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Lech Haydukiewicz.

Jan Maria Jackowski jest kolejnym kandydatem do Rady Nadzorczej TVP. Jego kandydaturę zgłosił członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Lech Haydukiewicz.

Rada Nadzorcza TVP wymaga uzupełnienia, bowiem dwóch jej członków - Wojciech Hermeliński i Zbigniew Cieślak - zostało wybranych na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Jackowski to drugi kandydat do uzupełnienia RN TVP, wcześniej Witold Kołodziejski zgłosił prawnika Tomasza Siemiątkowskiego.

"Jackowskiego zgłaszałem już w pierwszym rozdaniu, kiedy powoływaliśmy rady nadzorcze, nie uzyskał on jednak wtedy akceptacji KRRiT" - powiedział Haydukiewicz. Według niego, Jackowski to "fachowiec, dziennikarz związany z TVP, człowiek, który w sam raz nadaje się na członka Rady Nadzorczej TVP".

Jackowski, dawniej LPR, od listopada 2005 r. jest członkiem Trybunału Stanu. W latach 1984-1990 był kolejno redaktorem i sekretarzem redakcji
_ Jackowski to drugi kandydat do uzupełnienia RN TVP, wcześniej Witold Kołodziejski zgłosił prawnika Tomasza Siemiątkowskiego. _ kwartalnika "Fotografia" w Wydawnictwie Arkady. W 1993 został powołany przez Lecha Wałesę w skład Rady d.s. Mediów i Informacji przy Prezydencie RP (do 1995). Brał udział w pracach zespołu mediów elektronicznych. W latach 1997- 2001 był posłem (Klub Parlamentarny AWS, poseł bezpartyjny) i przewodniczył pracom sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Od 1990 r. Jackowski zatrudniony jest w TVP, obecnie na stanowisku komentatora, choć kolejne dwa zarządy TVP próbowały rozwiązać z nim umowę o pracę.

Przed dwoma miesiącami TVP argumentowała, że Jackowski "nie wykazywał się specjalną aktywnością, w związku z tym postanowiono podjąć decyzję o rozwiązaniu z nim umowy o pracę". Jackowski wyjaśniał wówczas, że to "telewizja nie respektowała żadnych jego projektów i nie proponowała mu nowych".

Na rozwiązanie umowy z Jackowskim nie zgodziła się jednak Rada Warszawy, której radnym był wówczas Jackowski (radnym był do października tego roku). Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, pracodawca nie może rozwiązać z radnym umowy o pracę bez zgody Rady.

O Jackowskim było też głośno przed dwoma laty, kiedy media napisały, że otrzymał on duże mieszkanie komunalne w Warszawie, mimo że ma w stolicy pięć innych lokali, które wynajmuje. Zarzuciły mu, że w oświadczeniu majątkowym nie ujawnił dochodów z wynajmu tych mieszkań. Sam zainteresowany przekonywał, że nie naruszył żadnych przepisów prawa.

Jego rywal, Siemiątkowski ma 36 lat, ukończył wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1999 roku jest adwokatem Izby Adwokackiej w Warszawie; jest też pracownikiem naukowym Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Od 1 lutego 2006 r. Siemiątkowski jest też doradcą ministra skarbu. Zasiada w Radzie Nadzorczej PKO BP.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)